Sýrie

Odpovědět
lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 3974
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od lasib » 09 črc 2019, 16:04

IgorT píše:
09 črc 2019, 13:18
Džihádisti začali vojenskú operáciu proti sýrskej armáde neďaleko tureckých hraníc!
Džihádistickí povstalci s podporou Hay'at Tahrir Al-Sham minulú noc napadli pozície sýrskej arabskej armády a spôsobili veľké škody na ich obrane v Turkménskych horách.
4 dnes zajatí vojaci SAA v Turrkménskych horách

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4896
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Sýrie

Příspěvek od skflanker_ » 09 črc 2019, 21:29

Členovia OPCW sa obávajú, že by Sýria mohla ešte vlastniť chemické zbrane
Stopy našli koncom minulého roka (2018) vo vedecko-výskumnom centre v Barzehu.
Členské štáty Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) sa obávajú, že by Sýria mohla stále vlastniť chemické zbrane. Svoje obavy vyjadrili po tom, čo jej inšpektori objavili v sýrskom výskumnom zariadení stopy, ktoré by mohli byť po vedľajšom produkte nervovo paralytickej látky alebo jedovatého plynu. Generálny riaditeľ v správe, ktorú predložil výkonnej rade OPCW, uviedol, že stopy našli koncom minulého roka (2018) vo vedecko-výskumnom centre v Barzehu. Kanadská vyslankyňa pri OPCW Sabine Nolke sa počas stretnutia výkonnej rady vyjadrila, že nález a správy o tom, že Sýria zničila zariadenie a muníciu, ktoré boli vyhradené na ďalší posudok, sa pripájajú k "rastúcim dôkazom o úmyselných falošných vyhláseniach zo strany Sýrie, ničení možných dôkazov a znepokojivej pravdepodobnosti, že Sýria naďalej vlastní chemikálie Zoznamu 1"...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22164325/clenovia ... brane.html z 09.07.2019

Kontrolóri podozrievajú Asada z výroby chemických zbraní
Našli stopy látok, ktoré by mohli byť vedľajším produktom pri výrobe chemických zbraní.
Členské štáty Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) sa obávajú, že sýrsky režim prezidenta Bašára Asada by mohol aj naďalej disponovať chemickými zbraňami kategórie 1. S odvolaním sa na správu, ktorú v utorok 09.07.2019 zverejnila Výkonná rada OPCW, o tom informovala agentúra AP. V správe sa okrem iného píše, že minulý rok boli v sýrskom Centre pre vedecké štúdia a výskum vo štvrti Barzá v severnej časti Damasku objavené stopy látok, ktoré by mohli byť vedľajším produktom pri výrobe chemických zbraní...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22164391/syrska-v ... brane.html z 09.07.2019

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 09 črc 2019, 21:50

SYRŠTÍ A IRANŠTÍ VOJÁCI VE SPOLEČNÉ AKCI PROTI ISIS V PŘÍHRANIČÍ (MAPA, FOTKY)

Syrská arabská armáda (SAA) a národní obranné síly (NDF) spojily úsilí iráckých lidových mobilizačních jednotek (PMU) zahájení vlastní bezpečnostní operaci proti buňkám ISIS podél pohraniční oblasti na jihozápad od hraničního města al-Bukamal. Podle pro-vládních zdrojů se jednotky SAA a NDF opět pokoušejí vyčistit alespoň část pouště od úkrytů ISIS. To by mělo umožnit vládním vojskům, aby svým postům podél Eufratu poskytly dodatečnou bezpečnost. Je nepravděpodobné, že by toto omezené úsilí umožnilo SAA a NDF ukončit hrozbu ISIS z pouště. Hlavní důvod je ten ISIS buňky ještě více omezit svobodu pohybu v jihovýchodní pouštní části země, obzvláště blízkosti USA-obsazená zóna al-Tanf. Od počátku akce jednotky PMU zabezpečily přes tucet vesnic a zlikvidovaly několik úkrytů ISIS. Uváděni jsou také oběti mezi členy ISIS. Otázkou je úspěšnost, protože v případě Iráku se většina buněk ISIS stále schovává v městských oblastech v severní části země.
Dokumentace v odkazu:
https://southfront.org/syrian-iraqi-for ... ap-photos/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3723
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 10 črc 2019, 06:32

IgorT píše:
09 črc 2019, 13:18
Džihádisti začali vojenskú operáciu proti sýrskej armáde neďaleko tureckých hraníc!
Džihádistickí povstalci s podporou Hay'at Tahrir Al-Sham minulú noc napadli pozície sýrskej arabskej armády a spôsobili veľké škody na ich obrane v Turkménskych horách.


https://www.almasdarnews.com/article/ji ... sh-border/

Správa uvádza, že džihádistickí povstalci obsadili mesto Atterah, sýrske letectvo vstupuje do boja .

9.7.JPG

https://www.almasdarnews.com/article/ji ... rs-battle/

„Za posledný deň sa do Sýrskej arabskej republiky vrátilo 1 299 utečencov z teritórií zahraničných krajín vrátane Libanonu cez kontrolné stanoviská Jaydet Yabus a Tell-Kalah - 243 ľudí, od Jordánska cez kontrolný bod„ Nasib “- 1 056 ľudí, “- uviedllo sa v bulletine Centra pre prijímanie, distribúciu a ubytovanie utečencov..

https://riafan.ru/1194006-pochti-1-3-ty ... u-za-sutki
Sýrska armáda a spojenecké formácie vrátili územia stratené dnes na severovýchode Latakie. Uvádzajú to tak vládne zdroje, ako aj zdroje militantov „miernej opozície“.

 
Syrian-Arab-Army-in-Latakia.jpg
Pro-vládne zdroje uviedli, že sa im podarilo zachytiť dedinu Atter a okolité výšiny v horách Jabal Turkman, napriek tomu samotní militanti tvrdia, že ich jednoducho opustili po úspešnom ukončení útoku.

http://anna-news.info/sirijskaya-armiya ... -latakiya/

Armádne jednotky SAA útočia na opevnenia džihádistov v provinciách Idlib a Hama.


Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4497
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Sýrie

Příspěvek od martanus » 10 črc 2019, 08:01

Británie a Francie vyslyšeli "žádost" a zvýší o 10% až 15% počet elitních vojáků v Sýrii, i když přesná čísla zůstávají tajná.

https://www.zerohedge.com/news/2019-07- ... ny-rebuffs
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 10 črc 2019, 23:29

SYŘANI ZRANILI PŘI NÁLETU PROMINENTNÍHO AL-QAEDY "UČENCE" A ZABILI JEHO BODYGUARDA

Prominentní "učenec" al-Káidy Abdullah al-Muhaysini byl zraněn při syrském náletu na opozici v severní části Hama 9. července. Podle Step News Idlibského zpravodaje, vojenské letadlo syrského arabského letectva (SyAAF) zaměřené na al-Muhaysini a jeho skupinu bojovníků když stavěli opevnění. Jeden z tělesných strážců al-Muhaysini, neslavný terorista známý jako Abu U'said byl údajně zabit v leteckém útoku.
Zatímco většina opozičních zdrojů propaguje al-Muhaysiniho jako nezávislého učence, USA odhalily, že v roce 2015 byl jmenován náboženským poradcem al-Nusra Front v al-Káidě i v koalici Tahrir al-Sham (HTS) \ t. Al-Muhaysini který je saúdským státním příslušníkem je také známý tím, že sloužil jako náboženský soudce v al-Kajdou vedené koalici která v roce 2015 obsadila ​​velké části Idlibu a spáchala četné válečné zločiny. V roce 2016 al-Muhaysini veřejně financoval neúspěšnou ofenzívu na Aleppo. Pozoruhodná část peněz byla poskytnutá od Kataru. Ve stejném roce byl schválen americkým ministerstvem financí prostředníkem pro financování al-Káidy. Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Egypt a Bahrajn označili al-Muhaysiniho za finančníka několika teroristických skupin v roce 2017 a obvinili ho z podpory Kataru. Al-Muhaysini je známý tím, že hraje roli moderátora mezi různými teroristickými skupinami v Sýrii. Saudský "učenec" se dokonce pokusil sjednat příměří mezi frontou al-Nusra a ISIS v roce 2014.
Dodnes zůstává al-Muhaysini jednou z nejnebezpečnějších postav ve Velkém Idlibu. V tomto světle může být nedávný incident známkou toho, že Damašek a jeho spojenci pracují na odstranění teroristických vůdců a na ně navazují vlivy v „zóně eskalace“.

https://southfront.org/syrian-airstrike ... bodyguard/

CIVILISTÉ BYLI ZABITI A ZRANĚNI PŘI NOVÉM RAKETOVÉM ÚTOKU V SEVERNÍ HAMA

Nejméně dva civilisté byli zabiti a další dva byli zraněni při novém raketovém útoku na vládní město al-Suqaylabiyah v severní Hama. Syrská arabská tisková agentura (SANA) uvedla, že útok, který se uskutečnil 10. července ráno provedli militanti Hay'at Tahrir al-Sham (HTS), pobočka bývalé al-Káidy. Militanti byli údajně rozmístěni v demilitarizované zóně Idlibu kde je umístěno několik tureckých pozorovacích stanovišť. Podobný útok zabil tři civilisty a zranil šest dalších ve městech Jurin a Ayn Salmu, poblíž al-Suqaylabiyah, o den dříve. HTS a jeho spojenci byli také zodpovědní za útok. Podle SANA, Syrská arabská armáda (SAA) reagovala na nový útok tím, že ostřelovala několik pozic HTS uvnitř demilitarizované zóny. Raketomety použité při útoku byly také zničeny.
Nedávné neúspěchy SAA povzbudily HTS a její spojence aby zvýšili své útoky na vojenské a civilní cíle kolem Idlibu.

https://southfront.org/several-civilian ... hern-hama/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3723
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 11 črc 2019, 06:46

Džihádisti zaznamenali veľký pokrok v severozápadnej Hama

Hay'at Tahrir Al-Sham, podporený Jaysh Al-Izza, zaútočil na pozície Sýrskej arabskej armády (SAA) v meste Hamamiyat a obsadil ho, v snahe ovládnuťť územia, ktoré stratil na začiatku júna. Potom džihádistickí povstalci zaútočili na Kernaz a po ústupe SAA ho obsadili. Tento posledný džihádistický útok prichádza len mesiac po tom, čo sa im podarilo prerušiť hlavnú cestu medzi kresťanskými mestami Mhardeh a Sqaylabiyeh.
11.6.JPG
https://www.almasdarnews.com/article/ji ... tern-hama/

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 3974
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od lasib » 11 črc 2019, 08:06

zábery z jihadistami obsadeného Hamamiyat

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4896
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Sýrie

Příspěvek od skflanker_ » 11 črc 2019, 20:40

Po generálnej oprave v Rysku do Sýrie dorazil Iľjušin Il-76T
V stredu 03.07.2019 po 15-mesačnej generálnej oprave v Rusku do Sýrie priletel nákladný Iľjušin Il-76T (Ил-76Т), registrácia YK-ATA, výrobné číslo 093421613, prvý vzlet 26.03.1980.
Do Ruska strol preletel 18.04.2018, do Sýrie sa vrátil 03.07.2019.
Zdroj https://diana-mihailova.livejournal.com/3564399.html z 10.07.2019
Foto lietadla viď aj https://russianplanes.net/regs/YK-ATA

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2019, 00:17

SYRSKÁ ARMÁDA ZNOVU ZÍSKALA AL-HAMAMEYAT I STEJNOJMENNÝ VRCHOL V SEVERNÍ HAMĚ, OD MILITANTŮ

Syrská arabská armáda (SAA) znovu získala klíčové město i kopec al-Hamameyat v severní Hama na Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) a jejich spojenců.
Muraselon, pro-vládní agentura, citoval vojenský zdroj který oznámil, že SAA zahájila svůj protiútok v odpoledních hodinách 11. července. Po několika hodinách těžkého ostřelování armádní jednotky byly schopny získat kontrolu nad hlavním kopcem al-Hamameyat a později i celým městem.
Untitled-1.jpg
Více než 20 militantů HTS a jejich spojenců bylo údajně zabito a desítky dalších zraněno během střetů kolem al-Hamameyat za posledních 24 hodin. Koalice HTS, Tureckem podporovaných skupin a frakcí sdružených s al-Káidou zachytily al-Hamameyata rychlým útokem před dnem. Jednotky SAA se stáhly z města s minimálními ztrátami.
Zatímco znovuzískání al-Hamameyatu a jeho kopce je jistě úspěchem pro SAA, další kroky budou rozhodující. Další příměří by mohlo HTS a jeho spojencům umožnit přeskupit se a zahájit nové útoky. Tento scénář se během posledních dvou měsíců mnohokrát opakoval.

https://southfront.org/syrian-army-reca ... militants/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2019, 00:46

EXPLOSE U KOSTELA VE ​​S VLÁDOU - SPOLUPRACUJÍCÍ ČÁSTI QAMISHLI (VIDEA)

V pondělí 11. července odpoledne v blízkosti kostela Panny Marie ve vládní části severního syrského města al-Qamishli explodovalo auto-past. Reportér syrské arabské zpravodajské agentury (SANA) ve městě řekl, že nejméně jedenáct civilistů bylo zraněno při výbuchu a způsobil také materiální škody. „Stěny kostela, nedaleké obchody a auta zaparkovaná v této oblasti utrpěla materiální škody,“ řekl reportér. Několik jednotek syrské arabské armády (SAA) a místní křesťanské pro-vládní síly, známé jako Sootoro, kontrolují důležité části al-Qamishli dodnes včetně letiště ve městě a křižovatky s Tureckem. Doposavad se nikdo k útoku nepřihlásil. Pro-vládní a kurdští aktivisté však uvedli, že za ním mohou být ISIS nebo dokonce buňky protureckých skupin. Dříve velká exploze zabila více než jedenáct lidí, včetně žen a dětí v Tureckem okupované oblasti Afrinu. V centru města al-Hasakah také explodovaly tři motocykly v pasti které ale způsobily minimální škody.
Tyto výbuchy odrážejí zhoršující se bezpečnostní situaci v severní Sýrii. Region není jen svědkem vysokého napětí mezi Araby a Kurdy, ale také zvyšováním aktivity buněk ISIS.
Videa v odkazu:
https://southfront.org/explosion-hits-c ... li-videos/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3723
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 12 črc 2019, 06:54

Generál Ayoub sa zúčastňuje promócie nových armádnych dôstojníkovhttps://sana.sy/en/?p=169273

Korešpondent spoločnosti SANA na prechode Jdeidet Yabous povedal, že tam prišlo množstvo autobusov, ktoré prepravujú stovky vysídlených Sýrčanov, ktorí sa vracajú z Libanonu.
1-66.jpg
1111-1.jpg
https://sana.sy/en/?p=169306

Damašek, 12. júla. Počas posledného dňa opustilo tábor Rukban 519 utečencov.
Federálna tlačová agentúra napísala, že radikáli zvýšili poplatok za odchod utečencov z Er-Rukban na 1500 dolárov za rodinu.

Centrum pre zmierenie objasnilo, že zdravotná pomoc je dostupná pre všetkých utečencov, vrátane potravín a iných životných potrieb.

Do dnešného dňa sa 406 397 ľudí vrátilo na svoje bydlisko z územia cudzích krajín do Sýrie, aj s prihliadnutím na osoby vysídlené v rámci štátu.


https://riafan.ru/1194890-bolee-500-bez ... i-za-sutki

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 3974
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od lasib » 12 črc 2019, 09:58

Včerajšia obrana SAA na výšine Tell Hamamiyat pred ústupom, zničená technika jihádu ..


Znovudobytie Hamamiyat SAA. Asi to bola jedna z najkrvavejších bitiek, viac ako 100 padlých za 24 hod. ...


lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 3974
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od lasib » 12 črc 2019, 12:52

Ešte raz - cesta k Hamamiyat Tell v analýze od JJ
Pred:
Obrázek
Po"
Obrázek

SAA v Hamamiyat

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 3974
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od lasib » 12 črc 2019, 13:37

Video o budovaní jihadi tunelov v severnej Hame

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4374
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Sýrie

Příspěvek od petrp » 12 črc 2019, 14:23

Diskuze smazány, zatím jen s varováním. Odpusťte si laskavě i skryté diskuze v ostrém vlákně! Příště přijde na ovoce...
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2103
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Sýrie

Příspěvek od El Diablo » 12 črc 2019, 18:59

Poslední tvrdé boje v syrské provincii Hamá mají přes sto obětí
Nejméně 22 lidí padlo v pátek v bojích v provincii Hamá na severozápadě Sýrie při střetech mezi vojáky syrského prezidenta Bašára Asada a vzbouřenci, kterým dominují džihádisté. Celkový počet mrtvých na obou stranách stoupl od středečního večera na více než 120, uvedla exilová organizace SOHR monitorující dění v zemi.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... obeti.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2019, 22:33

RUSKÉ JEDNOTKY PROTIVZDUŠNÉ OBRANY ZLIKVIDOVALI DRONY ÚTOČÍCÍ NA LETECKOU ZÁKLADNU HMEIMIM

Ruské jednotky protivzdušné obrany rozmístěné v okolí strategické letecké základně Hmeimim odrazily nový útok dronů v pozdních hodinách 11. července. Místní zdroje uvedly, že nejméně dvě ozbrojená bezpilotní letadla (UAV) byla sestřelena mimo základnu, která se nachází v jižní kraji syrské Lattakie. Podle dostupných informací útok nevedl k žádným ztrátám. Hay'at Tahrir al-Sham (HTS), bývalá pobočka al-Káidy v Sýrii je považována za odpovědnou za tyto opakované dronové útoky na leteckou základnu Hmeimim. Primitivní dronové skupiny teroristické skupiny zatím nezpůsobily žádné skutečné škody na letecké základně. Zůstávají však vážnou hrozbou. Nový útok přišel několik minut po úspěšném protiútoku syrské arabské armády (SAA) v severní Hama. HTS a jeho spojenci byly nuceny ustoupit z města al-Hamameyat a stejnojmenného kopce. Prostřednictvím takových útoků HTS a jeho spojenců ve Velkém Idlibu nadále demonstrují svůj agresivní postoj který se v budoucnu pravděpodobně nezmění.

https://southfront.org/russian-air-defe ... m-airbase/

RUSKÉ NÁLETY CÍLENÉ NA HTS BEZPEČNOSTNÍ ZÓNU V CENTRU IDLIBU (FOTKY)

Vojenská letadla ruských vzdušných sil prováděly 12. července řadu náletů na Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) v tzv. „Bezpečnostní zóně“ v centru města Idlib. Mnoho bezpečnostních ústředen HTS a dalších zařízení se nachází v bezpečnostní zóně, která zabírá velkou část civilní al-Qusur. Zpravodajská síť HTS Iba'a, vydala několik fotografií, které ukazují následky ruských náletů na bezpečnostní zónu. Na fotografiích je vidět těžké poškození materiálu.
Ruské nálety nebyly omezeny na centrum města Idlib. Podle opozičních aktivistů se ruská vojenská letadla zaměřovala také na klíčová města Maarat al-Nu`man, Arihah a Jisr al-Shughur v jižní a severozápadní části kraje.
Tyto nálety byly pravděpodobně reakcí na nedávný útok dronů na leteckou základnu Hmeimim na pobřeží Sýrie. Nejméně dva ozbrojené drony byly sestřeleny před dosažením letecké základny dle místních zdrojů.
Fota v odkazu:
https://southfront.org/russian-warplane ... er-photos/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3723
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 13 črc 2019, 06:52

Hama, SANA - Šesť civilistov bolo zranených v piatok večer v dôsledku nových raketových útokov teroristov Jabhat al-Nusra na Karnaz, Salhab a al-Bahsa v severnej Hama.

Armádne jednotky pôsobiace v krajine Hama reagovali streľbou na zdroje útoku ničením raketometov a opevnených pozícií teroristov.

https://sana.sy/en/?p=169382
D7gdELGW4AM8rRj-1.jpg
Hama / Idleb, SANA - jednotky sýrskej arabskej armády zmarili útok teroristov v smere al-Hamamiyat na severe Hama a spôsobili teroristom straty.

Reportér SANA v Hame povedal, že armádne jednotky v piatok reagovali na rozsiahly útok teroristických organizácií z niekoľkých smerov na oblasť al-Hamamiyat, zničili niekoľko obrnených vozidiel a vozidiel teroristov a spôsobili im veľké straty v personáli.

Reportér dodal, že teroristické skupiny používali pri útoku moderné zbrane a obrnené vozidlá, ktoré poslal turecký režim.

https://sana.sy/en/?p=169354

Sýria: Boje blízko obce Al-Hamameyat


Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4497
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Sýrie

Příspěvek od martanus » 13 črc 2019, 09:49

‚Život pod Islámským státem byl lepší.‘ Lidé v rozbombardované Rakce opět trpí
Původní obyvatelé Rakky, někdejší bašty Islámského státu, po návratu nalezli jen rozbombardované město. Nemají čím zaplatit za nájem a kurdská vláda jim příliš nepomáhá.

„Život pod Islámským státem byl mnohem lepší. Bylo tu bezpečněji, žádný rasismus mezi lidmi a žádné drancování,“ popsal své pocity pro deník Le Monde jednadvacetiletý Abú Bakr žijící v syrské Rakce, kterou se mezinárodní koalici podařilo loni osvobodit od nadvlády Islámského státu. Nikdo se však dostatečně nepostaral o obyvatele poté, co z vybombardovaného města islamisté odešli.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/zivot-pod- ... ranici_mha
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Fireman54, porc, tomisa007 a 42 hostů