Ukrajina

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 49626
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 22 dub 2022, 19:00

puma píše:
22 dub 2022, 18:28
https://t.me/sashakots/31635
na stiahnutom videu jasne vidno dym spod plachty a výbuch je jasne centrovaný na vozidlo
podľa čierneho dymu a plmeňov na okraji rampy prebieha proces už nejaký čas
prevádzková nehoda + šlendrián
vlcsnap-2022-04-22-19h00m53s144.jpg
vlcsnap-2022-04-22-19h01m48s285.jpg
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21962
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 22 dub 2022, 21:49

:sipka: Důsledky ostřelování :?: logistického centra „Nova Pošta“ v Korotichi u Charkova. Jeden člověk tam zemřel. Shořely kamiony a sklady.
https://t.me/stranaua/38071

Příčinou havárie letounu An-26 v Záporoží byla mlha a malá výška letu, kvůli které letoun zachytil o vedení vysokého napětí, uvádí Zaporožská OVA.
https://t.me/stranaua/38072
Brífink ruského ministerstva obrany (22.04.2022)
- Během dne zasáhly vysoce přesné rakety ruského letectva 13 ukrajinských vojenských objektů. Jednalo se o dvě velitelská a řídicí stanoviště, 11 opěrných bodů a soustředění živé síly a ukrajinské vojenské techniky. V důsledku úderů byly zničeny až dvě roty nacionalistů a 27 ukrajinských obrněných vozidel a automobilů. Kromě toho byl v obci Chervonne zničen sklad raket pro protiletadlové raketové systémy Osa-AKM.
- Taktické a armádní letectvo ruského letectva zasáhlo 26 ukrajinských vojenských objektů. Mezi nimi jsou dvě velitelská stanoviště a 21 oblastí soustředění živé síly a vojenské techniky. Byly zničeny tři sklady raketových a dělostřeleckých zbraní v oblastech Toretskij, Komar a Bogatyr.
- Raketové jednotky během dne zasáhly: velitelské stanoviště, pět oblastí soustředění živé síly a vojenské techniky a také dělostřeleckou baterii. Poblíž osady Barvenkovo byl na polním letišti zničen ukrajinský vrtulník Mi-8, raketový systém země-vzduch Buk-M1 a stanice elektronického boje.
- Ruské síly protivzdušné obrany zničily tři ukrajinské bezpilotní letouny v oblastech Velkých Prochodů, Šurovky v Charkovské oblasti a Spartaku v Doněcké lidové republice.

Od začátku speciální vojenské operace bylo zničeno celkem 140 letadel, 107 vrtulníků, 523 bezpilotních prostředků, 258 raketových systémů země-vzduch, 2 458 tanků a dalších obrněných bojových vozidel, 272 raketometů, 1 069 polních děl a minometů a 2 305 speciálních vojenských vozidel.

- Situace v Mariupolu se vrací do normálu. Obyvatelé města se mohou volně pohybovat po ulicích, aniž by se skrývali před ostřelováním ukrajinských nacistů. Dodává se humanitární pomoc: jídlo, voda a další nezbytné věci. Úřady Doněcké lidové republiky organizují vyklízení ulic od trosek a odvoz poškozené ukrajinské vojenské techniky.
- Všechny zbytky ukrajinských azovských nacistů spolu se zahraničními žoldáky z USA a evropských zemí jsou bezpečně zablokovány v závodě Azovstal. Naše požadavky na propuštění žen a dětí k volnému odchodu, které u nich údajně pobývají, jakýmkoli směrem nacisté ignorují. Nacisté jsou každou hodinu informováni o nařízení odchodu civilistů z území Azovstalu k další evakuaci, pokud se tam nacházejí. Tyto informace jsou prostřednictvím místopředsedy vlády Vereščukové sdělovány také představitelům kyjevského režimu. To, že azovští nacisté a zahraniční žoldáci zadržují civilní rukojmí, pokud vůbec nějaké, dokazuje, že nejsou "obránci", ale čistí teroristé.
- V tomto ohledu jsou pokusy mluvčího amerického ministerstva zahraničí lhát o údajném udržení kontroly nad Mariupolem nacistickou chátrou falešné a jedná se o přímé napomáhání teroristům na vysoké státní úrovni. Ministerstvo zahraničí USA obvykle dezinformuje své vlastní občany i všechny ostatní. Samotná Ukrajina, její obyvatelé v Mariupolu a dalších městech, jsou pro Washington zajímaví pouze v souvislosti se zisky z dodávek zbraní a boje proti Rusku přinejmenším "do posledního Ukrajince", jak opakují všechny její satelity na popud ministerstva zahraničí.
https://t.me/mod_russia/14647

Michail Podoljak, poradce vedoucího prezidentské kanceláře, vyjádřil ukrajinskou válečnou strategii. "Taktika a strategie Ukrajiny je získat více dělostřelectva, těžkých obrněných vozidel a poté zahájit velmi silné protiútoky na ruské skupiny a zahájí protiofenzívu," řekl Podoljak ve vysílání telethonu. "Oni (ruští vojáci - Ed .) budou chtít přijít z Charkova, Doněcka a Luhanské oblasti a pokusí se vést válku s našimi ozbrojenými silami Ukrajiny a dostanou ránu do zubů," řekl Podoljak.
https://t.me/stranaua/38073
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: Ukrajina

Příspěvek od Aaron Goldstein » 23 dub 2022, 04:19

01.jpg
Mapa vojenských operací a situace na frontách večer 22. dubna

Asi nejdůležitější zpráva se dnes týká mluvčího ministerstva obrany, zástupce velitele Ústředního vojenského okruhu Rustama Minnekajeva. Uvedl, že během druhé fáze speciální operace plánuje ruská armáda získat plnou kontrolu nad Donbasem a jižní Ukrajinou a zajistit pozemní koridor na Krym. Podle něj kontrola nad jižní Ukrajinou poskytne ruským ozbrojeným silám další odbytiště v Podněstří, kde byly zaznamenány případy útlaku ruskojazyčného obyvatelstva. Minnekajev také poznamenal, že druhá fáze začala již před dvěma dny. Stojí za povšimnutí, proč se tato zpráva stala virální, a to nejen v Rusku: jde o první prohlášení jménem MO o plánech SSR.

Druhá dnešní zpráva se týká pokusu o průnik ukrajinského konvoje na ruské území - informace nejsou potvrzené. Dnes brzy ráno se prý AFU pokusila o průlom v oblasti Goptovky. Bělogrodské úřady tuto informaci později popřely.

Co se týče průběhu druhé fáze, kolegové zaznamenali radikální změnu v taktice našich jednotek. Ofenziva jednotek se provádí výhradně po potlačení nepřátelských sil palbou. Pokud je zjištěna jakákoli aktivita nepřítele, je opět nasazeno dělostřelectvo, letectvo a těžké palebné systémy. Dále se postupuje na rozvrácené pozice nepřítele, který po takovém "pohlazení" ztrácí nadšení pro další odpor. Takové přístupy nejsou rychlé (jak jsme toho svědky nyní), ale zajišťují jistý postup s minimálními ztrátami.

Podle prohlášení generálního štábu AFU se ruské ozbrojené síly aktivně přibližují ke Slavjansku a Kramatorsku a hrozí, že přeruší komunikace uskupení bránícího tuto aglomeraci. Podle nich naše jednotky dnes obsadily vesnici Lozovoje a snaží se proniknout dál směrem na Slavjansk. Z Luhanské oblasti přicházejí zprávy, že armáda LNR vytlačila AFU z Novotoškivska, ale zatím to není potvrzeno. Nelítostný boj o Popasnu pokračuje. Naši vojenští zpravodajové hlásí, že ukrajinské ozbrojené síly ztratily kontrolu nad ministerstvem vnitra v Popasně. Nepřítel nicméně stále ovládá polovinu klíčového města Severodoněcko-lysyčanské aglomerace. Aktivní palba z ručních zbraní a ostřelování pokračuje i dnes téměř v celé kontaktní oblasti fronty Vostok.

Mariupol. Navzdory odmítnutí pozemního útoku na Azovstal nebyly údery a bombardování zrušeny. Dnes podle očekávání pokračovaly, jak o nich informovali váleční zpravodajové z terénu. Dělostřelectvo je aktivně zapojeno.

Za zmínku stojí také zprávy od Nikolaeva "icosgubernatora" Kima, který na smutnou notu uvedl následující: "Již týden dochází k vážné eskalaci situace v okolí Mykolajova, kde každou noc probíhá intenzivní ostřelování, přičemž obzvláště postižena je Ingulská čtvrť. Jihovýchodním směrem se k městu přiblížila frontová linie. Ve městě nebude voda." Kim navrhuje opustit Mykolajiv před vyhozením mostů do povětří. Peníze na výplatu mezd došly.

Pro zajímavost. Dnes ráno se ve Volňanském okrese Záporožské oblasti zřítilo ukrajinské letadlo An-26. Nejméně jedna osoba byla zabita. Podle zpráv druhé strany letadlo nebylo vojenské a letělo "nízko a nízko", aby nesestřelilo naše systémy SAM, ale zasáhlo věž elektrického vedení. Kolují také zvěsti, že letadlo omylem sestřelil místní teorobomber.

Na konci dne ruské ministerstvo obrany oznámilo, že jeden z členů posádky křižníku Moskva, starší poddůstojník Ivan Vachrušev, zahynul a 27 osob se pohřešuje.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/readovkanews/31703
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

pospolito
Redaktor
Příspěvky: 386
Registrován: 10 úno 2017, 21:00

Re: Ukrajina

Příspěvek od pospolito » 23 dub 2022, 06:42

https://www.kp.ru/
Arzenál v Balaklya obsadila Ruská armáda a zásobuje odtiaľ svoje jednotky na Donbase. Jedná sa o najstarší sklad munície v Európe a s plochou cca 350 hektárov patrí medzi najväčšie. V r.2017 tam vybuchla vonku uskladnená munícia no cca 300 železobetónových skladov sa to nedotklo. Takto Rusi získali niekoľko desiatok tisíc ton munície.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 49626
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 23 dub 2022, 12:19

Nočná práca spenaz Uralskej údernej brigády za liniou dotyku (niektoré odkazy tu už máme, ale takto tvoria chronologický príbeh akcie)

https://t.me/RVvoenkor/8802
Nočný útok: ruské špeciálne jednotky zničili strážne stanovište VSU
Zábery uralskej údernej brigády, ktorá minule porazila Zelenského superelitnú špeciálnu jednotku -> RVvoenkor/8561 pri meste Ižum.
Zábery sú natočené nočným pohľadom, bitka sa odohrala koncom marca pri Černihove, vtedy bol v lese ešte sneh.
🇺 Ďalšie zábery z lovu nepriateľov sa objavia už čoskoro.
https://t.me/RVvoenkor/8929
Unikátne zábery z bitky: prepadnutie špeciálnymi jednotkami a zničenie hliadky AFU
Uvoľnené hliadky prechádzali lesom so samopalmi na opaskoch a boli zničené skôr, ako stihli zdvihnúť zbrane.
🇺Predtým špeciálne jednotky zaútočili na stanovište AFU, zábery z nočného útoku: t.me/RVvoenkor/8802
https://t.me/RVvoenkor/9001
Epický nočný lov špeciálnych jednotiek: napadnutý zákop AFU
Po zásahu granátometom vybuchol muničný sklad.
🇺 Druhá epizóda lovu tu: t.me/RVvoenkor/8929
https://t.me/rusvesnasu/17716
Epické zábery z nočnej poľovačky ruských špeciálnych jednotiek na ukrajinské ozbrojené sily - zničená vojenská a obrnená technika
Spetsnazovci prepadli základňu oddielu AFU a udreli: presný výstrel z granátometu rozmetal BMP, zničil techniku a vojenský personál.
🇺Predchádzajúce epizódy Nočného lovu: #1, #2, #3
https://t.me/RVvoenkor/9161
Epická bitka: pasca a zničenie ukrajinských špeciálnych jednotiek
Ruskí prieskumníci vlákali ukrajinskú jednotku špeciálnych síl do pasce. Diverzná skupina zapojila špeciálne jednotky AFU, tie si zavolali posily a zomkli sa, v tom momente na nich hlavné sily nášho prieskumu spustili paľbu zo všetkých hlavní z rôznych strán.
🇺 Predchádzajúce epizódy Nočného lovu: #1, #2, #3, #4
z prvého odkazu: https://t.me/RVvoenkor/8561
Porážka Zelenského elitných špeciálnych jednotiek v bitke pri Borovom / pri Izjume
Do ťažkej oblasti pri Ižume bola pre AFU vrhnutá samostatná rota SDF - elitná jednotka - Zelenského stávková rezerva. Podľa plánu mali špeciálne jednotky ísť za ruskými jednotkami postupujúcimi na Slavjansk.
Prieskumníci Uralskej údernej brigády však okamžite identifikovali špeciálne jednotky AFU a sily 79. výsadkovej brigády a v rýchlom boji ich porazili.
Niekoľko jednotiek AFU bolo zničených a niektoré boli zajaté, vrátane vysokopostaveného dôstojníka SDF, ktorý disponoval množstvom cenných informácií.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21962
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 23 dub 2022, 12:21

Brífink ruského ministerstva obrany (23.04.2022)
- V noci na dnešek zasáhly vysoce přesné rakety ruského letectva 11 vojenských objektů na Ukrajině. Patří mezi ně: 7 opěrných bodů a oblastí, kde se soustředila živá síla a vojenská technika. V důsledku úderů utrpěl nepřítel ztráty až dvou rot vojáků, 25 obrněných vozidel a dalších vozidel. Zničeny byly také tři raketové a dělostřelecké zbrojnice u obce Chervonne.
- Taktické a armádní letectvo ruského letectva v noci zasáhlo 66 ukrajinských vojenských objektů. Mezi nimi: tři velitelská stanoviště, 58 oblastí soustředění ukrajinské živé síly a vojenské techniky, jakož i tři sklady raketových a dělostřeleckých zbraní v oblastech obcí Aleksandrovka, Komar a Bogatyr.
- Raketové jednotky a dělostřelectvo během dne provedly 1 098 palebných misí. Údery zničily: tři ukrajinské vrtulníky Mi-8 v oblasti poblíž osady Čugujev, tři zařízení protiletadlového raketového systému Osa-AKM na okraji osady Barvenkovo, 16 skladů zbraní a vojenského vybavení a 33 velitelských stanovišť ukrajinských jednotek. Zasaženo bylo 919 opěrných bodů a oblastí soustředění živé síly a vojenské techniky a 124 palebných postavení ukrajinského dělostřelectva.
- Ruské prostředky protivzdušné obrany v oblasti Nová Dmitrovka v Charkovské oblasti sestřelily ve vzduchu letoun Su-25 ukrajinského letectva. V noci bylo také zničeno patnáct ukrajinských bezpilotních letounů, včetně jednoho Bayraktaru TB-2 nad obcí Novaja Zarja v Nikolajevske oblasti.
- Odpalovací zařízení raket země-vzduch Pantsir-S poblíž Černobajvky sestřelil ve vzduchu dvě taktické rakety Točka-U a tři rakety z raketometů.

Od začátku speciální vojenské operace bylo zničeno celkem 141 letadel, 110 vrtulníků, 538 bezpilotních letounů, 261 raketových systémů země-vzduch, 2471 tanků a dalších obrněných bojových vozidel, 274 raketometů, 1075 kusů polního dělostřelectva a minometů a 2311 speciálních vojenských vozidel.
https://t.me/mod_russia/14663

Biefing MO RF o přípravách USA a NATO na provokaci obviňující Ruskou federaci z použití jaderných, chemických nebo biologických zbraní
https://t.me/mod_russia/14671
K obviňování Ruské federace plánují USA použít tři scénáře.
První je nejpravděpodobnější, "inscenace incidentu pod falešnou vlajkou".
- Můžeme hovořit o reálném použití chemických a biologických zbraní s oběťmi mezi obyvatelstvem nebo o zinscenování „diverze“ ze strany Ruska v zařízeních patřících Ukrajině, která se podílela na vývoji součástí zbraní hromadného ničení. Takový scénář se plánuje realizovat v chemických a biologických zařízeních v Charkově a Kyjevě.
- Není vyloučena provokace v jaderných energetických zařízeních, především v Záporožské jaderné elektrárně, která je pod kontrolou Ruské federace. 21. dubna na kontrolním stanovišti jednotek Národní gardy byl konvoj 10 vozidel s nebezpečným nákladem směřující k jaderné elektrárně zastaven a otočen do města Záporoží.
- Vedení Ukrajiny navíc vážně zvažuje otázku úderu na úložiště radioaktivního odpadu v bývalém podniku Pridneprovsky Chemical Plant ve vesnici Kamenskoye v Dněpropetrovské oblasti.
- Ministerstvo obrany má dokumenty potvrzující kritický stav skladů a zpronevěru finančních prostředků vyčleněných Evropskou unií na údržbu zařízení.
- Druhým scénářem je „Maximální skryté použití zbraní hromadného ničení v malých objemech“ k potlačení vůle a schopnosti odporu v rámci řešení konkrétního operačního úkolu. Takový scénář byl zvažován v podniku Azovstal. Ale příkaz nejvyššího vrchního velitele, který zrušil útok na podnik, zmařil plány Pentagonu na jeho realizaci.
- Třetím je nejméně pravděpodobný scénář, „otevřené použití zbraní hromadného ničení na bojišti“ v případě, že konvenční zbraně neuspějí, nejspíše v bojové zóně. Takový scénář se zvažuje pro Slavjansk a Kramatorsk, které se změnily v pevnostní města.

Vysokou pravděpodobnost zinscenování použití chemických zbraní potvrzuje fakt, že na Ukrajinu byly dodány protilátky proti toxickým látkám. Jen v roce 2022 bylo na žádost Ministerstva zdravotnictví Ukrajiny dodáno ze Spojených států více než 220 000 ampulí atropinu. Tato skutečnost svědčí o účelové přípravě provokací toxickými látkami právě nervově paralytického působení.
https://t.me/mod_russia/14667

Tento plán již byl vypracován a je reakcí na úspěch Ruska ve vedení speciální vojenské operace.
- V březnu až dubnu tohoto roku vysocí představitelé západních zemí pravidelně pronášejí provokativní „varovná“ prohlášení. Do médií se vrhají teze o možnosti, že Rusko použije zbraně hromadného ničení.
- Asistent prezidenta USA pro národní bezpečnost Sullivan tak komentoval slova prezidenta Bidena, že Spojené státy „přiměřeně“ zareagují na možné použití ZHN naší zemí. A 27. února americký stálý zástupce v OSN oznámil záměr Ruska použít jakékoli nástroje „pod falešnou vlajkou“, včetně chemických a biologických zbraní k zastrašení ukrajinského obyvatelstva a světového společenství. V této souvislosti americké ministerstvo zahraničí kladně zhodnotilo převod až 400 000 sad osobních ochranných prostředků, 390 průzkumných prostředků NBC a 15 průzkumných vozidel STRIKER na Ukrajinu, který dříve schválil náměstek ministra pro kontrolu zbrojení a mezinárodní bezpečnost Jenkins.
https://t.me/mod_russia/14668

Inscenace použití zbraní hromadného ničení je zaměřena na obvinění Ruska z používání zakázaných zbraní, následovat bude realizace tzv. „syrského scénáře“, ve kterém je stát vystaven ekonomické a politické izolaci a vyloučen z mezinárodních organizací, včetně Rady bezpečnosti OSN.
- Pravděpodobný scénářem vývoje situace je vyvíjet tlak na země loajální a přátelské k Ruské federaci, včetně Indie a Číny, přimět je k sankcím vůči naší zemi.
- Rád bych připomněl, že Ruská federace zcela zničila svůj chemický arzenál 27. září 2017, což potvrzuje certifikát OPCW. Spojené státy, které disponují silným finančním, ekonomickým a technickým potenciálem, jsou zase jedinou zemí, která je smluvní stranou Úmluvy o chemických zbraních a která stále vlastní působivý arzenál bojových chemických látek (672,5 tun).
- Výrok ředitele CIA Burnse o možném použití taktických jaderných zbraní Ruskem je absurdní. Při současné úrovni technického vybavení mezinárodního systému pro sledování jaderných testů nelze použití tohoto typu zbraní skrývat. Pokud tomu ředitel CIA nerozumí, tak je buď neprofesionál, nebo je uváděn v omyl.
- Programy na výrobu biologických zbraní v SSSR byly zcela omezeny v roce 1972. Počet biologických laboratoří v USA je přitom značně nesrovnatelný s jinými zeměmi. Podle čínského ministerstva zahraničí Washington kontroluje 336 laboratoří ve 30 zemích světa, což vzbuzuje vážné obavy.
https://t.me/mod_russia/14669

Spojené státy jsou dodnes jedinou zemí ve světové historii, která použila všechny tři typy zbraní hromadného ničení.
- Svržené jaderné bomby během druhé světové války na Hirošimu a Nagasaki, použití toxických chemikálií ve Vietnamu a Iráku – všechny tyto zločiny nebyly náležitě posouzeny příslušnými mezinárodními organizacemi.
- Ve snaze zdiskreditovat speciální vojenskou operaci ruských vojsk je tak kyjevský režim na návrh americké administrativy schopen v blízké budoucnosti realizovat scénáře, které povedou ke smrti desítek tisíc ukrajinských občanů a způsobí ekologickou a humanitární katastrofu.
https://t.me/mod_russia/14670
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21962
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 23 dub 2022, 13:25

Účast na konferenci, na které se bude diskutovat o podpoře Ukrajině, potvrdilo více než 20 zemí. Uskuteční se 26. dubna na letecké základně Ramstein v Německu, píše Bild. Mluvčí amerického ministerstva obrany John Kirby v pátek uvedl, že bylo pozváno asi 40 zemí. Neuvedl, které země se již dohodly. Už dříve řekl, že nejde jen o země NATO a toto setkání se nekoná pod záštitou Severoatlantické aliance. Na konferenci, která se zaměří na obranné potřeby Ukrajiny nejen k boji proti Ruské federaci, ale také k posílení ukrajinské armády, byl pozván i americký ministr obrany Lloyd Austin.
https://t.me/stranaua/38142

Bývalý velitel polských pozemních sil, generál ve výslužbě Waldemar Skrzypczak obvinil britského premiéra Borise Johnsona z prozrazení vojenských tajemství. Podle jeho názoru byla důvěrná informace, že londýnští instruktoři již cvičí ukrajinské vojáky v používání zbraní z NATO. "Premiér odhaluje vojenské tajemství. Vojenský výcvik je armádní záležitostí, v takové situaci je tajná. Než takové věci řeknete, musíte se zamyslet," cituje generála polské vydání Fakt. Podle Skshipchaka mohou taková prohlášení Johnsona vést k vážným následkům. Generál ve výslužbě je přesvědčen, že premiérova neopatrná prohlášení ohrožují bezpečnost vojáků.
https://t.me/stranaua/38123

Rusko již finišuje s přeskupováním vojsk, poté začne rozsáhlá ofenzíva. Současné boje jsou pokusem o určení nejzranitelnějších míst ozbrojených sil Ukrajiny. Ve vysílání národního telethonu to oznámil zástupce hlavního zpravodajského ředitelství ministerstva obrany Ukrajiny Vadym Skibitsky. "Nepřítel dokončuje přeskupování vojsk. Všechny praporové taktické skupiny, které se dosud soustředily na území Běloruska, poblíž našich severních hranic, se nyní přesouvají na východ Ukrajiny. Za prvé a za druhé nepřítel se nyní snaží ve všech směrech určit nejzranitelnější místa ozbrojených sil Ukrajiny s cílem zahájit rozsáhlou ofenzívu a upevnit jejich úspěch především v operační oblasti Doněck,“ uvedl Vadym Skibitsky. Již dříve jsme psali o Skibitského prohlášení, že Rusové hodlají zaútočit na Azovstal se silami Národní gardy a FSB.
https://t.me/stranaua/38114
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21962
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 23 dub 2022, 13:56

Klíčové body ranního hlášení GŠ UA:
1. Ve Skadovsku v Chersonské oblasti nepřítel rozmístil baterii protivzdušné obrany S-300 - "aby vytvořil příznivé podmínky pro postup ve směru na Nikolajev."
2. Ofenziva nepřítele pokračuje jižně od Izjumu.
3. Ruská federace soustředí své hlavní úsilí na útočné operace u Severodoněcka. Ukrajinští vojáci jsou ostřelováni, „aby je vytlačili a vytvořili podmínky pro rozvinutí ofenzívy proti Slavjansku“.
4. V Mariupolu pokračuje blokování Azovstalu. Z Ruska přijel ženijní pluk, aby vyčistil přístavní oblasti.
https://t.me/stranaua/38100

S-300PM2 v Skadovsku
1.jpg
1.jpg (88.93 KiB) Zobrazeno 43769 x
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 49626
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 23 dub 2022, 19:28

COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 49626
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 23 dub 2022, 19:43

Ukrajinský pohraničník, ktorého zajali v smere na Ižum, vrhá trochu svetla na vzťah medzi Pravosekmi a bežnými vojakmi.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21962
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 23 dub 2022, 21:24

Slovensko dodává Ukrajině tanky T-72M1. Na internetu se objevily záběry tanků T-72M1 dodaných na Ukrajinu ze Slovenska. Tyto dodávky nebyly dříve hlášeny.
https://t.me/ChDambiev/15822
https://t.me/vorposte/19795

Zelenský uvedl, že pokud Ukrajina získá dostatek západních zbraní, budou ukrajinské ozbrojené síly schopny znovu dobýt území zabraná Ruskem. "Je to otázka zbraní, pokud jich budeme mít dostatek, okamžitě začneme navracet okupovaná území," řekl Zelenský.
https://t.me/stranaua/38217

Zelenský řekl, že ministr obrany a ministr zahraničí USA přijedou na Ukrajinu v neděli, plánuje se projednat dodávky zbraní
https://t.me/rian_ru/160021

Ruský velvyslanec v Ottawě uvedl, že požádal kanadské úřady, aby ovlivnily Spojené státy v souvislosti s informacemi o chystané provokaci Západu za použití zbraní hromadného ničení na Ukrajině.
https://t.me/rian_ru/160026
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21962
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 23 dub 2022, 21:46

Brífink ruského ministerstva obrany (23.04.2022)
- Dnes odpoledne vyřadily vysoce přesné rakety dlouhého doletu ruského letectva logistický terminál na vojenském letišti u Oděsy, kde byla uskladněna velká zásilka zahraničních zbraní přijatých z USA a evropských zemí.
- Během dne zasáhly vysoce přesné rakety ruského letectva 22 ukrajinských vojenských objektů. Jednalo se o dvě praporová velitelská a řídící stanoviště a jedno velitelské a řídící stanoviště brigády, 11 opěrných bodů a oblastí soustředění živé síly a vojenské techniky VSU. Nacionalisté utrpěli ztráty až 200 osob a více než 30 obrněných vozidel. Tři sklady zbraní, vojenské techniky a munice byly zničeny v okresech Idičevka a Kramatorsk. U Nové Dmytrivky byl zničen raketový systém země-vzduch Buk-M1 a tři radarové stanice.
- Během dne zasáhlo taktické a armádní letectvo ruských vzdušných sil 79 ukrajinských vojenských objektů. Mezi nimi: šest velitelských stanovišť, 52 oblastí soustředění ukrajinské živé síly a vojenské techniky, jakož i 16 skladů raketových a dělostřeleckých zbraní, munice a pohonných hmot. Byly zničeny čtyři protiletadlové raketové systémy: tři Buk-M1 u osad Kurachovka a Romanovka a jeden protiletadlový raketový systém Tor u Serhijivky.
- Ruské prostředky protivzdušné obrany v oblasti osad Izjum a Cherson zničily tři ukrajinské bezpilotní letouny, včetně jednoho Bajraktaru TB-2 nad osadou Lozovaja v Charkovské oblasti.
- Raketové a dělostřelecké jednotky během dne provedly 102 palebných operací. Bylo zničeno: 6 velitelských stanovišť, 84 opěrných bodů a oblastí, kde se soustředila živá síla a vojenská technika, a také 10 dělostřeleckých baterií.

Od začátku speciální vojenské operace bylo zničeno celkem 141 letadel, 110 vrtulníků, 541 bezpilotních prostředků, 264 protiletadlových raketových systémů, 2 479 tanků a dalších obrněných bojových vozidel, 278 raketometů, 1 081 polních děl a minometů a 2 321 speciálních vojenských vozidel.
https://t.me/mod_russia/14682
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

dancostar
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1048
Registrován: 15 dub 2019, 10:07

Re: Ukrajina

Příspěvek od dancostar » 23 dub 2022, 22:00

Nove znacenie specialnych jednotiek RU na UA
photo_2022-04-23_20-03-10.jpg
photo_2022-04-23_20-03-10 (2).jpg
photo_2022-04-23_20-03-10 (3).jpg
zdroj
https://t.me/intelslava/26535
Na videu zachycení vojáci z 24. brigády a pohraničníci Ukrajiny
https://t.me/intelslava/26542

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21962
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 23 dub 2022, 22:07

Německá Spolková bezpečnostní rada musí v nejbližších dnech rozhodnout, zda je Berlín připraven na přímé dodávky těžkých zbraní Ukrajině. Vyplývá to z reakce na žádost obranného koncernu Rheinmetall - požádal o povolení dodat Ukrajině sto bojových vozidel pěchoty Marder, uvádí Deutsche Welle. Rheinmetall Landsysteme je připraven prodat sérii BMP na Ukrajinu během několika týdnů. Pokud to ovšem schválí německá bezpečnostní rada pod vedením kancléře Scholze.
https://t.me/stranaua/38204
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: Ukrajina

Příspěvek od Aaron Goldstein » 24 dub 2022, 01:29

01.jpg
Válečná mapa a situace na frontách večer 23. dubna

Dnešní den nebyl na frontě příliš aktivní. Ať už to bylo v předvečer Velikonoc a většina bojovníků na frontě byli pravoslavní křesťané, nebo z nějakého jiného důvodu, k žádnému výraznému pohybu nedošlo. Ano, pokračovalo dělostřelecké ostřelování, létaly rakety, pracovalo letectvo a na celé linii dotyku to "praskalo" a praská, ale intenzita a tlak jsou dnes nízké. Přesto je zde několik událostí, které stojí za zmínku.

Dnes se objevily podrobnosti o pokusu konvoje AFU prorazit hranici (nebo co tam chtěli dělat, účel není zcela jasný) severně od Dergače. Připomeňme, že včera se asi prapor mechanizované pěchoty pokusil zaútočit na pozice ruských ozbrojených sil u Kasachy Lopan. Z naší strany nešlo o překvapení, kolona byla "vyrolována" a nedosáhla svého cíle. Nepřítel byl nejprve přitlačen k zemi a poté zaútočil dělostřelectvem, což si vyžádalo několik obětí. Víme o 2 tancích a 8 BMP a podle fotografií byla zkosena i pěchota. AFU nakonec zpomalila a stáhla se zpět. Zdá se, že jsme neutrpěli žádné ztráty.

Dnešní den se neobešel bez provokací u ruských hranic. "Na hraniční přechod v Gluškovském okrese Kurské oblasti bylo opět stříleno z minometů z Ukrajiny. V důsledku toho došlo k požáru v prostorách Rosselchoznadzoru. Naše pohraniční stráž a armáda mají situaci pod kontrolou. Nedošlo k žádným zraněním ani obětem na životech," uvedl hejtman Roman Starovoit.

Jak jsme již uvedli, dnes pokračovaly vysoce přesné nálety na objekty AFU v blízkosti fronty a v týlu. Soudě podle fotografií, které kolují po síti, byly "nekyselé" bomby odpáleny na logistická zařízení a sklady v Mykolajivu, Pavlogradu, Kramatorsku a Oděse. Ruské letectvo vypálilo šest raket na vojenské objekty, zejména na letiště Školnyj, které se nachází v blízkosti sídliště Tiras. Jedna z ruských raket byla zachycena ukrajinskými prostředky protivzdušné obrany, což způsobilo pád trosek na obytnou budovu. Stejně jako dříve ukrajinské ozbrojené síly nešetří své "civilisty".

V Telegramu se diskutuje o tom, zda vyhodit do povětří mosty přes Dněpr. A zvěsti o vyčerpání zdrojů AFU - především nedostatek dělostřelecké munice. Lidé se zajímají také o dodávky dálkového dělostřelectva z NATO na Ukrajinu. A podle všeho budou tyto zbraně použity pouze na západní Ukrajině, protože dělostřelectvo NATO má vlastní ráži, a proto vyžaduje jinou munici. Tuto munici je třeba dopravit na frontovou linii celými vlaky, což je, jak chápeme, problematické, vzhledem k tomu, že Rusko neúnavně "buší" do logistických center.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/readovkanews/31784
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 16727
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 24 dub 2022, 12:56

Ukrajinské úřady zastoupené šéfem Naftogazu Jurijem Vitrenkem začaly strašit Evropu, že kvůli údajným překážkám v provozu plynovodu na Ruskem okupovaných územích sníží tranzit plynu o třetinu.
https://t.me/infantmilitario/74390
A : "Kdo jednou poznal světlo, už nikdy nechce žít ve tmě"
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 49626
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 24 dub 2022, 12:58

puma píše:
22 dub 2022, 21:49
:sipka: Důsledky ostřelování :?: logistického centra „Nova Pošta“ v Korotichi u Charkova. Jeden člověk tam zemřel. Shořely kamiony a sklady.
https://t.me/milinfolive/81310 zvlášť prvé video - ukazuje vojakov na skladoch
Zábery zo včerajšieho útoku na objekt ukrajinskej armády pri Mykolajive.

Je pozoruhodné, že bezprostredne po raketovom útoku sa miestny bloger Vitalij Kim sťažoval na údery na "nevojenské objekty" a na to, že zbombardovaná pošta bola len poštou, ale na prvom videu je vidieť, ako sa vojaci AFU sťažujú na zničený sklad a vozidlá. Čo robí ukrajinská armáda okolo "nevojenského" objektu, je rečnícka otázka, rovnako ako účel zničeného skladu a vozidiel.
zjavne tam toho vybuchlo viac ako ukázalo video
700000008.jpg
700000008.jpg (100.5 KiB) Zobrazeno 37966 x
700000005.jpg
700000005.jpg (111.3 KiB) Zobrazeno 37966 x
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Zipoun
Redaktor
Příspěvky: 416
Registrován: 16 zář 2017, 19:38

Re: Ukrajina

Příspěvek od Zipoun » 24 dub 2022, 13:13

"Krásný dvojitý přepad Kaliberů na velké logistické centrum ve Lvově, kam se dovážely západní zbraně. 18. dubna 2022." (stroj překlad)
https://t.me/anna_news/29509

dancostar
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1048
Registrován: 15 dub 2019, 10:07

Re: Ukrajina

Příspěvek od dancostar » 24 dub 2022, 14:04

Zajatý bojovník Národní gardy Ukrajiny vyprávěl o zlikvidovaných kolezích, mezi nimi byl i velitel skupiny „Azov *“ s volacím znakem „Salem“.
Hovořil také o aktuální situaci v Azovstalu. Podle něj je hodně zraněných, operace pro neonacisty se dělají přímo na podlaze. A z vybavení mají pouze „dřevěné palandy a záchod“:
"Neexistují žádné normální podmínky. Bunkry jsou sovětské - postavená, monolitická železobetonová konstrukce pod dílnami závodu, s tunely, východy. Byl jsem uvnitř na 2 zemljankách. Chodba je pod zemí, jde se dolů a je tam velká místnost "V této místnosti jsou dřevěné palandy a třípatrové postele. A to je vše, je tam záchod, je instalována technická voda," řekl zajatý bojovník zpravodaji listu Izvestija Semjonu Ereminovi.
Untitled.png
https://t.me/intelslava/26585

dancostar
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1048
Registrován: 15 dub 2019, 10:07

Re: Ukrajina

Příspěvek od dancostar » 25 dub 2022, 09:19

Briansk cca 120km od hraníc
„Podľa predbežných údajov nedošlo k žiadnej obeti požiaru v ropnom sklade v Briansku“ - Hlavné riaditeľstvo ministerstva pre mimoriadne situácie.
Podľa záberov z Brianska vzplanuli v meste dva objekty. Na území ďalšieho skladu ropy je hlásený požiar. Podľa medializovaných informácií je jedným z nich civilný sklad ropy a druhým je pravdepodobne sklad paliva v jednej z vojenských jednotiek.
Oficiálne potvrdenie informácií neexistuje.
Miestni obyvatelia a očití svedkovia hlásili, že pred vypuknutím požiaru počuli silné praskanie a výbuchy.
photo_2022-04-25_08-26-35.jpg
photo_2022-04-25_08-26-35 (2).jpg
photo_2022-04-25_08-26-35 (3).jpg
moment vybuchu v Briansku
https://t.me/voynareal/20116
Další video z epického požáru v Brjansku.
https://t.me/voynareal/20111
Ukrajinský BTR-4E v akcii protil skupine RU armady. Zaber zo streleckej pozicie.
https://t.me/voynareal/20091

Odpovědět