„V zemi s cenzurou může věřit oficiálním zprávám jen blbec.“ V. Havel (Tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů)
„První obětí každé války je pravda.“ Aischylos

Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Odpovědět
Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5643
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od WuVirr » 30 zář 2018, 11:44

Xi Jinping, generální tajemník Ústřední komise Čínské komunistické strany, zdůraznil úsilí o komplexní posílení vojenského výcviku a vojenské připravenosti ozbrojených sil a zlepšení jeho schopnosti vyhrát války.

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 1577
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od danny1691 » 12 črc 2019, 09:53

Společné cvičení armády Německa a ČLR. Cvičení probíhá v Německu od 3.7. do 17.7.
Cílem je zlepšit spolupráci obou armád při řešení humanitárních krizí.

https://twitter.com/pdchina/status/1148 ... 99360?s=21

Uživatelský avatar
Svarboj
Senior redaktor
Příspěvky: 3860
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od Svarboj » 27 led 2021, 12:46

Čína oznámila vojenské cvičení ve sporných vodách Jihočínského moře

Čína oznámila konání vojenského námořního cvičení v oblasti Jihočínského moře jen týden po dalším incidentu s americkou letadlovou lodí ve sporných vodách, informuje Reuters.
Oznámení čínského Úřadu pro námořní bezpečnost zakazuje od 27. do 30. ledna vstup do části Tonkinského zálivu, konkrétně do oblasti na západ od poloostrova Lej-čou, rozsah plánovaných cvičení zatím není jasný.

http://casopisargument.cz/?p=33955
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8074
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od skflanker_ » 03 srp 2021, 22:25

Alchymista píše:
03 srp 2021, 18:52
Čínsko-ruské cvičení po destabilizujícím odchodu USA z Afghánistánu ...
Освоение китайского вооружения российскими участниками учения «Сибу/Взаимодействие-2021» // Osvojenie čínskych zbraní ruskými účastníkmi cvičenia "Sibu/Vzaimodejstvie 2021"

https://youtu.be/Enj2KFkY5GE zverejnené 03.08.2021, dĺžka videa 2:04 min.
Ruskí vojaci sa učia zaobchádzať s čínsku vojenskou technikou na mieste spoločného cvičenia "Сибу/Взаимодействие-2021" v autonómnej oblasti Ningxia Hui Čínskej ľudovej republiky. Zástupcovia VVO Ruska sa učia riadiť kolesové tanky a obrnené vozidlá Čínskej armády a používať ich zbrane. Výcvik osobne vedú skúsení inštruktori z pozemných síl PLA a zástupca veliteľa pozemných síl VVO generálporučík Michail Nosulev (Михаил Носулев). Ruské a čínske jednotky čaká niekoľko praktických cvičení, do ktorých sa zapoja nielen pozemné jednotky, ale aj letecké posádky. Hlavná fáza cvičenia "Сибу/Взаимодействие-2021" sa uskutoční na cvičisku Qingtunxia od pondelka 09. do piatka 13.08.2021 za účasti približne 13 000 vojakov z oboch krajín.
Klon https://vk.com/wall-123538639_1943323 z 03.08.2021

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8074
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od skflanker_ » 14 říj 2021, 21:22

V Japonskom mori začalo spoločné čínsko-ruské námorné cvičenie "Námorná spolupráca 2021" (Морское взаимодействие-2021)
dĺžka cvičenia 4 dni, účasť okrem lodí aj 12 lietadiel námorných síl Číny a Ruska

https://youtu.be/T-hVYeSdCV8 zverejnené 14.10.2021, dĺžka videa 1:24 min.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26884
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od Alchymista » 09 lis 2021, 13:14

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/jak ... i-cviceni/
http://czech.cri.cn/communication/3888/ ... 13411.html
Jak lze číst poslední společné čínsko-ruské námořní cvičení
V Pacifiku se v poslední době začala posilovat a aktivizovat proti-čínská skupina QUAD – USA, Indie, Japonsko a Austrálie – a trojice anglosaských zemí USA, Británie a Austrálie uzavřela smlouvu AUKUS o jaderných ponorkách. Tato smlouva není jen o nějakém lodním kontraktu, ze kterého anglosaské země dost záludným způsobem vytěsnily Francii. Je v podstatě nepřímou pozvánkou Austrálie do jaderného klubu a zároveň signálem Francii a EU se zeměmi NATO, že atlantické záležitosti pro USA přechází na druhou kolej, zatímco oblastí zájmu číslo jedna se stává Indo-pacifik, i to, že růst vlivu Francie a EU v Tichomoří, kterého se Francie snažila dosáhnout, není pro nové hegemony Pacifické oblasti žádoucí. A vůbec, že Tichý oceán se prohlašuje za „Anglosaský rybník“.

Ač je to lehce zaměřeno i proti Evropě, když to má oslabit i francouzské snahy o vliv v oblasti, tak pochopitelně je to zaměřeno hlavně proti Číně a Rusku. Nicméně tyto mocnosti jasně ukázaly, že Anglo-rybník z Pacifiku nebude. Uspořádaly společné námořní cvičení, které na rozdíl od těch předchozích mělo monumentální proporce, kdy manévry jejich bojové formace se rozprostřely přes více než 1700 námořních mil (3150 km), zřejmě aby ukázaly, že kdyby chtěl někdo uspořádat bitvu o Pacifik, tak s tím má počítat. A jejich námořnictva se zachovala i podobně vtíravě, jako to dělá s oblibou US Navy, když si hraje na válku těsně u čínského či ruského pobřeží, protože čínsko-ruská flotila v americkém stylu proplula průlivem Tsugaru mezi japonskými ostrovy Honšú a Hokkaido.

Ale když USA pořádají v oblasti podobné operace často se spoluúčastí svých spojenců, nesmí se divit, že tím v podstatě stanoví „módu“ a ostatní to pak začnou dělat také, když je to tak „šik“. Stejně jako je to s těmi námořními hlídkami USA a NATO kolem Číny a vůbec Východní Asie. USA a NATO tím stanovily „módu“, a tak v posledních letech na druhé straně proplouvají Tonkinským zálivem i společné námořní hlídky Číny a Vietnamu a Vietnamské námořnictvo společně hlídkuje i s námořnictvy Kambodže a Thajska v Thajském zálivu.

A toto námořní cvičení také silně připomínalo ta, která pořádají USA a NATO na zadním námořním dvorku Číny nebo Ruska, když poslední takové cvičení se považuje za asi hlavní příčinu, proč Rusko zrušilo svoji oficiální diplomatickou misi u NATO v Bruselu.

A když USA formují proti-čínské aliance QUAD a AUKUS k ohrazování Číny a Ruska v Západním Pacifiku a v Indickém oceánu, nemohou se moc divit, že Peking s Moskvou též vytvoří úzké partnerství. Ač spolu nemají žádnou formální dohodu o vojenské alianci, takové manévry jsou dokladem toho, že jejich ozbrojené síly mají vytvořené perfektní koordinační mechanismy, aby dovedly fungovat jako jeden funkční celek se sdílenými zdroji, společným komunikačním, průzkumným a velitelským systémem, kdy použití této koordinace je důkladně secvičené. Přičemž Rusko souběžně s tím čelí i provokativnímu tlaku u svých západních hranic s NATO a určitá eskalace probíhá zřejmě i v Doněcku.

Rusko se během těchto událostí rovněž zapojilo do společných námořních hlídek s Čínou a teď součinnost s ní nacvičuje v námořních manévrech monumentálních rozměrů, kdy námořnictva obou zemí, když začínala před lety se spoluprací, nejčastěji nacvičovala společné záchranné operace při katastrofách aj. spíše mírové činnosti. Teď však společně cvičí i pozemní vojska a občas společně i s vojsky středoasijských zemí.

Vznikající situace je rovněž krásnou ukázkou, jak americké geopolitické snahy mívají až příliš často přesně opačný účinek, než by ve Washingtonu chtěli. USA se od konce Studené války snažily nalákat středoasijské země, aby se zapojily do ohrazování Číny a Ruska, avšak z těchto zemí se stávají čím dál větší ekonomičtí a političtí partneři Pekingu a Moskvy a účastníci iniciativy BRI. Washington dělá vše proto, aby zapojil země ASEAN do ohrazování Číny, ty země se ale silně integrují s čínskou ekonomikou, naplno jedou v projektu BRI a spolupracují i vojensky. Nejvíce však USA vždy toužily zapojit Rusko do ohrazování Číny a Čínu do ohrazování Ruska. V poslední době je však svou šikanou spíše přímo „dohání“ k čím dál užší spolupráci.

Také, ač je QUAD a zejména AUKUS zjevně zaměřen v první řadě proti Číně, Rusko dobře ví, že co je v první řadě proti Číně, je v druhé řadě proti Rusku, a že nevzdorovat tomu společně by bylo nerozumné. Proto už Tichý oceán brázdí společné čínsko-ruské námořní hlídky a jejich společná cvičení mají formu, jako když spolu cvičí příslušníci stejné aliance, neboť mají společné zájmy a čelí společné hrozbě.

A teď si během cvičení společně zahráli i v další hře, která je v Pacifiku „v módě“ určované Amerikou, když jejich námořnictva v americkém stylu Japonsku „předváděla svaly“ za jeho „námořními humny“ a provokativně proplula průlivem Tsugaru, aby Japonsko vědělo, že budou-li se provokace od QUAD a AUKUS stupňovat, tak se má na co „těšit“. Američané posílají Číně a Rusku varovné nóty a vykřikují stížnosti na porušení svrchovanosti Japonska na jeho území, ale je to jen jeden ze zpětných rázů, plynoucích z vlastních japonských rozhodnutí. Tokio má podle mezinárodního práva možnost nárokovat si své teritoriální vody 12 námořních mil od pobřeží, ale úmyslně si v tomto průlivu nárokuje jen 3 míle, aby tudy mohly volně proplouvat americké lodě s jadernými zbraněmi proti Číně a Rusku, aniž by tím byl porušen princip bez-jaderného Japonska.

Tím však Tokio přenechalo volnost plavby i pro kterékoliv jiné válečné námořnictvo. A svým výrazným zapojením do aliancí QUAD a AUKUS, kdyby snad k něčemu hodně ošklivému došlo, se Japonsko snadno může stát celonárodním „sebevražedným atentátníkem“ ve službách Anglosasů a jejich snah o Pacifik jako „anglo-rybník“. Přitom např. ekonomické důvody má spíše k velice úzké spolupráci s Čínou a Ruskem, kdy řada japonských podniků úzce s Čínou spolupracuje i na vývoji špičkových průlomových technologií.

Současný tlak Anglo-aliance a jejich pomahačů ve hře na hegemona Pacifiku dosahuje opět toho, co obvykle. Dotlačí k úzkým partnerstvím ty, proti kterým jsou jejich aliance zaměřeny, jako je čínsko-ruské partnerství, které jak je vidět, dobře funguje, představuje sílu, příliš velkou, než aby někdo mohl pomýšlet na její zlomení, a ukazují všem, že hrát si s nimi je hra s ohněm, kdy takoví, jako Japonsko, by se měli mít zvláště na pozoru.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 26884
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vojenské cvičení ČLR a spojenců

Příspěvek od Alchymista » 25 kvě 2022, 15:47

https://echo24.cz/a/iZDKy/cina-s-ruskem ... dnal-biden
Čína s Ruskem prováděly letecké manévry. Útočná letadla letěla k Japonsku, kde jednal Biden
K vzdušnému prostoru Japonska se v úterý přiblížila ruská a čínská válečná letadla. V zemi jednal v tu dobu právě jednal americký prezident Joe Biden se spojenci Podle informací zahraničních médií Moskva a Peking uspořádaly první společné vojenské manévry od ruského útoku na Ukrajinu. Japonský ministr obrany Nobuo Kiši označil přelet bombardérů za pravděpodobnou provokaci ze strany Moskvy a Pekingu.

Spojené státy, Austrálie, Japonsko a Indie nebudou tolerovat silovou změnu statu quo, tedy stávající mezinárodní situace, v žádném regionu, zvláště ne v Asii a Tichomoří. Po setkání vůdců zemí aliance Quad to řekl premiér hostitelského Japonska Fumio Kišida. Nový předseda australské vlády Anthony Albanese prohlásil, že na summitu zazněla silná slova na adresu Ruska v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu.

Stín Číny a Ruska nad summitem podtrhl přelet bombardérů těchto dvou zemí v blízkosti japonského vzdušného prostoru. Podle japonského ministra obrany Nobua Kišiho se pravděpodobně jednalo o provokaci ze strany Moskvy a Pekingu. Od Východočínského moře podle něj k Japonsku přiletěla dvě čínská letadla, k nimž se pak připojila dvě ruská.

Deník The New York Times s odvoláním na nejmenované americké a jihokorejské činitele uvádí, že Čína a Rusko uspořádaly první společné vojenské cvičení od ruské invaze na Ukrajinu. Podle informací listu Financial Times nad Japonským mořem přelétaly bombardéry schopné nést jaderné hlavice. Nejmenovaný americký představitel médiím sdělil, že událost ukazuje hloubku spolupráce mezi Moskvou a Pekingem.

Informaci následně potvrdilo i čínské ministerstvo obrany, uvádí agentura Reuters. Podle něj šlo o „plánovanou každoroční vojenskou kooperaci.“ Žádný letoun nevstoupil do japonského vzdušného prostoru. Ruské ministerstvo obrany informovalo, že cvičná hlídka trvala asi 13 hodin.

Americký prezident Joe Biden hned na úvod summitu znovu ruskou invazi odsoudil a zároveň vyzdvihl potřebu pomoci napadené zemi. „Ocitli jsme se v temných časech naší společné historie,“ řekl Biden. „Je to víc než jen evropský problém, je to světový problém,“ dodal prezident.

„Ruský jednostranný, protiprávní, nemorální útok na ukrajinský lid je pobuřující a zvěrstva páchaná na nevinných civilistech jsou něčím, co jsme ve 21. století nečekali,“ uvedl australský vůdce Albanese. „Ruská invaze na Ukrajinu porušuje základní principy mezinárodního pořádku. Shodli jsme se, že jednostranné snahy změnit status quo silou nebudou nikdy nikde tolerovány, především pak ne v indicko-pacifickém regionu,“ prohlásil japonský premiér Kišida.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět