Austrália

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 4493
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Austrália

Příspěvek od Rado Info » 10 srp 2022, 20:42

LNG: Austrálie zvažuje omezení vývozu plynu, aby zabránila krizi v dodávkách na domácím trhu
Hrozba Austrálie, že omezí vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG), aby zajistila domácí dodávky, je dalším nežádoucím tlakem na napjatý globální trh.
V důsledku rusko-ukrajinského konfliktu se zhoršila celosvětová krize v dodávkách plynu. Odběratelé LNG v Evropě a Asii soutěží o dodávky, které by nahradily ruský plyn, což zvyšuje ceny a podněcuje australské producenty k vývozu nezasmluvněného plynu.
http://casopisargument.cz/?p=44587

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13016
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: ☕ Vtipy

Příspěvek od martanus » 12 zář 2022, 14:35

"Budoucnost je v tom, že se elektromobily budou v noci nabíjet zdarma ze solárních panelů." To si myslí i předseda australské opozice Anthony Albanese.

Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37298
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 09 říj 2022, 20:18

https://echo24.cz/a/S4Wtz/zpravy-zahran ... az-picasso
Klimatičtí aktivisté se přilepili k obrazu Picassa
Australská policie zatkla dva klimatické aktivisty ze skupiny Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí), kteří se přilepili k obrazu španělského malíře Pabla Picassa. Dílo s názvem Masakr v Koreji v národní galerii ve městě Melbourne chrání sklo, podle organizace dílo aktivisté při protestní akci nijak nepoškodili.

Protestující přišli do galerie jako běžní návštěvníci. Okolo 12:40 místního času (3:40 SELČ) se přilepili k ochrannému sklu. Policisté 49letou ženu a 59letého muže oblečené v černém odlepili a zatkli zhruba po hodině a půl, napsal zpravodajský web CNN. Spolu s nimi byl zatčen i třetí protestující, 49letý muž.
Brave extinction rebellion climate protesters taking a stand at the Picasso exhibition at the NGV today - If you think this is disruption, note that climate chaos will cause war and famine. #ClimateCollapse. @XRebellionAus @XRVicAus #ClimateEmergency pic.twitter.com/z08jjoz9rk
— Flick Law (@LawFelicity) October 9, 2022
Aktivisté s sebou měli černobílý transparent se sloganem „Klimatický chaos = válka a hladomor“. Podle Extinction Rebellion chtěli upozornit na spojitost mezi klimatickou změnou a lidským utrpením.
On Sunday 9 October, climate protesters from Extinction Rebellion glued themselves to the glass covering Picasso’s “Massacre in Korea” at the NGV. pic.twitter.com/GXQqFVG5N2
— XRVicAus (@XRVicAus) October 9, 2022
Extinction Rebellion je mezinárodní sociálně-politické hnutí známé pro své radikální formy protestu. Organizace se svými kroky nejčastěji snaží upozorňovat na klimatické a sociální problémy.
Členové Extinction Rebellion se například na začátku letošního září přilepili k předsednickému křeslu v britském parlamentu. Ochranka později aktivisty, kteří podle transparentů požadovali zavedení „občanského shromáždění“, vyvedla, šest lidí bylo zatčeno. Jiná skupina protestujících téže organizace se připoutala zámky na kolo k plotu před budovou parlamentu a vyvěsila transparenty na lešení okolo budovy.
:pise Ja by som ich tam nechal prilepených... Aspoň týždeň... A v prípade pokusu o odchod stíhal rovno za krádež obrazu. Alebo verejné obnažovanie sa.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37298
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 14 říj 2022, 22:45

https://casopisargument.cz/?p=46063 (+ odkazy v texte)
Austrálie: nový projekt chce zastavit vymírání druhů
Austrálie je domovem živočišných a rostlinných druhů, které nemají jinde na světě obdoby. Země nyní přijala nový program ochrany svého přírodního bohatství.

Cílem australské vlády je zabránit dalšímu vyhynutí živočišných druhů, zabezpečit optimální životní podmínky pro unikátní rostliny a zvířata a zachovat nejméně 30 procent půdy pro ochranu životního prostředí v zemi. Ministryně pro životní prostředí a vodu Tanya Pliberseková v touto týdnu představila Akční plán pro ohrožené druhy: Směrem k nulovému vymírání a uvedla, že vláda vyčlenila prostředky ve výši 224,5 milionu australských dolarů pro ochranu a obnovu ohrožených druhů v příštích 10 letech. Plán se zaměřuje na 110 druhů a 20 míst, kde je ochrana nejvíce zapotřebí a obsahuje závazek zabránit jakémukoli dalšímu vymírání rostlin a živočichů. Pliberseková řekla, že vláda je „odhodlána dát volně žijícím zvířatům větší šanci“ uprostřed rostoucích hrozeb změny klimatu, přírodních katastrof, divokých predátorů a lidské činnosti. Zároveň obvinila předchozí australskou vládu, že environmentální otázky opomíjela a že doslova „strkala hlavu do písku“. „Náš dosavadní přístup nefunguje,“ uvedla ve svém prohlášení a popsala Austrálii jako hlavní oblast vymírání savců na světě. „Pokud budeme pokračovat v tom, co jsme dělali, budeme mít stále stejné výsledky. Potřeba akce nebyla nikdy větší. Nebudu se vyhýbat obtížným problémům a nepřijmu úpadek a vyhynutí životního prostředí jako nevyhnutelné.“

Vládní zpráva z letošního července tvrdí, že stav životního prostředí Austrálie „je špatný a zhoršuje se“ a že kontinent ztratil více druhů savců než jakýkoli jiný na světě. K mnoha nejhorším změnám došlo za posledních pět let, přičemž 202 živočišných a rostlinných druhů bylo v tomto období prohlášeno za „ohrožené“. Austrálie také měla více zavlečených cizích rostlinných druhů než původních. Ochranářské skupiny nové opatření vlády uvítaly, ale urgují, že je třeba udělat ještě mnohem více. Téměř polovina země se nyní používá k pastvě ovcí a dobytka. Od roku 1990 bylo vykáceno asi 6,1 milionu hektarů (15 milionů akrů) primárního lesa. Organizace na ochranu přírody trvají na tom, že je třeba ukončit odlesňování a mýcení půdy a vláda by též měla přestat schvalovat projekty na využití fosilních paliv. Extrémní klimatické jevy, jako jsou lesní požáry, které zpustošily jihovýchodní Austrálii koncem roku 2019 a začátkem roku 2020, si také vyžádaly vážnou daň na volně žijících zvířatech, organizace World Wide Fund for Nature-Australia odhaduje počet obětí na přibližně tři miliardy zvířat – od žab po savce. Při požárech zemřelo například okolo 60 000 koal.

Ministryně Pliberseková ve svém prohlášení též uvedla, že nezávislí vědci pomohli identifikovat druhy a místa, kde bude pomoc prioritní. Dodala, že na seznam ohrožených druhů podle zákona o ochraně životního prostředí a zachování biodiverzity bylo také přidáno 15 druhů a tři ekologická společenství, zatímco čtyři druhy byly povýšeny do vyšší kategorie ohrožení. Mezi nově zařazené druhy (co do ohrožení požáry) patří Western Beautiful Firetail, pták s výrazným červeným ocasem a malý klokan parmský. Do seznamu byl dále zadán kupříkladu šedý had, který je ohrožen ztrátou stanovišť v důsledku zemědělství.
Ešte žijú nositelia medailí za dovoz europskych druhov zvierat do Austrálie.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37298
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 18 říj 2022, 18:56

https://echo24.cz/a/S5mip/zpravy-svet-a ... -palestina
Austrálie už neuznává Jeruzalém za hlavní město Izraele. „Krátkozraké,“ řekl Lapid
Austrálie oznámila, že už nebude uznávat západní Jeruzalém za hlavní město Izraele a opět za něj bude považovat Tel Aviv. Labouristická vláda tak zrušila rozhodnutí předchozí konzervativní vlády z roku 2018. Izrael krok Austrálie kritizoval a hodlá si předvolat australského velvyslance k podání vysvětlení, uvedla agentura AFP.

Izraelský premiér Jair Lapid v prohlášení označil rozhodnutí Austrálie za „ukvapené“ a „krátkozraké“. „Můžeme jen doufat, že v dalších záležitostech si bude australská vláda počínat seriózněji a profesionálněji,“ uvedl Lapid. „Sjednocený Jeruzalém zůstane věčným hlavním městem Izraele bez ohledu nato, co říká australská vláda,“ dodal izraelský premiér podle místních médií.

„Definitivní status Jeruzaléma musí být vyřešen v rámci mírových jednání mezi Izraelem a palestinským lidem,“ uvedla podle agentury AFP australská ministryně zahraničí Penny Wongová. „Austrálie se zavázala, že bude podporovat řešení v podobě mírového soužití dvou států – Izraele a budoucího palestinského státu – v mezinárodně uznávaných hranicích. Nebudeme podporovat přístup, který tuto vyhlídku podkopává,“ řekla také ministryně.

Konzervativní koaliční vláda premiéra Scotta Morisona v roce 2018 oficiálně uznala západní Jeruzalém za hlavní město Izraele. Uznání se však týkalo jen západního Jeruzaléma, ožehavým tématem je ale právě východní Jeruzalém, který chtějí Palestinci za hlavní město svého budoucího státu. Některá média tehdy psala, že Morrison došel na půl cesty.

Wongová také zdůraznila, že rozhodnutí stran Jeruzaléma neznamená nepřátelství vůči Izraeli. „Austrálie bude vždy pevným přítelem Izraele, byli jsme mezi prvními zeměmi, které Izrael formálně uznaly (jako stát),“ dodala s tím, že úřady budou dál podporovat židovskou komunitu v Austrálii. „Rovněž dál podporujeme palestinský lid, také humanitární pomocí,“ uvedla Wongová.

Izrael považuje Jeruzalém za nedělitelné hlavní město. V šestidenní válce v roce 1967 východní Jeruzalém obsadil a v roce 1980 prohlásil Jeruzalém v rozporu s rezolucemi OSN za své „věčné a nedělitelné hlavní město“. Anexi mezinárodní společenství neuznává s tím, že konečný status města by se měl vyřešit jednáním s Palestinci, proto má také většina zemí ambasády v Tel Avivu.

Bývalý americký prezident Donald Trump v prosinci 2017 oznámil, že USA uznávají Jeruzalém jako izraelskou metropoli, a následující rok oficiálně přemístil americké velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Trumpův krok vyvolal ostrou kritiku zejména od Palestinců a ze zemí arabského světa, odsoudila to ale i řada západních zemí, včetně Francie. Také generální tajemník OSN António Guterres řekl, že takové jednostranné rozhodnutí ohrožuje mírový proces v Izraeli.

Ambasádu do Jeruzaléma krátce po USA přesunuly Guatemala či Paraguay, ta ji ale v září 2018 vrátila zpátky do Tel Avivu. O přesun ambasády do Jeruzaléma dlouhodobě usiluje též český prezident Miloš Zeman. Minulý měsíc o takovém kroku hovořila i nová britská premiérka Liz Trussová.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37298
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 21 říj 2022, 17:38

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/bud ... ivy-zakon/
Budete jíst jídlo s mRNA? Austrálie představila děsivý zákon
Děsivý nový zákon v Austrálii, který vláda Nového Jižního Walesu zavede v srpnu 2023. Technologii mRNA bude aplikovat do krav a dalších hospodářských zvířat.

Níže uvedený muž Nathan Birch je nejmladším australským miliardářem, který sám vydělal (díky nemovitostem) a informuje své spoluobčany o chystaných šílenostech zdejší vlády.
💉🇦🇺 Will you eat mRNA jabbed food? [12 mins]
Terrifying new law in Australia – NSW gov to introduce mRNA tech Aug 2023 into cows and other livestock. Nathan Birch is Australia's youngest self-made billionaire (through real estate.) pic.twitter.com/wgOEcjp26v
— Alex Bailey 💜🌸🎾 (@FUNKNA) October 16, 2022
IMHO skreslené alebo fake...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Kalinac
Senior redaktor
Příspěvky: 4133
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Austrália

Příspěvek od Kalinac » 28 říj 2022, 23:09

Historie : Velká válka s Emu. Jak prohrát válku s ptáky
.
0emu.jpg
0emu.jpg (46.97 KiB) Zobrazeno 4215 x
.
Emu je největší australský a druhý největší pták řádu Cassowariformes po pštrosovi.
Základní strava se skládá z rostlinných potravin:
· Mladé výhonky
· Kořeny
rostlin· Obiloviny
· Byliny
·
Kromě toho nepřehánějí jíst hmyz, měkkýše, ještěrky a malé ptáky.
Emus s výškou 150 až 190 centimetrů má hmotnost 18 až 55 kilogramů (v průměru 30-35 kilogramů) a je schopen se pohybovat rychlostí 50 km / h v přírůstcích až 275 centimetrů. Emu nomádi a při hledání jídla jsou schopni překonat dlouhé vzdálenosti. Mohou plavat, rádi sedí ve vodě, ale nepotřebují to moc a pijí buď zřídka, nebo pokud je to možné.
Jako ochrana se používají drápy tlapky působivé velikosti a pták je schopen zkazit plot kovového drátu úderem. Kromě silných nohou jsou také obdařeni dobrým zrakem a sluchem, což jim umožňuje úspěšně detekovat dravce. Stejně jako ostatní bez kýlu je toto monstrum schopno odolat širokému rozsahu teplot od -5 do +45 stupňů. Ve volné přírodě žijí od 10 do 20 let, metabolismus probíhá nízkou rychlostí.
Na každé noze má emus 3 prsty, což je odlišuje od pštrosů pouze 2 prsty. Prsty v množství malého počtu kostí a souvisejících svalů nohou umožňují ptákovi pohybovat se vysokou rychlostí po dlouhou dobu. Přirození nepřátelé kvůli své velikosti prakticky neexistují.
Oči ptáka jsou chráněny membránou chránící před prachem a nečistotami, což je běžné ve vyprahlých a větrných pouštích. Pro dýchání v chladném počasí používají emus nosní průchody, které stejně jako lidé ohřívají vzduch, který jimi prochází. Při výdechu pták kondenzuje vlhkost na studeném nosním turbinátu a absorbuje ji pro opětovné použití.
Na rozdíl od extrémně agresivního příbuzného kasuára není pták emu během páření dostatečně přátelský a je schopen žít klidně vedle lidí ... To byl ten problém.
Debut
Na konci první světové války se vracející australští veteráni rozhodli zapojit do mírového podnikání - zemědělství. Neobsazená část Západní Austrálie byla pro to ideální a mnoho kilometrů plotů bylo postaveno na ochranu pšenice před zvířaty.
S nástupem Velké hospodářské krize v roce 1929 se riziko hladomoru zvýšilo a australská vláda apelovala na své zemědělce, aby dramaticky zvýšili nabídku obilovin. K dosažení cíle bylo nutné zorat velké množství nové půdy, což bylo nakonec provedeno, a to i díky slibu dotací, které vláda kupodivu nedodržela.
Ploty instalované kolem polí nebyly pro emu, kteří se každoročně stěhovali z centrálních oblastí na pobřeží, dostatečně vážnou překážkou. Po prolomení plotu skončilo asi 20 000 ptáků na polích poblíž Campionu a Valgulanu. Kromě toho, že pšenice byla podle chuti ptáků, kteří se rozhodli nikam jinam nejít, byla situace komplikovaná kvůli invazi divokých králíků, ze kterých plot zachránil.
Zemědělci se ocitli tváří v tvář velké armádě a ztrátám. Poprvé se obrátili na úřady o pomoc v roce 1932 a vláda na tuto hrozbu reagovala.
0emu1.jpg
Hra uprostřed
Ministr obrany George Pierce slíbil, že farmářům pomůže.K vyřešení problému byl vyslány 2 týmy vojáků pod velením dělostřelce majoraMereditha.
Rozhodli se vyzbrojit se 2 kulomety Lewis a 10 000 náboji. To je jen proto, aby využili veškerou palebnou sílu ve stejnou dobu, kdy nemohli, protože každý kulomet vyžadoval výpočet 2 osob. Náklady na krmení a ubytování vojáků byly přidány zemědělcům.
Bylo rozhodnuto zahájit první nepřátelské akce v říjnu 1932, ale byly odloženy kvůli špatnému počasí. Když vojáci dorazili do Campionu 2. listopadu, našli nepřítele ve výši 50 osob. Vzhledem k tomu, že ptáci byli mimo dosah kulometné palby, bylo rozhodnuto uspořádat přepadení. Na druhé straně si ptáci vybrali taktiku malých manévrových skupin a rozdělili se a stali se velmi nepohodlným cílem pro kulometnou palbu.
Debutový pokus o poškození nepřítele byl komplikován schopností nepřítele manévrovat velmi rychle. Během několika hodin bojů byl malý počet nepřátelských sil zničen, zbytek uprchl.
:roll:
Vážnější bitva se odehrála 4. listopadu. Při přepadení organizovaném majorem Mereditauem se v blízkosti přehrady pohybovalo asi 1 000 ptáků. Technická nedokonalost kulometu Lewis však neumožnila tuto možnost realizovat a bylo zničeno pouze 12 jedinců. Ostatní utekli. :lol:
Po provedení průzkumu bylo rozhodnuto nainstalovat kulomet na nákladní automobil, ahoj Toyota, a jít na jih země, kde se ptáci zdáli být pohodlnějším cílem. V důsledku toho se ukázalo, že nebylo možné střílet plnou rychlostí a kamion nebyl schopen dohnat ptáky. Do 8. listopadu bylo spotřebováno 2 500 nábojů a bylo potvrzeno 50 nepřátelských úmrtí, i když některé zprávy uváděly dosah 250 až 500. Na straně australských ozbrojených sil nedošlo k žádným ztrátám.
Zpráva majora Mereditha na místní tisk příliš nezapůsobila, o čemž okamžitě informovali. V důsledku diskuse v parlamentu bylo rozhodnuto odvolat armádu a ignorovat problém. Emus oslavil vítězství zničením plodin a plotů, králíci s největší pravděpodobností pomohli, ale to není přesné. Kde byli klokani v té době, není známo jistě, možná byli vycvičeni a vycvičeni jako rezerva.
Vzhledem k tomu, že zemědělci nebyli schopni zvládnout tolik ptáků sami, znovu vyhledali pomoc armády. S podporou premiéra se major Meredith pustil do další kampaně.
Operace byla ukončena 10. prosince na příkaz ministra obrany. Během bojů bylo spotřebováno 9 600 nábojů a zničeno 986 ptáků. S největší pravděpodobností byly škody větší kvůli nevyvinuté vojenské polní operaci emu a některé významné množství ptáků zemřelo na zranění.
0emu2.jpg
0emu2.jpg (113.5 KiB) Zobrazeno 4215 x
Konec Války
Navzdory neuspokojivým výsledkům vláda odmítla provádět plnohodnotné vojenské operace. Žádosti zemědělců o pomoc v letech 1934, 1943 a 1948 také nebyly splněny. Od roku 1923 však byl zaveden systém odměn za zničení emu. V důsledku toho museli zemědělci mobilizovat a odrazit hrozbu sami, protože mnozí z nich byli veteráni. V prvních šesti měsících roku 1934 bylo o jejich právní ocenění požádáno 57 034krát.
Síly mobilizovaných zemědělců se tak dokázaly vyrovnat s hrozbou, ale téměř roční konfrontace mezi armádou a ptáky stále padla do historie.

https://topwar.ru/203588-velikaja-vojna ... ticam.html

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37298
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 02 lis 2022, 21:48

https://www.health.gov.au/initiatives-a ... ricarditis
Vakcíny COVID-19 a zápal srdca
Prípady myokarditídy a perikarditídy po vakcínach COVID-19 sú zriedkavé: väčšinou sa hlásia u mužov mladších ako 40 rokov, po druhej dávke. Prípady sa vyskytujú u žien aj mužov, v akomkoľvek veku a po akejkoľvek dávke vrátane tretej alebo štvrtej dávky. Väčšina prípadov je mierna a pacienti sa rýchlo zotavujú.
Snímka obrazovky (3456).png
A kto sa rýchlo nezotaví... buš je obrovský...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13016
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Austrália

Příspěvek od martanus » 24 lis 2022, 10:17

Záplavy v jihovýchodní Austrálii


Nejnákladnější přírodní katastrofou v Austrálii, šéf ICA vyjádřil obavy
Záplavy v Novém Jižním Walesu, které se přehnaly přes Austrálii a způsobily v regionu obrovské škody, se staly nejdražší přírodní katastrofou v Austrálii.
https://www.republicworld.com/world-new ... eshow.html

Záplavy v Jižní Austrálii by mohly být nejhorší od 70. let minulého století, protože řeka Murray bude v prosinci kulminovat dvakrát
https://www.theguardian.com/australia-n ... n-december
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 14795
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Austrália

Příspěvek od petrp » 02 led 2023, 05:44

Výjimečnost dolaru mizí, domnívá se hlavní ekonom Australia & New Zealand Banking Group Ltd.
Podle ekonoma je překvapivé, jak je ekonomická aktivita odolná vůči dosavadnímu monetárnímu utahování. Z globálního pohledu ve vztahu k inflačním tlakům pak pomohla slabost čínského hospodářství. Bez ní by totiž podle experta byly inflační tlaky znatelně větší, mimo jiné kvůli vyšším cenám komodit. Yetsenga se ale domnívá, že letos bude čínské hospodářství sílit. Opačný vývoj nastane v USA a dalších zemích, kde bude již plně znát efekt monetární kontrakce. Čína tak z hlediska globálního růstu bude tento rok vyvažovat oslabení některých vyspělých zemí.
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/527 ... -anzb.html
Potkalo mě štěstí. Řeklo - uhni! A šlo dál...
"Chovej se k lidem vždy tak, jak bys chtěl, aby se ty kurvy chovaly k tobě..." Laďa Větvička

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37298
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 16 bře 2023, 18:25

https://zvedavec.news/komentare/2023/03 ... rozeni.htm
Nejhorší dohoda všech dob - Austrálie zaplatí USA za své jaderné ohrožení
V minulém přehledu jsem se zmínil o dohodě AUKUS. Poprvé byla oznámena v září 2021. Tehdy jsem napsal:

USA, Velká Británie a Austrálie včera oznámily, že posledně jmenovaná země nakoupí ponorky s jaderným pohonem, které budou sloužit USA v boji proti Číně.
Pro USA je to obrovské, ale krátkodobé vítězství, pro Velkou Británii je to také výhra a pro Austrálii ztráta strategické suverenity a kontroly nad rozpočtem.

Je to další americká facka Francii a Evropské unii. Dohoda naštve Nový Zéland, Indonésii a samozřejmě Čínu. Naruší mezinárodní režim nešíření jaderných zbraní a může vést k další vojenské nuklearizaci Jižní Koreje a Japonska.
Austrálie má v současnosti šest konvenčních ponorek. Objednala si nové ve Francii, ale od této dohody kvůli AUKUSu upustila:

Cena za nové ponorky, kterou bude muset Austrálie zaplatit, bude mnohem vyšší než za francouzské. Na francouzskou zakázku již byly vynaloženy přibližně 3 miliardy dolarů. Francie bude oprávněně požadovat další kompenzaci za její zrušení. Nový kontrakt s USA nebo Velkou Británií bude stát více než francouzský, ale bude zahrnovat pouze 8 místo 12 lodí. Vzhledem k tomu, že k udržení jedné ponorky na moři jsou zapotřebí tři ponorky (další dvě jsou na výcviku nebo v rekonstrukci), skutečná hlídkovací kapacita australského námořnictva se sníží ze 4 na 2-3 souběžné ponorky na moři.
Mnohem vyšší cena menšího počtu komplikovanějších lodí naruší obranný rozpočet Austrálie na další desetiletí.
....
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37298
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 03 dub 2023, 21:29

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/vel ... rotestuji/
Velká australská banka ruší výběry v hotovosti, lidé protestují
Rozhořčení členové komunity se na sociálních sítích ohradili proti rozhodnutí jedné z velkých bank omezit služby na některých pobočkách.

Veřejnost byla pobouřena, když jedna z největších bank v zemi odhalila, že na některých pobočkách přestane pracovat s hotovostí, což zdůvodnila výrazným poklesem transakcí na pobočkách.

ANZ ve čtvrtek sdělila NCA NewsWire, že některé služby budou zrušeny, a potvrdila, že zákazníci si na některých místech nebudou moci vybrat hotovost na přepážce.

Alternativně budou zaměstnanci pomáhat zákazníkům při používání bankomatů Smart na místě a vkladomatů na mince.

„Existuje malý počet poboček, kde již hotovost na přepážce nevyřizujeme,“ uvedl mluvčí ANZ.

„Na těchto pobočkách lze i nadále provádět vklady hotovosti a šeků a výběry hotovosti pomocí našich chytrých bankomatů a vkladomatů na mince a máme k dispozici personál, který pomůže zákazníkům, kteří je případně použijí poprvé.“

Čtvrteční oznámení vyvolalo na sociálních sítích pobouření veřejnosti, přičemž někteří členové komunity vyhrožují, že se na banku vykašlou.

„Vzhledem ke všem těm hackerským útokům mi připadá šílené snažit se zbavit hotovosti,“ napsal jeden člověk.

„Každá banka, která půjde touto cestou, ztratí zákazníky a nakonec zkrachuje… už tak je dost špatné, že zavírají pobočky,“ napsal další.

Někteří uživatelé označili tento krok za „naprosto směšný“ a „nechutný“.

„Dám své 90leté italské babičce najevo, že už (nemá) přístup ke svým vlastním penězům v údajně první světové zemi,“ napsal jeden člověk.

„Je to nechutné, co starší lidé, kteří nemají debetní karty a mají jen vkladní knížky?“ uvedl další.

Několik jedinců se však proti tomuto kroku neohradilo a ptali se, zda lidé stále používají hotovost.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 4493
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Austrália

Příspěvek od Rado Info » 14 dub 2023, 12:56

Nadměrných úmrtí přibývá, tisíce Australanů navíc nečekaně umírá - australská statistika.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37298
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 23 čer 2023, 18:31

https://sputnikglobe.com/20230623/russi ... 14055.html
Ruské veľvyslanectvo v Austrálii sa obrátilo na najvyšší súd kvôli vypovedaniu nájomnej zmluvy
MOSKVA (Sputnik) - Ruské veľvyslanectvo v Austrálii pre Sputnik uviedlo, že sa obrátilo na Najvyšší súd so žiadosťou o zachovanie nájomnej zmluvy na nový pozemok v Canberre.
Minulý týždeň austrálsky premiér Anthony Albanese uviedol, že austrálska vláda ráno predloží parlamentu legislatívu na vypovedanie nájomnej zmluvy s Ruskom na nové veľvyslanectvo v hlavnom meste krajiny Canberra vedľa budovy parlamentu z bezpečnostných dôvodov.
"Ruské veľvyslanectvo v Austrálii sa odvolalo na najvyšší súd kvôli vypovedaniu zmluvy o prenájme nového pozemku zo strany Canberry," uviedlo veľvyslanectvo.
Námestník ruského ministra zahraničných vecí si 16. júna predvolal austrálskeho veľvyslanca v Rusku G. Meehana a vyjadril ostrý protest v súvislosti s rozhodnutím austrálskej vlády vypovedať zmluvu o prenájme pozemku, na ktorom sa buduje nový komplex ruského veľvyslanectva v Canberre.
V máji ruské veľvyslanectvo v Austrálii uviedlo, že Federálny súd Austrálie rozhodol, že oznámenie o ukončení nájomnej zmluvy, ktoré vydal Národný úrad hlavného mesta v auguste 2022 v súvislosti s pozemkom na výstavbu ruského veľvyslanectva v Yarralumle, je "neplatné a nemá žiadny účinok".
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37298
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 27 čer 2023, 15:13

https://sputnikglobe.com/20230627/austr ... 69185.html
Austrálsky súd zamietol odvolanie Ruska proti zrušeniu prenájmu nového veľvyslanectva
Plánovacie úrady v hlavnom meste Austrálie Canberra minulý rok jednostranne vypovedali nájomnú zmluvu na pozemok, na ktorom sa blížilo dokončenie novej budovy ruského veľvyslanectva. Odvtedy zákonodarný zbor prijal zákon potvrdzujúci zákaz misie v blízkosti budovy parlamentu.

Austrálsky najvyšší súd zamietol odvolanie ruského veľvyslanectva proti rozhodnutiu vlády vypovedať nájomnú zmluvu na jeho nové sídlo.
Sudkyňa Jayne Jagotová zamietla právnu námietku veľvyslanectva proti rozhodnutiu zrušiť zmluvu, ktorá je teraz zakotvená v zákone federálneho parlamentu v hlavnom meste Canberra. Prípad Ruska odmietla ako "slabý" a "ťažko pochopiteľný" a dodala, že "neexistuje žiadny riadny základ pre vydanie predbežného opatrenia", o ktoré Ruská federácia žiadala.
Vládny advokát Tim Begbie KC tvrdil, že veľvyslanectvo nedokázalo predložiť argumenty na zrušenie právnych predpisov, a dodal: "Keď sa to prijme, celá ich argumentácia sa skončí."
Strážca ruského veľvyslanectva ukončil okupáciu miesta hodinu po vynesení rozsudku. Nemenovaného muža videli v pondelok opúšťať oplotené stavenisko, kde už bola dokončená nová budova konzulátu.
Muža, ležérne oblečeného a so spacím vakom v ruke, videli, ako ho vyzdvihlo oficiálne auto veľvyslanectva.
Právny zástupca veľvyslanectva Elliot Hyde uviedol, že neexistuje dôvod, prečo by mal zamestnanec veľvyslanectva opustiť stavenisko, pričom poznamenal, že "podľa vyjadreného stanoviska predsedu vlády bezpečnostný personál môjho klienta, ktorý je na pozemku... zrejme nepredstavuje riziko".
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Andrej Rudenko si 16. júna predvolal austrálskeho veľvyslanca Graema Meehana, aby protestoval proti "otvorene spolitizovanému a nepriateľskému kroku", uvádza sa vo vyhlásení ministerstva zahraničných vecí a dodáva, že Rusko "využije všetky potrebné mechanizmy na ochranu svojich záujmov vrátane možných protiopatrení".
Austrálske úrady tvrdili, že umiestnenie nového veľvyslanectva v blízkosti federálneho parlamentu, ktorého rokovania sú vysielané televíziou, vystavuje štát riziku ruskej špionáže.
"Vláda dostala veľmi jasné bezpečnostné odporúčania, pokiaľ ide o riziko, ktoré predstavuje nová ruská prítomnosť tak blízko budovy parlamentu," povedal premiér Anthony Albanese. "Konáme rýchlo, aby sme rýchlo zabezpečili, že sa miesto prenájmu nestane oficiálnou diplomatickou prítomnosťou."
Národný úrad hlavného mesta (NCA), orgán, ktorý kontroluje mestské plánovanie v Canberre, zrušil prenájom v auguste 2022. Federálny súd toto rozhodnutie potvrdil v májovom rozhodnutí a federálny parlament začiatkom tohto mesiaca predložil návrh zákona na posilnenie tohto stanoviska.
Austrália je blízkym spojencom USA, keďže ju kolonizovalo a osídlilo aj Spojené kráľovstvo. Dodala Ukrajine obrnené vozidlá a delostrelectvo, čo podľa početných vyhlásení ruských orgánov prispieva k predlžovaniu konfliktu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Kalinac
Senior redaktor
Příspěvky: 4133
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Austrália

Příspěvek od Kalinac » 09 zář 2023, 21:48

Federální vláda Austálie vyhlašuje "válku" divokým kočkám s novým akčním plánem otevřeným pro zpětnou vazbu

Federální vláda se bude snažit zabránit tomu, aby se další druhy staly ohroženými nebo vyhynulými kvůli divokým kočkám, v novém akčním plánu, který zveřejnila ve čtvrtek.
Návrh plánu, který byl nyní předložen k veřejné konzultaci, uvádí řadu cílů, mezi něž patří zabránění dalšímu šíření divokých koček a snížení jejich hustoty v oblastech kolem lidí.
Zatímco hlavním účinkem koček na jiné druhy je přímá predace, mohou také soutěžit o potravu a zvýšit riziko některých onemocnění.
Ministryně životního prostředí Tanya Plibersek uvedla, že divoké kočky zabijí odhadem dvě miliardy zvířat ročně, což se rovná šesti milionům za noc.
"Hráli roli ve dvou posledních australských vymíráních... jsou jedním z hlavních důvodů, proč je Austrálie světovým hlavním městem vymírání savců," řekla Pliberseková. "Vyhlašujeme válku divokým kočkám."
Nezávisle na tomto plánu vláda utratí miliony dolarů, aby se pokusila vymýtit kočky z Vánočního ostrova a Francouzského ostrova poblíž Melbourne.
Bude také dávat 400 000 dolarů na bezpečnější návnadu pro divoké kočky pro použití v severní Austrálii.
"Pokud nebudeme jednat hned, naše domácí zvířata nemají šanci," řekla Pliberseková.
Zpráva OSN zveřejněná v posledních dnech označila invazivní druhy za hlavní příčinu ztráty biologické rozmanitosti v Austrálii.
Přesný počet divokých koček v Austrálii kolísá v závislosti na podmínkách prostředí, ale ministerstvo životního prostředí odhaduje číslo na 1,4 až 5,6 milionu.
Návrh plánu uvádí, že Austrálie "má jeden z nejrobustnějších odhadů velikosti kočičí populace ze všech zemí na světě".
Uvedla však, že je také třeba pracovat na tom, aby kontrolní opatření byla konzistentnější napříč jurisdikcemi, zejména proto, že správa koček často spadá pod místní vládu.
"Výsledná směsice předpisů je pro veřejnost matoucí a těžko vymahatelná."
Veřejná konzultace k návrhu plánu bude otevřena do poloviny prosince.

https://www.abc.net.au/news/2023-09-07/ ... /102825496

Odpovědět