Vidlákovo kydání...

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16228
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od petrp » 31 srp 2022, 06:59

Kde jsou?
Tak jsme se dozvěděli, že Madeta prý skončí. Tedy, jestli se něco nestane se šílenými cenami energií. Jsou totiž tak šílené, že máslo by stálo víc než 70 Kč a to je při kupní síle českého obyvatelstva v podstatě neprodejné. Ředitel Madety Milan Teplý to řekl na výstavě Země živitelka v Budějicích…

Znovín v tomto týdnu oznámil malým vinohradníkům, že nebude vykupovat hrozno. Bohužel, lidi omezují chlastání a tak mají zásoby moku, že by letos vlastně vůbec nemuseli víno dělat. Tož koupí jen od těch velkých, se kterými mají smlouvy ze starých dobrých časů na staré dobré ceny. Cena hrozna klesá, malí vinohradníci jsou už teď ve ztrátě a zkoušeli prodávat druhému velkému hráči – Vinařství Lahofer, ale ti už také nevykupují. Stejný region, stejné problémy.

Vybral jsem si příklady, které mi jsou blízké. To víte, zemědělství.

Ale podobné zprávy jdou ze všech stran. Sklárny, ocelárny, hliníkárny, výroba hnojiv… ale vlastně i výroba aut a všeho dalšího, co spotřebovává ve větším energii. Nemine den, kdy si v tisku nestěžuje nějaký ten podnikatel, jak celý život dřel, vydupal ze země svojí firmu, která teď jde do kopru, protože s takovými cenami vstupů jsou jeho produkty nekonkurenceschopné…

Poslouchám to už celé týdny, s vládou to samozřejmě ani nehne, protože Fiala má své úkoly jasně dané – udržet v chodu Německo. Scholz chce být znovu zvolen a pro takový cíl není žádná cizí oběť dost velká. Všichni víme jak to chodí. Vrabci si to cvrlikají na střechách a kromě profesionálních aktivistů a naprostých imbecilů to ví už každý. Zvláštní kapitolou je bývalá ombudsmanka Šabatová, která jde do komunálních voleb s obhajobou emisních povolenek, které podle ní za nic nemohou… Myslím, že na takovou prostoduchost ještě nebyla vymyšlena stupnice.

Mě ale strašně překvapuje ten defétismus… Neměli být právě podnikatelé ti tahouni nových postkomunistických pořádků? Třicet let jsem zavalován příběhy, jak ten či onen začal v garáži a postupně se propracoval na vrchol. Na začátku dílna, na konci akciovka, která dodává zámky do všech evropských automobilů. Na začátku jedna kráva, na konci kravín s automatickou dojírnou a největší dojivostí v Evropě. Člověk by tak nějak čekal, že to budou právě tito lidé, kteří uměli vybudovat firmu, uměli si sehnat lidi, uměli je zaplatit, sehnat zakázky, přizpůsobit se poptávce a zvládli ten přechod z malého na velké, že to budou oni, kdo se teď chopí odpovědnosti za celou společnost.

Člověk by čekal, že to budou právě ti, kteří mají náměstky omotané kolem prstu kvůli státním zakázkám, že jim teď prostě řeknou, že úplatky už nebudou, protože všechno jde do háje a tak by hezky měli Péťovi vysvětlit, co má s cenami energií udělat…

Jsem venkovský Vidlák a fakt tomu nerozumím, ale neměli by teď právě tito kapitáni hroutících se podniků vzít všechny ty zbylé miliony a začít organizovat politický odboj? Neměli by být denně ve sdělovacích prostředcích a dšít síru na kretény ve vládě? Jak je možné, že dodnes je republika oblepená protibabišovskými bilbórdy (na to peníze jsou) a není oblepená plakáty o konci průmyslu?

Jak je možné, že všichni ti podnikatelé, kteří podle svých slov přijdou o své podniky, hovoří tak krotce a mile? Možná to překvapuje jen mě, protože když náš skvělý Tchajwanec Zastrčil uskutečnil tu svojí cestu na ostrov svobody a demokracie, tak vzápětí v Číně zkrachovala Škodovka… a nic. Nikdo ani nepípl. Práce dělníka u pásu je spočítaná na vteřiny a všechny jeho pohyby jsou zoptimalizované… a pak Škodovka přijde o miliardy peněz a nikoho to nebere, nikdo se neozve. Byly doby, kdy si ve Wolfsburgu dupli a v Berlíně se z toho posrali…

Jak to máme u nás? Nikdo si nemůže dupnout? Máme svobodu podnikání, máme henty podnikatele, kteří ze zlých a totalitních podniků udělali svobodné a demokratické firmy, vyvedli je na vrchol a teď o ně poslušně přijdou? Je tu ještě někdo z kapitánů průmyslu, kdo si troufne i na vládu? Nebo už je to jedno a ve jménu demogracyje a evropských hodnot položí svoje životní dílo na oltář?

Když se privatizovalo, to bylo keců, jak je důležitý trh. A když se teď dělá jedno netržní opatření vedle druhého a dělalo se to tak celá léta v Bruseli, tak všichni mlčí, protože dostali držhubné v podobě dotací? Najednou to nikomu nevadí a ten ojrokomunismus je v naprostém pořádku?

Nebo už podnikatelé zemi zachraňují, jen o tom nechtějí mluvit a Rajchl se topí v penězích ze kterých si postaví větší a lepší stranu než pět hnutí ANO dohromady? Nebo někde vznikají české neziskovky k ovlivňování veřejného mínění?

Na mě to spíš dělá dojem, že všichni sklapli krovky a poslušně čekají, až jim „šíji i mečem oholí.“ Lid aby běhal po demonstracích, zachraňoval republiku ze svého nedostatku, protože ti velcí nedají ani zlomek svého přebytku? Tolik podnikatelů a jediný Březina tu jako důchodce běhá po republice a kandiduje na prezidenta. Ale ani on neřekne o Fialovi , že je to normální kretén…

Kde jsou ti podnikatelé? Neměli by teď všichni vládní odpůrci být zavaleni penězi na revoluci? Nebo sice náš průmyslový sektor vidí grafy, ale pořád věří v americký Marshallův plán? Nebo jsou už všichni tak konformní a tak propojení, že pěkně poslušně padnou spolu s režimem? Nebo je to v nás? Jsme tak málo důvěryhodní pro změnu, že podnikatelé raději zhynou, než aby nás skutečně podpořili šrajtoflemi, nejen vzletnými slovy?

Nebo to prostě jen nevidím a někde už něco bublá? Třeba to budoucí propojení ANO a ODS? Je tu ještě někdo, komu není naše země lhostejná, kdo je alespoň trochu Čech, má nějaké prachy a je ochoten je dát do služby vlasti? Kde jsou ti všichni, kteří měli být páteří této země?

Možná proto u nás nejsou žádné opravdové elity. Pokud jsme si náhodou něco vydobyli, udělal to plebs a burani. Ti, kteří teď měli vystoupit, vytáhnout šrajtofle a začít dělat stavovské povstání, ti sedí doma, roní krokodýlí slzy do mééédií a čekají, že to někdo vyřeší za ně. Tak jo, vy podnikatelská elito… Už jdeme. Začínáme v sobotu na Václaváku. Ale když teď nepomáháte, nedivte se, že při stavbě nových pořádků nikdo nebude myslet na vaše potřeby.

https://www.litterate.cz/kde-jsou/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16228
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od petrp » 01 zář 2022, 13:12

Odpovím si sám…
Včera jsem ve svém článku položil řečnickou otázku, kdeže to máme tu podnikatelskou třídu, která by teď v nouzi vystoupila a zachránila národ? Kde jsou ti kapitáni a motory pokroku, kteří by teď převzali odpovědnost, zachránili republiku z nejhoršího a postavili se do čela neúprosného pohybu dějin?

Nebudu zastírat, že jsem na dnešní odpovědi nepřišel sám. Od včerejšího rána jsem byl jak telefonní ústředna a už dlouho mi na vidlácký mail nepřišlo tolik reakcí. Tož to berte tak, že můj dnešní článek je symbióza úvah mnoha lidí. Vlastně jsem měl do nadpisu napsat: „Odpovíme si sami…“

Takže… kdeže to máme tu podnikatelskou třídu? Nemáme, milé děti. Žádná podnikatelská třída už tu není. Kamže se poděla? Byla už dávno vytlačena korporátní třídou. Pokud tu ještě zbyli nějací individualističtí podnikatelé, kteří vydupali svoje podniky z nuly na miliardové obraty a dodnes z pozice generálního ředitele koncernu sami rozhodují o svém vlastním byznysu, tak jich je pět a půl.

Z toho statistická půlka věří, že EU je super organizace a současné problémy mají jednoduché řešení, pro které stačí jen svolat ojroparlament . Z jednoho včerejšího rozhovoru jsem se dozvěděl, že i Daniel Křetínský – podnikatel v oboru uhlí a uhelných elektráren byl ještě donedávna pevně přesvědčen, že Němci mají svůj grýndýl dobře promyšlený a že to bude super příležitost. Sakra, proč jsem Vidlák? Mohl jsem být uhlobaron, protože takové strategické rozhodování bych uměl taky.

Všichni ostatní podnikatelé, už svůj osud nemají v rukou. Jsou závislí. Tu na státních zakázkách, tu na korporátních zakázkách a všichni dohromady jsou závislí na korporátních bankách. Drajv by byl, tah na branku také, ale co je to platné, když si byznys dávno vykolíkovaly korporace, proti kterým je Česká republika jako jedno bezvýznamné středisko.

Oni to mají stejné jako my ostatní – někde něco pípnete a najednou nejsou zakázky. Nikdo vám neřekne proč. Prostě nejsou. Včera jste zaměstnávali tisíc lidí a měli miliardu obrat, dneska vám Volkswagen oznámí, že od vás už ty díly nebude brát. Možná si matně vzpomenete, že jste před měsícem řekli na politickém mítingu něco nekorektního.

Petr Hampl ve svých knihách popisoval, jak se velké podniky stále více mění v byrokratické molochy, kde má důležitější pozici ředitelský manažer, než vlastník kontrolního balíku akcií. A i ten ředitel je nahraditelný, protože na jeho místo čeká deset dalších. Kolektivní rozhodování se dostalo do všech sfér a proto je možné, že sice Škodovka přišla o dvě svoje největší divize v Rusku a Číně, ale nikdo nebyl pohnán k odpovědnosti.

Ostatně Američani se stáhli z Afghanistánu, bylo to fiasko jako prase, ale nebyl vyhozen ani jeden generál, ani jeden náměstek… všechno bylo v pořádku. Porovnejte to s Putinem, který už pár generálů povyhazoval. Ano, takhle se to dělá, když jste neschopní. Šéf vás vyhodí. Naši pravdomluvní novináři z toho dělají důkaz ruské neschopnosti, ale ve skutečnosti je to důkaz ruské schopnosti se poučit. A jen taková otázka Kefalín… jsme my také schopni se takhle poučit a povyhazovat viníky z funkcí? Alespoň tak, jako to dělá Putin?

Podnikatelská třída je jako novodobí Komenští. Už odešli. Kdo mohl a něco uměl, ten už dělá byznys v Dubaji a staví v Africe. Kdo neodešel, ten brzy odejde, protože podnikat v zemi s nejdražššími energiemi, když může totéž dělat přímo v Rusku, kde jsou energie za směšnou cenu, to by byl hlupák. Každý, kdo se nechtěl nechat ožebračit srůstem státu a korporátních praktik, ten už je pryč.

Je hezké brát si příklad z Maďarska, kde Orbán ukazuje, že to jde i jinak, ale to je prostě jako výhra ve Sportce. Občas prostě vyhraje někdo, kdo pak s tou výhrou fakt umí pracovat. Ovšem předpokládat, že k tomu stačí jen Orbána papouškovat, to prostě nebude fungovat. Viď Andreji. Orbán rozpoznal souvislosti, Trump ne. Ani Babiš ne.

A víte kdo zbyl? Jasně… Zbyl plebs…. My.

My, kteří odejít nemůžeme, protože na to nemáme. My, kteří tu máme to málo, co se ani nevyplatí nám ukrást, protože náklady na toto ožebračení jsou vyšší než výnosy. My, kteří třeba máme i miliardové podniky, ale teď zjišťujeme, že nás živila nikoliv EU, ale ruský plyn. Zůstali jsme my – podnikatelé a zaměstnanci, kteří jsme všichni dohromady závislí na rozhodování nějaké nezvolené byrokracie v Bruseli či v Praze. Zůstali jsme my, kteří nemáme žádné únikové cesty, my, kteří jsme stále více zaháněni do kouta. Nejsme uvědomělí, nejsme jednotní, nemáme špičkové vzdělání, nemáme rezervy ani zakopané poklady pro temné chvíle.

Je nás jen hodně.

Dokud máme trochu prostoru a můžeme se hemžit, tak nejsme ani stádo. Prostě každý sám za sebe. Ale až nás zaženou tak moc k sobě, že už se nebudeme moci hnout, pak teprve přestaneme utíkat, otočíme se a začneme kousat. Ještě pořád je mezi námi nadpoloviční většina, která si myslí, že chyba je v lidech. Že chyba je Babiš, Fiala, Hýkela, Rakušan. Že chyba je Křetínský, Beneš z ČEZu, že chyba je Rychetský a další. Pořád si příliš mnoho lidí myslí, že stačí jen zvolit ty správné lidi a bude všechno v pořádku.

Ale takhle to není. Chyba je v systému. Ten posouvá nahoru lidi, kteří by tam vůbec neměli být. Systém zařídil, že nám v naší zemi nic nepatří. Je to systém, který nás obklopuje a který tu bude za každého premiéra, který si každého našeho představitele umravní, zkorumpuje a nebo zlikviduje. Systém zařídil, že na oltář jakýchsi vyšších zájmů dáme celou ekonomiku a pak dáme ještě naše domy, aby se v nich dal vést poslední odpor proti nevyhnutelnému.

Není žádná instituce, která by se postavila za tuto zemi. Není žádný balík peněz, který by někdo vytáhl a dal ho na revoluci. Jsme jen my, co nechceme zdrhnout. A máme právě jen tuto jedinou výhodu. Být v koutě a v nouzi nejvyšší se otočit a kousnout. Nezvítězíme proto, že jsme lepší, ale proto, že korporátní Západ míří ke svému konci. My ten jeho konec a kolaps prostě musíme nějak přežít. Pak si možná postavíme lepší svět.

V sobotu jdeme na Václavák. Jdeme tam, protože začínáme být v koutě a přestáváme mít prostor k životu. Jdeme tam, abychom zjistili, kolik nás je a s kým se dá počítat. Nejdeme tam lustrovat řečníky, jdeme tam udělat první krok ke změně systému. Nejdeme tam, abychom místo Babiše povýšili Okamuru a místo Fialy Rajchla. Byť i to třeba nastane. Jdeme tam, abychom řekli nahlas, že jedeme na mrtvém koni, že tento systém je prohnilý a že chceme změnu. Jdeme tam, abychom nahlas řekli, že nás sere ten dvojitý metr ojrohodnot, kdy je demokracie to, co vyhovuje západním korporacím. Už prostě nechceme plivat na Rusko a hladit Saúdskou Arábii. Sere nás, když západní inženýři někde udělají pár zkušebních vrtů a vzápětí zjistí, že je tam ohrožena demokracie.

Pamatujte, jdeme tam, abychom chtěli nový systém a ne nového premiéra. Pokud nebudeme mít nový systém, tak se nic nezmění a i kdyby to nový premiér myslel stokrát dobře, tak stejně bude udolán soustředěným tlakem nadnárodních korporací a cizího kapitálu. Nejdeme si vydupat nového českého poskoka cizích zájmů, jdeme udělat první krok, abychom si vzali naší zemi zpátky.

A jsme na to sami. Jen my. My, co nemáme kam utéct, my co jsme zahnáni do kouta.

No, hezky jsem se rozšoupl… stačilo by to trochu upravit a mohl bych to z fleku říkat v sobotu z pódia…

https://www.litterate.cz/odpovim-si-sam/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
Havy
Redakční rada
Příspěvky: 920
Registrován: 17 úno 2017, 12:03

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Havy » 02 zář 2022, 19:06

Dnešní depresivní příspěvek. Tedy on je možná realistický...
Musí to být…
Měl jsem zajímavý rozhovor s jedním mým dobrým kamarádem. Svěřil se mi, že jeho tchán a tchýně začínají mít finanční problémy. Oba pracují, ale jsou nekvalifikovaní a tak berou oba víceméně minimální mzdu. Celý život bydlí v pronájmu, mají starší auto a teď zjistili, že prostě nemají na topení. Přišly nové zálohy, díky kterým jsou už prostě v mínusu. A tak se předpokládá, že se v zimě budou chodit ohřívat k mladým, protože mladí nebyli lehkomyslní a zásobili se dřívím na tři zimy. K tomu se ukázalo, že staří nemají už ani pořádně na jídlo…

Tož rýchtyk, taková je dneska realita. Nejsou první ani poslední. Ovšem když s nimi můj kamarád zapředl hovor na téma, že Babiš, SPD a odpadlíci z ODS teď právě shazují vládu, tak to pro ně byla naprosto strašná představa. Ten zlý Babiš že by se mohl vrátit do vlády? A Okamura? Tfuj, tfuj, třikrát pokřižovat… Nedělám si iluze, že by Rajchl v jejich očích uspěl lépe… tedy kdyby věděli, kdo je Rajchl. A až to vědět budou, bude milý Jindra už tolikrát osračkován v médiích, že by si od něj pes kůrku nevzal. Život se jim hroutí, přicházejí na stará kolena i o to málo, co měli… ale jiná vláda než Pětikolka, to je pro ně ještě větší horor. Tohle dokázala americká soft power a třicet let volného působení.

Nemyslete si, celá legitimita současné vlády stojí právě na takových lidech. Kteří jsou už skoro na dně, ale přesto ještě málo na to, aby pochopili, jak s nimi ty evropské i americké hodnoty vyjebaly. Saša Uhlová by mohla vyprávět… tedy kdyby uměla jít trochu do hloubky a měla rozhled.

A to nemluvím o trochu bohatších občanech… Od té doby, co jsem na fejsbůku, tak se mi značně rozšířily obzory a věřte nebo ne, já objevil nádherný příklad člověka s hentým progresivním myšlením. Jmenuje se David Petrla. Pokud budete mít chvíli, koukněte na jeho profil. On vlastně není nijak blbej, ale prostě předpokládá, že mu naše média i naše správná a ojrohodnotná vláda nelžou. Také ukrajinská média a ukrajinská vláda nelže. Lže jen Babiš a Rusáci. A Vidlák.

Když si přečtete pár jeho příspěvků, tak zjistíte, že musí dělat mnohem šílenější a komplikovanější teorie než jsem já kdy dělal, aby zuby nehty udržel svojí názorovou konzistenci. Obzvlášť jeho úvahy o ukrajinské ofenzívě jsou úžasně ilustrující a já mu dnes chci touto cestou poděkovat (vím, že mě čte), protože jeho profil mi umožnil pochopit, jak takový uvědomělý moderní člověk přemýšlí.

Přátelé. Tak jako nikdo nikdy za žádnou cenu nepřesvědčí Petrlu, stejně tak nikdo nepřesvědčí ubohé rodiče mého kamaráda a my dohromady nikdy nepřesvědčíme dostatečnou masu obyvatelstva, že jsou ojebáváni a všechny ty euroatlantické hodnoty jsou jen vějička, díky které jsou sami ze svého přesvědčení v předklonu a ještě věří, že je to tak správně. Komu není rady, tomu není pomoci. Všechno je marné, oni budou schopni jakékoliv myšlenkové konstrukce, jen aby nemuseli vystoupit ze svého Stockholmského syndromu. Oni jsou skálopevně přesvědčeni, že oblečením dvou svetrů a snížením teploty na hajzlu porazíme Putina, jsou přesvědčen, že grýndýl je příležitost a i kdybychom se na hlavu stavěli, nepohne to s nimi.

Proto se to všechno prostě musí stát. Když nepomůže žádné dobře míněné slovo, když nepomůže ani současný průser viditelný na každém rohu, tak prostě musí nastoupit bída, hlad, nemoci a smrt. To zpravidla láme i velmi odhodlané charaktery a proráží i silnou zaslepenost. Jestliže oni nosí dva svetry, aby porazili Putina, tak nám nezbývá, než se nějak vyrovnat se zimou tak jak přijde, aby si oni uvědomili, jak NESKUTEČNĚ BLBÍ jsou.

Proto jdeme zítra na tu demošku. Abychom se spojili, abychom zjistili, kdo jde s námi, abychom společně mezi sebou mohli zmírňovat ten průser, co se na nás valí. Jdeme tam, abychom se krok za krokem organizovali. Až celý ten korporátní kapitalismus padne na hubu a my všichni s ním, až si i ten nejposlednější líbodémo uvědomí, že sloužil klamu, pak musíme být připraveni. Pak my musíme být ti, kteří na troskách začnou znovu a lépe.

A možná budeme mít štěstí a změníme něco ještě včas.

Ale i kdyby ne, musíme spolu prostě tuto katastrofu přežít. Musíme držet spolu, musíme se to naučit, musíme volat po změně systému a nesmíme se spokojit s výměnou člověka v premiérském křesle. Pokud zůstane zachováno současné rozložení moci, nepomůže nám v premiérské funkci ani Ježíš. Musíme si tím projít, protože proti dnešní mediální masáži nemáme co nasadit. Proti celé té soft power, co tady třicet let působí, může zvítězit jen hlad, mor a neštovice, které na tento nešťastný národ dopustí jeho nejúžasnější a nejojrohodnotnější vláda. Ano, budou říkat, že za to může Putin. Ale také si brzy všimnou toho kontrastu, jak to vypadá tady a jak tam. Uvidí, jak to bude vypadat v praxi, že vláda nenechá nikoho padnout. Budou se dívat, jak jsou obíráni a zjistí, že mezi exekutory a lupiči není žádný rozdíl. Až pak jim to dojde. Až pak.

Mezitím se my musíme připravit. Musíme to přežít lépe než oni. Musíme to přežít organizovaněji, věrněji… musíme osvědčit skutečné hodnoty člověka, aby ještě více vyniklo, co jsou ty Evropské hodnoty doopravdy. Musíme se naučit vzájemnosti a věrnosti. Proto jdeme zítra na Václavák, abychom tam udělali první společné kroky.

Kurňa, tohle by se tam na pódiu také dalo říct…
https://www.litterate.cz/musi-to-byt/?f ... dKZRP8gSlU

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16228
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od petrp » 05 zář 2022, 06:05

O čem budu psát v pondělí? Tak jak to dneska na Václaváku proběhne? Přijde nás dost? Budou řečníci mluvit rozumně? Nedojde na nějaké provokace? Dodá to impuls k dalším činům? Uskutečníme první kroky ke sjednocení a sebeuvědomění? Nebo nás prostě bude málo, řečníci si budou honit ego, Česká televize si udělá dost záběrů „fašizujících bojůvek“ a výsledkem bude znechucení a žádná šance na změnu budoucnosti?

Nevím.

Ale budu tam dneska také a v pondělí napíšu, co jsem tam viděl. Ať to bude cokoliv. Nic nezamlčím, nikomu nebudu nadržovat, nikomu nezůstanu nic dlužen. Jakožto bloger jsem udělal pro propagaci této akce maximum, protože souzněla s tím, po čem volám už dlouhou dobu. Že je zapotřebí zapomenout na staré rozpory, je zapotřebí přestat lustrovat ty, co to ještě nevzdali a snaží se o něco víc, než jen zachraňovat sami sebe. Je zapotřebí být tolerantní k jejich dávným chybám, protože když teče do podpalubí, je důležité pumpovat. A kdo pumpuje, ten je náš.

V tomto duchu byla celá demonstrace svolána. Po celou dobu visel její banner zde na Litterate. Je zapotřebí zapomenout na rozpory a semknout se, protože se na nás valí dokonalá bouře. Jak jsem psal teď v posledních dnech, já chci vědět, kolik nás je, chci vědět, s kým se dá počítat, chci vědět, jak si stojíme a chci na vlastní oči vidět, jestli jsme schopni udělat nějaký ten krok ven z této žumpy. Ale chci také vědět, jestli si na tom někdo míní honit triko, chci vědět, nakolik jsou řečníci schopni vidět souvislosti, chci vědět, zda nebojujeme minulou válku, chci vědět, nakolik jsme malicherní, úzkoprsí a rozdrobení, neschopní překročit svůj stín.

Chci se dnes dozvědět, jestli mám za koho bojovat a nebo jestli bude lepší zvýšit zdi okolo svého gruntu, okovat vrata železem a věřit jen sobě. Na Václaváku dneska bude přesně to, co si tam přineseme a co si tam přinesou ostatní. Mějte to na paměti. To rozhodne, jestli budeme dav a nebo něco víc.

Včera odpoledne si „fejsbůková komunita“ všimla mého profilu a začala mi z něj mazat články. A samozřejmě, jak na sviňu právě ty, které se nejvíc týkaly dnešní demonstrace. A čím víc se snažili mazat, tím víc si to čtenáři kopírovali přímo odsud, šířili to na svých profilech a sdíleli. Tímto chci Cukrbergovi poděkovat za propagaci. Na každou zbraň se najde protizbraň. Čím víc mě blokují, tím víc to čtenáři kopírují a šíří. Každá zablokovaná kopie vygeneruje dvě nové. Všem Cemperům přeju příjemnou šichtu při hledání stovek a stovek kopií mých článků po celé „Licokníze,“ které nic nespojuje. Alternativa vs. fejsbůk – 1:0.

Ne není to vyhraná válka, jen bitva. Už nás ani na fejsbůku nedokáží umlčet bez velkých kolaterálních ztrát.

Zpátky k demonstraci…

Včera jsme se dozvěděli, že Nordstrým se znovu nerozjede a že státy G7 chtějí zavést cenový strop na ropu a plyn. Co k tomu řekl Putin, to všichni už měsíc víme. Že prostě přestanou dodávat. My, co čteme i jiná, než pravdomluvná mééédia, tak víme, co napsali u Bloombergu. Že Rusko toto nedodávání minimálně rok vydrží. Jak dlouho vydržíme my, Kefalín?

Přibyl další důvod k demonstraci. Další důvod vzít si stát zpátky. Další důvod, aby tahle zkurvená mašinérie táhla na smetiště dějin i se svými ojroatlantickými hodnotami. Včera bylo pozdě. Sakra chlapi, dejte si na tom pódiu záležet. Mluvte o tom, co je důležité a nemluvte o tom, co je už dávno pasé. A vy, co to budete poslouchat, dejte jim šanci. Je možná poslední. Jak jsem to psal před měsícem? Buďto dneska přijdete a pomůžete svou přítomností udělat první krok, aby pak mohly být učiněny další kroky…, nebo nepřijdete a počkáte si až nějakou jinou akci svolá někdo jiný. Po dnešních zprávách o stavu Nordstrýmu bych řekl, že se asi načekáte.

Já v pondělí napíšu, co jsem viděl a slyšel. Ať jde o řečníky nebo o posluchače. Ať jde o ty, kteří chtějí v těchto časech ke kormidlu, nebo ty, kteří prostě chtějí dobrého kapitána. V podělí napíšu svůj dojem. Ne pravdu, ale můj názor. Doufám, že nebudu sám a že se zde na Litterate sejde víc příspěvků od různých svědků, kteří se tam budou pohybovat.

Jo a pro ty, kteří by se se mnou chtěli potkat… nedokážu říci, kde přesně na tom Václaváku budu. Přece jenom jsem venkovský Vidlák a v Praze jsem nebyl patnáct let. Vidle si brát nebudu, to by asi před policií neprošlo. Ale budu mít černý australský klobouk a za krempou budu mít zastrčenou zkrácenou vidličku. Oslovit musíte vy mě.

https://www.litterate.cz/o-cem-budu-psat-v-pondeli/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16228
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od petrp » 05 zář 2022, 06:05

Péťo, měl bys… Za celou demonstraci jsem se pohnul sotva o dvacet metrů. Přicházím si tak od muzea asi v půl druhé a na úrovni řečnického pódia jsem beznadějně uvízl. Žádná šance se pohnout. Ucpáno. Hlava na hlavě. Stejné to prý bylo až dolů. Říká se, že kapacita Václaváku je sto šedesát tisíc lidí, maximálně dvě stě tisíc. Ale neříkají, jak moc se lidi mačkají. Vězte tedy, že jsme stáli tak hustě, že nešlo sáhnout do kapsy, aniž by se člověk rukou neotřel o několik spolustojících.

Jestli tam byli nějací provokatéři, tak neměli šanci vůbec na nic. Mohli maximálně nadávat. Žádné pošťuchování nebylo vůbec možné. Policie se chovala profesionálně a také jim nic jiného nezbylo, protože měli co dělat, aby z hustého davu dostali ven ty, kteří tam zkolabovali a nebo tam vůbec nechtěli být.

A to je první postřeh, milé děti… Česká televize se neobtěžovala o akci informovat s předstihem… nebudeme těm ztroskotancům a zaprodancům dělat reklamu, že ano, ať žije svoboda projevu… stejně se zachoval celý majnstrým, a co bylo výsledkem? Uvízlí líbodémo pražáci, kterým nezbylo nic jiného, že poslouchat fašistickou verbež. Spolu s nimi tam uvízla i řada zahraničních turistů, protože jeho primátorstvo Hřibstvo pro jistotou vypnulo webkamery a samozřejmě také zachovávalo přísnou konspiraci. Děkujeme, milá Praho, v sobotu se slova venkovských buranů dostala k více mileným Jálům, než bychom kdy dokázali svými blogy a profily.

U muzea seděli asi ti chvilkaři, kteří chtěli náměstí zabrat dřív než ta proruská chátra, ale nakonec byli rádi, že jsou rádi. Speciálně jsem si užil Tomáše Peszyňského… tedy doufám, že jsem ho poznal… ten tam seděl jak zmoklá slepice, vlajka NATO nad hlavou, vlajka EU hned vedle a tvářil se, že nastal konec světa. Ne, neměli žádnou šanci si nic zabrat, popravdě, i kdyby moc chtěli, tak by se nedostali k pódiu ani na doslech.

Takže přátelé, vězte, že se na Václaváku sešlo kolem dvou set tisíc lidí, kteří přijeli z celé republiky, nikdo jim nepřistavoval autobusy, nikdo jim to nedal v práci ani ve škole befélem, Česká televize ani nepípla, Seznam mlčel, všechna velká majnstrýmová média mlčela, Fejsbůk pěkně uvědoměle mazal příspěvky, a stejně tam přišli… Mináři, jsi žabař.

Nebudu vám vyprávět, co zaznělo. Minulý týden jsem psal, že na Václaváku nejdeme lustrovat řečníky. Musím říci, že při některých projevech se mi prsty u nohou zatínaly v pěst a měl jsem stejný pocit, jako kdysi ventiloval Miloš Zeman… bylo mu stydno, jaké exoty představuje lidem jako budoucí poslance… Budu jen konstatovat, že si tam přišel na své snad úplně každý. Zlý covid, zlí komunisté, zlý Babiš, zlá EU, zlé NATO, zlé USA… konečně jsem pochopil, proč jsme se nikdy předtím nespojili… kdyby měl člověk dodržovat doporučení všech řečníků, tak bychom se museli okamžitě povraždit mezi sebou…

Ale na druhou stranu, on ten lid není vůbec blbej. Byli lepší řečníci a horší řečníci. Všem se dostalo potlesku, ale jednoznačně nebyl pro všechny stejně bouřlivý. Tentokrát tam nebyli věční demonstranti, tentokrát přijelo normální občanstvo, které bylo na takové demošce poprvé. A i když davová atmosféra fungovala, lidi nejsou hloupí. Nechtěli kazit spojování, ale to neznamená, že by tleskali každé hovadině, která zazněla.

Možná je to jen můj dojem, ale čím hysteričtější projev z pódia, tím menší reakce… Že by svoboda projevu v praxi?

Pár řečnických projevů bych ale rád vypíchnul…

Hynek Blaško – Je lepší umřít v boji za svobodu, než umřít hladem a zimou.

Matěj Gregor – Když jsme tady taková bezvýznamná sebranka proruských bojůvek, proč se vláda bojí nových voleb? Vždyť by je měla vyhrát ještě víc než posledně.

Jindřich Rajchl – když ho moderátor uváděl, tak jen zaznělo slovo „Jindro,“ tak se zvedl les vlajek a začal potlesk jako blázen. Vyskočil les českých vlajek, že jsem až zaplakal dojetím. Jeho projev si najdete, byl dobrý a nepotřebuje moji reklamu. Jak skončil, začali se lidi pomalu rozcházet. Čekali na něj. Může se vám to nelíbit, může vás to znechucovat, ale moje proroctví se splnilo. Rajchla buď tato demonstrace vynese, nebo potopí. Tak ho vynesla. Proč? Protože pro to hodně udělal, hodně to propagoval a stačilo mu pět minut projevu.

A vy, politici, co jste tam nebyli, tak prostě smůla… šanci jste měli, pozvaní jste byli, ale byli jste opatrní, nechtěli jste se umazat. Místo lidí od ČSSD, místo lidí od SPD a dalších tam mluvili chvílemi až neuvěřitelní exoti a vy jste propásli příležitost hovořit ke dvěma stům tisíců voličů přímo na místě.

Ještě bych rád vypíchl jeden projev. Byl tam i Josef Skála. Z mého pohledu poslední skutečný komunista. Mluvil skoro poslední. Při čekání na své dvě minuty času, si musel vyslechnout projevy, jak jsou komunisti fůůůj, musel si poslechnout, jak tomu lidi tleskají. A když pak mluvil, nekomentoval to ani jedním slovem. A Skála se umí ozvat. Přesto to organizátorům nezkazil. Musím říci, že toto sebeovládání na mě udělalo větší dojem než pět hysterických projevů, jak nás zachrání jedině čistý trh a ostražitost proti covidismu.

Ještě vám řeknu, co bude dál. Vláda dostala ultimátum odstoupit do konce měsíce. Až dojde na příští demonstraci, bude se vyhlašovat ústavní právo na odpor a dojde na nátlakové akce, o kterých už organizátoři nyní jednají. Odstupující vláda má dát mandát odborníkům v oblasti energetiky a potravinářství, kteří mluvili jako první, aby přinesli do republiky levný plyn a zajistili dostupné potraviny. Přes některé uhozené projevy jsou požadavky zcela racionální.

Jen tak mimochodem… Odborníci mluvili v průměru lépe než angažovaná veřejnost. Jandejsek, Štěpán, i Noveský, to se dalo dobře poslouchat.

Péťo, fakt bys měl. Máš celkem hezkou příležitost podat demisi a v klidu odejít a užít si někde na Floridě tu nemovitost, kterou tam určitě máš. Já vím, že mě neposlechneš a ještě více se tam na vládě semknete a přitvrdíte. Ale uvědomte si, že jsme se teď v sobotu sjednotili opravdu spontánně. Byly tam české vlajky, ne ruské. Byli tam lidi, co normálně na demonstrace nechodí. My jsme se sjednotili, protože jste tak kurevsky neschopní, že se nehádáme jako obvykle, ale raději máváme vlajkami pod koněm. Jestli neodejdeš teď, tak zakrátko už neodejdeš vůbec, ale budeš vynesen v zubech.

Ale ty to neuděláš… Já během projevů tu a tam koukl na ty odpůrce u muzea. Moc jsem si užíval, jak ty vlajky EU klesají a pozvolna se mění v hadry žmoulané v rukou. Ale vlajka NATO nad tím stále vlála, výhružná a pevná. Tam náš blyštivý Péťa cítí zastání a co mu nařídí, to on proti nám udělá.

Jo, a ještě jedna věc… Skoro jsem se nemohl hnout z místa, pohyb byl velmi obtížný nejen pro mě, ale i pro ostatní, ale přesto si mě podle vidličky na klobouku našlo asi patnáct lidí. Hřeje mě to u srdce a troufám si tvrdit, že jsem se o tu účast také zasloužil.

https://www.litterate.cz/peto-mel-bys/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16228
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od petrp » 05 zář 2022, 06:06

Myslím, že fakt půjde… Vtomto týdnu se k demonstraci vrátím ještě několikrát. Jak je mým zvykem, podívám se na sobotní události z různých úhlů, budu popírat sám sebe, podložím to různými argumenty a nechám vás, abyste sami usoudili, co se nejvíc blíží pravdě. Celá ta demonstrace je totiž mikrokosmos současné situace ve společnosti a především je mikrokosmem alternativy. Byla spontánní, lidé nepřijeli ani tak poslouchat svého oblíbeného řečníka, ale spíš dát najevo Fialovi, jaký je kretén. Řečníci se přihlásili v době, kdy byla situace o poznání růžovější než dneska a účastníci nepřijeli s žádným jiným očekáváním, než se pokusit udělat první krok z toho průseru, do kterého nás pětikolka dostala.

Tohle už se podle mě nikdy znovu nepodaří. Další případné demonstrace už budou vyhodnocovány a budou mít užší směřování. Když jsem to uměl já, tak i organizátoři si museli všimnout, komu se tleskalo pořádně a kdo tam byl páté kolo u vozu. Navíc v příštích týdnech přijdou další různé menší demonstrace, které také ukáží směr. A protože byla demonstrace extrémně úspěšná, spousta včerejších pochybovačů nyní nadšeně nastoupí a pokusí se uzmout si tento první krok pro sebe. To tak prostě bývá.

Podle mě je hlavním úspěchem to, že se venkovští burani domluvili, aniž by na to potřebovali majnstrýmová média. Překonali i fejsbůkovou cenzuru (ano milí liberální demokraté, mazali jste moje články a stejně vám to bylo houby platné), neměli žádné zázemí, žádné přistavené autobusy, žádnou technickou podporu. Sami přijeli, sami odjeli, nedostali k tomu žádný koncert ani párečky a pivo. Neměli žádné transparenty natištěné na kvalitních fóliích obrovskými tiskárnami. Dělali si všechno sami. Demonstrace jednoznačně ukázala, že lidi už toho mají vážně plné zuby.

Sociální sítě samozřejmě přetékají různými invektivami, že se tam na Václaváku sešli zaprodanci a ztroskotanci, proruští trolové a celé to řídil Putin osobně z Kremlu. Všichni pětikoaliční papaláši s vyjádřeními nezůstali pozadu a řekli to přesně tak, jak bychom čekali, ale nenechte se mýlit… pořádně jim zatrnulo.

Malá odbočka. Když už jsem vyjel z Vidlákova až do hlavního města, tak mi muj šafář naplánoval program takřka na minuty. Před demonstrací, po demonstraci i v neděli na mě čekala celá řada setkání s politiky, novináři, byznysem… (ano milé děti, i v Praze jsou lidé, co mají peníze a zároveň nejsou liberálně demokratičtí až za hrob). Mimo jiné jsem se potkal s předsedou pražské SPD a hodně jsem si o nich upravil obrázek, ale to si zaslouží samostatný článek. Ale dozvěděl jsem se spoustu informací o tom, jak celou demonstraci vnímaly naše parlamentní strany v zákulisí, když už ze sebe na sociálních sítích vyzvracely všechny emoce a všichni začali přemýšlet, co s tím nadělením.

Nemohu si pomoci, ale vrátím se k textu z minulého týdne, kde jsem psal, že největší taktický majstrštyk, jak této demonstraci uškodit, by bylo vyslovení nedůvěry vládě. Pokud by vláda padla, velmi obtížně by se žádal její odchod a většina rozumnějších řečníků by na poslední chvíli musela měnit nejen své proslovy, ale i předtočená videjka. Pro hodně lidí by to bylo i dostatečné upuštění páry, aby neměli důvod harcovat ze Vsetína až do Práglu…

Podle mého názoru, se na této věci nic nezměnilo, ba naopak. Stoupla její naléhavost. Burani se zorganizovali. Burani dojeli na Václavák a když to dneska umí sesumírovat jeden buran, zítra to budou umět dva a pak ještě víc. Burani si našli cestu, jak komunikovat a tím se celá mediální situace otočila. Že o tom Česká televize mlčela, to je najednou na ostudu, protože chudáci líbodémo pražáci museli stát v davu a poslouchat Rajchla… Kdyby o tom líbodémo média informovaly dopředu, mohly se tomu jejich ovečky vyhnout včas. Buranům už je to jedno, obejdou se bez Seznamu i bez Novinek. Příště to budou umět ještě lépe a nedej Bože, na příští demonstraci by mohli mluvit hlavně ti, co se teď v sobotu osvědčili…

Už před demonstrací jsem registroval různá echa o již upečených zákulisních dohodách, že Fiala s Rakušanem budou odejíti, dojde na dohodu s hnutím ANO, to bude ta „velká změna,“ trošku se povolí ten nejhorší tlak, přijdou další plošné žebračenky a lid se upokojí až do příštího průseru. Teď o víkendu jsem zjistil, že dokonce existuje několik variant těchto dohod.

Nepřekvapivě jde na prvním místě o Lidovce. Myslím, že tohle nikoho nepřekvapí, vždycky byli prodejní, vždycky měnili prapory, mají na to přímo v DNA manuál. Jurečka navíc zjistil, že jeho Nekula je fakt zemědělský imbecil a tak dlouho vylepšoval zemědělství ve prospěch grýndýlu, že teď už to ohrožuje i Jurečkův trvale udržitelný a biologicky čistý agrobysznys, který se ale nijak neodlišuje od jiných zemědělských praktik. Takže ti jsou první ve frontě na ANO.

Pak tu máme rozumnější křídlo ODS, protože tam ještě pořád sedí jistí Zahradilové a Vondrové, kteří vidí alespoň do příštích voleb a i když také papouškují líbodémo kecy, alespoň mají vyvinutý pud sebezáchovy.

A to byste nevěřili… Kalousek. I TOPka prý hodlá udělat zpětnou očistu, Pekarovou pošlou plést svetry a Babiše vezmou na milost…

Celému tomu záchrannému plánu prý chybí jediné – blázen, který by vzal to premiérování. Nálepkujte si Babiše jak chcete, myslete si, že mu moc stoupla do hlavy, ale on fakt blbej není a vůbec se mu nechce dělat premiéra ve vládě sebevrahů. Ulice na Václaváku ještě možná věří ve Štěpána, který dojede do Ruska a udělá tam kontrakt na plyn (já bych si to přál, ale nemám dost fantazie, abych si dovedl představit, jak Putina přesvědčit. Ale třeba se mýlím a v tomto případě bych se fakt mýlit chtěl), ale Babišovi je jasné, že to s dojednáváním plynu v Rusku bude hóóódně ošemetné. Pořád tu máme americkou ambasádu. Havlíček prý premiérování také odmítl. Nerad by byl za stejného kreténa, jako Fiala.

Na druhou stranu, jestli Fiala nebude odejít a všechno se bude zhoršovat stejným tempem, tak za měsíc bude další demonstrace vypadat o dost hůř. Požadavky budou tvrdší, naštvanost větší, chuť i odvaha k nátlakovým akcím vzroste s mírou zoufalství podnikatelů. V tom optimistickém případě si naštvaná ulice nakonec vyřve předčasné volby. V tom pesimistickém si vyřve defenestraci a obejde se bez voleb.

Je jasné, jak asi předčasné volby pro současnou pětikolku dopadnou… Ale i pro současnou opozici je to docela risk. O víkendu jsem hodněkrát slyšel jméno Rajchl a skoro ve všech případech v negativní konotaci… oni se ho bojí. Oni se bojí, že by se mu v této vypjaté situaci mohlo podařit alespoň na chvíli sjednotit nejen zklamané voliče pětikolky, ale i zklamané voliče ANO a SPD. Ne, takto divoká voličská přízeň dlouho nevydrží, protože volič ODS není stejný jako volič ANO. Ale když jde o existenční otázky, tak jde všechno stranou. Chleba se nevyrábí u volební urny. Rajchl měl největší aplaus, většina těch normálních strýců a tetek na demonstraci čekali především na něj… Dělat volby ve chvíli, kdy jde hospodářství do háje a vědět, že tam venku stojí mladý sekáč, který cítí životní šanci… to je riziko jako sviňa. Babiš se osm let snaží udělat svoje ANO tak pružné, aby složil jednobarevnou vládu a nic… smůla. Tolik příznivců prostě nemá. Ale ten novej, co teď řeční na demonstracích (a jde mu to), tomu teď pomáhá krize a nejistota. Navíc média ještě neměla dost času vysvětlit národu, že je to fašista a proruský kolaborant. V této vypjaté době by (hajzl jeden) mohl třeba tu jednobarevnou vládu složit. A nedej Bože, kdyby se mu podařilo udělat něco i s těmi cenami elektřiny… to by ho už nikdo nevyšťouchl a vypadalo by to tu jak v Maďarsku… Stačíte mě sledovat?

Tolik moje argumentace. Zaslechl jsem spoustu šeptandy. Možná to byla jen přání, co jsou otcem myšlenky… ale tam v parlamentu se to rozhodně přetřásá. Sesadit Fialu a všechno hodit na Rakušana, to by mohlo poněkud uklidnit emoce. Volby jsou teď brutálně nejisté. Navíc je záhodno spěchat, protože za měsíc či dva si už občanstvo nějaké kosmetické změny nabulíkovat nenechá. Oni ti burani velmi zbystřili od doby, kdy se jim zvedly účty za energie. Navíc možná častěji vypínají televizi, když je to teď tak drahé a líbodémo propaganda jaksi bez čumění na ČT 1… moc nefunguje.

Mimochodem, představte si, kdyby přišel blackout… rádio nic, televize nic, fejsbůk nic, Novinky nic, líbodémo bojůvky na twitteru nic… Konec propagandy v jedné vteřině. Žádná šance se zeptat líbodémo kamarádů, jak se zachovat. Žádné notičky, žádné rychlé šíření mezi lidmi. Není wi-fi, není propaganda. Pro Pětikolku a její americké loutkovodiče je životně důležité nechat lidem elektřinu za rozumnou cenu. Jestli to neudělají, tak těch třicet let soft power budovali zbytečně. Sesype se jim to v jedné černé vteřině. Proto si spíš myslím, že žádný velký plán na great reset neexistuje. Ve chvíli, kdy to resetují, tak přijdou o všechny nitky. A lidi chvíli o hladu vydrží. Dost dlouho na to, aby všem Schwabům zakroutili krkem.

Dumejte dumejte… pokud jsou moje argumenty dost silné, tak Fiala mezi námi už dlouho nepobude. Tak se snažil, Blyštivý Péťa… Do Kyjeva jel, zbraně dodával, američanům do řiti lezl… a podrazí ho vlastní koaličníci. Každému podle jeho zásluh… Bylo by záhodno to stihnout před další velkou demonstrací 28. září, protože jestli v parlamentu nechají naakumulovat lidový hněv ještě měsíc, tak by také mohli zjistit, že s nimi nikdo nechce jednat o volbách, ale o převratu. Za další dva měsíce by to mohlo být už jen věšení na kandelábrech.

Vy si do té doby rozmyslete, jestli vám odejítí Fialy a Rakušana stačí. I já se budu muset na aktuální události podívat z různých stran a promyslet si to. Zítra pokračujeme.

https://www.litterate.cz/myslim-ze-fakt-pujde/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 06 zář 2022, 06:33

Lidi nemají strach… Jestli si naše skvělá ojrohodnotná, demokratická a vždy pravdomluvná vláda myslí, že lidi přišli na Václavák, protože mají strach, tak jim gratuluji k největšímu, ba fatálnímu omylu, který je v krajním případě může i zabít. Lidi nepřišli, protože mají strach, lidi přišli, protože jsou vládu nasraní, jak nebyli už třicet let. Jsou nasraní tak moc, že by stačilo pár těžkooděnců a gumových projektilů proti venkovským strýcům a tetkám a byla by revoluce už v sobotu. Jsou nasraní tak moc, že překousli i těch několik poměrně velkých chyb, které organizátoři udělali. A o tom bude dnešní článek. O chybách, hloupostech a špatných odhadech.

Kdyby lidi měli strach, tak nepřijdou, protože Johana Hovorková, Šafr i další modroptáčtí politici se netajili, že by do nich nechali střílet. Kdyby lidi měli strach, tak tam nepřijdou, protože nechtějí být od premiéra onálepkováni jako proruské a antidemokratické síly. Kdyby lidi měli strach, tak by přemýšleli, co tomu řeknou lidi, co si o nich pomyslí jejich zaměstnavatelé, co tomu řeknou jejich líbodémo faráři a sousedé a raději by nepřijeli. Ale oni přijeli, protože tváří v tvář tomu průseru na obzoru, už žádný strach nemají. Všechny nálepky jsou zbytečné. I gumové projektily už jsou zbytečné.

Na Václaváku byli lidi ve středním věku. Právě ti, kteří chtějí pro svoje děti slušné školy a prošlapávají jim cestičku k co nejlepšímu životnímu startu. Byli tam lidi, kteří mají doopravdy co ztratit. Ne nějaké pošahané svobody pro padesát pohlaví, ne nějaké utopické grýndýly a evropské válečné hodnoty. Mohou ztratit šance pro své děti, mohou ztratit teplo, světlo a mobilitu. Už dlouhá léta tohle všechno viselo na vlásku a dalo se o to snadno přijít. Stačilo onemocnět, nemít na hypotéku a všechno bylo v háji. Na demonstraci byli lidi, kteří se dlouhá léta museli přizpůsobovat a hrbili se před svými pány, protože to dělali pro své děti. Teď se narovnali, přestali brát ohled na to, co se jim mohlo (a ještě může) stát a přijeli. Přijeli, protože strach už ztratili.

Představte si to – lidi v zájmu sjednocování přešli tolerantně třeba Luboška Volného… Tohle byl od pořadatelů kiks jako blázen. Kdyby byl Šafr trochu ynteligentní, tak jim to omlátí o hlavu, ale on je naštěstí tupej až na půdu. Dokonce ani zhulence JXD to nenapadlo. Mně ještě trochu rozumu zůstalo a nemusím nikomu dělat lokaje, tak to řeknu na plnou hubu. Nejde o to, že se tam Volný nějak dokázal vetřít, ačkoliv nebyl avizovaný dopředu… to bych pochopil. Ale uvést ho k mikrofonu se slovy, že přichází velký bojovník a ten velký bojovník se tam div nerozbrečí, omlouvá se a nesestaví kloudnou větu… fakt by mě zajímalo, jak se organizátoři v té chvíli cítili…. Volný byl jediný, na koho už někteří pískali, aby vypadl. Někdy mě fakt štve, že mám pravdu… nikdy jsem si o Volném nic valného nemyslel, ale nečekal jsem, že to národ uvidí naživo při takhle důležité chvíli. Málokdo u nás tak dokonale promeškal příležitost mlčet.

Stejně tak nám lid velmi tolerantně sledoval, jak tam řečníci od Svobodných dší síru na Babiše a vůbec jim nedochází, že půlka lidí na té demonstraci Babiše pravděpodobně volila a zřejmě ho i volit budou, protože Rajchl těch kandidátek ještě moc nemá a chápou princip podmíněných ústupků. Jinými slovy, chápou, že existuje menší zlo. Já vím, že druhá půlka demonstrujících Babiše fakt nemusí, ale já konečně pochopil proč Svobodní nikdy pořádně neuspěli, i kdybych jim ledacos z jejich programu podepsal. V době, kdy se učíme toleranci, oni předvedli brutální militantnost. Jakpak se organizátorům dívalo do očí Skálovi, který tam byl od Svobodných dopředu osračkován a přesto pak vystoupil a projevil toleranci na druhou, že si to nechal líbit? Já osobně bych asi to sebezapření neměl. Jo, až tam jsme došli. Koukám na jednoho z posledních skutečných marxistů a myslím při tom na Ježíšův výrok: „zapři sám sebe, vezmi svůj kříž a následuj mě.“

Lid se také celkem v pohodě přenesl přes covidové hysteráky. Hele, mezi námi – takřka všichni moji kamarádi v poslední době covid několikrát měli a většina z nich už s tím ani nešla k doktorovi. Zpravidla zjistili, že jde o covid, protože po rodičích to chytly i děti, měly horečky a tak došly do ordinace, kde jim udělali test a měly ho tam. Covid se stal běžnou součástí života, lidi ho prodělávají a povětšinou se už ani neobtěžují to hlásit. Máme prostě v populaci další chřipku, která nemá ráda, když ji někdo přechodí… Nic víc, nic míň.

Jako vážně někdo čeká, že v době Rakušanových změn v bezpečnostních složkách, zaklekávání pomocí finančních úřadů a zvůle tajných služeb, že mocipáni potřebují covid jako strašáka? Proč někomu trvá tak dlouho, než to pochopí? Volný alespoň vypadal, že svůj politický i aktivistický konec tak nějak uznal za realitu.

Kdyby byly normální časy, tak kvůli některým řečníkům by většina lidí už podruhé nepřišla… Vlastně ani nejde o to, co říkali, ale jak to říkali. Vůbec se nedivím, že Rajchl a odborníci celkem suverénně ovládli pole, protože mluvili o tom, co lidi doopravdy trápí. I ten mladý Gregor byl pro mě zajímavá figura. Začnu se mu víc věnovat. Odhad na to, co občany přivádí pod koně, to je důležitá politická vlastnost a někteří řečníci ji zcela a úplně postrádali.

Tak moc jsou lidi naštvaní, milá vládo. Tak moc, že přežili a tolerovali tu řečnickou vatu mezi důležitými proslovy. Oni už se nebojí. Oni přišli, i když nebylo úplně po jejich. Přišli, i když slyšeli spoustu kravin. Přišli, protože je serete až za hrob. Protože je lepší poslouchat velkého bojovníka proti covidu, jak brečí, než Blyštivého Péťu. Je lepší se sebezapřením poslouchat Cimprichovou než Markétu Pekarovou. Tak daleko to došlo. Tak dlouho jste nekonali, až je kdejaký exot lepší než vy. Lid už se vás nebojí. Lid už prolomil vaší informační cenzuru, lid se obejde bez vašich médií, obejde se bez vašich fondů a tohle už nezastavíte střelbou ani nálepkováním. Už je jedno, jestli mééédia mlčí nebo mluví, lid má už svoje řečníky a vlastně i svoje noviny a televizi. Máte ještě určitou šanci tu uliční příšeru upokojit, aby zalezla zpátky do brlohu, kde byla posledních třicet let. O tom bude zítřejší článek.

Možná se mýlím, možná tam lidi přijeli právě kvůli Volnému a řečem o covidu… ale osobně tomu fakt nevěřím. Jestli tomu věří organizátoři, mohli by se dočkat nepříjemného překvapení. Jako Vidlák vás, pánové, nehaním. Jsem rád, že jste to dokázali. I mě, starého cynika, jste dostali do Prahy a já tam spolu s ostatními řval: „demisi, demisi.“ Ale ještě si můžu dovolit luxus říkat, co si myslím.

https://www.litterate.cz/lidi-nemaji-strach/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 07 zář 2022, 16:02

Proč jim to nesplnit? Můj dnešní článek je nevyžádanou radou pro ty, kteří tuhle zemi zavedli do největšího průseru od Druhé světové války. Pro ty, kteří spolu mluví i nemluví, ale potkávají se v poslaneckých lavicích. Pro ty, kteří nedělají politiku na ulici jako Rajchl, ale kteří už sestavovali kandidátky, prošli volbami a dávají dohromady těch dvě stě osmdesát jedna lidí v parlamentu. Dnes posílám jednu milionovou radu našim poslancům.

Hoši, řekněte mi zcela upřímně… proč to těm demonstrantům nesplnit? V podstatě po vás chtějí naprosto jednoduché a pohodové věci. Chtějí demisi vlády. Na tu stejně dojde, protože dobře víte, že s Fialou a Rakušanem dál jít nemůžete, protože nemůžete chodit kolem kupky hnoje, aniž byste se každý den alespoň trochu nezasvinili. Jak to říkal Santer ve filmu o Vinnetouovi? „Spolu kradli, spolu visí…“ Obětního kozla už máte připraveného, nazdobeného, krásně se blyští, tož první podmínku byste měli hotovou vlastně bez práce a došlo by k ní tak jako tak.

Pak chtějí, aby jejich odborníci přes energie dostali mandát jít vyjednávat levný plyn. Co kdybyste jim to také splnili? Proč by nemohli, podobně jako Schroeder, jet do Ruska či Maďarska oťuknout situaci? Vláda už bude v demisi, je úplně jedno, co bude její poslední počin. Dejte jim ten mandát. Ať jednají. Pro vás žádné riziko a pro ně celkem slušná šance na neúspěch.

Pak chtějí předčasné volby. Co vám brání domluvit se na Hradě s Milošem, aby je vyhlásil na konec zimy? Co vám brání se domluvit, aby mezitím vznikla nějaká prozatímní vláda národní jednoty? Dokonce do ní můžete vzít třeba toho Jindru Rajchla. Třeba jako ministra přes energie.

Je to jednoduché, splňte to. Máte velkou šanci, že zůstanete u vesla i u koryt.

Když splníte podmínky demonstrantů, tak jaksi nebude o čem dál demonstrovat, že? Demise splněna, mandát odborníkům splněn, předčasné volby (na zadlouho) splněny. Na Václavák nepřijde dvakrát tolik lidí, kamiony a traktory nebudou blokovat Prahu, sedmnáctého listopadu nebudete mít na Letné půl milionu lidí. Poslanecká křesílka si podržíte ještě půl roku. Dokonce byste to mohli udělat tak šikovně, že by novou vládu po volbách jmenoval už nový prezident…

Mezitím se ukáže, jestli ti odborníci fakt dovedou sehnat plyn. Ukáže se, jestli Rajchl dovede něco udělat s cenami elektřiny. Nechte jim to, nemohou udělat větší škody, než udělal Síkela, a jejich šance, že ten plyn z Ruska seženou, přece není moc velká, ne? Jsme v hentý válce, Putin chce rozvrátit Evropu, tak nám plyn stejně nedá, že? A pokud v mezičase povolí Dojčlandi a s Putinem se domluví, tak to nebude na vás, vy se tomu hladce vyhnete. Svým způsobem skoro nic neriskujete. Jen to, že by to Noveský se Štěpánem fakt zvládli, ale tomu přece nevěříte… Všichni jste přesvědčeni, že to nedají. To by vám mohlo vyhovovat, aby ulice zjistila, že se mohou udemonstrovat a plyn stejně není, co vy na to?

Stejně tak by se mohlo ukázat, že vyvlastnit henten ČEZ není zas tak snadné, jak to Rajchl popisoval, že? Kromě toho mu budete házet klacky pod nohy, víme, jak to chodí…, ale kdyby ministerský post odmítl, tak on bude vypadat blbě před svými příznivci. A kdyby se jim to povedlo, tak vy jste byli ti, kteří měli rozum a umožnili jste jim to. Můžete se vyhřívat v jejich slávě a uzmout si ji pro sebe. Sice budete trochu za blbce, ale jen trochu. To byste v zájmu národa mohli risknout, ne?

Mezitím uběhne podzim, přijde zima, vy za nic nezodpovídáte, jen čekáte na volby a děláte to, co umíte nejlépe – kritizujete. To vám v covidových rocích šlo hodně dobře. Chudák národ zjistí, že všechno je mnohem složitější, než jak se to jevilo na demonstraci, a ze zoufalství vám to znovu naháže, protože to bude jedno. Prebendy budou, funkce budou, všechno bude. Sice budeme všichni v loji, ale nikdo už nebude věřit, že existuje řešení.

Jak vidíte, samá pozitiva a sociální jistoty. Rizika minimální.

Já vím, že nemůžete. Vy máte za voliče ty militantní líbodémo, kteří by vám takovou zradu nikdy neodpustili. Všichni ti Šafrové by řvali jak píchlé prase. Ale logiku to má, že jo? Tož si to strécové tam v té své kotrbě přeberte, není žádné kvalt. Pokud to totiž neuděláte a dáte na vaše příznivce, tak zůstanete ve funkcích ještě pár týdnů či měsíců a zjistíte, že ti vaši militanti už jsou s námi před stejným pódiem, protože jim je taky zima a mají hlad. Já vím, oni se ještě cítí bohatí… myslí si, že zdražení elektřiny vykompenzují méně častými návštěvami drahých restaurací. Ale i oni zjistí, že když plyn není, tak se nedá zaplatit ani zlatem. A v restauraci se nedá bez plynu uvařit.

Hele, my jsme proti nim beránci. Nemáme rádi krev, cítíme se trapně, když před námi klečí politik a škemrá za odpuštění. To bychom se rozbrečeli také. My prostě jen chceme mít teplo, světlo a šance pro děti. Ale ti vaši… vy jste je vychovali. Všechny ty Pavlíky Novotné, Hovorkové, Šafry, Peszyňské a další. Ti už teď volají po krvi… sice té naší, ale až budou mít hlad a červené nosy, oni se rychle přeorientují. A budou stejní, jako jsou teď. Jenže na vás. Fakt chcete, aby za půl roku stáli vedle nás a volali naprosto militantně po vašich hlavách? Co když nebudeme mít chuť je brzdit?

Nebo musíte poslouchat své pány ze zahraničí? Naslibovali jste hory doly? Hrozí vám od vašich šéfíků něco horšího než od nás? Musíte splnit úkol za každou cenu? Musíte držet hubu a krok? Tak to vás lituju… Jaké to je, bát se svých loutkovodičů, bát se svých vlastních voličů a zároveň se bát ulice? Jaké to je, být mezi mlýnskými kameny? Jaké to je, vědět, že jdete do kytek a nesmíte udělat to jediné, co by vás udrželo ve funkcích?

Chcete si zachovat prebendy? Chcete rozvrátit to, co se probouzí na ulici? Dejte jim teď hned všechno, co požadují.

Za tuto radu požaduji rovný jeden milion korun českých netto. Pokud se jí budete držet, zachrání vám statky i hrdla.

A vy, co teď na ulici děláte první kroky k tomu, abyste si svůj stát vzali zpátky, vy teď už víte, na co si dávat pozor a odkud přijde to největší pokušení. Pro vás je tento velmi varující článek zdarma.

https://www.litterate.cz/proc-jim-to-nesplnit/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 08 zář 2022, 12:28

O vrcholné zemědělské debilitě Dnes měl vyjít článek o SPD. Ale ještě ho o jeden den posuneme. A nebojte se, o debilitě v SPD nebude. Naopak. Po mé pražské návštěvě jsem nabyl dojmu, že narozdíl od Pětikolky, v SPD se to hemží nadprůměrně inteligentními jedinci a kreténismus se už dávno odstěhoval do partajních kanceláří ODS, TOP09, Starostů, Pirátů… i KDU-ČSL. Právě lidovce jsem jmenoval poslední, protože se dnešním článkem hodlám rozhohnit. Předem se omlouvám se ošklivá slova i ošklivé věty, ono jde o moje milované zemědělství, takže tam mě každá hloupost a omezenost štve mnohem víc, než třeba osoba ministra Hýkely a jeho závětrné elektrárny.

Takže… KDU-ČSL. Ministr zemědělství Nekula. V současné chvíli běží v čele pelotonu blbců a předbíhá je o několik délek. Já jsem dlouho čekal. Vlastně už od jara. Samozřejmě nemám zprávy z ministerstva, nevím, jaké poradce tam má, nevím, o čem se v pracovní době baví a tak jsem prostě čekal až doteď, do sklizně slunečnice a kukuřice, jestli třeba náhodou a nečekaně neudělají ten jednoduchý a správný krok, který by je nic nestál, byl by snadný a praktický a této republice by ušetřil miliony kubíků plynu. Teď mohu zodpovědně říci, že žně začaly a nic takového se nestalo, takže všichni poradci na ministerstvu zemědělství jsou vypatlané nuly, které je třeba vyházet od prvního do posledního a pokud bych náhodou měl co mluvit do nových pořádků, tak budu apelovat aby tam nezůstal kámen na kameni.

O co jde…

Přichází čas sušení. Teď právě se po Znojemsku (je tu nejtepleji, takže jsme první) potulují kombajny a sklízejí slunečnici. Asi za týden vjedou do prvních zralých kukuřic. De facto je už podzim. Na polích zůstává rosa, sluníčko už nemá tu sílu jako v červenci, podzimní plodiny musejí proběhnout sušárnami obilovin.

Taková sušárna… no nebudu vám popisovat technické řešení, zjednodušeně řečeno je tam hořák o výkonu 2000 kW = 2 MW, někdy i mnohem větší… a je samozřejmě většinou na zemní plyn. Tento hořák se zapálí a on pak na plný knedlík valí horký vzduch do obilí, aby se usušilo. Sušící sezóna trvá zpravidla dva měsíce, kdy sušárny jedou téměř nepřetržitě, na tři směny, ve dne v noci, pátek svátek. Nejvíce plynu se spotřebuje na nastartování a seřízení sušícího procesu, takže se všichni snaží najet a pak to držet v kuse třeba celý týden. Následuje krátká pauza, kdy se sušárna vyčistí a jede se znovu. Taková sušárna za den spálí mnohem víc plynu, než spotřebuje průměrný barák za rok.

Ceny za sušení jsou letos mastné. Stouply na trojnásobek. Průměrně teď stojí odsušení jednoho tunoprocenta vlhkosti asi 150,- Kč. Cena za vysušení jedné tuny kukuřice pak vyjde klidně i na 2.000,- Kč.

Před několika roky se (díky Bruselským nápadům) zakázala desikace. Desikování znamená, že se před sklizní aplikoval nějaký herbicid, který ukončil růst rostlin a ony díky ve stejný čas krásně dozrály, zaschly a na celém poli to bylo dokonale stejné. Když do toho vjel kombajn, sklidil jedno zrníčko jako druhé, všechny měly stejnou vlhkost, v sušárnách to nedělalo problémy, dalo se to řídit jak produkci v automobilce. Zároveň nezaschlo jenom zrno, ale také všechny plevely, které tam byly. Místo mokré lebedy se mezi kukuřici dostala suchá lebeda, před sušením se to jednoduše dalo na sítech oddělit a sušila se jen a jen samotná kukuřice bez příměsí.

Bruselští amatéři se před pár lety kolektivně usnesli, že chemie je fůůůj, že nic takového na pole nepatří a zakázali to. Stalo se, co se stát muselo. Plevele přibylo, protože ho nic nezabilo, zároveň se postupně v polích šířil a šířil, až se rozšířil. Od té doby po republice pravidelně hoří sušárny, které na něco takového nejsou dělané. Když vám přijde méně mokré zrno na kterém jsou nalepené hodně mokré kousky lebedy, tak to automatika zprůměruje a výsledkem je, že zrno snadno přesušíte, lebeda je ještě pořád mokrá a zrníčko vzplane. Vzhledem k tomu, že horký vzduch v sušárně honí opravdu velmi výkonný ventilátor, chová se taková sušárna po zapálení jako výheň. Se všemi následky. Svojí práci dělám už deset let, ale sušárny začaly hořet až předloni. Dva požáry už mám za sebou přímo já osobně.

Pokud ve správnou chvíli před sklizní rostlinu kukuřice „zabijete“ herbicidem, tak se už nevzpamatuje. Bude tam v poli stát klidně ještě půl roku, ale nic se s ní nestane. Kukuřičný klas tam bude stát v podzimním sluníčku, rostlina mu nebude dávat už žádné další živiny, ono to na tom poli vlastně docela slušně uschne. Ne úplně, ale značně.

Takže Nekulo… pořád jste říkali, že jsme ve válce s Ruskem. Pořád jste říkali, že se staráte, že se nemusíme bát o plyn, že všeho bude dost, že jste nastavili pravidla, jak plynem šetřit… ale přitom vás vy amatéři nenapadla ani tak triviální a jednoduchá věc, jako jednorázové povolení desikace na polích. Samozřejmě teď už je pozdě, protože na trhu asi nebude dost herbicidů, aby se to ještě dalo udělat. Ale kdybyste byli co k čemu, tak jste to mohli povolit už dávno, objednat příslušnou agrochemii a vydat příručku pro zemědělce. Že to mají postříkat a pak nechat co nejdéle venku na poli, aby to přischlo a pak teprve vozit do sušáren. Mohli jste ušetřit neskutečné megawatty plynu. Díky herbicidu za pár korun byste ušetřili fůru peněz, ale hlavně byste ušetřili cenný plyn, který by se dal použít jinde.

Ono by to ušetřilo ještě víc. Zemědělcům by to ušetřilo naftu. Výkupům by to ušetřilo spoustu elektřiny při čištění i sušení, kombajnům by se líp jezdilo, bylo by to rychleji hotové, ušetřily by se pracovní hodiny, prostě je to už hodně znatelný benefit. A přitom to chtělo jen jedno rozhodnutí, které by přišlo včas. Cena herbicidu je směšně nízká.

Stačíte mě sledovat? Pekarová Adamová – vemte si svetr. Hýkela – stáhněte si termostat. Vidlák – kupte levný herbicid a ušetřete miliony kubíků plynu. Cítíte ten rozdíl? Čtyři roky střední školy a deset let praxe vs. barák plný odborníků přes zemědělství… tak daleko to došlo.

Udělali to? Neudělali. Proč to neudělali? Protože hovno vědí. Mysleli si, že v létě už budou vítězně juchat na troskách Ruska a dělat grýndýl, neudělali žádná opatření, soustředili se na změnu pravidel v zemědělských dotacích a místo aby teď, kdy je to zapotřebí, ukázali, jak snadno se dá ušetřit plyn a nemuseli tu úsporu zaplatit šílenými náklady zemědělců, tak to bylo pod jejich rozlišovací schopnost.

Dva tisíce kilowatt, každou hodinu na každé sušárně. Nejméně. Stovky sušáren po celé republice, které teď každá spálí za tuto sezónu asi tak tři sta tisíc kubíků plynu. To už nejsou megawatty, to jsou gigawatty. K tomu spálí tisíce kilowatt elektrické energie a přitom stačilo jen pár rozhodnutí, pár úprav a spotřeba mohla být klidně poloviční, možná i menší… es ist Krieg, nicht wahr?

Takoví kreténi vás vedou do války. Taková debilita si myslí, že nad Ruskem vyhraje. Plnej barák náměstků, odborníků a jiných chytrých hlav a nikoho to nenapadlo. Ani se nepokusili. Lidi poraďte si sami. Stát vás přece nebude vodit za ručičku. Oni jsou tu od toho, aby podělili kamarády na hentých zemědělských dotacích. Nejsou schopní ani tak jednoduchého kroku, aby v krizové situaci dovolili to, co se před pár roky dělalo zcela běžně.

Proto musíme na Václavák přijít i toho 28. září. Opět… nejdeme tam kvůli řečníkům, ti dobří si nás tam získají sami a na blbce můžeme klidně pískat. Musíme tam jít, protože naše válečná vláda není schopná rozpoznat ani triviální příležitosti. Jejich naprostá tupost, nekompetentnost a arogance bude používat naše statky a naše hrdla k zakrývání své neschopnosti. Fakt to musíme udělat my. My musíme udělat tu změnu. Vláda neudělá nic, protože nic udělat nechce.

Dnes jsem dal jeden příklad. Počkal jsem si na něj. Počkal jsem si do začátku sezóny kukuřice a slunečnice. Čekal jsem, jestli bude Nekula schopen alespoň takto jednoduché věci. Nepřekvapil mě. Není schopen ničeho. Nevedou nás k vítězství, ale k porážce. A když nás vedou k porážce, tak je zapotřebí válku zastavit co nejdřív, dokud jsme ještě nepřišli o všechno. Lepší prohra, kdy se budeme jen hrbit, než prohra, kdy se budeme hrbit v troskách našich domů. Vedou válku proti vlastnímu obyvatelstvu, na dnešním příkladu vám ukazuji jasný důkaz, protože kdyby byli co k čemu, tak by je to napadlo. Jasně, já vím, proti pravidlům EU není odvolání. Ani když jsme ve válce s Ruskem. Tohle už není jen amatérismus, to je zločin proti vlastnímu obyvatelstvu.

Doufám milí hoši z opozice, že to panu ministrovi Nekulovi omlátíte o hlavu. Že si o svém zjištění přečtu v novinách a uvidím to v televizi. Jestli ne, tak stojíte taky za houby. Vím, že mě čtete skoro všichni, tak si dejte záležet. Dneska je moje rada zdarma. Jestli jí nevyužijete, buďte si jistí, že ulice nezaváhá.

Kromě toho, Pětilháři těm ojroideálům taky nevěří, jen slouží svým pánům, kteří také nevěří. Kdyby tomu věřili, tak by se podobně jednoduchých řešení našlo i víc v různých oborech. Kdyby nějaké ideály měli, tak by se v této nouzi stali kreativními. Asi tak jako my, kteří jsme dokázali prolomit informační blokádu majnstrýmových médií, dokázali jsme prolomit fejsbůkovou cenzuru, dokázali jsme se sejít na Václaváku, dokážeme to i podruhé a bude nás dvakrát tolik.

A ať tam v parlamentu vymyslí jakoukoliv obezličku a jakoukoliv rekonstrukci vlády, já Vidlák požaduji, aby na ministerstvu zemědělství nezbyl nikdo. Možná tak vrátný. Všechno ostatní vyhodit. Odshora až dolů. Pak projděte papíry a pokud najdete někoho, kdo navrhoval, co já, ale nebyl vyslyšen, tak z něj udělejte ministra. Nekulovi dejte čepici s oslíma ušima a pošlete ho spolu s Fialou a Rakušanem do Brusele.

https://www.litterate.cz/o-vrcholne-zem ... -debilite/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 09 zář 2022, 06:32

O SPD s láskou, ale také s naléhavostí Krátký bruselský úvodník:

Tak nám Uršulka vyřešila problém drahých energií. Prý nám zdaní naše levné jaderné elektrány a peníze dá drahým německým elektrárnám. Já už vlastně píšu úplně zbytečně. Můžu jít do blogerského důchodu. Já myslel, jak budu popohánět kola dějin, jak budu burcovat, vysvětlovat lidem, že jim jde o všechno, volat je na barikády… a hele, Uršulka to udělala za mě. I kdybych se upsal k smrti, nikdy bych lidem nedokázal tak názorně vysvětlit, kdo je jejich nepřítel.

Uršulko, já jsem tvůj potenciál tušil… Bundesvér jsi zničila víc než Žukov s Koněvem dohromady, ale že totéž dokážeš s celou Evropou… to jsem tedy nečekal. Budu muset říct Rajchlovi, ať pak nezapomene z pódia Uršulce poděkovat. Koneckonců mu teď vehementně pomáhá k největšímu volebnímu úspěchu v dějinách České republiky.

A teď už dnešní text:

Slíbil jsem článek o SPD, ale čím déle jsem o něm přemýšlel, tím více se stal článkem pro SPD. Ale nejprve krátce shrnu, jak jsem se k tomu přichomýtl. Jak jsem už psal, můj šafář mi demonstrační víkend naplánoval na minuty a mým průvodcem po pražských politických zákoutích se stal Josef Nerušil – toho času předseda pražské buňky SPD. Udělal si na mě čas, přestože je těsně před komunálními volbami… Tedy v době, kdy se nejvíc běhá s letáky a je nejvíc starostí s kontaktní částí kampaně. A nejen to. Seznámil mě s dalšími zajímavými osobnostmi.

Společným leitmotivem těchto osob víceméně bylo, že si dovolily přiznat se k SPD a byly od svých uvědomělých pražských spoluobčanů řádně pohaněny. A právě při rozhovoru s nimi jsem si uvědomil, že jsem na SPD byl příliš tvrdý.

Hele, tady na vesnici to tak nevypadá. Tady, když řeknete, že volíte SPD, tak vám poklepou na rameno a to nejhorší, co se vám může stát, je diskuse na téma, jestli je Tomio dost průbojnej, jestli není lepší volit Babiše, kdo z těch dvou má víc poradců a víc peněz na kampaň. Když o tom tak přemýšlím, nikdy jsem se při vesnickém rozhovoru o SPD nedostal k tomu, že by někomu vadil jejich program. Pokud u nás ve Vidlákově nebudete tvrdit, že Okamura je dobrej a Babiš je absolutní zlo, tak nebude žádný konflikt. Na vesnici jsou voliči ANO a SPD v podstatě nerozeznatelní.

U nás na Kydech je SPD vlastně náš majnstrým. Bavili jsme se tady někdy o tom, že mají v programu nějakou pitomost? Nevzpomínám si. Často tu řešíme jejich koaliční potenciál, řešíme jejich vztah k Babišovi, řešíme jejich šance na lepší procenta ve volbách a velmi častý argument u nás je, že jsou jediní, kdo alespoň trochu sypou písek do soukolí parlamentní mašinérie. Jejich program je pro nás natolik normální, že vlastně není k diskusi.

Ale nikdy jsme si neuvědomili, jak jsou na tom v Praze. Obklopeni mořem líbodémo. Pokud by jim nějaký pražský sympatizant chtěl dát peníze, tak jeho firma nejspíš zkrachuje. Pokud jim někdo na fejsbůku vyjádří třeba jen opatrnou podporu, tak je okamžitě ukousán naprosto fanatickou masou aktivistů a uvědomělých biomatek. Všichni po nich jdou. Udávají je, podávají na ně trestní oznámení a pokud Okamurovi spadne tužka ze stolu, už je to zločin proti lidskosti.

Také je různě šikanují, zaklekávají na ně, mají finančák takřka nastěhovaný v kancelářích. Jsou sledováni mnoha ostřížími zraky a je úplně jedno, že je po tříletém procesu soud osvobodí. Vyprávěli mi o mnoha konkrétních případech, které tady nemohu ventilovat.

Tohle byl pro mě vlastně větší otřes, než celá ta demoška. Praha je profízlovaná tak, že bych tomu nikdy nevěřil. Být v Praze člen SPD, to je peklo největší. A nedej Bože, když jste někde na čelních místech a je na vás vidět. Tohle ustojí jen někdo, kdo má na to zvlášť vyvinutý žaludek. Jakmile Okamura vyleze na veřejnost a někde něco řekne, tak už si vlastně umí spočítat, kolikrát půjde na policii podávat vysvětlení, kolik Peszyňských, Kartouzů a Cemperů na něj zase podá trestní oznámení… Den, kdy neuslyší, že jsou fašisti, to je na oslavu.

Hele, ale oni tam pořád jsou. A nevedou si úplně špatně. Ale jsou jak partyzánský výsadek na cizím území. Ať chtějí či nechtějí, ta pravá demokratická a ojrohodnotná pravda od pravdolásky, to je každodenní boj téměř o život. Člověka to poznamená, vypěstuje si opatrnost hraničící s paranoiou.

Omlouvám se vám pánové za svojí kritiku. U nás ve Vidlákově by vás pochválili, v Praze si na vás brousí nože. Je to vůbec zajímavé, ve Vidlákově jsou také voliči TOP09. Je jich tu míň, než voličů SPD v Praze. A nic. Klidně si svoje preference můžou ventilovat, nikdo od Babiše nebo Okamury jim nechce rozbít hubu. Když sem přivezou nějakou pražskou kandidátku se svetrem, nikdo na ní neřve s dítětem za krkem. Kecej si, co chceš, je nám to jedno. Ovšem když je to obráceně, tak je dovoleno vše. Když chce v Praze mluvit kandidát SPD, tak bude ovajíčkován, ukřičen a upískán.

Přesto přesevšechno… teď končí ta láskyplná část a začíná ta naléhavá. Končí ta část o SPD a začíná ta pro SPD…

Přesto přesevšechno. Vyzývám vás pánové, abyste s tou opatrností přestali. Vaši libodémo odpůrci ve vás stejně uvidí tu nejhorší svoloč, ať už budete opatrní, nebo nebudete. Kobza na demonstraci nevystoupil, protože jste měli podezření na fízlovací provokaci… já vám rozumím, ale pokud zůstanete za hradbami Takešiho hradu, tak se teď všechno stane mimo vás.

Vím, že Okamura také dostal pozvání řečnit. Textovkou… žádný hlavičkový dopis sekretariátu. Jen rychlých pár slov. Teď je z toho promeškaná příležitost, kterou budete těžko dohánět. Dvojnásobně, když Kobza nevystoupil, i když viděl ten dav před pódiem. Vím že Blažko už vlastně téměř není v SPD. Já vím… těžké podmínky. Ale nedivte se pak, že jsou tu mladí blbci, kteří nevědí, že něco nejde, jdou a udělají to.

Jestli je pravda, že jste se na Primě ještě jednou od demonstrace distancovali, tak je dost možné, že tu škodu už nenapravíte.

Já tento týden dávám levné i drahé rady. Jednu mám i pro vás. Víte, co zaznělo tam na ulici? Víte, co řekli na demonstraci ti sekáči, co se nezakecají? Řekli, že jsou jen dvě možnosti naší budoucnosti. Buď se zadlužíme nad všechny myslitelné meze, zkrachujeme a přijdeme o všechno ve jménu hodnot, které se stejně nedodržují a nebo je nutné ukončit podporu válce, jet do Ruska a domluvit se s Putinem.

Zatím to říkají tam na náměstích. A lidi tomu tleskali a skandovali: „demisi, demisi.“ I já jsem skandoval a tleskal.

Vy to musíte říct jako první nahlas ve sněmovně. Nejde o to, jestli vás uslyší kolegové pětiposlanci. Jde o to, aby vás právě tam ve sněmovně slyšel lid, jak to říkáte. Protože takhle to je. Buď se zadlužit, nebo jet do Ruska. Buď dostat od Američanů zbraně, nebo od Rusů plyn. Jak vidno, obojí už nelze. Někdo musí říci první nahlas, jaká je naše budoucnost v NATO. Někdo to musí v parlamentu opakovat stejně často, jako v římském senátu opakoval Cato svou repliku o Kartágu.

Svým způsobem na to všichni čekají. Čekají, aby se někdo nabídl, že do Ruska pojede. Čekají, aby někdo konečně řekl, že král je nahý. Čekají na blbce, který neví, že to nejde, půjde a udělá to. Ještě pořád to může být SPD. Neotálejte. Tam venku už se to na ulicích křičí. Lidi tomu tleskají a příště jich přijde víc. Nebo chcete fakt všechno nechat Rajchlovi? Chcete, aby jednou se smutným úsměvem vyzval vaše voliče, aby volili jeho, protože on se nebojí říct to, co všichni vidí?

Ale ať to uděláte, či ne, už k vám nebudu jízlivý. Pořád si myslím, že musíte být trochu jako ANO, aby ANO nebylo jako vy a neluxovalo vám voliče. Pořád si myslím, že jste udělali dvě těžké chyby – loni před volbami jste řekli, že v žádném případě nepůjdete do koalice s Babišem a teď jste odmítli řečnit na demonstraci. Budu si také zatím myslet, že byste to měli být vy, co nahlas řeknou ve sněmovně, že je nutné jet do Ruska. Protože pokud to neřeknete, budou vám to brzy křičet do oken a pak vás už nebude zapotřebí.

Ale tak či onak, už se vám nebudu posmívat. Už vím, jaké to je a budu se snažit pochopit, proč to nešlo. Ale pamatujte, pokud nic nepůjde, tak to za vás udělá někdo jiný. Nějaký blbec, který neví, že to nejde. Držte se. Ale neotálejte.

Mimochodem… tato moje nabídka platí pro každou politickou stranu či politika. .. spojte se se mnou, ukažte mi, co děláte a proč to děláte, já se vás na pár věcí zeptám a budu stejně milý, jako jsem byl před měsícem na Rajchla a teď na Nerušila.

posting.php?mode=reply&f=58&t=875

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 10 zář 2022, 07:57

Great reset po Vidlácku Krátký ofenzívní úvodník:

Vy, co sledujete situaci kolem války na Ukrajině, zajisté víte, že u Charkova provedla ukrajinská armáda na poměry této války mohutnou ofenzívu, kterou pronikla místy až padesát kilometrů za ruské linie. Je to vskutku velká akce, která je podle mě dost velká na to, aby ukončila měsíce našich spekulací a my se konečně dozvěděli, jak to tam na východě vlastně je.

Vidlák říká, že Rusové dělají to, co dělat chtějí. Kechlibar říká, že ruská armáda je silná jen na papíře a Rusko se možná i rozpadne. Jiní už vidí velkolepé ukrajinské vítězství, které jen potřebovalo čas na výcvik.

Tato ofenzíva by nám mohla na tyto otázky částečně odpovědět. Je totiž dost velká na to, aby Rusko nemohlo ignorovat její propagandistický význam. Takto velký úspěch by mohl povzbudit další dodávky zbraní a poněkud demoralizovat hlasy, které by raději viděly mír za každou cenu, protože pro mír není žádná cizí oběť dost velká. Takže bude bitva. Velká bitva. Na začátku července jsem napsal článek, kde jsem tvrdil, že Ukrajina velký úder udělat prostě musí, protože po létě přijde zima a západní sklady se vyčerpávají. Teď ho sledujeme a je dostatečně velký na to, aby i Rusko muselo odkrýt karty. Teď už nejde o šolíchání na frontě.

Bude průlom zastaven, obklíčen, rozstřílen, zbombardován letectvem a všechno se víceméně vrátí do starých kolejí? Pak Rusko dělá, co dělat chce a válka na Ukrajině je jen malá část tamní války proti západní hegemonii.

Bude průlom s vypětím sil zastaven, protiútokován, vznikne nová frontová linie více na východ? Pak na ruské straně došlo k průseru, který ale byl „napraven“ ruskou kvantitou. Ukrajina je schopna dosáhnout omezeného úspěchu, který je ale draze zaplacen životy i technikou, Rusko ale nemá vše pod kontrolou a tak konflitkt dříve či později zamrzne.

Ukrajinská ofenzíva bude pokračovat, možná pomaleji, ale Ukrajinská armáda si udrží strategickou iniciativu? Pak Rusko od začátku v boji improvizovalo, ruská armáda je skutečně jen papírovým tygrem a pravdu má Marian Kechlibar, který nabízí pararely s Rusko – Japonskou válkou.

Podle mě uvidíme bitvu, která je dost velká na to, aby naše spekulace vyvrátila nebo potvrdila.

A teď už dnešní text:

Asi nikomu tento pojem nemusím vysvětlovat. V souvislosti s událostmi posledních měsíců totiž vyskakuje všude. Plán hentoho Klause Švába (velmi přilehavé jméno) o depopulaci planety, zrušení stávajícího uspořádání, faktické zotročení hloupých nemyslících ovcí, promíchání ras u kultur, odstranění soukromého vlastnictví, sdílená ekonomika, která nesdílí, ale velké korporace vlastní všechno, lidem to za mastný poplatek půjčují a když se člověk vzepře, je obratem zlikvidován po všech stránkách. Vynechal jsem něco?

Teď si vezměte, jak budou v Práglu na konferenci řečnit o výhodách grýndýlu, k tomu se fakt rozpadá všechno, co jsme znali, zima, hlad, krachy podniků, zničení ekonomiky, vládní kašpaři, opoziční připosránci, bouře v ulicích, astronomické účty za všechno, chlácholení pomocí žebračenek, hrozba blackoutů i prázdných plynovodů… a najednou si člověk vlastně umí ten velký reset docela dobře představit.

Hele, já nevím, jak to ten Klaus Šváb má vymyšlené a fakt netuším, co se honí v hlavě Gatesovi a Sorosovi. Netuším, co si doopravdy myslí Karel Janeček ani Bono Vox. Svět byl vždycky plný magorů, kteří snili o slunečních státech. Někteří o tom napsali i úspěšné knihy, měli to krásně rozpracované a všechno bylo dobré, dokud se někdo nerozhodl, že to vyzkouší v praxi. Pak přišly ty velké skoky, tisícileté říše, kolektivizace a podobné hovadiny. Dovedu si tedy docela dobře představit ty ojrobyrokraty, jak si vzájemně notují, že nás vedou ke světlým zítřkům a dole mezitím hoří ulice. Evropa už zažila ledacos. Měli jsme tu krále Slunce, inkvizici svatou, stát s velkým S, prostě každou chvíli se najde někdo, kdo Evropě chystá nový horor.

Dovolte mi proto jednu Vidláckou analýzu tohoto jevu.

Svým způsobem se skutečně díváme na velký reset, protože to je asi poprvé v dějinách Evropy, kdy se naše ojrohodnotné elity rozhodly, že vymažou výhody těch velkých. V minulých letech jsem napsal celou řadu článků o tom, jak nám tady v Kotline už ic nepatří. Vodu mají Francouzi, klíčový průmysl mají Němci a co nemají v rukou Dojčlandi, to tu vlastní jiný zahraniční kapitál. Armáda je na nule a po šoučasné ministryni bude záporná, české banky nemáme, poslední zbytky českého kapitálu představuje Andrejko a polostátní ČEZ. Velkou část českého exportu dělá Škodovka vlastněná Volkswagenem. Jinými slovy, jsme v prdeli.

Když si Němci usmyslí, mohou nás z fleku zničit. Zastavit výrobu, přesunout jí někam jinam, zrušit objednávky u českých subdodavatelů… Německé banky mohou omezit půjčky, zvednout úrokové sazby, vehnat lidi do bídy. Myslím, že přesně tohle také naši premiéři pravidelně slyšeli na koberečku u Merkelové. Scholz je větší drsňák, ten mám už jezdí říkat přímo do Prahy. Prostě nás Němci mají v hrsti, jsme na nich ekonomicky brutálně závislí a co tu nemají Němci, to tu mají jiní Bruselisté.

Třicet let to takhle bylo. Třicet let tu Němci ekonomicky bačovali, zlikvidovali si nebezpečnou konkurenci, zbytek postupně ovládli, až ovládli i politiku. Můžete se tvářit sebevědomě jak chcete, ale když přijedete do Berlína a tam vám řeknou, že by mohli Škodovku zavřít, nepustit sem plyn a zlikvidovat u nás statisíce pracovních míst, tak vás to rychle přejde, začnete kývat a ani se nenadějete, jste až po paty v kancléřské řiti.

Proto jsem také vždycky radil k opatrnosti v zásadních otázkách o vystoupení z EU. Ono to mělo asi stejnou logiku, jako odstřihnout se od ruských zdrojů. Jak chcete vystupovat z jůnie, když tu ta stejná jůnie všechno vlastní? Neřešitelné.

Tedy až donedávna.

Když někde drancují Američani, tak si za to kupují letadlové lodě, stíhačky a podobné věci. Aby si to nejen sebrali, ale i udrželi. Co ale kupovali Němci za dividendy plynoucí z naší země? Větrníky. Destitisíce větrníků a jiných podobných serepetiček. Oni si prostě stavěli pyramidy. Obrovské megastavby, které k ničemu nejsou. Schwabové snili o grýndýlech, Timmermansové snili o klimatu, chtěli velký reset a teď je na obzoru. Krachy podniků, nezaměstnanost, bída, zima, hlad.

Stačíte mě sledovat? To, čím vždycky vyhrožovali, to teď v praxi dělají! Bez ohledu na to, že Fiala je hodnej a dělá všechno, co se mu řekne. Oni už nevyhrožují, že by to mohli udělat, oni to dělají! A nejen tady. I v Německu se bude krachovat. I tam bude zima a hlad.

Co nám ještě mohou udělat?

Najednou nám nemají čím vyhrožovat. Oni resetují. Až bude Rajchl premiérem, myslíte, že na něj Scholz bude mít ještě nějaké páky? Než budou předčasné volby, tak tu všechno padne na hubu. Němci nemají tankové divize. Mají větrníky. A sami teď resetují to, čím nás třicet let ovládali. Sami resetují českou verzi blahobytu. Sorry Dojčlandi, už nás nemáte čím vydírat. Všechny hrozby už děláte. Vyhrožujete nám finančním krachem? Už se děje. Vyhrožujete nám likvidací průmyslu? Už se to děje. Vyhrožujete hladem a zimou? Už se to děje.

První důsledek tohoto resetu je především to, že jste resetovali vydírací páky. Kde nic není, ani čert nebere. Bundesvér nejspíš ani nedojede na hranice. Co jiného ještě máte, když nás už nemůžete ovládat hrozbou zničeného průmyslu a bankovnictví?

Navíc totéž ordinujete i svému obyvatelstvu. To je sice poněkud bohatší než my, ale také je zvyklé na jinou životní úroveň.

Vyresetovali jste nejen svojí kolonii, ale i sebe. Poprvé za tisíc let se teď srovnáváme na společném dně. Poprvé za tisíc let nám nedokážete vyhrožovat armádou a všechno ostatní jste nám už udělali. Vivat Brusel. Tohle nevymyslíš.

Třicet let si tady budujete svojí soft power. Vytvořili jste politické neziskovky, ovládli jste obory, kde se vyučuje práce s veřejným míněním. Zařídili jste, že u nás nevyjde ze školy žádný filmař či novinář, který neměl líbodémo názory. (Jestli to není pravda, tak mi jmenujte jediného mladého novináře, který není jak přes kopírák s Witovskou a dalšími). Třicet let zařizujete, aby se na českého občana valila propaganda z televize, rozhlasu, fejsbůku… Třicet let rozhodujete, o čem se bude mediálně mluvit a o čem se bude mediálně mlčet. Máte svoje lidi v televizích, rádiích i na sociálních sítích.

A najednou buch… nedostatek elektřiny. Lidi na to nemají a vypínají proud. Dnešek ještě není nic proti tomu, co přijde. Chápete, že když lidi vypnou proud, tak vypnou i televizi? Třicet let propagandistické práce a šup, už se blíží její great reset. Bez elektřiny jsou všichni vaši aktivisti jaksi nahraní. Televize mlčí, internet mlčí… Lidi vycházejí ven a musejí se bavit se sousedy, protože musejí držet pospolu. A jestli si někdo myslí, že pospolu držet nebudou, že se budou rvát, ať se podívá na záznam ze sobotní demonstrace. Takhle lidi drží pospolu, když je zle. Všichni mlaďoši, co jsou přilepení na mobilu a poslouchají jůtubera Kovyho, tak budou po resetu elektřiny poněkud rozhození.

Jakpak se budou Chvilkaři domlouvat, když nebudou mít internet? Nebo jako myslíte, že budou agitovat po hospodách? Nikdy to neriskli. Nikdy si netroufli dojet na venkov a začít vysvětlovat buranům z očí do očí, že jsou pomýlení. Sice to slibovali, i jejich rektoři to slibovali, ale skutek utek. Protože, když agitujete naživo, tak za blbé kecy dostanete strašně rychle do držky. Tohle naopak umíme my. Děkujeme za usnadnění, vyresetovali jste si tu největší výhodu, kterou jste třicet let budovali a do které jste vrazili miliardy peněz.

Chcete v tom pokračovat? Chcete dál resetovat? Dejte se do toho. Resetujete především sami sebe. Resetujete si všechny výhody, které jste si nadělali. Drancovali jste, ale zapomněli jste si postavit armádu. Jeli jste propagandu, ale zapomněli jste nechat lidem televizi a internet zadarmo. Snili jste o grýndýlu, ale zapomněli jste na základní ekonomické poučky. Mysleli jste, že jste mistři světa a místo toho končíte.

https://www.litterate.cz/great-reset-po-vidlacku/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16228
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od petrp » 12 zář 2022, 07:42

Líhně ruských fanoušků Krátký ukrajinský úvodník:

Rusko zcela vyklidilo charkovskou oblast. Tentokrát nebudu tvrdit, že to udělali podle plánu, protože ten plán měl tolik trhlin, že vypadal jako vojenská improvizace. Ano, Rusům se podařil Dunquerkue, ale, jak řekl Churchill, evakuacemi se války nevyhrávají.

Jistě si vzpomenete, že už dávno před válkou jsem zde dával svojí tezi, že Rusko chce mít Ukrajinu buďto přátelskou a nebo zničenou. V únoru se Rusko svojí „speciální vojenskou operací“ pokusilo svým ruským způsobem Ukrajinu „získat“. To znamená, že spustili vojnu, šetřili civilní infrastrukturu, elektrárny i většinu mostů a doufali, že když Ukrajinu nezískají celou, tak alespoň půlku. A nebo alespoň kus.

Zdá se, že si teď vyhodnotili bláhovost tohoto plánu. Zřejmě se vzdali myšlenky, že přinejmenším ti východní Ukrajinci jsou pomýlení Rusové. Od včerejška lítají rakety právě na tu kritickou infrastrukturu včetně elektráren a kdyby to nebylo předčasné, bych řekl, že teď nastává ten skutečný plán B. Jestliže Ukrajinu nemohou získat, tak jí alespoň zničí. Tohle bude zřejmě ta eskalace konfliktu. Rakety ala bombardování Jugoslávie. Ukrajina už nikdy nebude proruská, tož nebude vůbec.

Podle mě doteď jeli Rusové svůj plán A. Získat z Ukrajiny dost velký proruský kus, díky kterému bude jedno, co dělá ten protiruský zbytek. Mysleli si, že jim obyvatelstvo pomůže, že rádo a s chutí svrhne své „tyrany v Kyjevě.“ Mysleli si, že Ukrajinci pochopí „nezbytnost“ jejich vojenské operace. Mýlili se. Mýlili se i v tom, že získají ty rusky hovořící na východě.

Teď to vypadá, že už proruskou Ukrajinu nechtějí. Teď chtějí Ukrajinu zničenou, aby se za sto let nevzpamatovala. Od včerejška se na Ukrajině zhasíná. Nic bych za to nedal, že přes Ukrajinu už nepůjde ani ropa ani plyn. Začíná plán B – eskalace konfliktu.

A teď už dnešní text:

Tak jsme se zase po delší době potkali s kolegy z branže, abychom si ještě jednou popovídali, než přijde hlavní nápor podzimní sklizně – tedy než opravdu nastane sušení kukuřice, které spotřebuje obrovské množství plynu, který (jak říkal Hýkela) samozřejmě bude. Už teda neříkal, kolik bude stát a tak ani my neříkáme zákazníkům, kolik bude stát sušení. Byli bychom rádi, kdyby se zdražilo jen na ten čtyřnásobek. Ale prostě nevíme. Netroufáme si dát závaznou cenu, protože ani náš dodavatel plynu (německá firma) nám nedává závaznou cenu a máme být rádi, že se cenu plynu, který spálíme 1. října, dozvíme v půlce listopadu. To jen tak na úvod.

Přátelé, já mám po naší velké poradě tak hlubokou depku, že si to nedovedete představit. Těžko popsat, jak to vypadá, když se sejde pár desítek lidí, kteří fakt rozumějí svému oboru a jsou zvyklí říkat věci natvrdo. Už minule se hodně mluvilo o Rusku, ale tu a tam mezi námi byli i tací, kteří varovali před přílišnou vstřícností k Putinovi a alespoň opatrně fandili Ukrajině. Tentokrát to bylo naprosto rusofilní setkání, kdy se vlastně všichni těšili, až Putin konečně přijde a zabere to tady. Ti, co ještě minule byli k Putinovi rezervovaní, ti už dnes mluvili o EU a naší vládě s takovou nenávistí, se kterou jsem se nesetkal ani u Tomáše Peszyňského, když nadával na Zemana.

Inu, není divu. Ztrácejí miliardy.

Jako obvykle, budu vám novinky tlumočit bez ladu a skladu, jak jsem si je zaznamenal…

Výroba ledku v Evropě stojí. Všude. Ale to nevadí, protože výroba ledku v Rusku jede na plné pecky, globalizace je globalizace, logistické trasy existují a tak jezdí panamské lodě pod indonéskou vlajkou s filipínskými námořníky, které patří americkým korporacím do ruských přístavů pro ruská hnojiva, vozí je do Rotterdammu a tam nám je s mastnou přirážkou prodávají. A všechno je v nejlepším pořádku. Nejenže nám Rus dodává méně plynu a inkasuje za něj více, on nám teď dodává i hnojiva a inkasuje za ně neuvěřitelné peníze.

Původně jsme Putinovi dávali zhruba 30% ceny z hnojiva za henten plyn. Teď mu dáváme 100% z ceny, k tomu válečnou přirážku a přirážku za debilitu. Chápou to všichni?

Výroba hliníku v Evropě stojí. Teď už všude. Bo drahý plyn. Ale to nevadí, ruské hliníkárny jedou na plné pecky, logistické trasy jsou napojené, protože globalizace a tak jezdí panamské lodě… ano, přesně tak, prodávají nám to do Evropy. Americké očištění teroristického kovu. Původně jsme dávali Putinovi zhruba 20% z ceny hotového kovu za henten plyn. Teď mu dáváme 100% ceny + válečná přirážka + přirážka za debilitu + přirážka za převážení těžkého kovu na velkou vzdálenost… Mám se opakovat u celé řady dalších výrobků a surovin?

V Evropě se letos urodí asi o 30% méně kukuřice. Chybí jí tady asi 20 milionů tun. Ta nepřijede ani z Ukrajiny ani z Ruska, protože tolik jí nikdo na export nemá. Proto také všechny ty ukrajinské lodě nepluly k černouškům do Afriky, ale normálně sem do Evropy… Ale nevadí, protože se očekává propad v krmivech, který víceméně odpovídá té chybějící kapacitě. O krmiva není zájem, především o krmiva pro drůbež. Já osobně vím asi o deseti firmách, které jen v Kotlince jedou poslední kuřecí turnus. Pak to zavřou. Přes zimu nejsou schopni topit a mít konkurenceschopné maso. Vepříny budou následovat. Uvidíte. Dejte tomu ještě měsíc. Čas prázdných regálů se blíží. I fronty na hajzlpapír budou.

Jediné továrny na hnojiva jedou v Maďarsku. Mají levný ruský plyn, protože Orbán nebyl blbej. Zemědělsví v Maďarsku zažívá boom, protože mají levný plyn, levná hnojiva, levná krmiva, levnou živočišnou výrobu a tak jsou i technologicky horší provozy najednou neuvěřitelně konkurenceschopné.

To samé se děje s ropou. Ruské rafinérie i těžba jedou na plné pecky, tankery obeplouvají celý svět a světové korporace se rvou o to, dovézt ruskou ropu s citelnou přirážkou do Evropy. To samé platí pro LNG. Vyhlašuju tipovačku, jak dlouho bude zkapalněný plyn do toho „našeho“ terminálu jezdit z USA a kdy ho poprvé přivezou, dle již vyzkoušeného scénáře, z Ruska.

My jsme na té poradě samozřejmě jenom nelamentovali… také jsme si pročítali materiály, jak vypadají ty regulační stupně při nedostatku plynu. Hýkela vám může říkat co chce, ale nám teď řekli lidi, kteří s plynem pracují, že v listopadu vidí omezování spotřeby plynu jako vysoce reálné. A tak nemáme mít na sušárnách moc kukuřice do zásoby, protože některé naše provozy patří do čtvrtého stupně, což když vyhlásí, tak druhý den musíme mít spotřebu o 70% nižší. Plyn prostě není. Kukuřice ať zůstane na polích, tam jí to nejméně uškodí. Že je zapotřebí po kukuřicích třeba zasít ozimnou pšenici… no co, koho to zajímá ne? Smůla. Kdo by se staral, co bude za rok.

Takhle vedeme tu válku proti Rusku přátelé. V podstatě jsme přestali od Ruska kupovat napřímo, protože máme henty evropské hodnoty. Udělali jsme sankce na všechno, co u nás vytvářelo blahobyt. A teď, protože to nezbytně potřebujeme, tak to kupujeme přes americké prostředníky, kteří ty svoje demokratické hodnoty mají nějak lépe nastavené a obchod s Ruskem jim nijak nevadí. Všimněte si, že Zelenský ani nepípne, když jde o americké obchodní lodě v ruských přístavech.

Oni nás vedou do války a každý den nám znovu a znovu prostřelí nohy a ještě si myslí, že je to pro naše dobro.

Já to řeknu naplno. Nikdo tu neudělal pro Putina tolik, jako Petro Igorovič Fialenko. Kolem mě vznikají rusofilové jak na běžícím pásu. A to ne mezi nějakými dezoláty bez zubů a s dluhy. Já zírám, kolik bohatých a velmi schopných lidí začalo Rusa milovat jako nikdy předtím. Přitom jim ještě před rokem EU normálně vyhovovala. Ti to sice dneska neřeknou v televizi ani na Václaváku, ale přímo se tetelí nedočkavostí, aby tady Putin už byl, aby tohle všechno šlo do háje… a začínají mít spočítáno, že když mají o své firmy a své peníze přijít ve víru inflace, tak je klidně mohou dát na revoluci. Už si vlastně jen hledají vhodné kandidáty na novou dobu.

Všechny profesní porady, kterých jsem se v poslední době zúčastnil, jsou dokonalé líhně ruských fanoušků. Řeči o válce už vede možná jen Kartouz a jeho nohsledi, ale všichni, kteří jsou v procesu výroby něčeho skutečného, ti se snad už i učí ruštinu. Skoro nikdo nepočítá, že by tu EU napřesrok ještě byla.

Já už bych vlastně nemusel vůbec burcovat lid na demonstrace. Pokud se splní jen polovina toho, co jsem se dozvěděl, tak lidi přijdou i kdyby je nikdo nevolal. Zažijeme věci, které nám naposled vyprávěly naše babičky. Situace už došla dokonce tak daleko, že začínám pochybovat, že se na Václaváku dá ještě něco zachránit. To neříkám, abyste se na to vykašlali, ale abyste neměli přemrštěné představy a ještě přemrštěnější nároky. Zapomeňte na to, že bojujeme za normální svět. Už bojujeme, aby nám alespoň zůstaly nějaké trosky. Bojujeme za poslední zbytky, žádný návrat do šťastných let nebude.

Až si tohle lidi uvědomí, tak je tam na vládě všechny zabijí. Až zjistí to, co jsem mminulý týden zjistil já, tak jim zbude jen pomsta, protože všechno ostatní bude pryč. Kartouz na britských listech volal po blokování, mazání a možná i zatýkání, ale vzpomněl si pozdě. Už to prostě nikdo nevykoná, protože má taky děti a rodinu. Už není, kdo by za ojrohodnoty bojoval, protože tenhle reset nás všechny srovnává do jedné řady někde hodně dole. Už se nemusíte bát policie, už se nemusíte bát soudů, ba zřejmě ani státních zástupců. I kdyby jim zítra zdvojnásobili platy, tak za měsíc si za ně stejně nebudou mít co koupit. Na konci září už bude spousta orgánů stát vedle nás skandovat spolu s námi. V listopadu už tam budou všichni.

Nemusíte se bát ani bohatých (ani těch hóóódně bohatých), protože ti jsou ve svém mírovém přesvědčení nejspíš dál než vy na ulici. Možná sami nepřijdou, ale peníze pošlou. Každý den se to drolí neuvěřitelným tempem a Pětikolka by se měla modlit, aby byla smetena teď, protože ještě mohou utéct. Je ale možné, že se jim to už ani nepovede, protože nikdo nechce být sebevrah a vzít to po nich. Pánbůh je spravedlivý… navařili si to, tak si to také vyžerou až do konce. Ještě to možná bude přímo Fiala, kdo pojede žmoulat čepici před Putina.

Tohle už můžou zastavit jen tanky. Americké tanky. Protože Němec žádné nemá a jejich obyvatelstvo má také všeho plné zuby a začíná nám fandit. Bude to takový paradox – ti, kteří nás třicet let mistrovali a mají lví podíl na dnešní situaci, tak ti teď doufají, že v Praze začne nové jaro.

V březnu stačilo jen nepodporovat válku. V dubnu stačilo jen nehrotit sankce. Jak jsem už vícekrát psal, žádná proruská kolona tady nebyla. Ale teď už tu je a roste každým dnem. S každým dalším nedostatkem, s každým dalším výrobním průserem je Putin stále přijatelnější.

Už to dlouho nepotrvá.

https://www.litterate.cz/oni-je-zabiji/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 13 zář 2022, 11:57

Skutečný soupeř by Vidlák 13 září, 2022

Dneska to bude o Babišovi. Do pětikolky kopu takřka neustále, k SPD jsem byl téměř laskavý, Rajchlovi věštím velkou budoucnost, malé strany mimo parlament spíše cupuju než chválím, tož mi nezbývá, než se popasovat s nejsilnější politickou stranou na scéně, která je navíc celorepublikově ukotvená, stále se šíří do dalších dědin a jejíž šéf má objeté i poslední Zlámané Lhoty. Zároveň mají téměř nekonečné prachy, za které si mohou koupit nejlepší poradce a je jim nasloucháno, protože Andrejko neplatí velké peníze, aby poslouchal lichotky.

Mimochodem – ANO je jediná parlamentní strana, která se od demonstrace výslovně nedistancovala. Hoši z pětikolky samozřejmě nálepkovali a mluvili o ruských trollech, SPD se hodně snažila, aby se od proruských živlů náhodou neušpinila a jenom Babiš řekl, že to říkal už dlouho, že se lidem nediví a je mu jasné, že příště jich bude ještě víc. Ani slůvkem se nezmínil o temných spiklencích. To jen tak na okraj, kdybyste řešili, kdo je v parlamentu alespoň malinko na vaší straně.

Hele, já předpokládám, že hnutí ANO teď zažívá neskutečnou milost ze strany Brusele i Německa. Oni tam dobře vědí, že Péťa je tragéd. Vědí, že aktivní blbec je horší než třídní nepřítel a alespoň některým kruhům je jasné, že Putin nemůže mít v řadách nepřátel lepšího spojence, než je právě Petro Ihorovič Fialenko. Vsadím se, že v Kremlu vyšel přísný rozkaz nechat Fialu na pokoji a dát mu co největší podporu, protože nikdo neudělal pro Rusko tolik co on.

Podle mě teď Babiš zjišťuje, že ledacos jde. Že je možné stáhnout obvinění, že je možné dosáhnout osvobozujícího rozsudku, je možné dát novinářům správné úkoly, aby psali, jak se sluší a patří, aby televize odvysílaly reportáže, že Andrejko je nevinný a za všechno může někdo jiný. Jen kdyby Andrej byl ochoten…. se nějak domluvit s bratry Němci a soudruhy z Brusele… aby jako nešla EU do kytek… koneckonců má stejné zájmy, ne… ? Hlavně aby ho nenapadlo přidat se k ulici, že? Pokud mám pravdu, tak ten soud o Čapí hnízdo dopadne pro Babiše dobře.

Minulý týden se na veřejnosti objevily Babišovy návrhy, jak celou dnešní krizi řešit. Zastropovat ceny energií na předválečných cenách, platit dětský přídavek 5000 na dítě každý měsíc, zvednout dávky, vyplatit mimořádné důchody, snížit DPH, dát kompenzace firmám… Nevím, jestli s tím vyšli oficiálně, ale celkem mi to k Babišovi sedí. Takhle to dělal za covidu. Sice to v delším horizontu dělá hentu inflacyju, ale v krátkodobě to značně přispívá k sociálnímu smíru. Však také za jeho vlády nikdo nedemonstroval za snížení cen plynu. Demonstrovalo se za onu vysokou politickou kultůru, kterou tady teď máme především v hnutí STAN, jmenovitě u Rakušana a Hýkely. Babiš nám tu kultůru rokem ještě kazil. Prostě změna, která je vidět.

Pětikolka není pro Rajchla žádný soupeř. Od první minuty mu jenom pomáhají. Teď už je úplně jedno, co řeknou nebo zahýkají, vždycky se to obrátí proti nim. Dvě stě tisíc lidí na Václaváku úplně převrátilo mínění a každý den, kdy zůstanou ve funkcích, přidává straně PRO další procento ve volbách. Pokud tu pětikolka bude ještě po svatém Václavu, tak by Rajchl předčasné volby normálně vyhrál. Ale já tomu nevěřím. Podle mě vláda ještě do konce měsíce padne. Podle mě to nastane těsně po komunálních volbách ve kterých Pětikolka těžce propadne a Fiala bude vyzván, aby převzal odpovědnost.

Pak přijde Andrejko. A vyhlásí svůj program pomoci. Prachy, prachy a prachy. Plošně, okamžitě a ve velkém. Zase se bude makat od rána do večera, jen Chvilkaři budou ticho, protože to bude právě hnutí ANO, které se pokusí zachránit starý svět. Bude to Babiš, kdo se pokusí nějak uchlácholit obyvatelstvo, aby EU pokud možno přestalo nenávidět a já se budu smát od rána do večera, protože to bude ten největší paradox. Ten, na kterého lepšolidé plivali, ten bude zachraňovat jejich statky a hrdla. Vsaďte se, že tu bude ticho tichoučko, protože mezi burácející ulicí a líbodémo prebendami bude právě Babiš, jako poslední instance výdobytků Sametové revoluce.

Andrej bude ten skutečný soupeř. On nebude lidem nadávat a říkat o nich, že jsou kolaboranti. On jim nabídne prachy. I Rajchlovi nabídne prachy. Možná i mně nabídne prachy. Všem nabídne prachy. Hodně peněz. On na lid nebude posílat elfy, on jim pošle přídavky na děti, pastelkovné, školkovné, benzínovné, elektrovné, plynovné, topné, balné, poštovné… Já sám dneska dostávám na svých pět dětí cca 15% rodinných příjmů od státu. Dejte tomu rok a zjistíte, že si vlastně v práci vlastně nic nevyděláte a stát vám víceméně všechno platí pomocí různých forem žebračenek. Ne, tak moc to ještě nebude, ale trend bude zřetelně vidět.

Ale v daném okamžiku to vyřeší lidem jejich zoufalou situaci.

Navíc ANO teď posbírá po republice skoro všechny radnice. V téměř každé díře bude mít svoje lidi, které může využít k organizaci vlastních protestů a vlastního přístupu.

Pak teprve přijde to pravé pokušení. Riskovat další demonstrace a volat po změně systému s tím rizikem, že se to nezvládne? Že nás noví vůdci jen zavedou do jiné prdele, že se všechna varování, která o nich slyšíte, ukáží jako pravdivá? Riskovat kolaps všeho, riskovat poslední zbytky průmyslu, riskovat katastrofu za naději, ke které nás povedou nevyzkoušení politici? Za měsíc už bude rozhodně o dost hůř než je teď. To už lidi budou potřebovat každou korunu… Riskovat za takové situace neznámou cestu? Nemluvě o tom, že válka na Ukrajině ještě neřekla své poslední slovo. Rusové prostě vyklidili Charkovskou oblast a hlásí do světa, že to měli v plánu… I v tomto případě střípky informací jaksi začínají měnit celkový obraz do jiného výsledku.

Rozhodovat se mezi Rajchlem a Fialou, to je jednoduché. S každým dalším vystoupením ministra Hýkely teď zjistíte, že podporovat PRO je super. Ale rozhodovat se mezi Rajchlem, který vám slibuje rovnost , svornost, bratrství, teda až to vybojujeme, zvítězíme a dosáhneme u Putina hentých lepších cen… a mezi Babišem, který vám bez čekání nasype tu pět tisíc, tu tři tisíce, tu doplatí důchod, tu přidá jednorázovou valorizaci, tu zastropuje cenu, tu vám prodlouží splácení… jo, to bude jiné kafe. Navíc ani Rajchl nemíní opustit EU a NATO. Jen by je chtěl reformovat… Znamená to novou cestu ala Orbán, který také neopouští stávající struktury, nebo je to jen další způsob, jak odvést pozornost? Sami si to rozhodněte.

Na Fialovi a Černochové se to lámat nebude. Skutečným soupeřem bude až ten, který brzy přijde po nich. Možná jím nebude cinkat Andrejko, ale třeba Blažek, Kupka, nebo někdo úplně jiný. Skutečným soupeřem bude měšec. Vrchovatý, cinkající, rozdávající velké almužny a ještě větší odpustky. Čtyři artikuly pražské proti Basilejským kompaktátům. Probuzený lid s nevyzkoušenými lídry proti plné peněžence a velmi vyzkoušenému šéfovi.

Píšu to teď často… dumejte, dumejte. Za krátký čas se budeme muset všichni rozhodnout. Přijde nová vláda, napřáhne k vám svojí štědrou ruku a bude mluvit, jako když másla ukrajuje. Vy přemýšlejte, zda tu ruku stisknete.

Za Babiše si samozřejmě můžete dosadit jakékoliv jiné jméno…

https://www.litterate.cz/skutecny-souper/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 14 zář 2022, 07:30

Vyděste je! by Vidlák 14 září, 2022

Přátelé, v poslední době jsem přímo zavalen dotazy, čeho se vlastně snažím dosáhnout. Jestli jsem se nechal koupit – tu od Rajchla, tu od SPD… jestli mě neplatí Babiš, Putin… Jestli jsem ideolog nebo politik, jestli mě brzy uvidí za někoho kandidovat, abych se konečně domohl odměny za své reklamní služby… K tomu dostávám spoustu přátelských i méně přátelských varování před tím či oním, ale také dostávám spousty díků a hezkých přání.

Snažím se pisatelům odpovědět, ale upřímně – už to nejde. Je toho na jednoho Vidláka trochu moc. Můj šafář se mi s tím snaží pomoci, ale za chvíli to bude moc i na něj. Předem se tedy omlouvám všem, kteří mi napíší a nedočkají se odpovědi. Snažím se všechno přečíst, jsem za to rád, ale musím také obsloužit grunt, nakrmit dobytek, pohrát si s dětmi, být milý na manželku, chodit do práce a alespoň občas si popovídat s přáteli… prostě prosím o shovívavost. V dnešním textu se pokusím alespoň nějak obecně odpovědět.

Cítím, že se blíží vyvrcholení mých blogerských snah. Vidlákovy kydy píšu už víc než pět let. Po celu dobu propaguji soběstačnost a drobné zemědělství, snažím se široké veřejnosti ukázat, jak se dneska skutečně na polích hospodaří a co se s tím dá dělat. Pět let také komentuji politiku a světové události a snažím se při tom dodržovat své krédo – neřeším, kdo je hodný a kdo je zlý, ale kdo vyhraje a kdo prohraje. Zároveň tvrdím, že v politice je důležitější, jak se věci jeví, než jaké doopravdy jsou. A pak jsem také apoštol apokalypsy, vidím situaci vždycky spíš tím podělaným navrch a ačkoliv nejsem prepper, píšu o tom, jak se zabezpečit, protože na obzoru jsou temné mraky.

Hele, a teď se to všechno stalo. Přišla bída na EU i na naší zemi, přišel účet za všechny chyby posledních třiceti let. Zároveň se mi přímo před očima zhmotňuje moje volání po národním probuzení a semknutí. Já o tom dlouhá léta psal, já se na to snažil připravit a burcoval jsem lid, aby se také připravil.

Nádavkem se mi poštěstilo sledovat zrod nové politické strany a nového lídra, kterého jsem měl doma a mohl jsem si oťuknout i jeho letoru. Takřka v jednom okamžiku do mého života vstoupila realita, kterou jsem si nepřál, ale kterou jsem předvídal. Teď se ukáže, zda jsem i správně předvídal, co je třeba udělat. Bude záležet na tom, co máme doma a co umíme. Dále bude záležet na tom, jak se spojíme a bude záležet, koho postavíme do čela. Bude záležet, jestli nás rozpráší a nebo jestli se semkneme.

Když jsem se na tuto situaci dlouhá léta připravoval, tak bych si rád i zdokumentoval, jak to dopadne. Chci u toho být. Od začátku do konce. Naše země vklouzla do času velkých změn. Jen máloco zůstane na svém místě a málokdo bude stejný, jaký byl před rokem. Chci to celé popsat – euforii, snahu, celé to probouzení národa, ale také chci vidět, kde to bude drhnout, kdo tomu bude házet klacky pod nohy, kdo se nechá koupit, kde budou největší rozpory, co se snese jako kompromis. Chci zdokumentovat úlohu EU, USA, Německa i Ruska, chci se z co největší blízkosti dívat na všechny aktéry, chci to komentovat, chci psát, co si o tom myslím a chci vám čtenářům dál ukazovat jiné úhly pohledu, které by se vám při vašem rozhodování mohly hodit. Budu se snažit popohánět národní sebeuvědomění, budu tomu odstraňovat z cesty kameny úrazu, ale nebudu mlčet, když uvidím stíny v ráji.

Proto si myslím, že byste toho 28. září na další demonstraci měli přijet.

Podívejte se, co už se stalo – jednou jsme zahulákali „vládě do oken“ a už jde zastropovat cenu energií. Půl roku to nešlo, bo minoritní akcionáři a další zákonnné důvody. Jednou zamáváte vlajkami a ejhle, najednou je lid víc než akcionář. Jestli si někdo myslí, že by vláda zastropovala ceny i bez demonstrace, tak ať se nechá vyšetřit. Lid vládu vyděsil k akci.

Jenže je to jen taková vějička. Oni se ještě svého lidu nebojí dost. Cena elektřiny kolem deseti korun za kWh a plyn přes 50 Kč za kubík – to je pořád likvidační cena. Oni prostě chtějí zkusit, jestli nás tímhle nerozdělí. Pokud je teď necháme vyhrát, můžeme si být jistí, že během dvou měsíců nám všechny ty žebračenky zase vezmou nějakým jiným způsobem. Lekli se nás a začali proti nám bojovat. Po původních panikářských prohlášeních, že jsme všichni ruští trollové, začali bojovat poněkud efektivněji. Dostali jsme první kost a oni zjišťují, kdo se nechá vylákat ven z hradeb. Udělali jsme první krok a hned nás chtějí rozdělit. To se dalo čekat.

Ale než půjdeme na tu demonstraci, můžeme udělat ještě jednu věc. Můžeme jim ukázat, že máme i jiné možnosti. Pojďme je řádně vyděsit. Ještě víc, než první demonstrací. Pojďme je zasáhnout v samotném jádru.

Blíží se nám komunální a senátní volby. Podle mě se minimálně do jejich skončení nedá na naší politické scéně čekat žádné zemětřesení. Nikdo z politiků nebude deset dní před volbami riskovat nějakou velkou roztržku, protože je to příliš nebezpečné. Všichni dělali kampaně a fakt nikdo nestojí o to, aby volby nakonec rozhodovalo nějaké výbušné téma, které přišlo těsně před otevřením hlasovacích místností. Třeba pád vlády. Všechno se může stát až po volbách.

Chcete demisi této vlády? Chcete, aby se něco změnilo? Přijďte k volbám a nevolte je. Nevolte je ani přímo, ani v koalici a to ani tehdy ne, když budou koalovat s nějakým místním uskupením, které má normální lidi. Nevolte je vůbec. Jakmile uvidíte někde napsáno ODS, KDU, TOP, STAN nebo PIR, prostě jim to neházejte, i kdyby měli za místního lídra někoho zcela přijatelného. Přijďte k volbám a hoďte to komukoliv jinému.

Tam, kde teď nějaký modropták starostuje, tam se musíte obzvlášť snažit, aby se mu nezadařilo. Bez ohledu na jeho schopnosti. Tentokrát košile nesmí být bližší než kabát. Starosta vám levnou energii nezařídí a nezachová vám pracovní místa.

Tihle partajní šíbři, kteří díky vaší volbě vyletí z funkcí, to budou vaši vyslanci, kteří vládu zaříznou. Ty stovky a tisíce lidí, kteří budou nade vší pochybnost vědět, že neprohráli kvůli své neschopnosti, ale kvůli neschopnosti Fialy a Rakušana. Tohle musí z letošních komunálních voleb trčet jako výhružné memento. Jsme v takové situaci, že je úplně jedno, jaká je místní situace. Musí být úplně putna, jak schopný je místní pětikoaliční politik, ale prostě musí být odejít, protože před časem na nějakém kongresu zvolil za šéfa strany úplného kreténa, který ničí tuhle republiku.

V každém straníkovi od Starostů musíte vidět toho, kdo zvolil Hýkelu s Rakušanem do předsednictví. V každém ODSákovi musíte vidět toho, kdo zvolil Fialu do čela strany a dopustil tu dnešní katastrofu. Dejte jim ochutnat odpovědnost, třeba i dávnou. To oni jsou vinni, že dopustili takové magory.

Zařiďte stávajícím vládním stranám debakl, který povzbudí jejich vnitřní opozici. Všem a všude. Zařiďte, aby všichni viděli, že prohráli kvůli Fialovi, Rakušanovi, Jurečkovi, Pekarové a Bartošovi. Mluvte o tom ve volební místnosti… že prostě nemůžete volit ODS, protože Fiala. Že nemůžete volit Starosty, protože Rakušan. Ve volebních místnostech sedí zástupci všech stran, aby byla kontrola. Oni to uslyší a svým šéfíkům to řeknou.

Určitě nemusím zdůrazňovat, že totéž platí i pro volby do senátu. Tady mám ještě jeden vysloveně osobní zájem. A tím je současný předseda senátu Miloš Zastrčil. To je ten, který zničil byznys Škodovky v Číně, který nechtěl počítat grošíky, ale chtěl rovně stát. To je ten, který tuhle republiku zařízl ve větší půlce světa. Jestli tenhle chlap bude znovuzvolen, tak to budu brát jako osobní prohru.

Tímto nabízím reklamu kterémukoliv kandidátovi ze stejného obvodu v Jihlavě. Ať si mi ohlásí a přijede za mnou. Popijeme, pokecáme, řekneme si, jak to vidí, já mu pak vycajchnuju článek a dám prostor. Pokud přijede víc kandidátů, pustím víc článků. Kdo přijede, ten dostane reklamu. A dám si fakt záležet.

Oni tam na vládě fakt věří ve své fantasmagorie, jako že ty protesty řídí Putin. Myslí si, že to spraví tou správnou kampaní, když použijí správná slova a kdyby to nestačilo, tak nasadí cenzuru. Myslí si, že buranům stačí zamávat před nosem trochou robotních úlev a oni budou držet hubu. Dejme jim ochutnat naší sílu u voleb. Ještě pořád se hlasuje vhozením obálky do urny, ještě pořád se to přepočítává ručně a ještě pořád na to přepočítávání kouká hodně lidí z různých stran. Žádné počítačové přepočítávání zatím neexistuje. Tak jim ukažte, že v této zemi vládne český občan. Udělejte jim z voleb zabíjačku. Ukažte jim, kolik lidí hlasuje pro Českou republiku.

To bude ještě před demonstrací. Bude to taková generálka. Letos platí, že i ti největší nevoliči musejí k urnám a musejí to hodit komukoliv mimo stávající pětikolku. Nepusťte SPOLUkoalici k ničemu. Zlikvidujte jim kariéry. Udělejte jim z jejich plánů a vizí kůlničku na dříví. Zařiďte, aby si vzpomněli, kdo tady skutečně vládne. Shoďte je takovým způsobem, aby proti tomu dávné oranžové tsunami bylo jen slabý odvar. Kdekoliv se objeví nápis ODS, KDU, TOP, STAN a Piráti, od toho ruce pryč.

Nevoličů je skoro 40%. Vy dokážete zničit kteroukoliv politickou kariéru jen svou přítomností u voleb. Tak pojďte a hoďte to komukoliv, kdo není od Pětikolky.

A až bude po volbách, až budou demoralizovaní a rozložení, až na sebe budou křičet a obviňovat se za ten debakl, pak jim znova na demonstraci zahulákáme do oken. Bude nás víc a budeme silnější. A buďte si jistí, že se z toho poserou.

Ukažte jim, že nás není jen 200 tisíc z Václaváku. Ukažte jim, že hodně starších lidí nemohlo přijet, ale chtěli tam být. Ukažte jim, že hodně lidí muselo do práce, ale chtěli na Václaváku být. Ukažte jim, že hodně lidí mělo jiné starosti, ale v duchu byli s námi. Ukažte jim, že nás není jen 2,5% voličů. Ukažte jim, že jsme se semkli i jinak než s českou vlajkou pod koněm. Volby ukáží, kolik nás doopravdy je. Ukažte jim, že jste nemohli být na Václaváku, ale do volební místnosti dojdete. Udělejte z letošních komunálek volby s největší účastí, které pohřbily Pětikolku.

A šiřte tento článek. Udělejte vše pro to, aby ho v republice četl úplně každý. Ukažte, že mééédia k ničemu nepotřebujeme. Že to budeme my, kdo budou motorem budoucnosti a že si tentokrát dohlédneme na to, kdo bude u kormidla. Teď začneme v podpalubí a zbavíme se všech jejich nižších důstojníků. Pošleme je za Fialou, ať mu to otlučou o hlavu.

Především vy, kluci politický, co chcete teď uspět proti Pětikolce, vy byste tento text měli šířit jak stepní požá v podstatě povinně. Pomozte tomu, aby na Pětikolku tento text vyskakoval úplně odevšad. Uvidíte, že se jim pěkně stáhnou půlky.

Jo a doufám, že nemusím zdůrazňovat, abyste nevolili ani sympatizanty dnešní vlády ať kandidují pod jakoukoliv hlavičkou.

https://www.litterate.cz/vydeste-je/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 15 zář 2022, 10:33

Zase ty detaily by Vidlák 15 září, 2022

Ano, dneska to bude o válce na Ukrajině. Ve dvou úvodnících jsem upozornil, že se tam stalo něco, co se dosti vymyká dosavadnímu průběhu tohoto konfliktu. Paradoxně se tak stalo právě v době, kdy jsem se vymezoval vůči pohledu Mariana Kechlibara a Davida Petrly, kteří tuto situaci víceméně předvídali a najednou jsem to já, kdo by musel velmi krkolomně rekonstruovat střípky, aby zapadaly do mých předpokladů. Ne, dělat to nebudu, protože ctím zkoušku realitou. Předpoklady můžu mít jakékoliv a mohu používat libovolné úhly pohledu, ale pokud realita ukáže něco jiného, je nejvyšší čas předpoklady opustit a přizpůsobit se skutečnosti.

Takže… Ukrajina spustila u Charkova ofenzívu, která měla za následek takřka úplně vyklizení charkovské oblasti včetně města Izjum, které tvoří strategicky důležitý uzel. Na ruském internetu to bylo velmi zlobně komentováno, protože to byla značná porážka a jak vidno, Rusové nejsou zase tak zblblí propagandou (jak se nám tady říká), aby si nedokázali udělat obrázek, co se děje.

Předevčírem upozornil Petr Hampl na jednu důležitou věc. Pokud si chceme přečíst nějakou analýzu bojů, pokud chceme vidět mapky, pokud se chceme nechat poučit, jak se vlastně taková válka dneska vede, tak musíme takřka výhradně na proruské weby. Tam není problém najít vojenské analytiky, kteří různým způsobem komentují průběh bojů. Dodají mapky, přehledy, argumenty. Ale pokud bychom chtěli najít podobnou analýzu z ukrajinského a západního pohledu, tak od všech analytiků dostaneme jen obecnou hlášku, že Rusové jsou ožralí, neschopní, mají velké ztráty a prohrají. Bez dalšího vysvětlování.

Hele… já jednoho takového analytika našel. Jmenuje se Jan Ludvík, slyšel jsem ho v úterý u Zity Senkové v pořadu „Jak to vidí.“ Pokud jsem to správně pochopil, tak učí na stejné škole jako Švihlíková a zdá se, že fakulta si umí vybírat lidi. Poslechl jsem si celý pořad, promyslel jsem si to a teď tu pro vás mám Vidlácký pohled na ukrajinské události posledních dní.

Analytik Ludvík upozornil tři důležité věci, které sice víme, ale málokdy zaznívají v argumentaci:

Ukrajina je schopná podél fronty dlouhé 2000 km rychleji přesouvat zálohy, protože to prostě umožňuje tamní silniční a železniční síť. Rusové jsou na tom hůř, přesuny jejich jednotek prostě trvají déle. Fronta připomíná svým tvarem písmeno L a Rusové ho „objížďějí“ z té delší strany. Zároveň jsou více omezeni stavem a provedením silniční i železniční sítě.
Rusko se od začátku staví k válce na Ukrajině jako k takové větší Sýrii. Je to prostě zahraniční intervence. Sice poněkud přerostlá intervence, ale z ruského pohledu ro prostě nemá být válka. Lidé se mají doma bavit, chodit v klidu do práce, jezdit na dovolenou a všechno má odbojovat armáda profesionálů, dobrovolníků a místních. V Rusku samotném to nemá vypadat jako za Druhé světové.
Rusko má na Ukrajině o dost méně vojáků než Ukrajina samotná. Jestliže je pro Rusko celá válka „jen“ zahraniční intervencí, tak na Ukrajině jde o plnohodnotnou válku celého národa a rozhoduje se v ní o fyzickém bytí a nebytí celého tamního režimu.

Slušné ne? Mezi všemi těmi kecy o ruské ožralosti to bylo jak závan čerstvého vzduchu.

Já už delší dobu tvrdím, že Rusko dělá, co dělat chce. Že prostě na Ukrajině zapálilo válečný požár a nechává v něm hořet ukrajinské životy a miliardy peněz. Ukrajinskou převahu v lidské síle vyrovnává svou převahou v dělostřelectvu. Svým způsobem není ani tak zajímavé, že elitní ukrajinské jednotky prorazily frontu bráněnou malým počtem mobilizovaných branců LLR, ale zajímavé je, že to Ukrajinci udělali až teď a ještě se dlouhou dobu snažili budit dojem, že k ofenzívě dojde u Chersonu. A navíc u Chersonu skutečně provedli silný útok, ve kterém obětovali velké množství lidí a techniky. Skutečný útok pak Ukrajinci provedli zcela v souladu s taktickými zásadami na nejslabším místě protivníkovy obrany. Pro úspěch tohoto útoku hodně udělali a hodně také obětovali.

Proč na to došlo až teď? Proč to Ukrajinci neudělali před měsícem nebo před dvěma? Rusové jsou přece ožralí a neschopní ne? Proč to přišlo až teď? Protože až teď měli Ukrajinci k dispozici dostatečné zálohy, aby takový útok mohli provést. Možná dokonce mají zálohy ještě větší a budou schopni provést ještě další podobné ofenzívy. Ale až doteď platilo, že Rusové dokázali se svým menším počtem vojáků a větším počtem dělostřelectva vést pomalou pomaličkou ofenzívu. Jinými slovy, Ukrajinci až doteď tak tak drželi vyrovnaný souboj s početně slabším, ale materiálně silnějším nepřítelem. Až v srpnu se začaly síly srovnávat a teď Ukrajinci převážili součty sil ve svůj prospěch.

Úspěšná ukrajinská ofenzíva ukázala v podstatě jedinou skutečně vojenskou věc – že se současnými počty vojáků a techniky už Rusové nemají převahu. Zbytek je propaganda, válečná mlha a vojenská cenzura. Západ prostě dodal zbraně a výcvik, Ukrajina dodala životy a Rusko tyto přípravy v zázemí nedokázalo dostatečně zmařit. Na frontě dlouhé od Užhorodu do Brusele se Ukrajině podařilo zabrat Karlovy Vary a ukázala tím, že oněch 200.000 (?) ruských vojáků a jejich kanóny na tak dlouhé frontě prostě nestačí.

Ukrajina pomocí západní zbraní a mobilizovaných životů dokázala vyrovnat a trochu překonat dosavadní ruskou převahu a Rusko bude muset reagovat. Tak banální to je.

První ruskou reakci jsme už viděli – vyklizení charkovské oblasti a vytvoření nové linie na řece Oskol. Ukrajina udělala úspěšnou ofenzívu a Rusové se nepokoušeli o boj ani v místech poměrně značného významu. Izjum Ukrajinci obsadili až poměrně dlouho poté, co ho Rusové opustili. Nebojovalo se o něj. To samé se stalo na severu u ruských hranic. Rusové prostě území opustili a s ukrajinskými vojáky se leckde ani nepotkali. Jasně, tam někde mezi tím se bojovalo a slabé ruské jednotky prostě nedokázaly zastavit vysoce mobilní ukrajinské síly, které se manévrováním vyhýbaly dělostřelecké palbě, ale k žádné velké bitvě nedošlo. Rusové za sebou nechali nějaké to vybavení, jsou nějací zajatci, ale většina jednotek se celkem spořádaně stáhla pryč. I z té Baklaleji dokázali evakuovat svojí posádku. Zároveň došlo k určitému zkrácení fronty.

Dále už delší dobu víme, že Rusko do oblasti bojů přesouvá nově vytvořená vojenská uskupení. Možná je plánovalo použít na urychlení svého postupu, ale realita zřejmě bude taková, že těmito jednotkami vyrovnají poměr sil, posílí místa, s nedostatečným množstvím vojáků a nedivil bych se, kdyby došlo na další děla a raketomety ze sibiřských skladů.

Skřípání zubů na ruských webech a nikoliv ojedinělé hlasy volající po mobilizaci a přitvrzení (případně po pádu gosudara) pak Putin utnul jedním nočním útokem na ukrajinské elektrárny, které na jeden den zemi zhasly. Dodávky elektřiny se podařilo obnovit a dál útoky zatím nepokračovaly. Rusko prostě předvedlo, že je schopné Ukrajině zničit energetickou soustavu, ruské veřejnosti to (asi) stačilo a od té doby se jede dál, jako by se nechumelilo. U Chersonu se prý Rusové posunuli blíž ke Dněpru, aby do předpolí jejich linie mohla střílet děla a raketomety z druhého břehu, kde nejsou žádné problémy se zásobováním municí. Na Donbasu Rusové dále postupují vpřed svým hlemýždím tempem.

Pokud tedy mohu soudit, Putin se zatím nechystá nějak zásadně přitvrdit. Možná bude muset, protože Ukrajina rozhodně přitvrzuje, ale je také klidně možné, že Rusové mají spočítáno, jak moc sil Ukrajinu takové ofenzíva stojí a mají představu, jestli je tato nová situace reálně ohrožuje. V této chvíli v tom zřejmě zase tak velký problém nevidí, protože jak vidno, stále jaksi nechtějí Ukrajinu poslat do doby kamenné zničením jejich energetické soustavy, což mohou udělat kdykoliv lusknutím prstů.

Podle mě se Putin stále domnívá, že může získat vše, co si předsevzal a já stále považuju za vysoce reálné, že Rusko tuto válku chce rozhodnout jinde než v zákopech na Donbasu. Stále si myslím, že hlavní zbraní v této válce nejsou tanky a děla, ale trubky, kompresorové stanice a tankery. Tuto válku nerozhodne ani ruský útok ani ukrajinský protiútok, ale hospodářská situace v zázemí. Smyslem války je, aby se Ukrajina (a možná i celá Evropa) ekonomicky položila.

Otázkou zůstává, jak velké zálohy si Ukrajina dokázala připravit a jak moc je může nasadit na frontu, aby ještě více zvětšila tlak na méně početné ruské jednotky. Stejnou otázkou je, jestli Rusko může udržet svůj přístup ala Sýrie, zdali nebude muset mobilizovat a udělat ze zahraniční intervence plnohodnotnou národní válku, aby tuto situaci vykompenzovalo. Jedna věc je jasná – pokud ukrajinské síly prorazí frontu, tak to mohou zastavit jen vojáci – děla a technika takovou situaci samy o sobě nespasí. Rusko tedy bude muset především přivést na frontu další lidi. Je schopné to udělat bez mobilizace? Nevím, ale Putin si zatím myslí, že ano.

Průběh událostí v charkovské oblasti také ukazuje, že Rusko sice jede propagandu, že Ukrajinci a Rusové jsou jeden národ, ale z vojenského hlediska jedná generální štáb naprosto chladně a cynicky – tam u Charkova se rozhodli šetřit životy svých vojáků a obětovat tamní proruské civilní obyvatelstvo. Část z těchto lidí sice utekla, ale hodně jich tam také zůstalo. V tomto ohledu se od roku 2014 a 2015 na Donbasu také nic nezměnilo. Ukrajina prostě není Rusko a to ani tam u Doněcku ne. Celá ta válka je politika jako sviň a Doněck i Luhansk jsou jsou jen kameny ve vysoké geopolitické hře.

Kdo mě čtete dlouhodobě, tak víte, že jsem si na ruské straně nikdy nedělal iluze nějakém šetření životů či obraně ideálů. Válka je prostě vůl, každý den v ní umírají mladí lidé důležití pro budoucnost země a umírají zcela neosobně v souladu s válečnou statistikou. Nehledám, kdo je tady hodný a kdo je zlý. Snažím se zjistit, kdo vyhraje a jakou cenu za vítězství zaplatí.

Myslím si, že Rusko zdaleka neřeklo poslední slovo a víc se toho v této válce ještě nestalo, než stalo. Válka se ještě může hodně vyeskalovat a může umřít ještě daleko víc lidí, než už umřelo. Nesdílím představu, že Rusko je už poraženo a stačí jen vytrvat. Ukrajina dočasně změnila na bojišti poměr sil. Ale byl bych hodně opatrný s představou, že Rusko na to už nemá jak reagovat a prostě musí v souladu s přáními Západu prohrát. Proto si myslím, že výsledkem této situace nebude ruská kapitulace, ale eskalace, která pošle do rakví desetitisíce dalších lidí, bude stát miliardy peněz a ještě mnohem víc se toho zničí.

A stále si myslím, že tato válka nebude rozhodnuta v zákopech.

https://www.litterate.cz/zase-ty-detaily/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 16 zář 2022, 04:53

Málo pevné hodnoty by Vidlák 16 září, 2022

Můj dnešní článek je pro všechny ty, kteří nedokáží pochopit, kde se v tom našem skvělém západním světě, plném ušlechtilých ojrohodnot a transatlantickcýczh bratrství, pořád berou ti proruští trollové a myslí si, že to má na svědomí Putin a jeho hybridní válka. Dnešní článek je pro ty, kteří si dávají na profily ukrajinské vlaječky a nedovedou pochopit, proč to neudělají všichni. dnešní článek je pro Kalousky, Fialy, Rakušany a jim podobné.

Hoši demogratycký, nemáte tak trochu pocit, že henty hodnoty už nějak nejsou co bývaly, pokud vůbec kdy bývaly? Všechna ta lidská práva nám jaksi poněkud zdegradovala a začala být značně schizofrenní. Jako třeba v posledních dnech.

Azerbajdžán nám útočí na Arménii. Nejen na Náhorní Karabach. Azerové jsou kamarádi s Tureckem a také jsou kamarádi s Ruskem. Arménie má proevropskou vládu, ale má také dohodu s Ruskem, že bude bránit arménskou nezávislost. Rusko kamarádí s Íránem, který nekamarádí s Tureckem a tím pádem nekamarádí ani s Azerbajdžánem. Írán deklaroval, že pokud Azerbajdžán zaúočí na Arménii, tak on naopak zaútočí na Azerbajdžán.

Dobrý propletenec že? A to samozřejmě mluvím jen o oficiálních vyjádřeních. Existují různé dohody, o kterých nikdo nic neví. Žijeme ve světě, kdy Írán „plný tmářských ajatoláhů“ deklaruje pomoc při obraně nejstarší křesťanské země. Zároveň Turecko, jakožto součást transatlantických vazeb, ponouká Azerbajdžán, aby na Arménii zaútočil. A někde mezi tím vším běhá Putin a snaží se tomu dělat rozhodčího. Řekněte nám buranům… kdo je tady ten hodný a kdo je ten zlý? Tak nějak nikdo že?

Azerbajdžán je samozřejmě pevnou součástí nových energetických dohod. Oni tam mají henten plyn, co nám v Evropě chybí a tak se nikde neobjevují na profilech arménské vlajky, nikdo se Arménie nezastane, nikdo neuvaluje na Azerbajdžán saknce a je úplně jedno, že se Arménie hlásí k našim evropským hodnotám a chce být součástí té naší skvělé a hodnotné Evropy.

Nedělám si iluze, že byste si toho na vládě všimli a vyhodnotili si, že když jde o plyn, tak henty ojrohodnoty nejsou zase tak pevné a nerozbitné. Nedělám si iluze, že by náš kinderministr zahraničí pochopil, že všechny ty války se neveoue v jménu evropských hodnot, ale ruských zdrojů.

Ropa ze Saúdské Arábie také nevadí, i když vede válku proti Jemenu a tamní zvěrstva jsou mnohem šťavnatější než ta ukrajinská. Dokonce ta ropa nevadí, i když Saúdové celkem nepokrytě spolupracují s Ruskem. Také se mlčky přešlo, když Erdogan celkem nepokrytě hrozil Řecku, že za nimi brzy v noci přijdou. Řekněte nám buranům, kdo je hodný a kdo zlý… těžko že?

Evropa si zakázala ruský plyn a ruskou ropu… a tak dnes draze kupuje přes prostředníky ruský plyn a ruskou ropu. Evropa si zakázala ruský plyn na výrobu hnojiv. A dnes kupuje z Ruska kompletní hnojiva, protože v Evropě je to pšíliš drahé. To samé hliník, to samé železo. Nevím, jestli jste si ten great reset představovali právě takhle, ale přesně takhle to dopadne. A opět, řekněte nám buranům, tohle je to dobro, co jste nám naplánovali?

Tohle už není doublethink, tohle je multithink.

Žijeme ve světě, kde platí všechno a zároveň nic. Žijeme ve světě nikoliv dvojitého, ale mnohonásobného metru a selektivních hodnot, které se někdy uplatňují a někdy ne. Rozhodnutí, zda se uplatní nebo neuplatní, pak nevzniká na základě práva, ale na základě těžby surovin. Univerzální hodnoty nejsou ani trochu univerzální, ale jsou pěkně výběrové. Podle stejně selektivních kritérií se také určuje, kdy je větší hodnotou právo na sebeurčení a kdy je naopak důležitější nedotknutelnost hranic. Opět se to rozhoduje podle trubek, nerostů a nebo strategického významu. Mezinárodní právo je to, co prospívá nám, nebo co škodí těm druhým. Takhle to napsal už Karel Čapek. Jak vidno, už je to zase tady.

Všichni vědí, že to tak je, ale některým z nás to prostě vadí a nehodláme se s tím smířit.

Jsou lidi, kteří když si koupí dům, tak jim nestačí jen vidět naleštěnou fasádu. Obejdou si ho kolem dokola a když vidí, že zezadu je to celé podepřené trámy a uvnitř je plíseň, tak si takový dům prostě nekoupí. Jsou lidé, kteří protestují, když jim kuchař přinese připálenou rýži, protože smrdí a nenechají se přesvědčit tím, že všechna zrnka jsou bílá. Ano mohou být. Ale v hrnci se to někde připálilo a i když je většina zrnek v pořádku, už to není k jídlu.

Prostě vám zbyla jen fasáda… všechny ty naše hodnoty jsou málo pevné a málo univerzální. Dokonce se pak člověk nemůže ubránit dojmu, že jsou jen vějičkou pro hlupáky a jen hlupáci se podle nich mají řídit. Dominik Feri neměl žádnou úctu k ženám, i když se jí oháněl. Milion chvilek svojí klecí pro Babiše také ukázal, že nemá žádnou úctu k právu, ačkoliv toho mají plnou hubu. Vítek Rakušan měl také spoustu řečí o nové politické kultuře, ale vůbec mu nevadil Hlubuček. Problém s mafiánem začal mít, až se to provalilo. Do té doby se s ním držel za ručičku a ochotně se s ním fotil. Fiala také mluvil o strašné inflaci za Babiše, ale ani se nezačervenal, když ji ztrojnásobil. Prymula uvalil na lid karanténu, ale sám šel v klidu do hospody. Došlo to tak daleko, že všichni jmenovaní prostě věřili, že jsou etalonem dobra a vůbec jim nedocházelo, že něco dělají špatně. Ve vašem ojrohodnotném světě jsou hodnoty jen materiál na ovládání plebsu.

Nebylo to takto těsně před husitskou revolucí? Kdy dvojpapežství a dvojcísařství krásně zdegradovalo ty biblické hodnoty, které byly jen pro plebs, ale panstvo se jimi řídit nemuselo? Bojovníci za ryzí ideály končili na hranicích, protože požadovali stejné podmínky pro všechny a odměňováni byli ti, kteří všechna pravidla okatě porušovali. Skončilo to výbuchem. A ne, nezvítězili ti, kdo byli v právu. Zvítězili ti, kteří byli silnější a kteří se jednoho dne nasrali přes míru. Celé to vybuchlo, protože nelze mít dvojí pravidla a dvojí metr. Nikdy to nevydrží. Nikdy. Hodnoty buď jsou a pak platí vždy a všude… a nebo platí výběrově, a pak se ukáže, že vlastně nejsou. Komunismus u nás také skončil ve chvíli, kdy straníci sice stále ještě mluvili o komunismu, ale chtěli především zbohatnout.

Jestliže platí, že společnosti žijí z idejí, které je vybudovaly, a zanikají, protože tyto ideje přestanou vyznávat, tak jsme prostě na konci. Dvojí metr převládl. Trvalo to dlouho. Třicet let to zvolna degradovalo. Třicet let se postupně kázalo stále více vody, ale pilo se stála více vína. Prvním takovým velkým otřesem bylo bombardování Jugoslávie. Pokračovalo to Afghanistánem, Irákem… Pak se přidali i další a dneska si už každý dělá, co chce a na co má sílu. Ze vznešených myšlenek se postupně staly jen řeči. Z univerzálních lidských práv se stala selektivní práva, která platí podle výhodnosti. Výsledkem je mišmaš, jaký jsem popsal na začátku tohoto článku.

Nemělo by být divné, že reakcí na tento mišmaš je také mišmaš. Jestliže máme hezkou fasádu, ale shnilé zdivo, tak není divu, že k tomu každý zaujme stanovisko přesně podle toho, co z daného celku viděl. Výsledkem multipolárního světa budou multipolární práva. Je naivní očekávat, že ve světě, kde už nevládne jeden policajt s pochybnými hodnotami, ale existuje předivo vztahů, které jsem naznačil, že by v takovém světě mohly existovat univerzální hodnoty. Ve světě, kde evropské hodnoty platí jen pro někoho, v takovém světě je možné je použít jako bič na nepřítele, ale nikdy se nestanou základem pro společné dílo. Nestanou se základem ani pro nás tady v Evropě, a všude je to vidět. Hodnoty už nejsou pro všechny, ale jen pro někoho a jen někdy.

Hodnoty se dají udržovat jediným způsobem – dodržováním. Přísným až dogmatickým dodržováním. Udržovat dodržováním… jak je ta čeština přesná… Dělá se to? Nedělá. Nikdo to nedělá. Když se pravidla nedodržují, tak prostě neexistují. Ideje jsou tam, kde se v ně věří. Pevně a vášnivě. Když o nich jen mluví, tak prostě nejsou. Ne, to se nestalo naráz. Pěkně pomaloučku polehoučku, krůček za krůčkem se to ničilo. A i když je možné to podepřít cenzurním trámem, stejně to už nikdy nebude ono.

Nemělo by nás překvapovat, že bez hodnot jde do háje i všechno ostatní. Ekonomika, mezilidské vztahy, dokonce i bohatství a pokrok… Výběrové hodnoty znamenají jen velmi výběrový blahobyt…

Měli bychom se začít poohlížet po nějakých nových myšlenkách. A měli bychom jim věřit alespoň natolik, abychom je dodržovali…

https://www.litterate.cz/malo-pevne-hodnoty/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 17 zář 2022, 07:52

Čeho se nejvíc bojí… by Vidlák 17 září, 2022

Přátelé, dnes začnu velmi osobně. Vy, co mě čtete dlouhodobě, tak víte, že se zabývám výrobou mého domácího portského. Mám na to svojí soukromou odrůdu na mém malém vinohrádku a vyrábím toho něco přes sto litrů ročně. Před několika roky jsem se rozhodl, že své víno ještě vylepším uložením v dubovém sudu. Rozhodl jsem se, že pojedu tzv. solera systém. Pořídím tak třistalitrový sud a každý rok si z něj sto litrů vezmu a nových sto litrů mladého vína tam doplním. A tak jsem začal své víno shraňovat.

Nebylo to jednoduché. Víno je oblíbené, v dnešním švihlém světě je to ideální lék na deprese… a tak jsem ročně nezachránil víc než padesát litrů. Už pět let šetřím, pět let mi ve sklepě přibývají plné demižony a zrovna po této sezóně jsem měl mít příslušné množství pohromadě. Už jsem si vyhlížel bednáře (ten si reklamu zaslouží – měl to být pan Fryzelka), aby mi udělal sud podle mých požadavků… a najednou přišlo tohle všechno.

Člověk tak jednoho dne napíše výzvu, abychom vládu řádně vyděsili a ukázali jí, kdo v této republice doopravdy vládne. Výzva si začne žít svým vlastním životem a najednou mám na příští týden objednáno několik hostů. Nechci prozrazovat předem, kteří kandidáti stojí o reklamu od Vidláka, však se to v týdnu dozvíte z dalších článků, ale já zjistil, že budu muset na oltář vlasti obětovat mé dlouho shraňované víno. Něco u našeho rozhovoru pít musíme, jinak se málo dozvím… Pan Fryzelka zakázku zatím nedostane, víno padne na vidlácké oťuknutí kandidátů. Co naděláš…

Ne, mám z toho samozřejmě radost, protože tady nejde o Vidláka. Tady jde o vás čtenáře, kterých je už tolik, že ti bystřejší politici chápou vaší cenu. Zatím je to pořád trochu k nevíře – Češi, na kterých se dá dříví štípat, se najednou probudili a berou si svojí zemi zpátky do vlastních rukou. Ještě pořád o tom mnozí pochybují, ale dejte jim týden.

Já už registruju i první známky paniky v pětikoaličním táboře. Dostal jsem několik mailů od různých starostů především z malých měst, kteří mají nad svým jménem některou z pětistran. Jejich voliči jim začali nosit můj text a oznamují jim, že je volit nebudou. Promiň Franto, jsi dobrej kluk, nic proti tobě nemáme, ale Vidlák má pravdu – ty nám energie nezajistíš, ty nám pracovní místa nezachráníš a tvůj předseda se prostě musí dozvědět, že je kretén…

Prý je to moje vina, ničím kariéry lidí, kteří to v politice nikdy nedotáhnou vysoko a kteří chtěli jen pomoci své obci. Colateral damage…

Odpovídám jim, že ještě mohou udělat coming out – mohou se od své strany veřejně distancovat, mohou ji opustit, mohou svého předsedu sami znectít a pokud jsou upřímní, lidé jim to třeba uvěří…

Každopádně už teď se v pětikoaličních kancelářích šíří defétismus. Teď jen, aby pochopili, že za to nemůže Vidlák, ale jejich předseda.

Tohle byl totiž jejich recept na klidné vládnutí ve šťastné symbióze s Bruselí, Aspenem, Bilderbergem a americkou ambasádou. Takhle mohli klidně držet Hlubučky, Slepičáky, takhle si mohli úkolovat tajné služby, intrikovat proti sobě navzájem a obrat tuhle zem na kost.

Stačilo lidi rozdělit. Rozeštvat je na pseudotématech, udržet je od sebe v bublinách, naservírovat jim plytkou zábavu… a když se náhodou občas našel politik či aktivista, který nepochopil pravidla hry, tak se na něj něco vytáhlo. A pokud nebylo co vytáhnout, tak se něco prostě vymyslelo. Mééédia se postarala. Nakonec měl každý máslo na hlavě, každý byl potenciálně gauner, všichni na všechny něco věděli a lidi mohli maximálně sedět u piva a nadávat. Jakmile se někdo pokusil od nadávání vstát a něco zkusil udělat, okamžitě na něj udělali společný nálet a za chvíli byl postižený rád, že může alespoň zpátky k pivu.

Oni se nejvíc bojí, že se lidi sjednotí. Jim vyhovuje, že každý volič volí pěkně zvlášť. Proto je zapotřebí dělat z politiky tak vážnou věc, proto je zapotřebí některé názory zadupávat, proto je zapotřebí udávat a psát seznamy dezinformátorů. Proto se musí nálepkovat, proto se v televizních studiích uráží a zesměšňuje. Tohle je jediný důvod existence všech těch Witovských a Taberyů. Oni potřebují, abyste se s nikým nemohli dohodnout. Oni potřebují, abyste se hádali, abyste byli z politiky naštvaní, bezradní, abyste si o tom neměli s kým pořádně pokecat a nakonec abyste to ze zoufalství někomu hodili (jedno komu) a věděli už předem, že se stejně nic nezmění. A nebo seděli doma a ani k volbám nešli. „Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali…“

Oni se bojí přesně toho, co teď děláme. Oni se bojí, že se domluvíme a projevíme takové ty nemoderní a dávno potlačené vlastnosti – sounáležitost, přátelství, schopnost odlišit důležité od nedůležitého… porozumět si… Dlouhá léta jim to vycházelo, měli k tomu všechny předpoklady a všechny nástroje, ale teď, tváří v tvář největší krizi od Druhé světové, jsme to prolomili. Obejdeme se bez jejich institucí. Obejdeme se bez majnstrýmových mééédií, obejdeme se bez jejich mluvících hlav. Už jsme ukázali, že se umíme svolat za naprostého mlčení České televize a ukázali jsme, že ještě nejsme tak zoufalí, abychom se na Václaváku z beznaděje ani nesešli. Dokázali jsme zahulákat tak silně, že jsme vládu vyděsili k akci.

Samozřejmě, že celé to zastropování cen energií na těch nejvyšších hodnotách, je jen vějička. Oni prostě jedou to, co dělali vždycky. Hodit kost, rozdělit lidi, pořádně osračkovat svolávatele, ukázat chyby na řečnících, rychle dohodit psudotémata o ruské páté koloně a když to nepomůže, tak zkusí cokoliv jiného. Dlouhá léta jim to vycházelo, dělají to i teď a dělat to budou i nadále. Hlavně zabránit tomu, abychom se sjednotili. Hlavně lidi atomizovat, rozeštvat a pak jim dát volební urnu a kandidátky, kde jsou všichni na jedno brdo. Hlavně, aby se burani nedomluvili na společném postupu.

Ve středu jsem vás vyzval, abyste na to tentokrát neskočili. Vyzval jsem vás, abyste udělali to, čeho se bojí. Vyzval jsem vás, ať je jejich vlastní volební zbraní nemilosrdně zlikvidujete. Pojďte k volbám a nevolte je. Pojdťe k volbám i vy, co jste to už dávno vzdali. Pojďte zvolit kohokoliv, jen ne pětikolku. Pokud přijdete, uděláte jim z jejich plánů kůlničku na dříví a vyrobíte tisíce naštvaných starostů, co budou vědět, že neprohráli kvůli sobě, ale kvůli kreténskému předsedovi. Oni si pak svého šéfíka zaříznou sami.

Ve vládě (ale i v opozici) si ještě pořád myslí, že to dopadne jako vždycky. Myslí si to i celá řada lidí, kteří jsou s námi. Mají pravdu, doteď to tak vždycky bylo. Pojďte jim ukázat, že se mýlí a že se něco doopravdy změnilo. Vyházejte modroptáky z vesnic, vyházejte je z městeček, vyházejte je z měst, vyházejte je všude. Udělejte to vy, co k volbám už dávno nechodíte. Nemůžete na demonstraci? Tak přijďte k volbám a zvolte ty, kteří nemají na volebním lístku slovo ODS, KDU, TOP, STAN a PIR.

Nemyslete si – naše pětikolka má stále své pevné jádro. Stále je někdo bude volit. Pokud máme vyhrát, musí nás být hodně a musíme přesvědčit nevoliče.

Já vím, že máte oprávněné obavy. Jaké budou ty nové strany? Jaký doopravdy bude Rajchl, Majerová, Nerušil a ostatní? Nevezou se jen na vlně lidové euforie, aby si pak celou „revoluci“ ukradli pro sebe? Jak věřit rychlokvaškám? Nebo je to pravda, že Vrábel dostává peníze z Ruska? Nebo od Janečka? Člověk potřebuje naději, ale my už byli tolikrát zklamáni… dá se jim věřit? A dá se věřit Vidlákovi?

Přátelé, pojďme udělat postupně tři věci.

Zlikvidujme ve volbách pětikolku. Pokud to dokážeme, tak jsme se sjednotili. Ukažme, že my se dokážeme tady, přes Vidlákovy kydy, domluvit. Ukažme to nejen Pětikolce, ale i těm, co se teď ucházejí o naše hlasy. Ukažme jim, že naše sjednocení nemá v rukou žádná politická strana. Tyto komunální volby musejí být demonstrací naší občanské síly. Zároveň jsme v nejlepším postavení. Uvidíme námi zvolené kandidáty v komunálu i senátu. Než budou předčasné volby do sněmovny, budeme už vědět, na čem jsme. Už budeme vědět, kdo se nejen ohání zájmem o lidi, ale skutečně to dělá. Pro novou politickou kandidátku je nejlepší vzbudit naděje před parlamentními volbami. Tam naberou moc a skutek utek. Teď je to obráceně. Parlamentní volby budou až naposled. My nejprve uvidíme, jak si vedou a pak je teprve budeme volit. Co víc si přát?
Přijdeme na demonstraci 28.9.2022 na Václavák. Za deset dní. Nebudeme dbát, kdo nás svolal, nebudeme lustrovat řečníky. Někdo to svolat musí a slouží tím nám. Přijdeme tam, abychom znovu zahulákali vládě do oken. Přijdeme tam, bude nás ještě víc než posledně a ukážeme nejen pětikolce, ale i našim řečníkům, že jsme za ten měsíc urazili kus cesty. Ukážeme i těm posledním pochybovačům, že my jsme Česká republika a táhneme za jeden provaz. Kandidáty budeme volit ve volbách. Ne tam na náměstí. Tam si je jdeme poslechnout a zhodnotit. Jdeme si tam vzít zpátky právo na odpor.
A vy, co máte pochybnosti, kdo jste byli mnohokrát zklamáni, ale chtěli byste ještě jednou zkusit věřit alespoň hentomu Vidlákovi, když tak hezky píše… a neumíte nebo nechcete dát důvěru rychlokvašeným politikům, vy si vedle trikolóry ve tvaru jedničky připněte ještě čtyřhrotou vidličku. Namalovanou, vytisknutou, upravenou ze skutečné vidličky, to je jedno. Vy, co přijdete na Václavák kvůli Vidlákovým textům, vy, co jste si nejistí, vy, co si nechcete nechat vzít tuhle naději, vy si připněte znamení, že si přejete, aby budoucí představitelé tohoto státu četli každý den Vidlákovy kydy. Ukažte, že jste přišli kvůli tomuto blogu a kvůli myšlenkám, se kterými už pět let chodím každý den s kůží na trh. Ukažte všem, co se ucházejí o vaše hlasy, že Vidlák píše i za vás. Ukažte všem kandidátům a politikům, co mají každé ráno číst. Chtěli jsme podhoubí, které by formovalo kandidáty, dodávalo myšlenky a poskytovalo zpětnou vazbu… tož tady jedno takové nabízím.

První krok jsme udělali na Václaváku. Druhý krok udělejme u voleb. Třetí a čtvrtý bude opět pod koněm. Ukažme vládě, pochybovačům i všem ostatním, že jsme se sjednotili za Českou republiku, za náš národ a za naší vlast. Ukažme, že na nás nikdo nemá bianko šek, protože už máme způsob, jak táhnout za jeden provaz. Ukažme, že my jsme víc než politika, že se mají čeho bát, protože už nás není hrstka a nenecháme se rozeštvat.

Zítra mě čeká první host, v pondělí o něm bude článek zcela po vidlácku. Nechte se překvapit.

https://www.litterate.cz/ceho-se-nejvic-boji/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 19 zář 2022, 07:09


Reklama pre Zuzanu…
by Vidlák 19 září, 2022

V našem případě jde o Zuzanu Majerovou, předsedkyni Trikolory. První zareagovala na moji výzvu z minulého týdne, první se domluvila, první přijela ke mně a tak má první reklamu od Vidláka. Nedělní oběd, pak pár skleniček portského a spousta povídání. Je jedna z prvních, která rozpoznala cenu vás čtenářů. Jedna z těch, která také vidí ty první kroky probuzené společnosti, která v tom vidí šanci na změnu a nechce tomu stát v cestě.

Povídali jsme si především o začátcích Trikolory… jak to tenkrát bylo s mladým Klausem, jak ji v tom pak nechal, jak je to zbrzdilo, jak to pak znovu rozjížděli, jak pak přišel covid, který jim rozhodil setkávání s lidmi, jak poškozující to v té chvíli bylo, protože videokonferencí voliče nezískáš. Ptal jsem se na Rajchla a jeho odchod, vyslechl jsem si historky ze zákulisí poslanecké sněmovny… a samozřejmě jsme probrali její osobní postoje.

Jako že Trikolora je pravicová strana, ale pravice v tomto případě znamená především redukci přebujelého státního aparátu a ne redukci zdravotního pojištění a důchodového systému. Zdá se, že v Trikoloře chápou, že z České republiky nikdy nebude Texas a kdo přijde do politiky s placením školného a v ordinaci u doktora, ten bude v nejbližších volbách voličstvem odstřelen. Pokud to říkám špatně, tak se hoši z Trikolory ozvěte, že kecám, že Majerová nic takového neřekla a že tu opravdu ten Texas chcete… a já vám s radostí udělám reklamu i na toto a doprovodím vás do politického záhrobí. To platí i pro ostatní strany na Alternativě… hlavně hodně mluvte o privatizaci, o školném a o placení u doktora a nepomůže vám ani deset sedánků u Vidláka ani dvacet demonstrací. . Jestli si v této republice někdo myslí, že budoucnost této země se dá udělat jen a pouze nekompromisním a neregulovaným trhem, tak vám přeju šťastné snění na smetišti dějin.

Trikolora mi ústy její předsedkyně řekla, že v praxi jejich pravicovost spočívá především ve zmenšení úřednictva na ministerstvech a ve snaze zrušit bez náhrady ty miliony paragrafů, díky kterým jsme všichni jednou nohou v kriminále, protože každý den překračujeme zákon.

Opět vyzývám – jestli to tak není, tak ať se takový sebevrah v Trikoloře pěkně ozve, ať pěkně veřejně řekne, že kecám, že tu chtějí mít Texas a ultramegagigahypervolný trh, já to s chutí zpropaguju a zamávám jim na cestě do politické řiti. Ale tak nějak předpokládám, že Majerová obhájila předsednický post, protože dělá a říká to, na čem se tam domluvili.

Také jsme se bavili o schopnosti koalic. Tohle je totiž přesně to, co vám nikdo z politiků nemůže říct dopředu. Jakmile vyjevíte, že jste schopni kompromisů, tak přijdete o část svých voličů, kteří ve vás vidí jedinou záchranu před temnotou a pokud se jen zmíníte, že i v jiných stranách existují rozumní lidi, tak jste pro ně hned zrádce. A platí to i obráceně… jakmile příliš hlasitě řeknete, s kým koalovat nikdy nebudete, tak zase přijdete o ty voliče, kteří vás volí, protože je lepší se padesáti procenty podílet na dobrém díle, než nemít nic. Zdravím Okamuru, tohle přesně se mu povedlo loni před volbami, kdy jasně a nekompromisně řekl, že s Babišem ani ránu… a stálo ho to nejméně tři procenta. Ale nechme minulost minulostí. Myslím, že dneska už to SPD vidí také trochu jinak.

Tož jsme se bavili o politické realitě hnutí ANO, které má svých třicet procent a bude je mít, i kdyby zítra padla vláda a pozítří byly předčasné volby. S touto realitou bude třeba žít a srovnat se s ní. Třeba tím, že už teď v komunálních volbách má Trikolora spoustu kandidátek s SPD. Zdá se, že to hulákání na Václaváku nejen svírá půlky Blyštivému Péťovi, ale také to povzbuzuje ke spolupráci. Od paní předsedkyně jsem se dozvěděl, že Trikolora nebude zastávat zoufale nekompromisní postoje, jako třeba Svobodní, kteří vědí a hlasitě dávají najevo, že všichni jsou nepřijatelní, s nikým nebudou spolupracovat, protože všichni můžou za naši současnou bídu… ale dodnes jim nedošlo, že ve svém postoji zůstali sami. Čímž vůbec nechci říct, že mezi Svobodnými nejsou normální lidi.

Minulý týden jsem někde v diskusi napsal, že lídr či vůdce nikdy nevzniká výběrovým řízením. Dělali jsme to celé roky – snažili jsme se dohlédnout do těch nejtajnějších zákoutí duše politika. Snažili jsme se je lustrovat a hledali jsme někoho, kdo by si naši důvěru zasloužil. Nikdy se to nepovedlo. Ani nemohlo. Lídr či vůdce se musí prostě osvědčit. To nenaplánujete. Musí se nejprve dostat do krizové situace, musí být v pokušení, musí dostat lákavou nabídku, a až pak teprve se ukáže, jestli je tu pro lid a nebo proti lidu.

Podívejte na našeho derniéra. Není to tak dávno, co dštil síru na neschopnou Evropskou unii, od které nikdy nepřišlo žádné dobré řešení. Všichni jsme to video viděli. A sotva se dostal nahoru, tak je z něj největší eurohujer a nejspíš opravdu věří těm hovadinám, které nám říká. Podobné je to se všemi. Nikdy nevíte, který vypínač v mozku přecvakne a co s člověkem udělá vysoké postavení. Platí to i pro celé politické strany. Nikdy nevíte, jaký vliv tam převládne, jak moc je to trvalé a co to způsobí. Podívejte na ČSSD – ti dokázali ze strany se třiceti procenty voličů dopadnout na dno a ještě usilovně hrabou, aby se propadli co nejníž. A nepochopí to a nepochopí. Řekli byste do strany Zemana a Paroubka, že to dojde ke Šmardovi a Šabatové? Řekli byste do strany Václava Klause a (chlapa s gulama) Topolánka, že si nejen zvolí do čela něco jako Fialu a nikdo s tím následně nedokáže nic udělat? Však jste viděli derniérovo televizní vystoupení, ne?

K čemu lustrovat? K čemu je prověřování kandidátů, když nikdy nevíte, jak zareagují na evropské vábničky? Obezřetnost je samozřejmě na místě. Jeden z mých čtenářů kdesi napsal, že naším úkolem je politikům pokládat koleje, aby po nich mohli republiku táhnout vpřed. Vždycky se najde lokomotiva, která potáhne. Ale pokud budeme dělat výběrové řízení na strojvůdce, tak tím pouštíme ze zřetele směr, kterým chceme, aby se naše země ubírala. Tohle není úkol pro premiéra. To je úkol nás občanů. My máme definovat, kam se jede a zaměstnáváme si člověka, který to pak udělá. My se teď musíme postarat, aby si kterýkoliv budoucí premiér uvědomoval sílu českého voliče a věděl, že pokud Českou republiku zradí, bude vynesen v zubech.

My teď musíme demonstrovat, aby to hučení a mávání českými vlajkami vešlo do kolektivní paměti celého národa a především všech politických stran na příštích dvacet let. Musíme do kolektivního vědomí vypálit ještě hlubší díru než byl Listopad 89.

Doteď jsme hledali ideálního kandidáta. Nikdo takový neexistuje. Teď pojďme držet myšlenky a ideje. Kdo souhlasíte s Vidlákem, který pět let nosí každý den kůži na trh, pojďte teď se mnou. Kdo souhlasíte s tím, co píšu, postavte se ke mě do řady, šiřte tyto texty, noste je těm, kdo fejsbůk nemají a věřte, že tentokrát je nás tolik, že to můžeme dokázat.

Nebudeme volit pětikolku za žádnou cenu, a to ani tam, kde mají osvědčené a dobré lidi. Nebudeme je volit, protože sebelepší starosta vám plyn nesežene a pracovní místa nezachrání. Maximálně vám líp zorganizuje frontu na chudinskou polívku. My potřebujeme levnou elektřinu a levný plyn. Všechno ostatní jsou podružnosti. Bez levné elektřiny a plynu budeme zakrátko všichni na vymrzlém pracáku. Proto musí stovky a stovky pětikoaličních starostů nade vší pochybnost vědět, že prohráli kvůli svému předsedovi a musejí si ho sami zaříznout.

Půjdeme na demonstraci. Už to umíme. Umíme se zorganizovat i bez mééédií. Nepotřebuje servis od Seznamu. Umíme zahulákat, až se ve Strakovce třesou okna. Teď jim všem ukážeme, že jsme schopni společného postupu, kterého se vždycky báli a dělali vše pro to, abychom se neměli jak domluvit. Aby se domluvili jen ti od líbodémo. Rozděl a panuj se to jmenuje. Teď už máme prostředky, jak se domluvit. Proto všichni čtete tento text. A je vás opravdu hodně.

Tento týden postupně představím další společné kroky, které můžeme udělat a pokud je uděláme, tak v této zemi změníme pravidla hry. Ukončíme tu praxi, kdy nás potřebovali jen jednou za čtyři roky na předvolebním mítinku… Musíme se totiž postarat ještě o jednu věc. Nejenže nebudeme volit Pětikolku, ale musíme také zařídit, aby naše hlasy nepropadly. Za týden se ukáže, jestli kromě čtení Kydů umíme i trochu té taktiky. Pojďme ukázat, kolik nás je. Ukažme to ve volbách, ukažme to na demonstraci. Připneme si trikoloru v podobě jedničky, protože Česká republika je na první místě. A připneme si znak vidlí, protože na nás nikdo nemá bianko šek a chceme, aby budoucí premiér četl povinně Vidlákovy kydy.

Jo a jen tak na závěr… Než Majerová odjela, chtěl jsem jí tak zhruba říci, o čem tento text bude. Nechtěl jsem jí uškodit. Slíbil jsem reklamu a ne grilovačku. Zastavila mě a řekla, že si to zítra přečte, že si to nepotřebuje odsouhlasit… a odjela. O něčem to svědčí.

https://www.litterate.cz/reklama-pre-zuzanu/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 20 zář 2022, 07:46

Až budou henty předčasné volby… by Vidlák 20 září, 2022

…aneb malá úvaha o taktice.

Jak vidíte, přátelé, snažím se, seč mi klávesnice dovolí, aby z pětikolky nezůstal kámen na kameni. Naše výzva, abychom je teď v komunálkách a senátních volbách nevolili, nikdy a za žádnou cenu, tu si přečetla nejen půlka národa, ale spolehlivě i každý poslanec. A jak se tak dívám po fejsbůkových kampaních, tak o ní ví téměř každý místní modropták, pirát, starosta i lidovec. Jediná TOPka je zřejmě ještě nad věcí, protože Markéta teď intenzívně plete svetry a v Praze se internetoví svazáci snaží cenzurovat, co jim Cukrberg dovolí, aby žádný jiný názor nenarušil posvátný boj za ojrohodnoty. Jinde se TOPka moc nevyskytuje.

Tak co Modroptáci? Těšíte se těšíte? Půjdete od válu a místo vás to vezme někdo úplně jiný…. To proto, že jste si zvolili kreténské předsedy a nechali jste je bačovat. Včera už jsem zaregistroval první fejsbůkové kampaně, kterými se snažíte vymezit vůči derniérovi. Nebude vám to nic platné.

Mimochodem… podívejte se na senátní obvod Olomouc. Nasadili tam proti Majerové samé těžké váhy. Samý Prof, MuDr, MBA, PhD. Šedesát titulů před jménem, třicet za jménem, úctyhodné ksichty… Ještě se k tomu tento týden dostaneme – já vám nechci radit, jak máte volit, protože tam u vás nebydlím a tak nějak si myslím, že když jste schopni přečíst moje texty, tak jste schopni také myslet a sami víte nejlíp, jak to u vás v obvodě vypadá. Jde o to nevolit pětikolku a nenechat propadnout hlas. Jak to udělat, to víte lépe než já. Já si ohlídám Vidlákov. Ale kdybych bydlel v Olomouci, hodně bych si přál vidět ty „kvalitní pětikoaliční kandidáty,“ s těmi tituly před i za, jak volají Fialovi, že tituly nestačily a senátorkou je Majerová… jediná bez titulu… Burani jí to hodili a to všechno jenom proto, že předseda je debil… Takže milí Hanáci, co čtete Vidlákovy kydy… dejte si tam s volbou záležet. Nevolit modroptáky, nevolit STAN, nevolit KDU, ani toho Piráta a hlavně nenechat propadnout hlas…

Já ale dneska chci mluvit o úplně jiných volbách.

Jak vidíte, přátelé, celá ta ojrohodnotná vláda se nám jaksi hroutí. Z Fialy už mají srandu úplně všichni a sledujte jeho kolegy, jak se tváří, když stojí před kamerou a chválí šéfův projev, jak byl úžasný. Je jim hodně trapně. Hodně moc. On Signál I. je stejný nejen k nám na veřejnosti, ale i ke svým stranickým kolegům. Také jim vysílá ty stejné signály a oni jsou na něj stejně naštvaní, jako my. Ale ty koryta a prebendy… těch je škoda. Takže se ještě drží.

Příští týden už budou v totální panice a budou mít Václavák plný lidí, kteří tam budou vyhlašovat hento právo na odpor a Bůh sám ví, co si pod tím představují. A jak řekl Don Pablo, jestli se ty demonstrace utrhnou, tak půjde do prdele úplně všechno a oni půjdu první. A hned za nimi ti minoritní akcionáři ČEZu, pak další všichni ti kecálci z ministerstev, do toho bída, mor, neštovice, cholera, hlad, zima… Po pár měsících totálního rozvratu pak zazní virbl… a vchází Putin, celý v bílém. Oni vědí, že to tak bude, pokud něco neudělají.

Teď o víkendu jim ukážeme, že se u nás politici vyměňují volbami a ukážeme jim, jak moc to myslíme vážně. A ve středu jim na Václaváku řekneme, že nebudeme čekat dlouho. Ukážeme jim, že nemusíme jen řvát „demisi, demisi,“ ukážeme jim, že to může být podstatně horší.

Ale ono jim to dojde. Nejpozději teď po víkendu. Tohle neorganizuje Česká televize a americká ambasáda. Tohle jde zdola a mééédií už netřeba. Na tohle ještě nemají manuály. Ba nemají ani ty těžkooděnce, protože ti také doma zvolna přimrzají. Kevlarem nezatopíš.

Já bych proto čekal, že ty předčasné volby přijdou. Ne hned. Oni se pokusí nejprve o nějakou vládu národní jednoty. Budou rozdávat mnohem lepší žebračenky, budou se snažit prosit i hrozit, prostě udělají všechno pro to, aby se ty demonstrace neutrhly. Obětní kozel už je připraven a řezníci sbírají odvahu. Teď záleží jen na nich, jak dlouho nechají tlakovat tento papiňák. Ale už vědí nade vší pochybnost, že čím déle to nechají, tím spíš je to zničí všechny. Čas běží… kluci, čas běží. Jestli budete ještě měsíc váhat, tak už vám zřejmě ani sestřelení Fialy nepomůže.

Zatím totiž nikdo nevolal po diktatuře. Ani jeden řečník nezpochybnil demokratické principy. Ani jeden požadavek nešel proti ústavě. Všichni zatím předpokládají, že tato krize nebude vyřešena střelbou, ale parlamentními volbami. Samozřejmě záleží na Vítkovi Rakušanovi, jestli nebude blbej a nezkusí nějakou operaci tajných policajtů a gumové projektily. Nedoporučoval bych mu to. Protesty by se fakt mohly utrhnout. Zatím se pěkně pokojně volá po demisi vlády národní katastrofy. Ani jedno sklo neprasklo, ani jedno auto nehořelo. U nás se dělá Pražské jaro pokojně. Zatím… stačí jeden pendrek, jedna kulka… a nikdo to už nezastaví.

Existuje hodně scénářů, jak to půjde za sebou a jak budou tam ve sněmovně zachraňovat nezachranitelné, ale podle mě za relativně krátkou dobu půjdeme k předčasným volbám. A tady začíná henta úvaha o taktice…

Představte si sami sebe jako zhrzeného a značně vymrzlého voliče ODS, TOPky, či Starostů… vláda padla, derniéra zařízli vlastní členové… Myslíte, že byste byli natolik zhrzení, že najednou půjdete a hodíte to Okamurovi? Myslíte, že člověk, který ODS volil třeba kvůli Zahradilovi a zjistil teď s hrůzou, co vlastně zvolil, tak jako úplně přepne svůj život a poběží za Foldynou, aby ho šťastně miloval až do smrti?

Často se setkávám s tím, že jedině SPD je ta správná strana, protože je tu už dlouho, je autentická, drží svůj program a nikdy neuhnula. Jo, je to pravda. Já bych k tomu ještě dodal, že třicet procent lidí si myslí, že správná strana je ANO, bo jejich šéf už si nepotřebuje nakrást, tvrdě pracuje, rozumí bysnysu a všechna ta novinářská špína je jen kampáááň. To je úplně stejná pravda, jako že SPD by teď rozhodně na volbách neprodělala.

Přátelé, vzpomeňme si, že minule propadlo milion hlasů, které SPD ani ANO nedostaly. Nedostaly je, i když jsme poměrně jasně říkali, že ostatní strany se do sněmovny nejspíš nedostanou a hlasy nejspíš propadnou. Nepomohlo to. Milion lidí mělo k SPD výhrady a Andrejkovi to také nehodili. Ti nikam nezmizeli. Někdo možná SPD (a ANO) zvolí, protože menší zlo, ale všichni určitě ne.

A teď si vezměte, že tady budou statisíce hlasů lidí, kteří byli od pětikolky podvedeni. Ti se teď budou rozhlížet, komu dát svůj hlas po modroptáckém hyperdebaklu… a co uvidí? Veľký Bocián, proti kterému bojovali od první minuty, SPD o které by si nikdy kolo neopřeli… Foldyna s Nočními vlky… Jako vážně myslíte, že provedou takový coming out a budou je šťastně volit? To si spíš dovedu představit, že se otřepou z porážky a řeknou si, že Fiala byl sice děsněj kretén, ale teď už tomu velí Blažek nebo Kuba a i když jsou to taky volové, tak jsou vlastně přijatelní, protože není komu jinému. A tak to modroptákům zase hodí, protože teď už jsou euroskeptičtí… A budeme tam, kde jsme byli.

Podobné to může být u Starostů, Lidovců i Pirátů.

Není lepší, když tihle voliči budou volit Trikoloru, která se teď učí tábořit s SPD a mají společné kandidátky? Protože když mají společné kandidátky, tak je i nějaká šance, že se domluví i do jiných voleb. Trikolóra je taková národnější a ještě více euroskeptičtější ODS a s Okamurou se evidentně umějí domluvit… Nebo je lepší, abychom tu dál měli tragédy z ODS?

Není lepší, když bývalí voliči Starostů budou volit PRO, jehož předseda také čte Vidlákovy kydy? Není to lepší, než aby si obnovili Gazdíkostranu i s Lufthonzou, protože nebudou mít na výběr? I kdybychom se udemonstrovali, ti lidé, co zvolili pětidemoliční vládu, ti nikam nezmizí. Sice budou vyhrožovat, jak se odstěhují, ale stejně tu zůstanou. Otřesou se, někteří odpadnou, ale ti další potřebují mít nějaký zlatý most, po kterém by odešli. Stejně tak žádná demonstrace nezmění to, že Babiš má republiku objetou svojí kampaní, má všude místní organizace a může si zaplatit nejlepší pí ár.

No, jestli někdo čeká, že hentu vlasteneckou frontu zachráníme sjednocením na jednom jediném spasiteli, tak se obávám, že těžko. Nemohu uvěřit, že to říkám, ale pokud nechceme mít za chvíli pětikolku opět v plné síle a ještě více vyfutrovanou penězi z USA, tak je musíme pustit k těm novým mladým sekáčům, co teď volají po plynu z Ruska.

Já se tento týden budu snažit spojovat. Budu o mých hostech mluvit hezky. Nebudu je svlékat z kůže, nehodlám je nachytat na švestkách, nebudu vítězoslavně odhalovat nějakou dávnou špínu. Nejsem Witowská nebo Moravec. Nebudu z nich dělat debily pro sledovanost. Nebudu je stavět proti sobě. Budu se jich ptát, jak to vidí s budoucím koalováním a domlouváním do voleb. A ujistím se, že opravdu vědí, co hlásají a jsou připraveni za to nést odpovědnost.

Potřebujeme se spojovat. Potřebujeme, aby Trikolóra našla co nejlepší společnou řeč s SPD. Potřebujeme, aby si navzájem mohli věřit, aby překonali dávné i nedávné chyby… ano, i podrazy. Potřebujeme, aby zhrzení voliči ODS volili raději Rajchla než Ptákostranu. Potřebujeme se Rajchla zeptat, jak to on myslí se svým novým pravicovým programem. Potřebujeme všem hentým národním pravičákům vysvětlit, že český volič tu nikdy nebude chtít Texas. Potřebujeme, aby všichni tito lídři byli ve spojení s námi, aby od nás dostávali lepší zpětnou vazbu než přes stranické aparáty a pětiminutové rozhovory v kampani. Potřebujeme být skutečná občanská společnost. Potřebujeme být sjednoceni zdola, potřebujeme táhnout za jeden provaz, jinak to dopadne jako obvykle.

Já to teď nezkazím. Pokud nebudu moci říct něco dobrého, nebudu raději říkat nic. Teď v pátek a v sobotu odstraňujeme pětidemolici. Ale brzy budou volby, kde už Pětikolka nebude. Už nebude stačit, proti čemu jsme. Bude důležité, pro co jsme. Pořád tu budou pražští líbodémo, pořád tu bude ANO a jeho voliči a pořád tu budou lidé, kteří to nehodí ani ANO, ani SPD.

Už se s tím fakt opakuju… dumejte, dumejte. Za nedlouhý čas to bude důležité. Abychom se pomocí demonstrování a občanského neklidu nedopracovali od Fialy k tomu stejnému v bledě modrém.

https://www.litterate.cz/az-budou-henty ... sne-volby/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1098
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 21 zář 2022, 06:02

Praktické pokyny k zabíjačce
by Vidlák 21 září, 2022

Poslední týden chováme prase na čisté podestýlce. Krmíme ho vlákninou, aby mělo střeva v co nejlepším stavu. Zajistíme mu dostatek vody a co nejméně stresu. V den zabíjačky se ho snažíme co nejméně vyvést z míry neobvyklou činností a snažíme se, aby do poslední chvíle nevědělo, co přijde. Vykrvovací vpich provádíme bezprostředně po omráčení…

Tak tato řeznická doporučení jsme poněkud nesplnili. V posledním týdnu naopak udržujeme všechny poslance z Pětikolky v patřičném napětí. Všichni vědí, že bude volební zabíjačka a jsou patřičně nervózní, jak to dopadne. Výzva, nevolit kandidáty Pětikolky, je úplně všude. Vědí to. Teď už jen doufají, že dopad nebude zase tak velký.

Já vím, že mi to neuvěříte, ale dneska jsem mluvil s jedním místostarostou od STAN. Odkudsi ze západních Čech. Ptal se mě, zda bych o něm napsal článek, že se distancuje od své strany. Doufá, že by mu to mohlo zachránit místo na radnici. Je tam už tři volební období, lidi ho mají rádi, on sám čte dlouhodobě Kydy a ke Starostům se už dávno dostal jako slepý k houslím, kdy se ještě nevědělo, co jsou zač. Byl by ochoten se jednoznačně identifikovat.

Shodli jsme se na tom, že by jeho političtí kolegové řvali jak to píchlé prase a udělali by mu ze života peklo, ale nejspíš by neměl problém dostat nabídku od těch nových a mladých sekáčů. Za tu odvahu, říct na celou republiku, že jeho předseda je škůdce národa. Celkem logicky se rozhodl raději mlčet.

Vůbec se mu nedivím, my tady v té naší demogracyji máme tak vysokou politickou kulturu, že by mu něco takového mohlo zničit nejen politickou kariéru, ale také rodinu. Tohle by si užila i celá řada novinářských hyen a manuály, jak zlikvidovat člověka, ty se teď předvádějí na Vrábelovi. Takže si to nakonec rozmyslel. Je lepší přijít o místo na radnici, než si podělat život.

Ale Vítku… jsou tam… Vědí, že na ně dojde. Kvůli tobě!

Mňo a my si dneska dáme pokyny, jak se taková politická zabijačka v praxi udělá.

Zaprvé tak nějak předpokládám, že když čtete zde na Kydech moje sáhodlouhé výplody, komentujete je, dáváte jim lajky a sdílíte je, tak máte také přehled o situaci ve vaší obci, kde budete volit. U senátních obvodů to bude horší, protože volby do senátu jaksi nemívají hojnou účast. Ale obzvlášť vy, co jste v senátních obvodech, kde se letos volí, vy prostě volit musíte. Sestřelení senátoři je totiž budou bolet ještě mnohem víc. Do toho se dává dost peněz i času, také prebendy jsou podstatně větší a je to teplé místečko opravdu nadlouho. Za šest let v senátorském křesle dokážete třeba i zničit Škodovku v Číně. Zdravíme Vystrčila. Ten prostě nesmí obhájit za žádnou cenu.

Dávejte si pozor a řádně si to projděte – leckde se kandiduje za Pětikolku pod různými místními hlavičkami a zdánlivě neškodnými názvy. Ani tohle jim nesmí pomoci. Jakmile někde bude jen stín podezření na Modroptáky, lístek zmuchlat, zahodit, spálit.

Já ještě do pátku podpořím nějaká konkrétní jména, především pro volby do senátu, ale teď říkám rovnou, že vy jste tam doma a vy víte asi tak stokrát líp než Vidlák, jaké jsou šance kandidátů, tím pádem víte mnohem lépe než já, co je a co není reálné. Moje doporučení si přečtěte, ale zacházejte s ním velice opatrně.

Hlavní je, aby váš hlas v komunálkách nepropadl. Protože jinak je to stejné jako ve volbách do sněmovny – pokud zvolíte někoho, kdo se nedostane, o váš hlas se podělí ti, kteří se dostali. A pětikolka všude bude mít nějaké voličské jádro, které jim to hodí, i kdyby Fiala mluvil o demolici české státnosti na plnou hubu. Kandidátky pětikolky musejí být přečísleny jinými kandidátkami a tak je důležité, jim nepomáhat volbou stran, které nemají šanci uspět.

Hlavně nenechat propadnout hlas.

Obecně bych to viděl jednoduše – kde můžete, tam to hoďte SPD. Ti mají kandidátek hodně, leckde je mají dohromady i s Trikolorou a dalšími menšími stranami. SPD jsou zavedení, program mají pořád stejný, takřka každý, kdo v naší republice mezi politiky za něco stál, měl trochu odvahy a nesklonil koleno před EU, ten nakonec skončil u Okamury… to také o něčem svědčí. Volbou SPD se zároveň vyhnete volbě různých místních břídilů, kteří si udělali kandidátku a už se cítí být mistry světa.

Hele, jak se tváří Okamura, to všichni víte ne? Představte si ten jeho úsměv, jak bude chodit příští týden po sněmovně a vyjadřovat Fialovi upřímnou soustrast…

Kde není SPD nebo kde si nebudete jistí s preferencemi jiných stran, tam to hoďte hnutí ANO. Pochybuju, že by se kdekoliv v republice kandidátka ANO nedostala do zastupitelstva. Spolehlivě nepropadlý hlas. Já vím, že někomu se z toho budou prsty u nohou zatínat v pěst, že Veľkému Bociánovi to nelze hodit ani náhodou, ale nezapomeňte, že v těchto volbách máme jako hlavní úkol, k smrti vyděsit Fialu, Rakušana, Jurečku, Pekarovou a Bartoše. Máme za úkol jim vyrobit tisíce a tisíce naštvaných spolustraníků. To je nejdůležitější. A že ANO v komunálu přidáte pár procent? Co už… Navíc vidět Fialu, jak mu Babiš vyjadřuje soustrast hned po Okamurovi… to za to stojí ne? Berte to jako malou pomstu za ty televizní projevy, kde se nám derniér vysmívá do očí.

Jděte na jistotu, nenechte propadnout hlas a nevolte Pětikolku. Nezapomeňte, že starosta vám levnou energii nezařídí a pracovní místa vám také nezachrání. Maximálně vám lépe zorganizuje frontu na chudinskou polívku. A všichni ti pětikoaliční komunální kandidáti musejí vědět, že to projeli kvůli svým předsedům.

Stejně to musí dopadnout i ve všech sedmadvaceti senátních obvodech. Tady můžeme dosáhnout ještě mnohem většího triumfu, protože volební účast bývá ubohá. Pokud všichni přijdete i k senátním volbám, můžete úplně přeházet pořadí a z favoritů udělat nýmandy.

Ale specifika této volby si zaslouží svůj vlastní článek.

Zítra.

A teď si všichni vzpomeňte na nějakého dlouholetého nevoliče mezi svými kamarády, běžte za ním a dostaňte ho k volbám. Ať mu nepropadne hlas a ať nevolí pětikolku. Každý nevolič na naší straně, který teď volit půjde, je cenný. Ten mění celkovou bilanci. Každé procento vyšší volební účasti, které bude směřovat mimo Pětikolku, je důležité, protože sníží sílu tvrdého jádra jejich voličů.

https://www.litterate.cz/prakticke-pokyny-k-zabijacce/

Odpovědět