Vidlákovo kydání...

Odpovědět
Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 16 bře 2024, 00:00

Ve středu by to šlo… by Vidlák 15 března, 2024

Příští týden ve čtvrtek pojede Fiala na jednání Evropské rady. Budou se tam radit, co dál dělat s rebelujícími zemědělci, kterým na jedné straně pouštějí drobečky jako držhubné a na straně druhé schvalují zvěrstva, která mají zemědělce přivést do likvidace. Jako třeba poslední hlasování Evropského parlamentu, kde si vymysleli, že živočišné chovy jsou z hlediska emisí totéž co průmysl, takže pro ně začnou platit stejná pravidla ohledně emisí, jako pro továrny.
Zároveň má ministr Výborný naplánovanou cestu po Jižní Americe… ano přesně po zemích MERCOSUR, kterým chce EU otevřít zemědělský trh pro bezcelní a bezkontrolní dovoz zemědělských a potravinářských produktů… Určitě jim tam bude říkat, aby do Evropy nic nevozili, že tady máme pro potravináře přísnější předpisy a že jejich maso nechceme, že?

Na jedné straně europapaláši i jejich čeští nohsledi mluví o úlevách pro zemědělce a na druhé straně dělají přesný opak. Zařizují, aby do Evropy proudily zemědělské produkty, které nemusejí splňovat evropské předpisy, nemusí se za ně platit clo, nemusí se nic. Koneckonců, Američani žerou GMO už dlouhé roky a také žijí, ne? Sice mají tři sta kilo a prášky baští po tubách, ale koho by to zajímalo. Malé ekologické chovy, kde maso stojí tisíc korun za kilo, ty pro naši novodobou aristokracii zůstanou. Chudina ať si dá mouku z ukrajinské pšenice.

Znovu podotýkám, že grýndýl teprve začíná. Co se teď děje, to ještě není nic proti tomu, co mají v plánu!

Jako fakt si někdo myslí, že když pro kravín budou platit stejné předpisy jako pro Křetínského elektrárnu, tak tam mlíko a maso vyprodukují levněji než v Argentině? Nebo když bude muset traktor plnit normu EURO 7, tak bude lacinější než stejně silný Bělorus? Díváme se na likvidaci zemědělství v přímém přenosu. A nejen zemědělství. Díváme se na likvidaci průmyslu, likvidaci všeho.

Včera jsem byl svědkem, že zemědělci opravdu nejsou rozdělení. Byl jsem u schůzky těch „zlých“ zemědělců s představiteli Agrární komory a Zemědělského svazu. Hodlají se k vládě chovat stejně, jako se vláda chová k nim. Nikdo nenaletěl na drobty z vládního stolu. Všichni vědí, co jim hrozí, všichni vědí, co je čeká a nemine, pokud to nechají být. Jan Doležal a Martin Pýcha poděkovali frajerům, co se nebáli vysypat hnůj, vyskládat balíky slámy a také trochu rozmetat, protože díky tomu vše dostalo úplně nový rozměr.

Ptal jsem se onoho traktoristy, jestli už o něm mohu psát, protože je hrdina a měl by být slavný. Opět mi to zatrhl. Mám mluvit o grýndýlu a dovozech ukrajinského obilí…

Mimochodem… vyslechl jsem si spoustu zábavných historek o ministrovi zemědělství, kterému pak zamrzal úsměv na rtech a původně povýšená a arogantní slova jaksi začala váznout v krku. Hodně jsem se nasmál, když mi líčili bezprostřední reakci vládní ochranky, která hystericky řvala do vysílaček, že došlo k napadení úřadu vlády a protože na Vnitru tuhle vládu nesnášejí úplně nejvíc (proč asi, Vítku?), dostala se ke mě informace, že policejní obrňáky už byly na cestě ke Strakovce, ale nakonec je otočili zpátky… Jo, a ten kovboj, co sahal po pistoli, ten byl údajně od Koudelky. Od BISky… to jen abyste věděli, co proti nám stojí a kolik odvahy bylo zapotřebí.

Prosím nedivte se. Když byla krize v roce 2008, tak k nám přišla zvenčí a tehdejší vláda se snažila hasit požár, který nezpůsobila. Řešila ho špatně a se spoustou chyb. Bylo v tom víc ideologie než ekonomického rozumu. Ale… krize přišla zvenčí. Tato vláda krizi způsobila sama svými rozhodnutími a svými prioritami. Způsobila ji svou nekompetentností, neschopností a hloupostí. To je velký rozdíl a oni vědí, že jim hrozí mnohem horší konec, než Topolánkovi, Nečasovi či Kalouskovi.

Zlí zemědělci navrhli, že by se ve středu 20.3. mělo protestovat v Praze a nejen v Praze a následovat tím bratry Poláky, aby se páni premiéři pěkně podívali z oken a věděli, co je doma čeká, když tam budou ve čtvrtek kolaborovat s evropskými hodnotami proti svému národu. Blyštivý Péťa potřebuje pro toto jednání jasný signál a tak by mu měl být poskytnut. Bylo by vhodné se postarat, aby jednání Evropské rady probíhalo v hysterické a pochmurné atmosféře. Aby si tam kuloárně povídali především o tom, jak se pod nimi houpou křesla, klesají jim preference a při návratu je čekají uličky hanby.

Zemědělci se k vládě chtějí zachovat přesně stejně, jako se vláda zachovala k zemědělcům. Šéfové Agrární komory a Zemědělského svazu odjeli s požadavkem zlých zemědělců, že chtějí ve středu do Prahy a čekají od nich, že to ohlásí.

Zemědělci, jste ještě připraveni přijít? Přes všechny prohry v minulosti, přes všechna opatření, které vláda proti zemědělcům použije, přes všechnu nejistotu, jak to dopadne? Gaučovým chytrolínům rovnou říkám, ať zůstanou doma a mlčí. Raději deset statečných, než tisíc fejsbůkových kverulantů. Raději jeden, kdo dovede zatnout zuby a chápe, že dnešní války se vyhrávají výdrží, nikoliv geniálními manévry. I ty politické války.

Co vy, dopravci? Přidáte se? Už víte, jak vypadá odvaha a co můžete udělat. Jste připraveni někde na hraničním přechodu připraveni podstoupit policejní bloček i policejní klepeta? Podrží vás vaši kolegové, stejně jako zemědělci podrželi toho svého? Ne, neptejte se, co máte dělat. Prostě běžte a udělejte to. Kdo se nebouří, ten nic nedostane. Když mohla vláda hladce odmávnout přijetí desítek tisíc migrantů a nebo platbu dvacet tisíc euro za každého, když mohla koupit předraženou síť benzínek, tak má dost možností pomáhat i tomuto národu. Kdyby chtěla… ale ona nechce.

Co vy, slévači, svářeči, zedníci, skladníci? Pořád dobrý? Pořád se nic neděje, práce je dost, ceny jsou nízké a mzdy vysoké?

Ne, ještě to není upečené. Protest ještě není ohlášený. Ale ve středu by to šlo… minimálně zlým zemědělcům by se chtělo… poslat Fialovi ten nejjasnější signál na jeho cestu do Brusele a Výbornému stejným způsobem vzkázat, ať se snad raději z té jižní Ameriky nevrací.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/zemedelci-vyjedou/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 16 bře 2024, 22:37

Narozeninová… by Vidlák 16 března, 2024

Přátelé, dnes mám čtyřicáté třetí narozeniny. Žádné kulaté číslo, prostě jsem zase o rok starší. Navíc, pokud vím, sedmnáctý březen není nijak zajímavé datum. Roku 461 v tento den zemřel Svatý Patrik. Ale jinak žádná významná bitva, žádné dějinné zvraty, žádné otevírání významných staveb nebo narození nějakého významného státníka. Nic důležitého. Kromě toho Svatého Patrika jsem si jediný milník pro tento den zařídil sám. Před rokem jsem dostal registraci na Institut českého venkova a i když jsem své zaměstnání opouštěl pozvolna, od tohoto dne jsem henten bloger na volné noze.
Dneska jsem také dosáhl třiceti čtyř tisíc sledujících na fejsbůku a můj dosah se přehoupl přes sedm set tisíc lidí. Po delší době jsem se podíval na statistiku přímo Vidlákových kydů i Litterate a rovněž to byl velmi hezký dárek. Přibývá to, přibývá. Jeden milý dárek mi chystají i zemědělci, ale má to být překvapení, takže mám vydržet, oni mi všechno včas řeknou… Tak jsem napjatý jak řemen z transmise.

To všechno díky vám, čtenářům. Jste to vy, kdo sdílí moje články, vy je přeposíláte v mailech, vy mi děláte zpětnou vazbu v diskusích, vy mě chválíte i napomínáte, vy mi zprostředkováváte kontakt s realitou. Strašně si vážím toho, že jsou se mnou stále ještě i ti, kteří mě začali číst tenkrát v roce 2012 u Vlka na jeho vlkovobloguje.

Rád bych dnes poděkoval i těm, kteří mi dali důvěru a rubriku u sebe na stránkách. Martině Kociánové, Jardovi Polanskému, Honzovi Fulínovi, Marku Stonišovi, Ivanovi Smetanovi, Petru Burešovi… i všem ostatním, kteří za mnou v uplynulých letech přijeli, ponoukli mě k něčemu a pomáhali mi táhnout blogerskou káru o kus dál. S některými se naše cesty zase rozešly, ale doufám, že se rozešly v dobrém a až se jednou zase sejdeme, vezmeme se kolem ramen a půjdeme zase kus pěšiny spolu.

Děkuji Petře Rédové, že mě loni tak nějak politicky adoptovala, Davidovi Moosovi i ostatním z jejího týmu. Vážím si, že každý den namlouvá moje články a každý den vznikne audio i video verze. Vždycky jsem si nejvíc cenil pracovitosti a tohle považuju za jeden z největších počinů, který udělal hodně pro to, aby se Vidlák stal opravdu známým. Jen díky každodenní práci těchto lidí jsem měl několik virálních videí a to nejznámější mělo jeden a půl milionu shlédnutí.

Za čtrnáct dní se uzavírají kandidátky do eurovoleb… hádejte na které budu… Na žádné. Tímto dělám dlouhý nos na všechny, kteří „mi viděli až do žaludku, měli mě přečteného“ a věděli, že to dělám kvůli politickému korýtku. Smůla… snad někdy příště. A abych nikomu nekomplikoval život, rovnou hlásím, že já sám to v eurovolbách hodím právě Petře Rédové, protože si to za těch 400 namluvených článků a videí prostě zaslouží. Samozřejmě budu porovnávat a hodnotit šance jednotlivých stran a budu psát, mezi čím si vybíráte, budu hodnotit kampaně, šikovné počiny i chyby, ale tentokrát sděluji svou osobní preferenci dlouho dopředu, abyste o ní věděli.

Zažil jsem neuvěřitelně naplněný rok. Užil jsem si svoje a moje rodina také. Uhnal jsem si cukrovku i vysoký tlak, už vím jaké to je, když člověk nemůže starostmi usnout, i když nemůže usnout z euforie a pocitu dobře odvedené práce. Bylo mi někdy ouvej a vážně jsem se zamýšlel, jestli mám toto všechno zapotřebí a měl jsem i úplně normálně strach… obzvlášť, když jsem utíral jsem slzičky z tváří mé manželky a uklidňoval znepokojené děti, které se bály, že jejich táta půjde do vězení… ale ať se dělo cokoliv, ať se dařilo nebo nedařilo, ať jsem byl nahoře nebo dole, vy, čtenáři, jste mě vždycky podrželi.

Pochybuju, že by kterýkoliv sportovní oddíl měl lepší fanoušky, než mám já.

Vy jste byli ti shovívaví, vy jste mě nezavrhli, když jsem dělal chyby, vy jste mi odpouštěli, když jsem se vydal špatnou cestou, vy jste na mě čekali, když jsem pak doháněl situaci. Vy jste mi při osobních setkáních říkali hezké věci, vy jste mě povzbuzovali, navštěvovali a drželi nad vodou. Vy jste mi dokázali, že největší spoleh je v této zemi na obyčejné lidi, kteří ještě vědí, jak je důležité, držet při sobě.

Děkuji, že vás mám. Vy jste důvod, proč jsem bloger. Vy jste důvod mého optimismu, vy jste důvod, že jsem lopatu vyměnil za nabroušený jazyk a pluh za klávesnici.

Dnes večer si otevřu lahev mého prvního portského, které jsem vyrobil před deseti roky, připiju vám, všem na zdraví a budu doufat, že se s vámi všemi postupně potkám tváří v tvář a přiťuknu si s vámi opravdově.

Děkuji vám všem.

Dnes bez čísla účtu… mám narozeniny.
https://web.litterate.cz/narozeninova-dekovacka/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 17 bře 2024, 22:05


Na Prahu!
by Vidlák 17 března, 2024

Na středu ohlásili Poláci dosud největší zemědělský protest. Kromě hraničních přechodů budou blokovat i dálnice do Německa a samozřejmě hodlají přijet Tuskovi pod okna, aby zřetelně ucítil, jakou podporu mezi zemědělci má. Agrární komora na stejný den vyhlásila český protest na jejich podporu.
Zlí zemědělci si v minulém týdnu pozvali Doležala i Pýchu, aby se s nimi domluvili na společném postupu. Oba přijeli, dali rozhovor TV Prima, nechali se uvítat, pochválili kluky, kteří vysypali před Strakovkou hnůj, rozpovídali se o tom, jak důležitý impuls to byl, jak to všechny stmelilo, jak to pomohlo při vyjednávání, všichni se společně zasmáli nad pomačkaným obličejem Marka Výborného… zkrátka vládla dobrá nálada i dobrá shoda.

Budoucnost byla jasná – je zapotřebí pokračovat v tlaku na vládu již vyzkoušeným způsobem. Hnůj, hnůj, hnůj. Ve větší míře, na více místech, protože ta hromada je vždycky fotogenická, policie kolem ní dává zábrany a hlídá ji, čichové vjemy došly i do poslední kanceláře úřadu vlády a média nemluvila o ničem jiném.

Pánové Doležal a Pýcha pak začali mluvit o středečním protestu, je třeba podpořit bratry Poláky, Slováci tentokrát nepomohou, protože mají prezidentské volby a tamní zemědělci nechtějí přilévat olej do ohně vyhrocené atmosféře… ale jsou to Poláci, kteří svou blokádou ukrajinských hraničních přechodů zajistili, že do EU přišlo „jen“ dvacet milionů tun ukrajinského obilí. Jen pro představu, toho ruského obilí přišlo do Evropy asi milion tun a navíc nebylo v bezcelním režimu.

Naše vláda chce v EU navrhnout, aby se ruské obilí přidalo na sankční seznam a nenakupovalo se. To vyřeší zhruba jednu dvacetinu problémů a naše vláda si z toho udělala téma, které teď Výborný omílá pořád dokolečka. Spin doktoři Pětikolky se zase činili… Ukrajinu podporujeme do roztrhání těla (a do zničení českého zemědělství) a pro ty hloupější budeme mluvit o problému ruského obilí.

Jestli si někdo myslí, že zemědělci jsou úplně blbí, tak se musí jmenovat Petr Fiala…

Když tehdy ve čtvrtek mluvili Doležal s Pýchou o tom, jak vyjedou krotce do regionů, zase se vyfotí na hranicích, odprezentují příběh o zákeřném ruském obilí, kterého je proti tomu ukrajinskému naprosto směšné množství… a pak pojedou domů, bylo vidět, jak nálada v sále chladne. Když pak skončili, vysvětlili jím zlí zemědělci, že tyhle píárové akce i pánové mohou dělat sami. Oni chtějí jet na Prahu, protože v Praze se to všechno rozhoduje.

V Praze je ministerstvo zemědělství, v Praze je úřad vlády a z Prahy se odlétá do Brusele na jednání. Regiony jsou u nás strašně daleko… Blokádu hraničního přechodu bude řešit nějaký místní náčelník a k policejnímu prezidentovi se to vůbec nedostane. Tlak v regionech je tlak na lidi, kteří jsou na straně zemědělců. Normální lidi bydlí v této zemi od Kolína dál a vědí, jaká je situace. To Praha potřebuje tlak. Praha rozhoduje. V Praze se houfují ti, kteří venkov ničí a v Praze je třeba zasáhnout.

Doležal s Pýchou odjeli s požadavkem zemědělců, aby ohlásili protest do Prahy. Sami ať si jedou, kam chtějí, ale pokud se nic neodehraje v Praze, je to zase ztracený protest. Oba vypadali, že tomu rozumí a souhlasí s tím.

Navíc, aby zemědělci dokázali, že to myslí vážně, přijeli včera před Českou televizi, aby si tam odchytili Výborného a Šebka z Asociace soukromých zemědělců a důrazně si s nimi pohovořili. Oba dva pánové totiž mířili do Otázek Václava Moravce. Oba byli odchyceni a jejich rozhovor se zemědělci najdete na zemědělském webu nebo na KTV live.

Mimochodem… pravda a láska včera úplně změnila taktiku… Nebyli vůbec arogantní a chovali se neuvěřitelně slušně a vstřícně. Zemědělce zpovídal Richard Samko, který s nimi zůstal i po natočení rozhovorů a zajímal se o jejich příběhy. Otázkou samozřejmě je, co s tím udělají dramaturgové, ale tentokrát na zemědělce nečekal agresivní intervjuk s návodnými otázkami, který se snažil ukázat, jací dezoláti to jsou, ale uhlazený reportér, který je nechal mluvit, neskákal jim do řeči a dokonce i Výbornému položil štiplavou otázku.

Stejně tak byl neuvěřitelně vstřícný i velitel policejního zásahu. Přijel v civilu, zemědělci ho asi vytáhli od oběda. Akce u České televize samozřejmě nebyla ohlášená, protože když ji ohlásíte, okamžitě se začnou angažovat provokatéři a podobná verbež. Teď přišel příjemný plukovník, který nijak nepouštěl hrůzu, tak nějak mezi řádky oznámil, co bude muset udělat… a co nebude muset udělat. Vysvětlil, co znamená jaký přestupek a pak se vzdálil. Když přijel sůdruh ministěr, policie se držela mimo a nijak nerušila scénu.

Zemědělci byli připraveni hnůj vyklopit, ale kurňa oni nejsou žádní burani. Když se setkali se vstřícností, byli prostě také vstřícní. Na slušnost se prostě neodpovídá neslušností. Navíc… nebyla to jediná akce. Ve stráži pod Ralskem zemědělci hnůj vysypali, místní starosta je za to ještě pochválil. Zemědělci prostě především chtějí jet hromadně na Prahu, protože tam se to rozhoduje a tam je zapotřebí napřít síly.

Kromě toho se nemohu zbavit dojmu, že ta vstřícnost u České televize nebyla náhoda. Na Seznamu vyšla anketa, že vláda má podporu asi 8% lidí. Lhostejnost vláda budí u dalších pěti procent a zbytek Pětikolku nesnáší. Možná už to některým chytřejším mediálním pracovníkům dochází a začínají myslet na zadní kolečka. Koneckonců… je nějak ticho po pěšině ohledně mé osoby. O známém dezinformátorovi Vidlákovi kvičí liberální twitter, ale velká média mlčí tak výmluvně, že to postřehl i můj starý tatínek.

Zpět k věci…

Dnes zasedá Agrární komora. Zlí zemědělci chtějí na Prahu. Chtějí, aby Fiala odjížděl na jednání Evropské rady v hodně špatné náladě. Jestli to Doležal a Pýcha mysleli s tím smířením vážně, tak na středu ohlásí protest v Praze. Pokud ho neohlásí… holt každý svého štěstí strůjcem…

Ale ve středu by to šlo…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/bez-prahy-to-nema-smysl/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 18 bře 2024, 23:12

Raději český kriminál… by Vidlák 18 března, 2024

Tak nám Putin vyhrál v Rusku volby a může si říct podobně jako Karel Gott, že tentokrát to opravdu, ale opravdu nečekal. Jeho podpora je naprosto rekordní, protože Rusové přijali jeho náhled na přibližování NATO k ruským hranicím, sdílejí jeho pocit ohrožení vlasti a mají stejný názor na to, co by se s tím mělo dělat. Bojovat bez ohledu na ztráty i následky až do vítězství.
Kecy o nedemokratickém hlasování si Západ může strčit za klobouk. Rusové sami s tím nemají žádný problém a to je rozhodující. Putin zaútočil na Ukrajinu, ustál západní sankce, rozjel válečnou ekonomiku, poradil si s dočasným nedostatkem vojenského materiálu, za jeden den se vypořádal s Prigožinovým povstáním, přeoritentoval obchod do Asie, Rusko přeskočilo v HDP Německo a válka se pro něj vyvíjí příznivě. Rusové to ve volebních místnostech ocenili a i když leckdo v Rusku oplakává nějakého syna, Putinovi to za vinu nedávají. Všechny hysterické výkřiky o nedemokratických volbách jsou sice hezké, ale na funkci to nebude mít vliv.

Před dvěma roky jsem napsal, že Rusové v této válce dělají, co dělat chtějí. Sice tomu jejich stylu vlastně vůbec nerozumím, ale tomu nerozuměl svého času ani generál Manstein, který ve svých denících konstatoval, že německá armáda má všechno lepší, jenže ty mongoloidní hordy z východu mu každý den ukrojily kus území, ať se snažil jak chtěl. Když teď čtu Andora Šándora, ale vlastně i Petra Pavla, tak je to jak přes kopírák. Rusové by neměli vyhrávat, protože jsou to Rusové! …ale stejně vyhrávají.

Mimochodem… v německém zázemí se tenkrát dělo přesně totéž, co se teď děje u nás a to mě děsí. Různí Goebelsové totiž vystupují před masy a ptají se fanatických davů, jestli chtějí totální válku.

A davy odpovídají stejně jako v roce 1943. Ano, chtějí totální válku. Nadšeně pro ni tleskají. Nasadit naše vojáky (a pak i naše děti) na frontě, přisunout henty wunderwaffen, které zvrátí situaci a hlavně věřit neomylným evropským hodnotám, díky kterým nakonec zvítězíme. Už brzy budeme mít tanky Tiger a Panther, už brzy budeme mít vergeltungswaffen, jen se nesmíme bát přitvrdit a psát svá jména na drony, které zabíjejí ruské vojáky. Nenapadne je, že by to jednou mohlo mít následky… Ruské archivy mají nechutně dlouhou paměť. Oni je tam nikdy nepálí ani neskartují.

Stejně jako v roce 1943, ty nadšené davy jaksi nevidí, že Rusko už je v totální válce dva roky. Zatímco tady se pro válečnou ekonomiku neudělalo vůbec nic a stále je důležitější grýndýl než Ukrajina, v Rusku nepřítele nepodceňují. Zatímco my vymýšlíme občanky v mobilu, Rusové staví muniční továrny. Ruská armáda je silnější než na začátku války, má víc mužů techniky, munice i zkušeností a ta ukrajinská má nedostatek všeho. Jako v roce 1943…

Ne, fakt není náhoda, že se právě teď mluví o nasazení evropských vojáků na Ukrajině. Nic jiného než lidské životy už Evropa nemá. Stejně tak není náhoda, že se v uplynulém roce novelizovaly branné zákony ve státech východní Evropy a jsou jako přes kopírák. Když IQ stosedmička začne o něčem mluvit, tak to nemá ze své hlavy, ale někdo to tam implantoval. Mluví o tom, protože dostal rozkazem o tom mluvit. Mluví o tom, protože odteď už podporu válce drží jen goebelsnoviny a goebelstelevize. Válka je prohraná, ale to neznamená, že by se v ní nedalo utratit ještě půl milionu ukrajinských životů a třeba i nějaký ten milionek životů polských, slovenských a českých.

Co na tom, že Rusko posiluje? Sankce nefungují, chce to víc sankcí. Plýtvání ukrajinskými životy nefunguje, chce to víc životů… Hezky salámek po salámku, paragraf po paragrafu, novelka po novelce. Jednoho dne pak někde ve Vrběticích zase něco vybuchne, do Polska zase přilétne zaručená ruská raketa a pak už to pojede. Madam Černochová se o to postará. Hnutí ANO všechny tyto paragrafíčky také posvětilo.

Američané se s Ukrajinou už de facto rozloučili posledním balíčkem (opět nedostatečné) vojenské pomoci a po volbách dost možná vystoupí z NATO. Budou z obliga, jen ještě budou chvíli kasírovat za stíhačky, které dostaneme, až prohrajeme spolu s Ukrajinou… Ale mezitím bychom ještě mohli mít vojenské hřbitovy i tady u nás, když je po nich Rakušan celý říčný. Od června budou moci do řad policie nastupovat i cizinci, takže odvodní komisaře mají už vlastně připravené.

Hele, já asi půjdu sypat hnůj na Strakovku sám, když teda Agrární komora nechce. Lepší český kriminál než ukrajinská fronta…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/radeji-cesky-kriminal/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 19 bře 2024, 22:05

Tuhle válku rozhodně vyhrajeme… by Vidlák 19 března, 2024

Tak jsme se dozvěděli, že EU uvalí clo na ruské obilí, importované do EU. Toto clo bude v podstatě tak vysoké, že se ruské obilí stane v Evropě neprodejné. Bude dražší než vlastní evropská produkce a nikdo už ho nekoupí. Poptávka po ruském obilí tím v podstatě okamžitě skončí, evropští spotřebitelé (především Španělsko) ho přestanou objednávat a začnou svoje masné krávy krmit produkcí odjinud. Ruské obilí bylo vždycky celosvětově nejlevnější, protože Rusko je největší exportér a každý rok zvětšuje osetou plochu o cca milion hektarů, což znamená každoroční zvýšení produkce o dalších pět milionů tun.
Dovoz ruského obilí do EU šel formálně přes Kazachstán nebo Turecko, protože Rusko samotné je pro evropské hodnoty fůůůj. Nějak si nedovedu představit, že Erdoganovi nebude vadit, že přišel o podíl na kšeftu. Pro Turecko je to totiž naprosto dokonalý kšeft. Zaplatíte fakturu Putinovi a vystavíte fakturu Leyenové. Nic víc nemusíte dělat. Obilí převáží loď pod panamskou vlajkou s filipínskou posádkou, která ve skutečnosti patří nějaké globální korporaci s americko čínským kapitálem. Prachy pro Turecko jsou v podstatě zdarma a celý ten kšeft dělá nějaká turecká firma, která patří přímo tureckému Sultánovi.

Pokud mám správné a aktuální informace, z Ruska se do EU dovezlo zhruba jeden a půl milionu tun obilovin. Z hlediska evropských importů a exportů je to směšné množství. Ve stejné době se do EU dovezlo dvacet milionů tun ukrajinského obilí…

Víte, jednotná evropská zemědělská politika není ani trochu jednotná – je to politika založená na zvýhodňování Francie, ale jednu věc umí. Umí udělat jednotnou evropskou cenu na obilné burze. Stejně jako to dělá s elektřinou. V praxi to funguje úplně jednoduše, kdo umí nejlevněji vyprodukovat, ten prodá jako první. Až evropské krávy, prasata a evropští občané (savec jako savec) toto obilí sežerou, cena trochu stoupne a prodávat začnou ti ostatní, co produkují dráž. A tak dále a tak dále. Proto je cena po žních vždycky nejnižší a za normálních okolností zvolna stoupá až do dalších žní.

Co se stane, když do Evropy přijdou miliony tun levného ukrajinského obilí? Ano, milí debilní politici, bude se prodávat především tato levná ukrajinská pšenice a cena stoupne, až se tato produkce sežere. Pokud chce evropský zemědělec prodat svou produkci, aby měl z čeho pokrýt své náklady, musí prodávat za stejnou cenu. Na Ukrajině se produkuje levně, protože používají mnohem tvrdší chemii, nikdo jim nenařizuje úhory, nemusejí mít papír na každou blbost a mohou mít mnohem vyšší koncentrace reziduí a tak se prodejní cena obilovin dostala pod náklady evropských zemědělců. Ti teď mají jen dvě možnosti. Buď prodat pod cenou a nebo čekat. Dělají obojí. V českých silech je cca o čtyřicet procent víc zásob, než by v tuto dobu mělo být. Obchod se téměř zastavil.

Velmi mě pobavil ministr Výborný a tupí novináři kolem něj, kteří papouškují mantru, že k nám do České republiky se dovezlo zanedbatelné množství ukrajinské pšenice. Ano, to je pravda. Ale už nedodávají, že se k nám dovezlo obrovské množství německé mouky vyrobené z ukrajinské pšenice. Že má příliš vysoké koncentrace chlorpyryfosu? To nevadí, smíchá se to s jinou moukou a koncentrace klesnou na povolenou úroveň. Jednotná zemědělská politika, vole! Není vůbec zapotřebí dovážet ukrajinskou pšenici, abyste dnes a denně jedli výrobky z ukrajinského obilí. Čtyřicet procent masa, které si kupujete, je vykrmené ukrajinskými obilovinami. Čtyřicet procent mouky, kterou kupujete, je z ukrajinského obilí, čtyřicet procent rohlíků je v konečném důsledku z ukrajinských zemědělských surovin. Ano, přesně o těch čtyřicet procent české pšenice , co se neprodalo a leží ve skladech. Pochopili to všichni?

Co myslíte, že se stane, až nabydou platnost ta cla na ruské obilí? Řeknu vám to úplně přesně. Ukrajina k nám vyveze ještě o nějaký ten milion tun produkce navíc . Oni tam mají také plné sklady a uživili by svou produkcí celou EU. Když máme Ukrajinu, nepotřebujeme žádné evropské zemědělce. Všechno se levně vyrobí tam, jen vám nesmí vadit chemie a ničení ukrajinského životního prostředí. Ale to je v pohodě… nikomu v Evropě nevadí, že tam umírají statisíce mužů, proč by mělo vadit, že si vydrancují půdu, že?

Ceny v Evropě se nepohnou. Jak jsem řekl, nejprve se prodá to, co je nejlevnější. To je základní znak burzy. Ukrajina může dodat klidně dalších dvacet milionů tun. Když tak si z Běloruska dovezou a udělají totéž, co doteď dělalo Turecko. Peníze nesmrdí. Koneckonců, ukrajinské tanky také pohání ruská nafta od Lukoilu a nikomu to nevadí. My jsme se nakonec také odstřihli od ruských energií asi tak na 40% a tím to skončilo.

Mimochodem, všimněte si, jak pěkně to vychází – odstřihli jsme zhruba 40% ruské ropy a plynu a ve skladech nám leží 40% českého obilí. Rozdíl je jen v tom, že Putin si našel nové trhy a my jsme nenašli nic.

Jo a nasereme Erdogana. Vlastně bych teď čekal, že zase začnou přicházet syrští uprchlíci, protože Turci těžce ponesou, že přišli o miliardy peněz za nic. Stejně tak už určitě volají z Kazachstánu i dalších postsovětských zemí, že takhle by to nešlo. Že původní dohody zněly úplně jinak a začnou dělat nějaké nepříjemné odvetné kroky, které si Leyenová ve svém kuřecím mozečku ještě nedovede představit.

Abychom si to shrnuli:

Poptávka po ruském obilí bude nahrazena poptávkou po ukrajinském obilí. Trh s evropskou produkcí to ovlivní naprosto mizivě.

Ceny se v Evropě nepohnou ani o milimetr, protože Ukrajina může ruský výpadek promtně nahradit.

Evropští zemědělci nejsou schopni této ceně konkurovat. Někteří zkrachují, jiní se domohou kompenzací, ale nic se nevyřeší.

Demokratické Turecko, demokratický Kazachstán a další demokratické státy plné umírněných lidojedů budou naštvané, že jsme je odstřihli od snadno vydělaných peněz.

Tuhle válku rozhodně vyhrajeme, kupředu pravá, zpátky ni krok. Ve jménu vítězství evropských hodnot není žádná česká oběť dost velká.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/tuhle-valku-ro ... vyhrajeme/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 20 bře 2024, 22:13

Jako, vážně? by Vidlák 20 března, 2024

Příští týden v pondělí proběhne mimořádný sjezd Českomoravské konfederace odborových svazů na kterém se bude volit nový předseda a místopředseda. Dnes se uzavírají kandidátky a zatím jediným nominovaným je… chvíle napětí… ano, náš nezničitelný Josef (sebe)Středula, který musel odstoupit, protože neplatil členské příspěvky své mateřské organizaci KOVO. Vedením odborů byl dočasně pověřen místopředseda, Vít Samek, který po několika dnech raději rezignoval…
Středula dostal nominaci údajně od asi šesti odborových svazů. Nepřekvapivě je to třeba odborový svaz herců nebo úředníků, ale už překvapivější je jeho nominace od odborového svazu KOVO… Ano, toho svazu, který teď řeší průser s Liberty steel a dalšími krachujícími zaměstnavateli v těžkém průmyslu… Toho svazu, kterému neplatil členské příspěvky. V této chvíli to vypadá, že bude jediným nominovaným…

V téhle zemi je totiž možné úplně všechno. Na šéfa největšího odborové centrály, která sdružuje třicet jedna svazů, dostane nominaci člověk, který je synonymem toho nejpodlejšího charakteru, jaký lze v této zemi najít.

Oznámí kandidaturu na prezidenta, nechá si sbírat podpisy mezi odboráři (ale pro jistotu si to posichroval podpisy jedenácti senátorů), aby pak svou podporu „prodal“ největší blběně , Danuši Nerudové, za pět míčů. Všichni si to pamatujeme. V televizní debatě plní zadání svých chleborádců a plive na Babiše, co se do něj vejde, aby se k němu vzápětí zase začal lísat.

Předtím si ještě svolal odborářskou demonstraci na kterou přišlo dvacetkrát míň lidí než na zadluženého prodavače pizzy, Vrábela. ČMKOS má skoro tři sta tisíc členů, ale na tu krotkou, spíše provládní než protivládní, demonstraci o ničem jich přišlo asi pět tisíc. Svým způsobem se nedivím… jezdit do Prahy kvůli šéfově kandidatuře… kterou pak stejně ani nedotáhl k volbám… komu by se chtělo?

Loni na podzim se vetřel na Dufkovu demonstraci, kterou pořádala ASO a KOVO, aby si ji přivlastnil pro sebe, ale netušil, že Dufek má protitah. Vidláka. Nejdřív mi na pódiu podal ruku, pak tleskal mému projevu, pak mi za něj poděkoval… a pak, když zjistil, jak se k tomu staví režimní intervjuci, rychle se přizpůsobil a spolu se Šmardou, Mazancovou a dalšími, a začal mluvit přesně tak, jak ho to v Aspenu naučili.

A nakonec… jako výsměch, „zapomene zaplatit“ členské příspěvky. Ten který dával knížecí rady premiérům i prezidentovi Zemanovi.

Vláda je dobrá a správná… sice vás tak trochu ožebračuje, ale vlastně za to nemůže. Demonstrovat můžete za platy a dílčí změny, ale chraň vás ruka Páně, kdybyste měli něco proti liberální demokracii, evropském dobru a televizi z Krkavčích hor. Protesty musejí být nepolitické… tedy zcela bezzubé. Nezapomeňte vždycky na začátku demonstrace ujistit Fialu, že demonstrace není namířena proti němu. Středula se o to vždycky naprosto spolehlivě postaral.

Vážení odboráři.

Já vím, že nominace na předsedu není přímočaře jednoduchá. Odborové organizace mají jednací řád, mají i nepsaná pravidla, hlasuje se, existují tam různé frakce, kliky i zájmy. Nehodlám soudit podle nominačního procesu. Kandidát také vůbec nemusí být zvolen. Navíc sám Roman Ďurčo řekl, že Středula sice nominaci dostal, ale to neznamená, že pro něj delegáti KOVO zvednou ruku.

Ale jste si vědomi toho, že pokud si Středulu zvolíte, nikdy se ničeho na této vládě nedomůžete, protože budete mít kozla zahradníkem? Jste si vědomi, že oblíbenost ČMKOS bude u veřejnosti asi tak stejná, jako je u veřejnosti oblíben sám Středula? A fakt… nepočítejte do veřejnosti hlasité líbodémo úderky z twitteru. Nepočítejte do veřejnosti šéfy nadnárodních korporací, kterým přesně takový rektální aspenista v čele odborů vyhovuje. Že, Prouza?

Podle průzkumu mají zemědělské protesty skoro osmdesátiprocentní podporu veřejnosti. Proč? Protože jsou stále radikálnější a stále protivládnější. Přichází doba, kdy také budete potřebovat takovou podporu. Těžký průmysl se stěhuje pryč a při tom stěhování vás všechny ještě řádně oberou. Přemýšlejte o tom. Středulu mají lidi rádi asi jako střevní chřipku.

Mimochodem… Českou televizi už lidé také nesledují tak, jak sama předstírá. Stránku My zemědělci sledovaly v uplynulém měsíci dva miliony lidí. Myslíte, že vám Středula s Českou televizí a dalšími majnstrýmovými médii nabídne víc? Dost pochybuju. Jen z vás udělá bezzubou a nečitelnou organizaci. Vážně to tak chcete?

Do volby předsedy jsou ještě čtyři dny… Dumejte, dumejte. V pondělí budete o své budoucnosti rozhodovat mnohem více, než si myslíte.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/jako-vazne/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 21 bře 2024, 22:21

Stále to platí by Vidlák 21 března, 2024

Když jsem se v roce 2022 zvednul z domácího gauče a rozhodl se, že nebudu jen blogersky nadávat na poměry, ale pokusím se k jejich změně přispět skutečnou aktivitou, záhy mi život začal formulovat teze a strategie, podle kterých se snažím pracovat. Dnes si je zopakujeme. Už proto, že na zítra svolává Jindra Rajchl demonstraci, na kterou přijedou lidé z celé republiky a já u všech předchozích byl a dost jsem se snažil, aby účast byla co nejhojnější.
Vždycky jsem říkal, že nezáleží, kdo nás svolává. O úspěchu demonstrace nerozhodují slova z pódia, ale prostý počet účastníků. Současní mocipáni se stejně nevyznají ani v tom, co nás spojuje, ani v tom, co nás rozděluje. Pro ně buď počet nespokojených roste a to je průser a nebo klesá a to je pohoda. Na Václaváku všichni ze Strakovky koukají na tu tramvajovou trať v dolní třetině. Pokud lidé zaplní náměstí víc než k té trati, nespokojenost roste. Pokud míň, mohou si utřít pot z čela a dál škodit této zemi a zavlékat nás do války proti Rusku.

Na demonstraci chodíme, aby se libtardi lekli. Aby se dělo něco, co se normálně neděje. Demonstrace sama o sobě nezmění poměry, ale přispívá k nervozitě vládní věrchušky, která pak může začít dělat chyby. Demonstrace Fialu nenahradí novým premiérem. To udělají až volby, ale pokud chceme, aby dopadly alespoň trochu podle našich představ, je třeba Pětikolce hulákat pod okny, je třeba místo do ZOO chodit na demonstrace a je třeba se bouřit.

Stále to platí.

Stejně tak jsem vždycky říkal, že bojujeme proti něčemu, co vznikalo dlouhá desetiletí a až se zvolením Gumy na Hrad to dokončilo svůj pochod institucemi. Až teď získala liberální demokracie všechny mocenské posty v zemi. Chtěli to už dlouho, ale vždycky tam byl nějaký Klaus, Zeman, Babiš, Paroubek a další, kteří jim do jejich představ o sluníčkové budoucnosti sypali písek. I dnes se ukazuje (třeba s Istanbulskou úmluvou), že v senátu ještě nejsou všichni na jejich vlně. Zatím ještě ne.

Zároveň liberálové udělali chybu, že příliš brzy sundali své demokratické masky. Příliš brzy začali vypínat nepohodlné weby, příliš brzy se rozhodli vyhrát válku na Ukrajině čistě pomocí propagandy, příliš brzy spustili grýndýl, příliš brzy začali lid zbídačovat. Ano, ovládli mocenský aparát, ale neovládli ho do hloubky. Ještě je u nás příliš mnoho nepodvolených, ještě pořád se dá ve škole něco naučit, ještě nejsou všichni vymaštění a ještě pořád nemají všichni levé ruce.

Náš odpor proti takové struktuře bude náročný a neexistuje pro něj žádná zkratka. V dnešní době se nevyhrává geniálními manévry ještě geniálnějších vůdců, ale prostou houževnatostí. Vyhrává se zatnutými zuby, ochotou k prohrám, vyhrává se osobní angažovaností, trpělivou a dlouhodobou prací, vyhrává se schopností snášet větší nepohodlí než soupeř. Tam, kde mají liberálové zlaté hodinky, tam my musíme mít čas. Neexistuje žádný milník, za kterým se to už zaručeně zlomí a pak budou následovat samá pozitiva a sociální jistoty.

Stále to platí.

Od posledních parlamentních voleb, kde propadlo milion hlasů, říkám, že propadlo milion hlasů voličů malých stran. Tedy těch stran, které nemají přístup do televize, nemohou si dovolit velkou kampaň a nemají bohaté či mafiánské sponzory, viď, Vítku? Tito voliči chodí spolehlivě k volbám a sledují alternativní média, protože jinak by se o hentěch Trikolorách, Přísahách, Volných blocích, Svobodných, KSČM a dalších stranách vlastně neměli šanci dozvědět.

Říkal jsem, že zaměřit se na tyto voliče, je nejsnazší strategií pro jakéhokoliv politického lídra. Jsou snadno oslovitelní, protože prakticky všichni mají fejsbůky, čtou Vidlákovy kydy, či Parlamentní listy, sledují Rádio Universum, apod, apod. Vždycky jsem volal po jednotě, ale od začátku mi bylo jasné, že z toho nic nebude. Alternativa není pětikoalice a voliči Alternativy svým lídrům neodpustí zradu ideálů ve jménu společných kandidátek. Koneckonců, ať napíšu jakékoliv politické jméno, okamžitě se najde velké množství mých čtenářů, kteří k němu mají výhrady. Z toho vznikly všechny ty jistoty, že kopu za Babiše, Okamuru, Rajchla, Konečnou a další. Stačilo o zmíněných politicích napsat cokoliv pozitivního a rázem mě měli přečteného a viděli mi až do žaludku.

Jde o to, aby v příštích volbách ty hlasy nepropadly. Tečka. Aby je dostali především ti, kteří se do sněmovny dostanou. Před minulými volbami jsem varoval před volbou kterýchkoliv jiných stran než ANO a SPD. Bohužel se mi to tenkrát vyplnilo. Tentokrát bych chtěl, aby to dopadlo lépe. A ne, nebude jeden nový vítězný lídr, který všechny sjednotil. Bude jich zřejmě víc a budou mezi nii i ti, kteří zase jen odčerpají hlasy. Je třeba doufat, že se tito slibovači v politice zdiskreditují ještě dřív, než na sněmovní volby dojde. V tomto ohledu se celá řada pozitivních i diskreditujících počinů už odehrála a na dalších se usilovně pracuje. Vzniklo nám pravicové PRO, levicové STAČILO!, koalice SPD a Trikolory, Přísahy a Motoristů… ale také třeba Láďa Vrabel nebyl schopen ani splnit zákonné náležitosti, které vyžaduje zákon o politických stranách. Nemusí mu to být líto, nebude v tom sám.

Lidský život je prostě nedokonalý. Jedna velká spojená kandidátka z toho není a ani nemůže být. Ale mějme na paměti, že to neděláme kvůli výběrovému řízení na toho nejlepšího, echt dokonalého, osvíceného a nejlepšího vůdce, ale naším zájmem primárně je, ABY NEPROPADALY HLASY.

Tohle také stále platí.

Už dva roky říkám, že je zapotřebí vrážet hlavou do zdi a když se nezboří, je třeba na ni dlouhodobě močit. Je zapotřebí s ní viklat, protože nikdy nevíme, kdy se ji podaří vyviklat. Nevíme, jaká strategie bude úspěšná, nevíme, co se honí Fialovi v lebce. Každopádně je třeba bojovat tak, aby bylo možné bojovat i zítra. Nevydat se ze všech sil ani ze všech peněz, nevsázet všechno na jednu kartu, vždycky stát rozkročeni na více pilířích, vždycky mít i plán B a nejlépe i plán C.

A tohle také platí.

Mimochodem… už před první demonstrací v září 2022 jsem řekl, že Jindra Rajchl spojil s demonstracemi svou politickou budoucnost. Buďto na nich vyroste a nebo na ně dojede.

A to také pořád platí.

Kdo můžete, běžte v sobotu zase zaviklat fialovou vládou. Kdo se nebouří, ten nic nedostane, kdo se nedomáhá, ten nebude nic mít, kdo fandí z gauče, jako by nefandil. Nezáleží na tom, kdo svolává, ale sakra záleží na tom, kolik lidí přijde. Vítězství nebude dosaženo nějakým geniálním proslovem nebo manévrem při průvodu, ale prostou houževnatostí a četností. Voda rozhlodá i kámen. Nikoliv silou a mocí, ale vytrvalým působením.

Já se tentokrát omlouvám. Byl jsem na všech velkých demonstracích, ale právě tuto sobotu se budu (krom jiného) na jisté schůzce snažit o plán B a C.

Přeji vám dobré počasí a hojnou účast.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/stale-to-plati/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 22 bře 2024, 22:50

Pocitové vítězství by Vidlák 22 března, 2024

Někdy před týdnem řekl v rozhovoru jakýsi bývalý polský generál, že Ukrajina prohrává a její ztráty se počítají v milionech… a nestalo se nic. Dokonce to převzala naše majnstrýmová sdělovadla. Nikde nevyletěli faktčekeři, aby to vyvrátili a označili toho Poláka za nepřítele evropských hodnot. Nikdo mu nevysvětloval, že by si měl uvědomit, na čí straně vlastně stojí. Žádná twitterová úderka nedostala notičky, aby toto tvrzení zesměšňovala a nahlašovala účty každého, kdo tuto informaci převzal.

Ukrajina má milionové ztráty… říká generál
O něco dřív proletěl českým internetem frustrovaný povzdech jakéhosi českého adepta na smrt v ukrajinských zákopech, že ukrajinská armáda je stále armádou sovětského typu, nic tam pořádně nefunguje, člověk se ničeho nedovolá a mezi jejich pí ár a zákopovou realitou je obrovský rozdíl. Opět se nestalo nic. Svým způsobem tento dobrovolník řekl něco mnohem horšího než Matouš Bulíř, ale nepřišla žádná nakládačka. Žádný Zdechovský se nesnažil ho umlčet a nepořvával po internetech, že je dezinformátor.

Ukrajinská armáda je prostě bordel na pásech, jako to vždycky bylo… říká český dobrovolník.

Včera Rusové „vypnuli“ několik ukrajinských elektráren. Tentorkát nemířili na trafostanice, ale na turbíny. Tentokrát neničili přenosové sítě, ale přímo výrobu elektřiny. Prý šlo o největší útok na ukrajinskou energetickou soustavu od začátku války. Paradoxně několik dní poté, co všichni analytici mluvili o tom, že Rusko už nemá kapacity na takové útoky.

Ve stejnou dobu si Šojgu prohlížel nové klouzavé bomby FAB 3000, které by měly být ještě mnohem účinnější než jejich menší kolegyně, které Rusům usnadnily dobývání Adějevky. Rusové mají těchto bomb obrovské zásoby. Přidají na ně křidýlka, trochu elektroniky (z ukrajinských praček), odhazují to z bezpečné vzdálenosti a ukrajinské vojáky to ničí i s celou vesnicí okolo nich.

Rusko je ve válce. Už tomu neříkají speciální vojenská operace, už je to válka… říkal Peskov

Vy, co mě čtete dlouhodobě, tak víte, že moje maminka pochází z Ukrajiny a tvrdím o sobě, že polovina mé duše je tam ze stepí. Rozumím východnímu krasořečnění a tomu, co říkají mezi řádky. Já jsem Peskova pochopil tak, že dává Evropě (a především Francouzům) poslední varování. Podle mě v tomto týdnu Rusové přestali předstírat slabost. Zřejmě si vyhodnotili, že Američané jsou už mimo hru a Evropa sice může vykřikovat, ale už nezmobilizuje a válečné hospodářství nezavede. A pokud náhodou zavede, Rusko má tak velký náskok, který celá Evropa nedožene.

Včera došlo v Moskvě k teroristickému útoku… stačí ho jen připsat Ukrajincům a Rusové mohou všeobecně mobilizovat… Útočníci prý unikli, ale jejich lehce ohořelé pasy se dají najít snadno. Ruské jedenácté září už existuje. Teď jde jen o to, jestli ho Kreml použije. Je vlastně úplně jedno, kdo to udělal a proč. Po Telegramu se už šíří neoficiální zpráva, že henti teroristi přijeli v dodávce s ukrajinskou poznávací značkou. Jednoho už prý chytili… Poví i to, co neví.

Včera svým způsobem Rusové řekli, že do války proti Evropě půjdou… S Američany by asi válčit nechtěli, ale s Frantíky a jejich mopslíky si to klidně rozdají. Teď už ano.

Už je těch zatracených signálů trochu moc, aby to byla náhoda.

Dva roky nám média vnucovala pocitové vítězství. To je stejné jako se teď mele o pocitové teplotě. V Brazílii mají léto, teplota vzduchu je pětatřicet stupňů, ale to není dost úderné, tak si tam někdo vycucal z prstu, že pocitová teplota je skoro dvojnásobná. Šedesát stupňů. Stejným způsobem jsme se dopracovali k pocitovému vítězství nad Ruskem. Dokonce to sedí i na ty poměry. Slíbili jsme milion granátů, dodali jsme polovinu. Slíbili jsme stamiliardy peněz, dodali jsme polovinu… Jestli vůbec.

Ale už nám nic nezbylo. Ani peníze ani zbraně. Už jsme všichni v podstatě bezbranní…

Spousta lidí má pořád pocit, že vyhráváme. Najdou se dokonce i blbci, kteří v této chvíli píší svoje jména na ukrajinské drony a dávají o tom důkazy na fejsbůk. Netuší, co se jim všechno může stát. V tomto ohledu mají Rusové nechutně dlouhou paměť a své archivy nikdy neskartují.

Přátelé, nerad to říkám, ale další předpoklady pro válku přibývají. Navíc je to asi poprvé v dějinách, kdy vládnoucí elity naučily obyvatelstvo nenávidět Rusko, ale nepostavily mu k tomu linky na výrobu tanků a muniční továrny. Jako kdyby ten vítězný pocit sám o sobě stačil.

Polský generál nám řekl, že dva roky tohoto vítězného pocitu stály Ukrajinu milion životů… Ty ztráty nevznikly minulý týden. Ty jsou každodenní. Jak dlouho asi Fialenko ví, že Ukrajinci platí za každého mrtvého Rusa deseti svými?

Od včerejška se nemohu zbavit dojmu, že právě toto západní fanfaronství Rusové použili jako základní předpoklad pro svou válku. Ano, český parlament po mnohahodinové diskusi odhlasuje rezoluci o teroristickém Rusku a tím to skončí. Neodhlasují ukončení grýndýlu a rozjetí válečné ekonomiky. Neodhlasují ochranu vlastního hospodářství. Jen se navzájem utvrdí v tom, že všechno dělají dobře, ačkoliv jim polští generálové jasně říkají, že je všechno v háji. Padlo milion lidí… no a co… nikoho to nezajímá. Pro vítězný pocit evropských papalášů máme lidského materiálu ještě dost a dost.

Včera navíc během dne došlo k zablokování celé řady jůtubových, tiktokových i fejsbůkových kanálů. Těch chcimírských.

Po první demonstraci na podzim roku 2022 jsem řekl v rozhovoru u Martiny Kociánové, že jsme s Ruskem v prohrané válce. Teď se rozhoduje, jestli prostě „jen“ trapně prohrajeme a nebo jestli trapně prohrajeme a jako bonus budeme mít zemi plnou vojenských hřbitovů a nebo jestli prohrajeme a budeme mít zemi plnou radioaktivního spadu. Teď se rozhoduje, jestli mezi EU a Ruskem bude nějaká nová hranice a nebo jestli to už bude jedno.

Měli jsme dost času s tím něco udělat. Byly nám dány dva roky, abychom vstali z gauče a porazili neschopnou vládu neschopného premiéra. Byly nám dány dva roky, abychom srovnali do latě jak Černochovou, tak Řehku. Dva roky jsme měli na to, abychom naplnili náměstí, zablokovali Prahu, projevili občanskou neposlušnost a vynutili si změnu.

Myslím, že nám Pánbůh dal dost času, s tím něco udělat. Dostali jsme osm set dní. Dostali jsme proroky, kteří o tom mluvili. Dostali jsme lidi, kteří navrhovali řešení. Dostali jsme komunikační kanály, které měly dosah na celou republiku. Dostali jsme všechno, co bylo zapotřebí, abychom se nenechali stáhnout do propasti.

Ale žádný člověk ani žádné řešení nám nebylo dost dobré. Každý měl svou třináctou komnatu, každý byl něčím nepřijatelný, každá varianta byla moc levicová, pravicová, utopická, nereálná…. vyberte si sami. Možná je to zákonitost. Každý má u nás víc odpůrců jak příznivců. Nenadávám, nestýskám si… jen konstatuji situaci.

Po celé dva roky jsem byl víceméně optimista. Teď už jím nejsem. Myslím, že už je o nás rozhodnuto. Jen ještě nevíme jak. Hrozně rád se budu mýlit.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/pocitove-vitezstvi/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 23 bře 2024, 23:46

Vše je připraveno by Vidlák23 března, 2024

Nakonec to bylo vlastně hrozně snadné. Pachatelé teroristického útoku v Moskvě byli hladce dopadeni živí. Bylo u toho dost kamer, takže jejich obličeje už zná úplně každý, dokonce jsem viděl video, jak jeden z nich nechtěl mluvit, tož mu policajt uřízl ucho a narval do úst… Ani jeden z pachatelů nevypadal jako šahíd, tedy mučedník, který ví, že jde na smrt, ví proč jde na smrt a ví, čeho chce svou smrtí dosáhnout. Naopak, při zatýkání se třásli a vůbec si nevzpomněli, že Alláh je veliký.
Prý byli najati na špinavou práci, nevědí, kdo je najal, ke zbraním je dovedli po telefonu a zaplatili jim za tuto práci pět tisíc dolarů. Kurňa, to bych si mohl dovolit i já. Gangsteři z Tádžikistánu jsou nechutně levní. Jet za sto tisíc korun do Moskvy, tam střílet do lidí a věřit, že to přežijí… na světě existují docela hnusná místa, když vygenerují takové pitomce.

Teroristé ujížděli směrem k ukrajinské hranici a už se mluví o tom, že tam měli domluvené nějaké techtle. Ano, to dává ohromně smysl… hranici mezi Ruskem a Ukrajinou se dá překročit jedna dvě. Žádný problém. Nikdo vás nebude legitimovat ani šacovat, vůbec tam nelítají stovky ozbrojených dronů… Prostě brnkačka.

Budova spořádaně shořela, střecha se propadla, vše bylo dokonale prolito vodou…

Policie přijela šedesát minut po střelbě… Teroristé si zastříleli, rozházeli molotovy a v klidu odjeli.

Bílý dům se jako obvykle vyznamenal a promtně vydal prohlášení, že za tím teroristickým útokem rozhodně nestojí Ukrajina. Ruská odpověď byla jednoduchá: „Jak to víte?“ Ještě nikoho nechytili, ještě nic nevyšetřili, lidé se ještě hemžili, hasiči hasili, doktoři zachraňovali životy, teroristé ujížděli směr Kyjev, ale Američani už hlásili, že Ukrajina za to nemůže.

Putin měl včera velmi emotivní projev plný východního sentimentu. Neoznačil v něm ještě viníka, ale slíbil odvetu. Obrovskou odvetu. Tak velkou odvetu, že jsem z těch slov úplně cítil plutonium a nebo alespoň bílý fosfor.

Ne, tohle není islámský terorismus. Tohle je eskalační terorismus. Jedině tak to dává smysl a dokonce několik smyslů. Tohle nebylo za žádnou ideu nebo víru. Dokonce ani za zvrácenou víru. Tohle nebylo za Alláha ani za svobodné Čečensko či Dagestán.

TOHLE BYLO ZA VELKOU VÁLKU!

Tohle bylo za zrušení ohledů. Jako když neznámí odstřelovači stříleli do obou stran na Majdanu. Jako když upálili lidi v Domě odborů v Oděse. Tohle bylo, aby se vyhrotila situace, aby byly vrženy kostky a byl překročen Rubikon. A také se to stane.

Umím si představit celou řadu scénářů… Třeba ten americký. Republikáni nám nechtějí dát peníze na Ukrajinu, tož vyprovokujeme Rusa, aby přestal brát na Ukrajině ohledy a zacházel s Kyjevem stejně jako Izraelci s Gazou, přestal se ohlížet na civilní oběti a naopak je začal vytvářet ve velkém. Republikáni budou pohnuti lítostí a schválí těch šedesát miliard dolarů pro Kyjev. Střílení neznámých lidí do davu, to se už jednou osvědčilo…

Umím si představit ukrajinský scénář. Vyprovokujeme Moskvu k brutální odvetě, protože příliš mnoho Ukrajinců začíná s Moskaly sympatizovat. Když Rusové začnou ukrajinská města bombardovat plošně, lidé se semknou stejně jako na začátku války a budou dál snášet útrapy války za Black rock, Vanguard a Monsanto. Když budou Rusové nenávidět Ukrajince, bude to fungovat i naopak.

Umím si představit neznámého aktéra, kterému vyhovuje oheň války a prostě ho jen potřebuje rozfoukat. Umím si představit celou řadu evropských hlupáčků, pro které je válka jako droga a když s tím začali, nedovedli si představit, že to dojde až sem. A tak vymýšlejí, jak pošlou vojska na Ukrajinu a nebo prostě jednají iracionálně a objednávají si gangstery… Proč mi v tomto případě naskakuje obraz čučkaře Koudelky…?

Ale umím si také představit, že přesně tohle je způsob, jak provést v Rusku všeobecnou mobilizaci při které mladí kluci nebudou utíkat do Gruzie, ale sami a nadšeně dojdou do odvodní místnosti, aniž by je někdo musel chytat na ulici. Tohle je přesně ten způsob, kdy budou Rusové v Tankogradu pracovat jako barevní v dvanáctihodinových směnách, budou se na frontě brodit blátem a budou snášet jakékoliv útrapy, jen aby zvítězili. Tohle je přesně ten impuls, po kterém Rusové dojdou až do Berlína či Paříže… Bohužel, Prahu u toho tentokrát nebudou osvobozovat.

V posledních týdnech vidím, jak se den po dni, událost o události, naplňují podmínky pro třetí světovou válku a nevidím žádné události, které by mluvily o opaku. Na východě se odhazují rukavice, protože na západě jsou prázdné zbrojní sklady. Alexandr Makedonský se chystá na bitvu u Gaugamél. V předchozích dvou letech předstíral slabost, aby proti němu Západ nezmobilizoval celou svou sílu naráz, ale nechal ji postupně shořet. Teď už se cítí být připraven.

Tenkrát, na začátku roku 2022 jsem si myslel, že by se válka třeba ještě dala odvrátit a snažil jsem se pro to něco udělat. Byla to naivní představa. V době, kdy jsem si poprvé uvědomil, že jsou pro konflikt splněny všechny podmínky, bylo už na obou stranách rozhodnuto, že do toho půjdou. Teď už žádnou podobnou naivní představu nemám. Bohužel vidím jen důvody k eskalaci a realizaci opatření, aby se eskalovat dalo.

Ne, neříkám tím, že bude třetí světová válka. Jen říkám, že je splněno vše, aby mohla být. Rusko najelo na válečnou ekonomiku a teď už má i motivované obyvatelstvo. Jak jsem to napsal včera? Rozhoduje se o tom, zda „jen“ potupně prohrajeme, nebo zda prohrajeme a budeme mít zemi plnou vojenských hřbitovů a nebo zda prohrajeme a budeme mít zemi plnou radioaktivního spadu…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/vse-je-pripraveno/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 24 bře 2024, 22:54


To byl zas víkend…
by Vidlák 24 března, 2024

Přátelé, začnu tím nejméně důležitým. Včera mi zavolala policie a dneska jdu na výslech ohledně zemědělských protestů. Po telefonu jsem se žádné podrobnosti nedozvěděl, ale jak vidno, hnůj v Praze někomu leží hodně hluboko v žaludku a tak je třeba liberální demokracii bránit všemi prostředky. Je třeba na někoho něco najít a pak ho exemplárně potrestat, aby si to všichni ti Jandejskové raději rozmysleli. Jak to řekl Václav Moravec Výbornému ve studiu? Jak dlouho vás bude na cestě k nám doprovázet hnůj?
Až to budu mít za sebou, poreferuji. Jsem samozřejmě poučený od Kláry Samkové, její instruktážní text je k dispozici na Litterate i Kydech, takže se zařídím přesně podle něj. Bohužel jsme se dopracovali do tak skvělé svobody a demokracie, že je pro člověka lepší, když s policií nekolaboruje.

Jednoznačně tím ale vidíte, co v současné době nejvíc otřásá vládní věrchuškou a z čeho mají největší vítr její liberální nohsledi. Bojí se traktorů a zemědělců. Tohle má skutečný demonstrační potenciál, je to celoevropské a leckde už to přerostlo z občanské neposlušnosti v politické strany, které zamíchaly zavedenými volebními preferencemi. Strážce klimatu, Timmermans, by mohl vyprávět…

Zatímco na zemědělce byl vypuštěn policejní aparát, o Rajchlově sobotní demonstraci referovali libtardí intervjuci téměř laskavě… Účast totiž byla naprosto tristní. Vládní spin doktoři si vyhodnotili, že v této chvíli už PRO neohrožuje preference ODS, ale mohlo by odčerpat nějaké to procentíčko stranám, které by Pětikolku alespoň trochu ohrozit mohly. A tak je PRO najednou na Novinkách v podstatě přijatelné, už není antisystémové a dokonce se může psát o tom, co zaznělo na pódiu.

Někteří se samozřejmě včas nepodívali do e-mailů na nové notičky a zůstali za vývojem dějin podobně jako Gréta nebo Tomáš Klus. Včas nezjistili, jaký je ten správný názor a ještě měli tendenci do té demonstrace kopat. Ale během neděle se liberální twitterová úderka krásně uklidnila a odteď čekám, že je pro Jindru připravena role nového Roberta Šlachty, který má budit dojem, že se dostane, ale on se nedostane…

Mimochodem… víte, jak u nás poznáte, že došly nápady i řečníci? Že se na pódiu objeví Paroubek. Jakmile je nutné zaplnit čas Paroubkem, protože nikdo jiný „zrovna nemá čas,“ je konec. Láďa Vrábel by mohl vyprávět. Tenkrát, v říjnu 2022 to po demonstraci schytal… především od Rajchla. Tehdy řekl, že když musí recyklovat takové politické dinosaury, tak prostě nemá šanci… Je třeba vykročit jiným směrem.

Rok se s rokem sešel a Paroubek se objeví na pódiu vedle Jindry… když musí recyklovat takové politické dinosaury… ne, prostě zůstanu konzistentní a nebudu tvrdit, že Paroubek a Hašek jsou naše záchrana.

Do toho se v Rusku konají přípravy na celospolečenskou shodu, že Západ je třeba zničit. Zapadnici právě zalézají hodně hluboko do děr a budou držet hubu, aby přes ni nedostali. Ukrajinská stopa teroristického útoku svítí na celé Rusko nejen tím, že útočníci vyrazili směrem k ukrajinským hranicím, ale také tím, že jeden z nich má ukrajinské občanství a v roce 2022 se dokonce v ukrajinském dresu zúčastnil bojů. Navíc… všechny chytili živé a jejich výpovědi budou přesně takové, jaké Kreml potřebuje.

Z projevů ruských představitelů začíná odkapávat plutonium nebo alespoň bílý fosfor. Mimochodem… internet už je plný radostného tetelení lidí, kteří litují jediného – že atentátníci v Rusku nezabili mnohem víc lidí. Předpokládám, že v tomto případě policie konat nebude, protože to nikdo neobjednal.

Během neděle se udělala sice chabá, ale přesto použitelná záminka i na západní straně. Jakási ruská střela prý přeletěla přes kousek polského území… Pokud jsem se správně díval na mapu, polská hranice v tom místě dělá takový výběžek do Ukrajiny, ale vzhledem k tomu, jak o tom referovala všechna média, tak je ten výběžek velký jak Tonkinský záliv.

Ne, pořád jsem se neuklidnil a nevidím budoucnost nijak růžově ani mírově. A vzhledem k tomu, že naší poslanecké sněmovně trvalo devatenáct hodin, než odhlasovala, že Rusko je pro nás bezpečnostním rizikem číslo jedna, dostaneme se ke zrušení grýndýlu, posílení zemědělské i energetické soběstačnosti a rozpumpování průmyslu tak někdy v roce 2040. Až splatíme ty stíhačky, které jsou sice nejpomalejší, ale zato nejdražší.

A abych vstup do nového týdne zkazil opravdu všem, tak mám jednu zprávu i pro bratry Slováky. Za čtrnáct dní si zvolíte Korčoka prezidentem. Ano, Pellegrini a Harabin mají dohromady větší podporu než všechna nebinární Šimečka i s Matovičem a ostatními figurkami, ale podle povolební reakce Harabinových voličů mám stále větší dojem, že pro ně už volby skončily. Pellegrini je pro ně jen druhá strana liberálně demokratické mince, oni volí srdcem a nemohou přece volit menší zlo, protože je možné volit pouze dobro.

A tak jim bratislavská kaviareň zvolí větší zlo – Korčoka.

Při čtení fajsbůkových statusů Harabinovců jsem měl intenzívní pocit deja-vu. Takhle vypadala diskuse pod mými předvolebními články z posledních sněmovních voleb, kdy jsem nabádal, že lidi mají volit buďto Babiše a nebo, pokud ho nedokáží překousnout, tak Okamuru. Ale to ne, menší zlo nešlo volit, bylo nutno volit dobro, Rychetský tomu trochu pomohl, všechna dobra propadla a díky tomu bylo zvoleno větší zlo. Slováci jsou na nejlepší cestě, udělat přesně to samé.

Ale jinak je to jednoduché – pokud mám pravdu (a já doufám, že nemám) tak bude Korčok zvolen díky Harabinovým voličům. Pokud by se totiž přemohli a hodili to Pellému, tak Korčok nemá šanci.

Přeji vám všem do nového takřka apokalyptického týdne příjemné křeče. Já ho začnu policejním výslechem a tak jsem ho rovnou zkazil nejen vám všem, ale i Slovákům. Ale tentokrát to bylo snadné. Málokdy se sejde tolik průserů za tak krátkou dobu.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/to-byl-zas-vikend/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 25 bře 2024, 22:56


Někdo s tím musí začít
by Vidlák 25 března, 2024

Přátelé, dnešní výslech na policii byl jako z rádia Jerevan. Nakonec nešlo o zemědělský protest, ale o protest odborářský, nešlo o hnůj, ale o pomluvu a nebyl jsem v roli sprostého podezřelého, ale potenciálního poškozeného. Ano, moji stálí čtenáři už vědí. Šlo o Petru Mazancovou z učitelské platformy, která o mě v televizi řekla, že jsem dezinformátor a proruský kolaborant a po ní do zopakoval i Daniel Takáč a spousta dalších libtardích intervjuků napříč televizemi, rádii i tiskovinami.
Policie to vyšetřuje, bo jsem mohl být poškozen třeba vyhazovem ze zaměstnání, mohl utrpět můj sociální status, moje děti mohly čelit výhružkám, moje žena nebo já jsme z toho mohli mít zdravotní újmu a to všechno by mohlo být kvalifikováno jako trestný čin. To všechno jsem se dozvěděl během poučení, než mi začali klást otázky.

Přiznám se, svedl jsem sám se sebou těžký boj. Od loňska mám diagnostikovanou cukrovku a vysoký tlak. Také už nemám běžné zaměstnání na osm hodin a jsem závislý na přízni svých čtenářů. Mám bambilion svědků, jak se mnou zacházeli v miroslavském kostele a dokonce si to i dali do zápisů z jednání. Na mém mesengeru jsou stovky nenávistných zpráv, mobil mám plný nenávistných SMSek s vyhrožováním smrtí. Komentáře na mém twitterovém účtu, to je přímo přehlídka žlučovitosti. Seděl jsem tam a hlavou se mi honilo, že stačí několik vět a pak jen doložit všechno to, co se mi po Mazancové výrocích sešlo… Stačilo jen přinést zprávy od mého diabetologa, jak se mi na podzim zhoršilo zdraví. Navíc, by mě to nic nestálo. Šetří to policie. Žádné podávaní žaloby… stačí jen vypovídat…

Ale také se mi honilo hlavou, že ničit druhým životy, to je výsadou liberálů. Oni cenzurují, nahlašují a podávají trestní oznámení na cokoliv, co se jim nelíbí. Kvůli nim existují ty udavačské Pol Pot budky… tedy Pol Point budky… Nechci jednou houpat na klíně vnoučata a vyprávět jim, že jsem bojoval za své přesvědčení tím, že jsem jedné blběně zničil život. Navíc takové, která neví, co činí. Takové, která bude na povel křičet „sláva,“ prostírat své roucho na cestu a za týden bude křičet „ukřižuj!“ Já přece nejsem jako oni. Ač vyhozen z kostela, přece nezapomenu na to, že nejdůležitějším kořenem křesťanství je odpuštění.

Nechci žít ve světě, kde se jen budou stupňovat vzájemné křivdy až k nesnesitelnosti a krvi. To mají tam v Izraeli a Palestině. Už si toho udělali tolik, že se buď musejí navzájem vyvraždit a nebo si odpustit. Spravedlnosti tam nikdy nebude učiněno zadost. Už to nejde. Nechci žít v zemi, kde to budeme mít stejné a kde se jen bude stupňovat vzájemná nenávist. Smíření je víc než vítězství. Nemohu ovlivnit, co udělají jiní a jsem si celkem jistý, že to ode mě bude vzato nikoliv jako vstřícnost, ale jako slabost, ale já tuto hru hrát prostě nebudu.

Moje vlast potřebuje odpuštění, ne spravedlnost. Tato společnost potřebuje velkorysost, nikoliv sudičství. Nota bene sudičství, jehož tváří je Igor Mříž. Mým vzorem je Ghándí, nikoliv Tadasuke Óoka.

Petro Mazancová! Nejspíš toho budu brzy litovat, protože podobnou vstřícnost k sobě čekat nemohu, ale já ti život komplikovat nebudu. Jestli tu jednou chceme mít slušnější společnost, někdo s tím musí začít.

Děkuji tomu, kdo se mě zastal a podal to trestní oznámení. Pokud se mi ozvete, máte u mě pozvání na zabijačku. Ale nemohu si chladit žáhu na hloupých lokajích mocných.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/wp-content/upl ... 118281.jpg
https://web.litterate.cz/nekdo-s-tim-musi-zacit/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 26 bře 2024, 22:34

Dokonáno jest… by Vidlák 26 března, 2024

Tak nám týden začal další jobovkou… SebeStředula byl opět zvolen šéfem ČMKOS. Kozel byl znovu dosazen do funkce zahradníka, sice to nebylo žádné drtivé vítězství, ale bylo nadpoloviční, takže to stačilo. Do funkce nebyl dosazen ani Fialou ani Aspenem… odboráři si ho zvolili sami a zcela dobrovolně. Vyjednávání s vládou o krachujícím průmyslu teď půjde mnohem lépe a radostněji, Středula nikdy nezapomene deklarovat, že jakýkoliv protest nesměřuje proti vládě, ale naopak na její podporu… liberální demokracie je totiž super (říkali v Aspenu), jen má občas maličké chybičky typu Gupta… sice to ničí strategické podniky jako Liberty steel, které by se nám pro válku s Rusem ohromně hodily, ale tak daleko nesahá ani inteligence vlády, ani inteligence Středuly. Grýndýl vole!
Agrární komora také (zatím) úspěšně torpéduje jakékoliv traktory v Praze, takže se nafta pálí ve zbytečných demonstrativních akcích a radikálnější zemědělci už chodí po výsleších. Doležal s Pýchou mají plnou hubu boje proti zlému ruskému obilí, kterého je asi jedna dvacetina ukrajinského obilí a všichni dělají všechno pro to, abychom se nedohrabali žádného jiného výsledku než zvýšení dovozů zemědělských produktů ze všech zemí, které nám ještě nezdrhly do BRICS. To je totiž to jediné, proč jsou ještě naši spojenci.

Kdyby mi někdo před deseti roky řekl, že země jako Chile nebo Keňa budou v brzké budoucnosti vydírat EU svými požadavky, poslal bych ho za Chocholouškem… Pochopil bych, kdyby to bylo jako pře sto lety v Británii – z kolonií se dovážely zemědělské produkty a lidé v Anglii stavěli průmysl a platili za levnou pšenici drahými parními stroji, ale tohle je asi poprvé v dějinách, kdy někdo ničí svoje zemědělství ve prospěch nevýroby a nikdo se neptá, jak budeme za ty potraviny platit? Elektroauty?

Kdyby mi v téže době někdo tvrdil, že líbodémo nejen obsadí státní správu, ale dokonce i vedení profesních organizací a dosadí si svoje lidi o do čela odborů, vysmál bych se mu. V podstatě zůstal jen Dufek.

Do toho jsme se dozvěděli, že vrchní bojovník proti dezinformacím, Rakušan, si na svých spanilých jízdách zařídil komparzistu, který mu zahrál prozřelého dezoláta, který jako přišel naštvaný, ale pak konečně Vítka pochopil a nakonec mu chtěl podat ruku. Ale to jen tak na okraj, abyste věděli, proč naše Pětikolka všude vidí dezinformátory… Myslí si, že my, dezoláti, to děláme jako oni…

Tak jo, máme hotovo…

Do eurovoleb už se toho už moc nestane. Všechno bylo vyzkoušeno, aktivisté i politici udělali, co bylo v jejich silách a možnostech. Takřka u všeho podstatného jsem byl, takže s klidným svědomím mohu konstatovat, že se udělalo to, co bylo v našem prostředí, v naší společnosti, s našimi silami a našimi povahami, možné. Kdyby se dalo udělat víc, někdo by to udělal. Z národa vyvstalo to, co mohlo a ne to, co bychom chtěli.

Kdo se mohl spojit, ten už se spojil, kdo se spojit nemohl a nebo nechtěl, ten už s tím nic neudělá. Nemůže. Podívejte se do kterékoliv diskuse pod jakýmkoliv mým politickým článkem. Jeden příspěvek je o tom, že se všichni musí spojit a hned následující je o tom, kdo se s kým spojit nesmí. Někdy je dokonce v jednom příspěvku obojí dohromady. Musíte udělat společnou kandidátku… ale s komunisty nééééé.

Demonstrovalo se, mluvilo se, vytvářely se dosahy na fejsbůku, tvořila se přátelství, spojenectví i nepřátelství, překračovaly se vlastní stíny… Příští týden se odevzdávají kandidátní listiny. Je zbytečné řešit, co mohlo být, ale není. Je zbytečné plakat nad rozlitými mlíky. Skončila zbožná přání, skončily vzdušné zámky, skončily růžové sny. Realita jsou kandidáti do eurovoleb a volební subjekty, které se dokázaly založit, vytvořit strukturu a dotáhnout to ke splnění všech zákonných náležitostí. Realita jsou blogeři, fejsbůkové televizní kanály a jůtuboví influenceři. Realita jsou dosahy, které mají a ochota ke spolupráci, kterou projevují.

Všechno ostatní nakonec byl jen nástroj. Dva roky protestů, objíždění sálů, bouřlivých diskusí, rozchodů i spojování, dva roky jednání, intrik, chytrých i hloupých nápadů se koncentrovaly do tváří a jmen, které se v příštích týdnech budou pokoušet ve volební kampani vybudit vaši subjektivní jistotu, že právě oni jsou ti praví.

Prosím, je to subjektivní jistota. Tedy stejná jistota jako to, že vanilková zmrzlina je lepší než čokoládová. Proč je vanilková lepší? Protože proto. Neexistuje žádné vědecké a objektivní měření, že vanilková je lepší. Neexistuje žádné objektivní měření, které by určilo, že blondýnky jsou hezčí než zrzky. Je to prostě subjektivní a různí lidé to vidí jinak. Můžeme se do smrti hádat a snášet argumenty, co je lepší, ale nikam to nepovede. Všude, kde objektivní kritéria existují, tam už si dávno nevybíráme. Nikdo neříká, že valcha je lepší než automatická pračka a nikdo nehádá, že je koňské spřežení lepší než vlak. Nikdo se nehádá, zda je lepší mobilní telefon nebo pevná linka.

Ale pořád se hádáme o pravici a levici. Pořád se hádáme, jestli Petr nebo Pavel. Pořád se hádáme o konzervativní nebo progresivistické hodnoty. Hádáme se, protože není jasné, co je lepší a jestli je to doopravdy v našich podmínkách lepší. Kdyby bylo jasné, že nejlepší je pravicová politika, všechny státy by už dávno byly jako Texas. Kdyby to bylo naopak, všechny státy by už dávno byly jako Švédsko. Kdyby existovala objektivní politická kritéria, nepotřebovali bychom volby, ale matematický vzorec.

Jen u toho Fialy už my na alternativě máme jistotu, kterou nemusíme přezkoumávat…

Prosím, mějte to na paměti, až budu v příštích dvou měsících popisovat volební kampaně jednotlivých stran, hodnotit jejich taktiku i možnosti a budu zkoušet předpovídat volební výsledky. Nepopisuju ani tak politické strany nebo jejich lídry, ale spíš odhaduji, kolik voličů subjektivně přesvědčí, že jsou ti praví a jakým způsobem na to přesvědčování půjdou. Nepopisuji, kdo je dobrý a kdo je zlý. Nepopisuji, kdo je charakter a kdo je psychopat. Neřeším, kdo má ryzí povahu a kdo se přetvařuje. Fakt za vás nebudu určovat, kdo je nadějí národa a kdo je naopak jeho zkázou.

Já budu řešit, kdo uspěje a kdo neuspěje. Kdo dělá dobré kroky a kdo nedělá. Budu řešit, kdo kolik dostane mandátů, kdo žádné nedostane, kdo je v kurzu a jde nahoru a kdo se naopak dopracoval k propadáku. Morální kategorie ode mě nečekejte a je mi upřímně jedno, koho hodláte volit a kdy se pro něj rozhodnete. Nebudu vám říkat, komu to máte hodit, ale pokusím se co nejlépe rozklíčovat, mezi čím si vybíráte. Neřeším hodnoty v politice. Řeším schopnosti v politice.

A samozřejmě se pokusím odhadnout výsledky. Budu o volbách psát, jako kdyby neexistovala válka s Ruskem a budu psát o válce, jako by neexistovaly volby. Jinak bychom se z toho museli zbláznit.

Eurovolby budou nejspíš poslední svobodné a tajné volby. Pak už nastoupí korespondenční hlasování a vydávání občanství potomkům v zahraničí, kteří mnohdy ani neumějí česky, ale vědí, že nejlépe nám bude vládnout Ivan Bartoš. Máme poslední příležitost si to rozhodnout tady doma. Podle posledního volebního průzkumu se očekává rekordní účast v těchto volbách… to je pozitivní ukazatel, že poslední dva roky se nepracovalo úplně zbytečně.

Zítra si řekneme, jak vypadá startovní čára.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/dokonano-jest-2/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 27 bře 2024, 22:54


Startovní čára
by Vidlák 27 března, 2024

Přátelé, dovolte mi dneska první analýzu pro eurovolby. Ještě nám nezazněl startovní výstřel z pistole, ale na startovní čáře už se nám rozcvičují jednotlivé kandidátky. Už známe většinu jmen, většinu koučů a v některých případech i loutkovodiče v zákulisí. Kolem dálnic se začínají vynořovat bilbórdy, agentury dávají první průzkumy, politologové dávají první vyjádření. Tož já se k nim také přidám.
Začnu Babišem. Ten totiž hraje úplně jinou ligu než všichni ostatní. Je na prvním místě ve všech průzkumech, těm druhým ujíždí o parník, na kampaň má vyčleněno víc než dost peněz a nepochybuji o tom, že vše bude manažersky dokonale zvládnuto. Na druhou stranu je na první pohled vidět, že eurovolební preference se nepotkávají s preferencemi voleb do poslanecké sněmovny.

Hnutí ANO má totiž před sebou tři překážky. Jourovou, Charanzovou a Maxovou. Tyhle tři Babišovi berou hlasy, protože to byl on, kdo je vyzdvihl do vysokých funkcí a jim se moc zalíbila. Obzvlášť Jourové. Za poslední europoslanecké období se navíc veřejné mínění značně proměnilo. Když jsme je do europarlamentu volili naposledy, nikdo nevěděl ani o covidu ani o válce na Ukrajině. Nikdo také ještě neřešil dezinformace a mluvilo se především o muslimské migraci a dobrovolné solidaritě.

To je všechno dávno pryč, jen ty tři grácie zůstaly a „může za to Babiš.“ Dobré časy plné pozitiv a sociálních jistot skončily, z Jourové se stala vrchní cenzorka, všichni jsme zchudli, EU rozjíždí grýndýl i válku a Charanzová s Maxovou jsou nadšeně pro.

Osobně bych čekal, že alespoň část kampaně bude zaměřena právě na to, aby se ANO co nejvíc oddělilo od těchto tří.

Na druhém místě je (zatím) SPOLUkoalice. A myslím, že toho už teď všichni litují. Vondra, Niedermayer a Zdechovský. Tři vzájemné koule na noze. Lidovci jsou dávno pod pětiprocentní hranicí díky Jurečkovi a Výbornému a Zdechovský s tím těžko něco udělá. Už neobhajuje paní Michalákovou ani kamioňáky ve Francii, teď se svléká do půl těla a kupuje Tomíkovi vzduchovku, aby ukázal připravenost boje proti Rusku.

Niedermayer někam zmizel. Párkrát jsem viděl nějaká hesla o tom, jak je v Evropě dobře, ale asi to moc nefunguje, tak udělali alespoň gerilový marketing. Vondra má na plakátech napsáno, že patří mezi TOP 100 europoslanců.

Samotný Saša Vondra ze sebe udělal debila svým pafletem proti Jandejskovi, který byl tak ubohý, že mu to nesežrali ani liberálové, ani Terezie Tománková. Navíc, jeho šarm elektrického úhoře je někde pryč. Na první pohled je vidět, že Vondra musel v zákulisí hodně bojovat proti společné koalici, ale nepovedlo se mu to. A tak jde do voleb tak nějak bez espritu.

Zato STAN s Rakušanem jsou na koni. Udělali si dobrou kampaň jako přípravu. Rakušan si objel republiku, ukázal, že se nebojí dezolátů…. sice na to potřeboval placený kompars a ochranku jak americký prezident… ale přinese mu to body mezi městskými zdegenerovanými liberály, pro které je Vítek najednou hrdina. Tak velký hrdina, že se do něj pouští i Ivan Bartoš, protože Piráti a STAN se přetahují o stejné voliče z Prahy, Brna a dalších velkých měst. Těmto voličům v principu nevadí ani Danuše Nerudová, naopak je přitahuje… zřejmě proto, že je na to inteligenčně stejně jako oni.

Osobně si ale myslím, že Vítkova dobře vedená kampaň vezme zasvé, jakmile Prezidentuše promluví. Málokdy vidíte něco tak podprůměrného. Proto bych doporučil Pirátům, aby se zaměřili na ty chytřejší liberály a ty blbější nechali STANu… aha, už vím, v čem je chyba této úvahy. Těch chytrých moc nebude… naposledy to stačilo na čtyři poslance…

U SPD na mou duši váhám. Okamura udělal koalici s Trikolorou a jako lídra kandidátky dal Petra Macha, který už europoslancem byl za Svobodné a nechal toho v půlce mandátu, že nemá cenu se o něco pokoušet. Lídrem se nestal Ivan David, který v zemědělském ojrovýboru odvedl dost práce, k tomu založil informační server Nová republika a byl mezi lidmi známý. Podle všeho, co o české politice vím, je to prostě chyba, podobně jako s Baštou v prezidentských volbách.

Jeden průzkum preferencí by mi dával za pravdu – SPD v něm má kousek přes 7%. Což by odpovídalo typické české politické matematice, že desetiprocentní SPD plus tříprocentní Trikolora mají dohromady sedm procent. Ano, přesně tohle mluví proti spojování. Upečete koalici a víc voličů ztratíte než získáte.

Ale jiný průzkum zase ukazuje, že SPD je na svých číslech a kampaň ještě nezačala. Osobně ale budu velmi zvědavý, jak půjdou dohromady Mach a Majerová s převážně levicovými voliči SPD. Ne, že by to nešlo, ale Mach bude muset hodně ubrat na svých libertariánských tezích a Majerová bude muset začít podporovat referenda o vystoupení z EU či NATO. Oba se navíc budou muset odnaučit slova jako placené zdravotnictví a školné. Pokud se neudrží, bude to průšvih.

SOC-DEM nemíním komentovat. To je ztráta času i kdyby tam měli deset Zaorálků. Dokud budou mít v čele Šmardu a mezi členy lidi, kteří ho volí, tak mohou jít jedině dolů. Šmarda je jeden z těch, co se nezapomněl vymezit proti zlému dezinformátorovi Vidlákovi, jak mě nazvala Mazancová, kterou za to teď vyšetřuje policie. Kdo by volil SOC-DEM, když to může hodit Bartošovi nebo Rakušanovi? SOC-DEM má na podzim volební sjezd a já se nemohu ubránit dojmu, že pracují na tom, aby do té doby defintivně zmizeli z dějin a nebylo už co reformovat.

Další, nad kým váhám, jsou Motoristé s Přísahou. S Petrem Macinkou jsem se osobně potkal a Institut Václava Klause z něj čiší na sto honů, takže si na svoje pravicové voliče sáhne. Motoristé umějí být radikálně uměření, rádi si je zvou do televize, jejich názory na válku na Ukrajině či NATO jsou stejné jako názory starého Klause. Kdybych byl zhrzelý volič ODS, který vzpomíná na dávnou slávu, Macinka by mě asi hodně přitahoval.

Ale neumím číst Šlachtu. Vůbec. On to má jako bývalý elitní policajt tak trochu v popisu práce, ale nedokážu k němu říct vůbec nic. Prozatím se přikláním k tezi blogera D-Fense, který říká, že řidič a policajt nejdou dohromady. Opět nejsem sám, kdo váhá. Jeden průzkum jim připisuje skoro pět procent, druhý jim připisuje kousek přes dvě procenta. Prostě záleží, jakých lidí se zrovna zeptáte… Pokud bych jim mohl něco doporučit, tak zapracovat právě na tom, aby Šlachta nebyl jako tajemný hrad v Karpatech.

Svobodní mají silnou kandidátku. Šichtařová a Gregor, to jsou dobrá jména a nejen oni. V jejich případě hodlám počkat na nějaký další průzkum, než se k nim vyjádřím. Na to, kolik politické práce odvedli, jsou jejich preference docela nízké.

Generál Blaško podle mě nemá šanci. Protože Vandas, protože Adam B. Bartoš, bez ohledu na Rozumné Petra Haniga i bez ohledu na Vítovou. Věřím, že si tam všichni asi docela rozumějí, ale jsou předsudky, které voliči nepřekousnou. Osobně bych se hodně divil, kdyby překročili jedno procento.

Na závěr jsem si nechal to, co se mě tak nějak dotýká i osobně. Oheň a vodu. PRO a STAČILO! Rajchla a Konečnou.

PRO si loni na svém volebním sněmu odhlasovalo, že nepůjde cestou aktivistů Rédové, Březiny, Moose a tak trochu cestou mou. Naopak půjde cestou Vacka, Drbohlava, Turkové, Viktorína a Haška. Výsledek se brzy dostavil a viděli jsme ho na sobotní demonstraci. Osobně nevěřím v žádný zázračný zvrat. Jestliže od září ubyly dvě třetiny aktivních příznivců, kteří běžně na demonstrace jezdí, ale tentokrát nepřijeli, ačkoliv o termínu věděli už od podzimu, tak to má vážný důvod. Navíc, začít ostrou část kampaně v podstatě neúspěšnou demonstrací… to je hendikep jak sviňa. Omlouvám se všem příznivcům strany PRO, ale od podzimního sjezdu strany už to není ta stejná strana jako v létě a všichni to hlasování nohama na Václaváku viděli.

PRO se prostě zaměřilo na hlasy zhrzených pravicových voličů ODS a zařadilo se do stejné fronty, jako víceméně všichni ostatní. I SPD má Macha, aby pro ně lovil právě v těchto vodách. Chcimíry odradil Vacek, čestné vesnické Moraváky odradil Hašek, aktivisty odradil Viktorín… A jestli to tak není, proč bylo na Václaváku tak málo lidí?

Kateřina Konečná naopak šla cestou, kterou PRO odmítlo. Udělala koaliční kandidátku, dala jí marketingově velmi dobrý název a udělala to, co po čem se dva roky volalo. Spojila se přesně s těmi, které PRO odmítalo. Vzala na kandidátku chcimíry a pracovité aktivisty. Ty, kteří se angažovali v organizování demonstrací, mírových pochodech a kteří jsou schopni dělat marketing s velkým dosah. Zároveň si Kačka dokázala dát pozor, aby si tam nevzala nějakého jájínka nebo narcise, který by jim to rozvracel zevnitř. Takže ani Vrábel, ani Paroubek… STAČILO! se zaměřilo na propadlé hlasy z minulých voleb a postaralo se, aby k nim mělo informační kanály.

Drze řeknu, že Kateřina Konečná četla můj blog obzvláště pozorně… Součástí její koalice jsou (zatím) tři strany a nominované nezávislé osobnosti… Lidi ze Svatopluku, Národní rady obnovy, aktivisté z demonstrací…

Zároveň došlo k situaci, která se u nás asi ještě nestala. Nalevo je úplně prázdno. S výjimkou Babiše, který hraje svoji vlastní hru s vlastními problémy, všichni ostatní krouží kolem politické zdechliny ODS a řadí se do fronty na její preference. Klasický levicový pracující volič se tentokrát vlastně nemá mezi kým se rozhodovat. Buď to hodí STAČILO! nebo bude hodně skřípat zuby. Když je někde tlačenice, jinde je zase pěkně volno. Někdy se budu muset zeptat, jestli to takhle plánovali a nebo to prostě tak pěkně vyšlo.

Výsledek se také brzy dostavil. Ani majnstrým se netají tím, že Konečná jde nahoru. Vítězná strategie se uprostřed zápasu nemění, takže bych očekával, že do definitivního uzavření kandidátek ještě klidně nějaké výrazné jméno přibude. A kromě oficiální kampaně uvidíme ještě i spoustu marketingových počinů jednotlivých kandidátů, protože to tak dělali i předtím.

Do voleb se toho ještě hodně stane. Dějiny se nebudou ohlížet, že tady v Kotlince volíme. Ještě přiletí nějaké černé labutě, tedy události, které nikdo nepředvídá a ty mohou všechny volební strategie postavit na hlavu. Ale teď, chvíli před startem, bych viděl karty rozdané takto.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/startovni-cara/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 28 bře 2024, 22:02


Něco o kuřatech…
by Vidlák 28 března, 2024

Krátký politický úvodník:

Vzhledem k velmi slabé odezvě na včerejší článek o startovní čáře do eurovoleb jsem nabyl dojmu, že žádná vysoká volební účast nebude. Nejčastější reakcí čtenářů je lhostejnost a to tak velká, že mě to až překvapilo. Kdyby se eurovolby konaly teď, vyhrál by je Rakušan.

Tvrdé jádro voličů jednotlivých stran bude hrát větší roli než obvykle…
A teď už dnešní text:

Včera se majnstrýmoví ingtervjuci mohli ukřičet nad záběry jakéhosi ochránce zvířat, který se vloupal do výkrmny kuřat a natočil tam záběry, které nevypadají jako z reklamy Alberta na šťavnaté kuře. Samozřejmě úplnou náhodou si ten ekolog vybral výkrmnu firmy Rabbit Zdeňka Jandejska, stejnou náhodou to hromadně zveřejnila skoro všechna majnstrýmová média a vůbec to nesouvisí s tím, že se Jandejsek angažuje v protestech za záchranu českého zemědělství a o Fialově vládě už dávno ztratil všechny iluze.

Málokdo to ví, ale když zelené hnutí na Západě začalo v šedesátých a sedmdesátých letech vystrkovat hlavy, dělali demonstrace a kampaně za klecový chov. To, co existuje dneska, to měli i tenkrát. Původně měl sedlák doma slepice v kurníku a odprodával, co sám nespotřeboval. Postupně kurníky rostly, měnily se v haly, místo dvaceti slepic bylo najednou pod jednou střechou takových pipin tisíc… přišla automatizace, krmítka, napáječky, haly stále rostly…

… a pak přišli ekologové a řekli, že takhle to nejde. Přirozeně slepice tvoří malá hejna, hromadný chov na podestýlce je krutý, nerespektuje přirozené chování slepic, takže je pěkně rozdělte do klecí, to pro ně bude lepší, nosnice budou dávat více vajíček a kuřata lépe porostou.

Politici na to slyšeli, upravili vyhlášky, chovatelé se přizpůsobili, ukázala se spousta ekonomických výhod klecových chovů (například to, že slepice mohou být v patrech nad sebou), ceny drůbežího masa klesaly, ceny vajíček také. Občas někdo upozorňoval na to, že ani klece nevyřešily problém s ošklivými záběry z takového chovu, protože to vůbec nepřipomíná farmáře Tondu z Pokáčovy písničky, který svoje slepičky hladí po hřebínku, kdykoliv snesou vajíčko. Mnohem víc to připomíná honkongskou bytovku pro méně majetné.

Pak přišla devadesátá léta. Ekologičtí revolucionáři už byli dávno v politických funkcích a místo práv pro slepice řešili, jak svým voličům vysvětlit, proč je správné a nezbytné bombardovat Jugoslávii, na konferencích vymýšleli evropský superstát a cítili se být pupkem světa. Ani oni sami už si nepamatovali, jak bojovali za klecové chovy a jejich vnuci zatím venku protestovali proti klecím, protože to na kameře fakt nevypadalo dobře.

Politici na to slyšeli, upravili vyhlášky, výrobci se přizpůsobili a tak jsme se krásným obloukem vrátili tam, kde jsme byli v roce 1960. K stále rostoucím halám ve kterých je stále větší množství slepic na co nejmenší ploše. Žrádlo až pod zobák, pití také. Pro nosnice snůšková hnízda a pro brojlery tak hustá síť krmítek a napaječek, aby se pokud možno nemusely hýbat a nespotřebovávaly energii z drahého krmiva na chození a lítání.

Díky tomu vyroste kuře na jateční váhu za měsíc…

Na začátku se do haly nastele podestýlka, která se po celou dobu výkrmu už nemění. Je docela alchymie ji připravit, aby se v ní nemnožili ani cizopasníci ani nemoci a aby to co nejlépe sálo hovna i moč. Na tuto podestýlku přijdou krásná žluťoučká kuřátka, která dostanou optimální směs krmiv pro optimální růst. Když máte v hale desítky tisíc kuřátek, tak tam dochází k přirozeným úmrtím. Navíc se ty potvory navzájem klovou, protože netvoří ta malá hejna, kde si kohout udrží pořádek a kázeň. Úhyny představují asi dvě procenta z celku. Když máte v hale padesát tisíc kuřat, tak tamodtud každý den musíte vynést třicet mrtvých kuřat. Samozřejmě, ony tam neumírají podle harmonogramu. Někdy jich najdete pět, jindy sto.

Původně čisťounká a dezinfikovaná hala se během výkrmu postupně zahnojí. Nakonec přijede kuřecí kombajn (nekecám), který brojlery posbírá šetrněji, než když je sbírali lidé a často jim u toho zlámali křídla.

Výsledkem je kuře, které se v současnosti prodává na jatka za 28 ,- Kč/kg živé váhy. 16,- Kč stojí usmrcení, zpracování vychlazení a zabalení. Takové kuře je o 30% vnitřností lehčí. Cena zpracovaného kuřete je 56,- Kč /kg. Ano, zemědělec, chovatel a řezník dokáží vyrobit kilo zpracovaného kuřecího masa za blbých padesát šest korun. V této ceně je krmivo, hala, pracovník v masokombinátu i celý masokombinát se vším vybavením, veterinární a hygienický dohled, účetní, ředitel firmy i spousta příživnických úřednických existencí ve státní správě, které zemědělci, chovateli i řezníkovi házejí klacky pod nohy.

V hytlermarketu si toto kuře koupíte zhruba za stovku. Občas bývají v akci, když o ně není zájem a pak se cena může dostat někam kousek nad těch pětapadesát korun. Kuřecí je u nás nejběžněji kupované maso a když si ho chcete upéct, potřebujete k němu i brambory a další zeleninu. Tož vám dají kuře ve slevě a oberou vás právě na těch bramborách.

Myslíte, že by byl problém, aby v hale bylo těch kuřat trochu méně? Aby třeba měly i venkovní výběh? Aby žila trochu déle, víc si zaběhala, díky tomu byla víc v kondici? Aby to víc vypadalo jako v reklamě od Alberta? Žádný problém. Jen by pak to kuře nestálo dvacet osm korun, ale třeba čtyřicet. Po zpracování by stálo pětasedmdesát korun.

Hytlermarkety by vám ho pořád mohly prodávat za stovku a vůbec nic by se nestalo. Pořád by měly třicetiprocentní marži za to, že rozdělali paletu, kuřata nastrkali do ledniček a vy si ho sami naklikali na samoobslužné pokladně. Je to podstatně méně práce, než s tím má chovatel i řezník. A také podstatně méně rizik.

Ale to by nešlo. To by si pak pan německý majitel nemohl koupit novou jachtu a Tomáš Prouza by nedostal kvartální odměny za obviňování zemědělců z drahoty. Marže musí bejt a pořádná. Kuře z luxusnějšího chovu nebude stát stovku, ale dvě. A to už si většina lidí nemůže dovolit, když jim Fiala zdražil topení i bydlení a zvýšil jim daně.

A počkejte, až se to Výbornému s Fialou podaří, zničí české zemědělství a kuřata se budou dovážet z Brazílie… Tam, kdyby se někdo vloupal do haly a natáčel podmínky chovu, tak ho rovnou zastřelí. Tam nikdo nebude dohlížet na množství antibiotik. Nikdo nebude zjišťovat, jak vypadá linka na jatkách a jestli náhodou obsluha nemá lepru. Žádné evropské hodnoty neucítí ten smrad z mnohem větších hal. Žádný veterinář se tam nebude ošklíbat nad tím, že nemají pořádné záchody a bezdotykové vodovodní baterie a nedělají sanitární dny.

Pro vás bude to kuře vypadat úplně stejně a rozdíl zjistíte až po deseti letech konzumace, kdy dostanete zápal plic a penicilín na to nezabere.

Je to jasné, jak to funguje?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/neco-o-kuratech/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 30 bře 2024, 00:06

Brzy to přijde… by Vidlák 29 března, 2024

Rusové začali ničit ukrajinskou energetiku. Pořádně. Tentokrát nestřílejí na transformátory, ale na turbínové haly. A samozřejmě na rozvodny. Především ty, které jsou klíčové pro propojení ukrajinské energetiky s tou evropskou. Zároveň se Rusové starají, aby se na dněperských přehradách nedala zvedat stavidla. Jinými slovy, aby nikdo nemohl spláchnout případnou invazi přes veletok. Do útoků se zapojily hypersonické rakety Zirkon.

Protivzdušné obrany má Ukrajina už tak málo, že včera poprvé ruské letectvo bombardovalo Charkov klouzavými bombami, které každodenně dopadají na frontu. Objevují se fotky zničených amerických Abramsů. Hoří stejně dobře, jako Chalengery, Leopardy i Té sedmdesát dvojky.
Ruské úřady vypouštějí stále víc zpráv, že za teroristickým útokem v Moskvě stojí Ukrajina. Putinův největší jestřáb, Nikolaj Patrušev, říká zcela nepokrytě, že za vším stojí Kyjev. Rusko má své jedenácté září, ruská veřejnost je sjednocená jako nikdy, prezidentské volby už proběhly. Ruská ekonomika už není závislá na západních trzích a vše potřebné se do Ruska vždycky někudy dostane. Rus má stále dost čipů i ložisek. Nejchudší ruské vrstvy si válku pochvalují, protože pro každého je práce a mzdy těch nejchudších značně vzrostly.

O další podpoře Ukrajiny se hodně mluví a málo dělá. Já osobně už pochybuju i o té české granátové iniciativě. Když někomu dodáváte výzbroj, která alespoň na čas významně posílí jeho schopnost obrany, tak o tom nemluvíte. Nechcete, aby někdo začal sledovat trasy těch granátů. Nechcete, aby se na to nepřítel zaměřil. Tady se o tom mele naprosto otevřeně a z osmi set tisíc granátů už je milion a půl. Proč ne rovnou pět milionů? Fantazii se meze nekladou.

Mluví se o speciální české psychologické operaci a já myslím, že přesně tak to je. Naše věrchuška se chlubí granáty, které nejspíš vůbec neexistují. Odpovídalo by to přechozím dvěma rokům, kdy jsme dělali především kvalitní propagandu. Putin totiž prohraje, pokud budeme podporovat Ukrajinu nošením těch správných triček. Je to už dva roky, co ruské armádě došla nafta, čipy, vojáci i jídlo. Situace je hodně tristní, něco se udělat musí a tak BIS „rozprášila ruskou vlivovou strukturu,“ kterou tvoří ukrajinský opoziční oligarcha Medvedčuk a jeho mediální projekty. Začal hon na čarodějnice, ale ani to už nemá šťávu. Lidi už to ze židlí nezvedá. Mají starosti se uživit.

Vrabci si cvrlikají o jarní ruské ofenzívě. Jediný, kdo o ní nic neříká a tradičně mlčí, je Putin.

Představitelé NATO stále častěji mluví o tom, že jsou na válku s Ruskem připraveni. I na tu jadernou. Představitelé Ruska stále častěji mluví o tom, že si válku s NATO nepřejí, ale s Ukrajinou si to vyřídí.

Západ se utěšuje, že Rusko se teď masivně zadlužuje a to nemůže dělat věčně, ale ruský dluh je stále naprosto směšný proti dluhům zemí EU i USA. Navíc, Rusko má pod zemí takové bohatství, že jím může splácet válku ještě tisíc let. Kupců je dost a dost.

Americká centrální banka se propadla do ztráty sto padesáti miliard dolarů. To se ještě nikdy nestalo. Francouzská centrální banka ji poměrně úspěšně napodobuje. Vybrakovala svůj rezervní fond a moc tam toho už nezbylo. Jak se vyvíjí český státní rozpočet, to víte. Směřuje k dalšímu konsolidačnímu balíčku.

Hele, myslíte, že západní elity teď prostě sklapnou podpatky a smíří se se svými finančními ztrátami? Ano, možná by se mohli smířit se ztrátami na bojišti i ztrátami území, koneckonců, to vsadili do hry slovanští podlidé, ale všichni ti europapaláši do této hry vsadili i svoje podniky. Vsadili do toho zničený Nordstrým, vsadili do toho ekonomický sešup, vsadili do toho svoje vlastní banky a vlastní dluhy.

Ukrajině to tak nějak může být jedno… kdyby vyhrála, bude platit ruskými penězi. Když prohraje, tak prostě nebude mít z čeho zaplatit. Znáte to, když dlužíte bance sto tisíc a nemáte peníze, jste v průseru. Když dlužíte bance sto milionů a nemáte na zaplacení, tak je v průseru banka. Ano, přesně tohle se stalo. Ukrajina dluží Západu tolik peněz, že pokud nezaplatí, je v průseru Západ.

Myslíte, že se všichni ti Švábové, Draghiové, Rotšildi, Black Rocky a Vanguardy a další, prostě jen tak stáhnou, odepíší ztráty a nechají toho, když dobře vědí, že ruské vítězství znamená konec západní finanční bubliny a konec jejich fiktivního bohatství? Myslíte, že se nepokusí udělat cokoliv, aby se to nestalo?

Na Ukrajině odepsali milion mužů a ani se neušklíbli… myslíte, že nad námi nebo Poláky by cítili lítost? Myslíte, že životy našich dětí jsou pro ně cennější než jejich digitální konta?

Na všech stranách se odhazují masky. Stále zřetelněji je vidět, kdo kde stojí, jaké měl záměry a čeho chtěl dosáhnout. Ale stále zřetelněji z toho vysvítá, že Západ je na kratší straně páky.

Ne, nevím, jestli z toho bude Třetí světová válka. Ale jsou splněny všechny podmínky, aby byla. A i kdyby se nad námi Pánbůh slitoval a ušetřil nás atomovek, velmi brzy bude záležet nikoliv na tom, jaká čísla máme na bankovních účtech, ale co máme ve skutečnosti doma. Už brzy se nás dějiny zeptají, jak jsme se připravovali. Už brzy to přijde. Je to každým dnem zřetelnější.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
posting.php?mode=reply&f=58&t=875

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 30 bře 2024, 23:02


Velikonoční paralely
by Vidlák 30 března, 2024

Není od věci občas zalistovat v Bibli i v deuterokanonických knihách. To jsou ty, které se neuznávají jako oficiální součást Bible, ale některá vydání je obsahují. Teď zrovna si užívám knihu Makabejskou, která je o tom, jak Židé povstali proti nadvládě diadochů Alexandra Makedonského a kupodivu to bylo úspěšné. Nebudu vás unavovat detaily, ale Judea byla malý stát, potřebovali ochranný deštník a mocenské záruky a tak se stalo, že tenkrát Židé podepsali spojeneckou smlouvu s Římany.
Víte, jak ta smlouva vypadala? Dost podobně jako naše přístupová dohoda s EU. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Židovský stát se nestal římskou provincií po dlouhém odboji, ale za potlesku. Všichni to tak chtěli. Až později zjistili, že ze smlouvy s ďáblem vystoupit nelze.

Řím do Judeje přinesl svoje právo i svoje pořádky, postavil silnice, vymohl si vojenské základny, nastolil mír a obchodní vztahy… ba i krále Židům ponechal… Tedy, Herodes byl odrodilec asi jako Petr Fiala, ale byl tam od nich, nikoliv z Říma. Nechali mu nějaké peníze, on za to vylepšil chrám, aby se zavděčil, ale nezavděčil se, protože měl římské manýry… o římském místodržiteli se moc nemluvilo, v praxi to vypadalo jak americké velvyslanectví v Praze.

Ovšem… vybíraná cla a daně se platila Římu. Pomocí místních exekutorů, lichvářů a celníků, které nikdo neměl rád, ale také si na ně nikdo netroufl. Na to byly římské struktury příliš mocné. Římané se do místních politických rozbrojů vlastně moc nezapojovali. Ale pokud se do toho pustili, byly jejich sankce hodně citelné.

Jak dneska to bylo… Lid byl postupně stále naštvanější, protože stále více kompetencí přebírala římská Brusel, jejich vlastní vláda se jim smála do očí a chodila chlastat na římské velvyslanectví s pontským Pilátem a chovala se ke svému národu s přezíravou arogancí. Ve společnosti existuje malá skupina radikálních Zélotů, různé utajené spolky Esejců, kteří vidí, jak jde celá společnost do kytek, ale kromě dochovaných blogerských nářků nějak nevědí, co s tím, dále tam existují farizejští lepšolidé, jejichž smysl života je ve vyhledávání a dehonestaci kverulantů a pak jsou tam Saduceové, kteří normálně drží moc díky kombinaci majetku a kolaborace.

Atmosféra příznivá pro čekání na Mesiáše. Také jako dneska. Hledá se někdo, kdo to celé zachrání. Kdo vyžene Římany a nastolí znovu to, o čem dlouho sníme, co sice nikdy neexistovalo, ale v naší lidské paměti to tak prostě zůstalo. Každý si ho představuje trochu jinak. Do toho vystávají proroci, kteří předpovídají hrozné věci. Dokud je nikdo neposlouchá, je jejich svoboda projevu tolerována. Koneckonců, společnost občas musí upustit páru a pokud kážou o křtu v Jordánu, ať si plkají co chtějí.

Alě běda, když začnou dělat politiku a kritizovat ministerstvo vnitra. Běda, když začnou poukazovat na charakterové vady Herodiady Nerudové. To se pak řeší rychlým soudem, vězením a pro jistotu i hlavou na podnose.

Sem tam ti proroci někoho vyhecují, ten vezme do ruky vidle… a vzápětí je pro výstrahu popraven, protože Řím žádné pobuřování nestrpí.

A nakonec se jeden mesiáš najde. Přechází ho velké naděje. Uzdravuje nemocné, mění vodu ve víno, nasytí zástupy, mluví, že to chytá za srdce, má to v hlavě srovnané, doboví novináři ho zkoušeli nachytat na švestkách, ale on se nedal, sice o něm říkají že je dezinformátor, protože chce ve třech dnech zbořit chrám a znovu postavit, ale lidi na něj slyší. Už dávno by se s ním mocní vypořádali, ale nemají jak. Na paragraf to zatím nestačí.

Když přijede do Jeruzaléma, rozprostírají mu na cestu pláště a palmové ratolesti. Bez problémů naplní náměstí lidmi, dokonce i nátlakovou akci udělal pěknou – vyhnal penězoměnce z kostela.

Jenže, pak řekne, že jeho království není z tohoto světa. Že je zapotřebí očistit své srdce a změnit se uvnitř. Další akce nepokračují, žádné povstání nevyhlašuje, žádné valníky s hnojem nevysypává a přitom je všem jasné, že bez násilí to přece nepůjde.

Uběhne týden a ten stejný dav, co mu provolával slávu, volá po jeho ukřižování. Zklamal, hajzl jeden. Soudní proces je sice tak nespravedlivý, že to zarazí i amerického velvyslance…., ale nakonec, co je mu do toho, že? Pobuřoval, ztratil přízeň davu, o jednoho dezinformátorského a kolaborantského šmejda méně…

Tady by mohl být konec. Takhle to přece je, ne? Všechny naděje zklamou, mesiášové zklamou a když náhodou ne, tak si je podá ta obrovská globální hydra, která má své zájmy i oči všude. Dříve či později prostě spadne klec. Některé zavřeme, některé uplatíme, jiné zkorumpujeme. Další spasitel do statistiky. Ne, nebudeme přemýšlet, proč se pořád vynořují. To je pod rozlišovací schopnost elit.

Ale… v neděli je hrob prázdný. I když moc opět triumfovala, něco se nepovedlo. Ani exemplární trest království Nebeské neukončil. Padesát dní sedí apoštolové doma a sbírají odvahu, ale až ji nasbírají, nikdo je nepoznává. Myšlenka zůstala a za každého umučeného stoupence najdou dva nové. Moc Říma ještě dlouho bude neporazitelná, ale dole už vznikají nové struktury. Nejprve malá společenství. Malé hloučky stejně smýšlejících, které jsou postupně stále více koordinované. Jednoho dne se před jejich vlivem a mocí skloní i císař a nechá symbol kříže namalovat na štíty svých vojáků. Jednou Řím padne, ale církev Kristova ten pád přežije a zachrání ze zkázy starověku, co půjde.

To je moje naděje.

Žádná porážka není konečná. Žádná moc tu není navěky a změny v lidských srdcích přežijí i impéria. Triumfující moc dostane prázdný hrob. Ustrašení apoštolové naberou odvahu a už ji nikdy neztratí. Ve světě existují i jiné síly, než ty opřené o peníze a státní funkce. Věřím, že slovo má větší sílu než zbraně i daňová vyhláška. Věřím, že vítězí to, co není z tohoto světa, co se nedá změřit, ale může to naplnit srdce. Věřím, že není všem dnům konec a stojí za to, bojovat, i když se to zdá někdy beznadějné.

V dnešní velikonoční neděli vám přeji vše dobré.

Váš Vidlák
https://web.litterate.cz/velikonocni-paralely/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 31 bře 2024, 23:14

Co je pravděpodobnější? by Vidlák 31 března, 2024

Elon Musk doporučil Ukrajincům, aby začali vyjednávat, jinak nepřijdou jen o východní část území za Dněprem, ale úplně ztratí přístup k moři. Mezitím Rusové dál pokračovali v metodickém ničení ukrajinských elektráren. Co nezničili hned, to zničili dalšími raketovými údery. Majnstrým denně chrlí články o tom, že Rusové přešli na válečnou výrobu, jejich produkce se zmnohonásobila a tu a tam už některým chytřejším intervjukům dochází, že tato znásobená produkce znamená nikoliv oslabenou ruskou armádu, ale posílenou.

Jen Petru Fialovi to nedochází a Řehka nejspíš vůbec netuší, o čem mluvím. Hlavně, že za deset let budeme mít stíhačky…
Zelenský začal propouštět i své nejbližší kamarády. Nebo od něj odcházejí sami, ono je to vlastně jedno. Krysy prostě opouštějí potápějící se loď. I ukrajinské vojenské velení mluví o jarní ruské ofenzívě. Maršál Petrla přestal válčit a věnuje se raději kosmonautice. Asi už také přestal věřit na ukrajinskou výhru a zbrojní pomoc USA, která vše napraví. Zřejmě si poslechl vlivného senátora Grahama, který přímo v Kyjevě šokovaným Ukrajincům vysvětlil, že musejí za svojí svobodu a demokracii bojovat i bez Američanů a mají začít okamžitě mobilizovat i mladší ročníky. Asi nebude náhoda, že se vzápětí objevila videa s mobilizovanými skoro dětmi… emancipace funguje, holky jsou totiž stejně dobré jateční maso jako kluci.

Válka do posledního Ukrajince za oslabení Ruska… ale, ono Rusko posiluje. Strašně moc posiluje.

Našim čučkařům se podařilo rozbít ruskou vlivovou síť. Ta dokázala odposlouchávat porady generálního štábu, nasadila vnadné agentky do postelí všem čtyřem stům vojenským generálům, měla své lidi v každém podniku s vojenskou výrobou a díky tomu měli Rusové dokonalý přehled o všech vojenských i politických aspektech vládní pomoci Ukrajině….

Ale houby… jediné, co čučkaři dokázali, že zablokovali webové stránky Viktora Medvedčuka, což je navíc proruský Ukrajinec. Znám ruský Sputnik, znám spoustu ruských vojenkorů, znám různé ruské telegramové kanály, ale o Voice of Europe jsem v životě neslyšel. Vskutku pronikavý úspěch našeho čuč. gen. Michala Koudelky. Rozmetal www stránky, které skoro nikdo neznal. Ještě nezapomněli dodat, že nikoho nezatkli a jejich agentská zjištění nemohou orgány činné v trestním řízení použít. Tuhle válku rozhodně vyhrajeme.

Pak, až bude po všem, se možná dozvíme, že Rusové skutečně měli v každém zbrojním podniku svoje agenty a možná je měli i na generálním štábu… Nejspíš přímo paní kriegsministryni, náčelníka štábu i generála Koudelku, protože i kdyby Putin chtěl, nikdy by nám nenapáchal tolik vojenských i hospodářských škod, jako to dokázala tahle vláda a jí dosazení úředníci. Ve válce zpravidla produkce rapidně roste. Jen v Evropě se propadá.

V Česku se propadá nejvíc…

Když jsme před dvěma roky demonstrovali za ukončení emisních povolenek, odchod od grýndýlu a odchod z lipské burzy, měli jsme pravdu. Kdyby se tohle všechno stalo, byli bychom na tom dneska lépe i co do zbrojní výroby. Ale ne, byli jsme chcimíři a kolaboranti. Proti Rusku se totiž bojuje tím, že se střelíme do nohy a když to nestačí, tak ještě do druhé. Sankce nefungují, chce to víc sankcí. Rusku to prospívá, nám to škodí, tak si kromě nohou ještě prostřelíme plíce. To jsme ti to, Putine, nandali. To jsme ti namydlili schody. Eva Decroix to ví nejlépe.

Do toho na Ukrajině vybuchují elektrárny a ve velkých městech tečou splašky po ulicích, protože čerpadla nefungují.

Já vím, že se opakuji, ale nemohu jinak. Už jsou jen dvě možnosti, co s tím může Západ udělat. Buď může trapně a potupně prohrát a přijmout následky této prohry, které budou vojenské, hospodářské, finanční a politické. Může prohrát a smířit se s tím, že západní hegemonie skončila.

A nebo se s tím europapaláši nesmíří, protože by je to stálo teplá mistečka i naditá konta, změnilo by to politickou mapu a odsunulo všechnu tu neschopnou verbež na smetiště dějin. A tak se pustí se do opravdu velké války. Sice se na výsledku nic nezmění, ale Hitler v roce 45 také věděl, že šestnáctiletá děcka a důchodci z Volksturmu ho nezachrání…, přesto je obětoval, protože mu šlo o všechno a všem těm Goebelsům, Goeringům, Himlerům i Keitlům také.

Co je reálnější? Trapná prohra války, následovaná ještě trapnější prohrou voleb, k tomu hospodářská krize jaká tu ještě nebyla, rozvrat západního finančního systému a smíření se s novým (mnohem horším) postavením ve světě a nebo hysterický pokus o zvrat situace pomocí nějaké další zázračné zbraně, která by si vedla líp než Himars, líp než Javelin, líp než Leopardy, Bradleye i Abramsy? Je pravděpodobnější potupný ruský mír, nebo nahnání Evropanů na frontu? Jsou sice vojensky nepoužitelní, ale je jich docela dost.

O jaderném konci raději ani nepřemýšlím… Jen čekám, kdy takový Patrušev nebo Medvěděv poprvé použijí termín „omezená jaderná válka.“ To už budu vědět, že s Američany jsou domluvení a počítají s tím, že postačí zničit Varšavu, Berlín a Paříž. Amíci budou mít pochopení… Na Prahu půjdou atomovky rovnou dvě. Jedna přímo na Evu Decroix a druhá na Řeporyje. Oni totiž Putina tak nějak serou.

Odpovězte si sami. Co je pravděpodobnější? Čemu jsme blíž? Prohře, ruskému míru a všem následkům, které jsme si nadrobili a nebo válce a zoufalému pokusu elit ještě nějak oddálit svůj konec?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/co-je-pravdepodobnejsi/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 01 dub 2024, 23:00

Ještě není pozdě! by Vidlák 1 dubna, 2024

Tak jsme se dozvěděli, že Izraelci bombardovali íránské velvyslanectví v Damašku. Není úplně jasné, o které budovy šlo ani koho přesně trefili, ale prý šlo o důležitého velitele Revolučních gard. Když jsem se to dozvěděl, přestal mi svět zcela úplně dávat smysl. K čemu je Izraeli, když se kromě Hamásu pustí do boje ještě s dalším nepřítelem zaráz? Vždyť tím jen posiluje jestřáby v Teheránu, aby nějak odpověděli, protože pokud to neudělají, ztratí tvář před svými lidmi a to je v muslilmské společnosti to nejhorší, co se vám může stát.

Íránští ajatoláhové mohou poslat na smrt statisíce lidí a nijak jim to neuškodí. Ale nemohou si dovolit, ukázat slabost.
Dává to jediný smysl. Netanjahu prostě potřebuje zaháčkovat Američany. Izrael není Ukrajina a i když se kolektivnímu Bidenovi vůbec nelíbí, jak Izraelci postupují v Gaze a co to dělá s celým blízkým východem, Američané Izrael prostě nemohou hodit přes palubu. Mohli se bez problémů stáhnout z Afghanistánu, mohli se stáhnout z Iráku, mohli nezvládnout dobrodružství v Sýrii a možná budou muset opustit svou základnu v Nigeru, ale ZA NIC NA SVĚTĚ nemohou nechat Izrael na holičkách.

Americký tlak na izraelskou vládu, aby ukončila boje v Gaze, byl zřejmě tak veliký, že se Netanjahu rozhodl vyprovokovat větší konflikt. Pokud mám pravdu, není ani první ani poslední podobný nálet. Ale také je možné, že prostě bude stačit.

Berte to jako memento… když nic nejde podle plánu, když se prostě nedaří, tak se s tím papaláši málokdy smíří. Většinou přivedou společnost do ještě většího průseru než předtím. Proto jsem tak ustaraný ohledně plánu evropských elit na Ukrajině. Ze všech řešení vyberou spolehlivě to nejblbější, ale oddálí to jejich konec. Na ceně nezáleží. Oni ji (ještě) platit nemusí.

Arménie přesouvá k hranicím s Azerbajdžánem další vojenské jednotky… Prosím, zeptejte se někdo Markéty Pekarové Adamové, na čí straně tentokrát naše pravda a láska bude? Chudák Tomáš Klus to ohledně Izraelsko – Palestinského konfliktu nějak nevychytal a pokud by se měl splést i v případě Arménie a Azerbajdžánu, tak umře hlady, protože mu naše liberální demokracie nedá žádný výdělek. Možná by se musel, ó hrůzo, začít dvořit Babišovi.

Ládik Větvička, který má Arménii i Karabach prochozené křížem krážem, ten o azerském útoku vůbec nepochybuje. Azeři jsou v podstatě Turci a kdo zná trochu dějepis, ten ví, jak to Turci mají s Armény. Jen nevíme, jak přesně turecké plány vypadají. Má jim padnout za oběť celá Arménie? Nebo „jenom“ jih? Na severu je pořád ještě ruská vojenská základna, ale premiér Pašinjan dělá všechno pro to, aby s Rusy neměl nic společného. Začne to teď? Bordelu je na světě dost, aby se do toho nějaká ta genocidička schovala…

Pamatujete, jak to vypadalo těsně před ruskou invazí na Ukrajinu? Situace se poněkud uklidnila. Velké ruské manévry kolem ukrajinských hranic polevily. Mnoho jednotek se vrátilo do kasáren. Novináři se předháněli v předpovědích, kdy útok začne a žádná se nevyplnila. Putin si prostě počkal a díky tehdejšímu momentu překvapení dobyl v podstatě největší část území. Od té doby jsou to jen drobty, denacifikace a demilitarizace především znamená ničení techniky a životů, aniž by záleželo, kde přesně je hranice mezi Ruskem a Ukrajinou.

Den za dnem přibývá důkazů, že se to brzy opravdu řádně rozjede. A zřejmě nejen na ukrajinské frontě. Je to stále okatější, takže se musí stát něco, kvůli čemu bdělé pohledy maličko poleví. Musí se stát něco, co trochu uklidní situaci. A pak, když bude vypadat, že se ty nejčernější scénáře nevyplnily, tak to pak začne.

Tenkrát, před začátkem války, jsem byl jeden z mála, který neustále dokolečka dokola omílal, že pro válku jsou splněny všechny podmínky. Vojenští analytici tehdy zdůrazňovali, proč je válka nepravděpodobná. Nakonec ale válka byla. Teď je to stejné. Důvody pro velkou válku jsou naprosto dostatečné a není zapotřebí dalších záminek.

Rusko má své jedenácté září, Putin může naprosto libovolně utáhnout šrouby a Rusové mu za to ještě zatleskají. Už oficiálně obvinili Ukrajinu z onoho teroristického útoku. Navíc, na Ukrajině teď měly být prezidentské volby, takže podkopávat Zelenského postavení jde mnohem snáz.

Rusko má dostatek všeho. Lidí, munice, techniky, nafty i čipů. Ukrajina má naopak nedostatek všeho.

Evropa stojí před hospodářskou katastrofou. Z Ruska spíš přiletí atomovky než reparace. Němci prý teď o velikonocích odstavili dalších několik bloků uhelných elektráren a ukrajinská energetika dostává docela zabrat od Kinžálů a Zirkonů. Co jiného má udělat šéf nějaké ojrokorporace, když vidí, kam směřují jeho akcie?

To ani nemluvím o tom, že voličské nálady takřka všude v Evropě směřují k Orbánizaci, nikoliv k Leyenizaci.

Leyenovou navíc začínají vyšetřovat za její SMSkové nákupy covidových vakcín.

Evropa je jako Japonsko před Pearl Harborem. Jen s tím rozdílem, že na Japonsko uvalily surovinové embargo Spojené státy a na Evropu uvalila podobné surovinové embargo sama Evropa. Zpětně hodnoceno, útok Japonska na USA bylo harakiri. Japonské noviny tenkrát také psaly, že Američani jsou hedonističtí, líní a nebudou schopni vzdorovat japonské vůli a disciplíně. Když se v Japonsku našel někdo, kdo upozorňoval na hospodářské nepoměry a nesouhlasil s podceňováním amerického ducha, šlo mu o život.

V Evropě dnes nevidíme nic jiného. Rus je přece naprosto méněcenný, neschopný bojovat, je to jen vodkou nasáklý mužik, který nespravedlivou náhodou sedí na největším surovinovém bohatství na světě. Japonci se v Američanech spletli jen jednou, ale v Evropě je to tradiční definice šílenství… Švédský král, Pruský král, Napoleon, Císař Vilém, Hitler… pokaždé to dopadne stejně, ale tentokrát je Evropa připravena úplně nejhůř, co kdy byla.

Česká republika je ideálním cílem pro ruský demonstrativní úder. V Evropě jsou snad už jen dvě továrny na základní složky výbušnin. Jedna je v Semtíně. Když se projedete kolem, vidíte tam někde baterie protivzdušné obrany? Kdyby sem Rusové hodili nějakou tu taktickou atomovečku, tak Česká republika nemá čím odpovědět a Francie tento vzkaz pochopí přesně v souladu svých národních tradic… Neudělá nic.

Je třeba žít, pracovat a nemyslet na to, protože tentokrát už není kam zdrhnout. Je třeba zakládat rodiny, mít děti a stavět svůj svět, jako by žádné hrozby nikde nečíhaly. Ale je také třeba se těmto válečným trendům bránit. Je třeba se bouřit, ozývat se, nevzdávat to. Je třeba se tomu postavit.

Ano, jsou splněny podmínky pro válku… ale ještě se to nestalo. Ještě není pozdě!

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/jeste-neni-pozde/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 02 dub 2024, 23:29

Abych pořád jen nestrašil… by Vidlák 2 dubna, 2024

Před několika dny prosákla na veřejnost informace, že náš největší bojovník proti dezinformacím, Vítek Rakušan, přímo programově dezinformace vyráběl. Na svých debatách „bez cenzury“ měl najaté ochotníky, kteří ho tam chválili a milovali. Vrcholem byl prozřevší dezolát, který podle svých slov přišel PreVítkovi vynadat, ale nakonec si to rozmyslel, když ho slyšel mluvit a nakonec si s ním chtěl podat ruku. Byla to prostě domluvená habaďůra a je dost pravděpodobné, že STAN stálo docela dost peněz, aby na těch debatách zazněla nějaká chvála a udělaly se kvalitní fotky pro Vítkovu kampaň.
Stejně tak chci připomenout, že Saša Promopro Vondra mával při debatě na Primě papírem v azbuce, který údajně sám neuměl přečíst, nevěděl, co je na něm napsané, ale jasně věděl, že je to důkaz kolaborace Zdeňka Jandejska s Ruskem. Bylo tak trapné, blbé a okaté, že mu to nesežrala ani Terezie Tománková. Vondra měl tři měsíce do voleb, kde byl oslaben už tím, že jde v jednom týmu spolu s Niedermayerem z TOPky a Zdechovským z KDU, ale přesto ze sebe udělal debila touto ukázkovou dezinformací. A ještě si za to vysloužil trestní oznámení, což mu do voleb také ohromně prospěje.

Šéf BIS, Koudelka, se zase nafotil jak do Kosmopolitanu (to takhle šéfové tajných služeb dělají) a poreferoval, jak rozkryl ruskou vlivovou síť, která ničila evropskou demokracii tím, že publikovala mizernější články s menším dosahem než já. Prý ještě rozdávali peníze a měli na to dva miliony korun, aby tím upláceli (koho jiného, než poslance německé AfD), přičemž normální příjem každého tohoto poslance je pravděpodobně vyšší než celá částka, kterou měli tito velmi nebezpeční ruští agenti k dispozici.

Já nevím, čemu se mám smát dřív. Jestli tomu, že je pro Putina tak levné, uplácet europapaláše, kteří za vyslovené drobné zrazují evropské hodnoty a nebo jestli jsme už tak daleko, že k tomu Putin peníze vlastně vůbec nepotřebuje a nepotřebuje ani Voice of Europe, protože chytřejším Evropanům už dávno došlo, že pravda a láska je v řiti.

Macron šel na kobereček k Američanům a ti mu vysvětlili, že by si svoje napoleonské choutky měl víc kočírovat. Ano, je pochopitelné, že Eman potřebuje nějaký politický úspěch před volbami, protože jinak ho Francouzi nebudou mít úplně důvod volit, ale vojenské dobrodružství na Ukrajině není úplně dobrý nápad. Lepší bude, když svým francouzský muslimům vysvětlí, jak je důležitá genderová diverzita a rozmanitost. Prostě francouzští imámové by o gayích neměli říkat, že jsou to buzeranti a slibovat svým posluchačům, že je už brzy budou shazovat z Eifelovky.

Proč to všechno píšu…

Jestli nás něco v minutě dvanácté zachrání, bude to tohle. Zbabělost a neschopnost těchto liberálních elit. Jejich ubohost, tupost, absence rozhledu i strach z následků. Oni se totiž chytají stébel. Jakýchkoliv. Už se neřídí nějakou logikou nebo chladným pragmatismem. Už je to jen panika. Starý svět končí, ale oni už nejsou u kormidla vývoje. To si jaksi převzalo Rusko, které není izolované, není ekonomicky na dně, není před kolapsem a Putin vyhrál už jen tím, že si troufnul na celé NATO.

Neříkejte mi, že by si někdo příčetný vzal na kandidátku Danuši Nerudovou. obzvlášť po tom, co předvedla v prezidentské volbě…

Pokud nás něco zachrání, tak to, že všichni ti Fialové, Rakušanové, Leyenové a Timmermansové ve skutečnosti nemají žádnou hrdost ani čest, pro kterou by přemohli svoji zbabělost. Ano, rádi by nám zakroutili krkem, rádi by nás všechny zablokovali, zcenzurovali a pozavírali… ale ono je to zakázané. Už tu není žádný Havel, který alespoň řekl, že se dá i humanitárně bombardovat a byl ochoten se podepsat pod dopis Bushovi, aby se do Iráku pořádně pustil. Už tu není Zeman, který řekl, že teroristům se neustupuje… Už tu nejsou lidi, kteří by měli nějakou osobní kredibilitu, kterou by dali pro pravdu a lásku. Už je tu jen Eva Decroix…

Naši poskoci by rádi skákali tak vysoko, jak jim řeknou, ale oni na to prostě nemají. Ani lidsky ani manažersky. Nejsou schopni udělat z BIS skutečnou rozvědku. Nejsou schopni z České republiky udělat zbrojovku NATO. Dokonce nejsou schopni z České republiky udělat ani silnici pro americká vojska. Zkuste přejet z Prahy do Brna uvidíte. Jsou schopni jen fejkových fotek na debatách bez cenzury a vypouštět ubohé dezinformace v přímém přenosu. Už jsou schopni jen vymýšlet různé Pandora papers, které ale už netáhnou, protože opakovaný vtip přestává být vtipem.

Kdyby teď vládnul Andrej, bylo by to dost možná nebezpečnější. On by totiž přesně tohle uměl. Udělat z naší země zbrojovku NATO, udělat z naší země silnici pro tažení na východ a být skutečně platným členem v kolektivní obraně NATO. Možná by se víc mluvilo o míru, ale v zákulisí by se podstatně víc udělalo pro válku. Teď je to spíš obráceně. Mele se o válce, ale rozvrácený průmysl, rozbité zemědělství a totálně rozbité vztahy se zeměmi globálního jihu spíš směřují k trapnému míru než ke šturmu na Moskvu.

V posledních týdnech opakuji, že pro velkou válku jsou splněny všechny podmínky, ale jestli je v něčem naděje, tak v Petru Fialovi, že toho v praxi vůbec nebude schopen. Bude příliš zbabělý, než aby to udělal bez Američanů, Francouzů, Němců a Uršulky Leyenové a ti jsou na tom stejně jako Fiala. Vrána k vráně. Budou příliš neschopní, než aby se vůbec nějaká mobilizace rozeběhla. Budou příliš zbabělí, než aby tu odpovědnost na sebe vzali. A budou příliš slabí, než aby je to nesmetlo.

Průzkumy sice ukazují, že Pětikolka v eurovolbách nedopadne až tak špatně, ale vzhledem k jejich hemžení a nervozitě bych řekl, že nikdy nebyly výsledky průzkumů tak cinknuté, jako letos.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/abych-porad-jen-nestrasil/

Konias
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1141
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 03 dub 2024, 22:41

Česká politika po slovensku by Vidlák 3 dubna, 2024

Tak už se nám blíží druhé kolo prezidentských voleb na Slovensku. Bude to velice zajímavý souboj, výsledek zřejmě bude hodně těsný… tak těsný, aby to rozhodly nějaké volební vymoženosti – třeba hlasy ze zahraničí, nebo autobusy pro slovenské studenty, které je přivezou domů z matičky Prahy, kde jim je líp, protože od té doby, co Fico vyhrál volby, všichni si všimli, že jejich životní úroveň stojí za houby.

Za Čaputové se to totiž snášelo tak nějak radostněji… Ale kdyby měl vyhrát Pellegrini, to už je na trvalé opuštění Slovenska a přistěhování se do Prahy, kde naštěstí máme Petra Pavla.
Ovšem… kdyby vyhrál Korčok… to by se na tristní život na Slovensku dalo zase zapomenout a přidat se k druhému kolu boje proti Ficovi. Bratislavský hrad to bude koordinovat spolu s americkou ambasádou. I nějaký další Kuciak se určitě najde…

Mimochodem, všimli jste si, že Korčok mluví úplně stejně jako generál Pavel? Ale úplně. Dokonce používá stejné fráze. Jako kdyby Kolář nechal svoje texty přeložit do slovenštiny. Jen Korčok si je přečte několikrát předem a tak nezaměňuje zákon se záchodem.

Pokud se na Slovensku ještě někdo nerozhodl, může se podívat k nám. Máme tu příklady pro oba kandidáty. Kdo přemýšlí, jaký bude Korčok, stačí, když se podívá na našeho prezidenta. Korčok bude přesně stejný. Také bude bubnovat do války, také bude kecat úplně do všeho a vůbec tomu nebude rozumět, také si bude budovat kult osobnosti bez osobnosti, také se bude modlit k evropskému superstátu a nenávidět Slovensko a pokud dostane příležitost, nebude mít problém zahájit válku proti Rusku.

Kdo přemýšlí, jaký bude Pellegrini, stačí se podívat na Babiše. Mají dost podobné názory na evropskou integraci, podobně se dívají na konflikt na Ukrajině, podobně hodnotí účast svých zemí v NATO. Korčok se schází s generálprezidentem, Pellegrini se schází s Babišem. Pavel podporuje Korčoka, Babiš podporuje Pellegriniho. Když teď Robert Fico ohodnotil Pellegriniho, vzal mi z úst to, co bych asi řekl u nás o Babišovi.

Jo, Slováci mají podobně obtížné rozhodování jako Češi.

A stejně jako u nás, volby rozhodnou ti, kteří nejsou schopni zkousnout menší zlo. Ti svou neúčastí u voleb rozhodnou, zda vyhraje větší zlo. V tomto ohledu jsou bratia Slováci opravdu bratia.

Ale abych to zjednodušil a dal svou vidláckou politologickou předpověď:

Pokud třetí kandidát Harabin, který dostal dvanáct procent hlasů, řekne několikrát, naplno a nahlas slovo Pellegrini a pokud se objeví vedle Pellegriniho na kameře, jak mu podává ruku, tak vyhraje Pellegrini. Pokud bude jen mluvit o vlasteneckém kandidátovi a neřekne naplno, o kom mluví (i pro ty blbější voliče), tak vyhraje Korčok.

Když mobilizujete lidi do voleb na jediného správného kandidáta, dlouho jim vysvětlujete, je jste jediný opravdový vlastenec, ustojíte se svými příznivci mediální masáž, ustojíte všechna nařčení z kolaborace s Ruskem, ustojíte všechny dehonestační kauzy, tak se nesmíte divit, že vám vaši rétoriku lidi uvěří. Když lidem vysvětlujete, že jste ta jediná cesta, pravda i život, tak se nedivte, že pak ve druhém kole nejdou volit, když tam nejste.

V dnešní době je těžké ustát vlastenecký a antiliberální postoj. Aby to vůbec bylo možné proti té globální hydře zvládnout, musíte se trochu podobat sektě. Jinak vás rozbijí a rozeženou. Obzvlášť, když vyrostete tak, že už jste pro establišment určité ohrožení.

Tož, slovenský Okamuro, běž a podej ruku slovenskému Babišovi. Jinak vyhraje slovenský Petr Pavel. Tak snadné to je.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.
https://web.litterate.cz/ceska-politika-po-slovensku/

Odpovědět