SARS-CoV-2 (COVID-19)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 2106
Registrován: 07 úno 2017, 13:04
Bydliště: Jizerky

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Grif » 28 lis 2021, 21:40

Neobvykle mírné příznaky. Tak hodnotí jihoafrická lékařka Angelique Coetzeeová projevy nové varianty covid-19 omikron, která děsí svět a kterou ona jako první zachytila. Panikaří vlády celého světa zbytečně? „Ano, v této chvíli bych řekla, že určitě. Za dva týdny možná budeme tvrdit něco jiného,“ uvedla. Vědecký poradce vlády Jihoafrické republiky Barry Schoub naznačil, že nová varianta nemusí nahradit variantu delta, o níž víme, že reaguje na vakcíny. Oba odborníky cituje agentura Bloomberg.
Jižní Afrika má v současné době 3 220 nakažených covidem-19, ale i přestože byla nová varianta odhalena právě zde, nedošlo k žádnému skutečnému nárůstu hospitalizací. Upozornil na to předseda ministerské vakcinologické komise Barry Schoub, v neděli o tom poté informovala televize Sky News.
Schoub uvedl, že případy, které zatím zachytili, byly buď mírné, či střední. „To je dobré znamení,“ uvedl ale s tím, že jde zatím o první dny pozorování, a není tak nic jisté. Schoub však uvedl, že vysoký počet mutací nové varianty omikron destabilizuje virus, což by ho mohlo činit méně schopným, než je současná dominantní varianta delta. Nová varianta by tedy podle profesora Schouba nemusela nahradit deltu, o které víme, že reaguje na vakcíny.
Odlišné a mírné příznaky
Obdobně jako Schoub pak hovořila i předsedkyně Jihoafrické lékařské asociace Angelique Coetzeeová, která příznaky spojované s novou variantou v této chvíli označila jako odlišné a mírné. Právě ona přitom novou variantu zachytila, a to poté, co se na její kliniku dostavilo velké množství mladých mužů, kteří se cítili unavení. Zhruba polovina z nich nebyla očkována.
„Co z klinického hlediska pozorujeme v Jižní Africe – a připomínám, že já jsem v epicentru dění – je extrémně mírné,“ uvedla příznaky lékařka, že nikoho s touto novou variantou ani nepřijali do nemocnice. „Hovořila jsem i s jinými kolegy a je to u nich stejné,“ dodala.
Na dotaz, zda svět kvůli této variantě panikaří zbytečně, uvedla: „Ano, v této chvíli bych řekla, že určitě. Za dva týdny možná budeme tvrdit něco jiného.“
Omezení cestování
Variantu omikron, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) kvůli potenciálně vyšší nakažlivosti zařadila mezi znepokojivé typy koronaviru, poprvé zaznamenali 9. listopadu v Jihoafrické republice. Její výskyt byl potvrzen kromě afrických zemí také v Hongkongu, Velké Británii nebo Belgii.
A její výskyt je zřejmě hlášen i v Česku. U ženy, která se vrátila z Namibie, potvrdila sekvenační analýza v liberecké nemocnici variantu omikron na 90 procent, řekl v sobotu večer České televizi (ČT) mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Definitivní výsledek bude známý v pondělí, řekl dnes večer ČTK. Původně měl být výsledek známý dnes. Šlo by o první potvrzený výskyt této varianty v ČR. Žena se z Namibie vrátila do ČR přes Jihoafrickou republiku a Dubaj, je v izolaci, očkovaná a má lehký průběh nákazy, oznámil v sobotu Babiš na Twitteru. Podle televize Nova jde o šedesátiletou ženu z Liberce.

Kvůli variantě omikron musejí Češi i občané zemí EU od soboty po příjezdu do Česka z pobytu v některých jihoafrických státech minimálně na deset dnů do izolace. Občané třetích zemí bez oprávnění k dlouhodobému pobytu v ČR mají vstup do země zakázaný. U vzorků lidí cestujících z celé Afriky, Hongkongu nebo Velké Británie se bude přítomnost omikronu zjišťovat při PCR testech. Případné nakažené budou hygienici přednostně trasovat, řekla hlavní hygienička Pavla Svrčinová v ČT.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ron-684971
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9611
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 29 lis 2021, 08:32

Škody po vakcíně? Jen špička ledovce. Čeští lékaři vystoupili
I když rizikové pacienty očkování proti covidu-19 zachraňuje před těžkým průběhem nemoci, nelze ho nařizovat povinně, jak to chce předseda České lékařské komory Milan Kubek. Tak vystoupila skupina lékařů v deklaraci, kterou doporučil k podpisu spolek vědců SMIS a podpořila členka vedení ČLK, senátorka Alena Dernerová. „Hlášen je prudký nárůst podezření na úmrtí ve spojení s vakcinací za období 2020–2021 v americkém vládním systému VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System). To, co se již nyní ukazuje, však může být zatím jen pouhá špička ledovce,“ píše se ve výzvě.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ili-684984
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 3923
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od homer » 29 lis 2021, 09:14

Švýcaři v referendu 62 % hlasů schválili zavedení COVIDpasů
Ve referendu 62% hlasujících, tedy velká většina, schválilo zavedení COVIDpasů, tedy dokladu o tom, že občan byl očkován, prodělal covid nebo je negativně testován. Bez COVIDpasu nelze nově vstupovat do restaurací, na sportoviště a do ostatních veřejných prostor. Referenda se zúčastnilo rekordních 65% oprávněných voličů. Jde o nejvyšší účast při hlasování od zavedení volebního práva žen v roce 1971. COVIDpas zvítězil ve 24 z 26 kantonů. Zce,la proti byly kantony Schwyz a Innerrhoden.
Všelidové hlasování vyvolali lidovci (SVP), kteří se zavedením COVIDpasů nesouhlasí, i když jsou největší vládní stranou. Lidovci návrh zákona o zavedení certifikátů opravňujících ke vstupu do prostor, v nichž se shromažďuje více lidí, označili „za zavedení apartheidu“. Přes drsnou rétoriku proti návrhu zákona však byli v hlasování většinou možná i vlastních voličů poraženi.
Kampaň před hlasováním byla podle švýcarského deníku Local.ch na švýcarské poměry neobvykle ostrá. Odpůrci certifikátů uspořádali řadu demonstrací. Nejčastějším svolavatelem bylo hnutí „zvoníků svobody“, kteří procházeli ulicemi s dobytčími jhy na ramenou a s kravskými zvonci na krcích. Demonstrace v hlavním městě Bernu se podle Local.ch zvrhla ve rvačky odpůrců certifikátů a jejich stoupenců, které musela policie rozhánět vodními děly a slzným plynem.
V rámci kampaně před hlasováním obdržel švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset několik výhrůžek smrtí a policie mu musela přidělit ochranku. K největším výtržnostem podle Localu došlo v okolí budov federálního parlamentu a federální vlády, kde skalní odpůrci očkování fyzicky napadli policisty střežící budovy. Policie musela k rozehnání výtržníků použít dokonce střelu gumovými projektily.
Násilí, které provázelo „argumentaci“ před hlasováním, je podle ankety Localu pro většinu dotázaných Švýcarů šokem. Ve Švýcarsku se referenda konají každých pár měsíců – obvykle každého čtvrt roku. Doposud se vždy argumentovalo v atmosféře zdvořilosti a přiměřené debaty. Federální poslanec Jean-Luc Addor výsledek okomentoval slovy, že společnost je rozdělená na linii očkovaní/neočkování, a výsledek tomu odpovídá. Ve Švýcarsku je nyní podle oficiálních statistik plně očkováno 65% populace.
https://www.facebook.com/MUdrIDavid/pos ... 6012983238

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9611
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 29 lis 2021, 15:49

Jak se nám zase v médiích lže do tváře
Při pohledu do dnešního tisku se musí každému normálnímu člověku netrpícímu výpadky paměti udělat špatně. Celé jaro nás media masírovala, že kolektivní imunita je za dveřmi, že nejpozději na podzim bude dosažena a je hotovo. Pokud si nevzpomínáte, přečtěte si například rozhovor s panem Duškem z ÚZIS. Dnes se pro veliký úspěch opět zavádějí lockdowny a pan Ladislav Dušek dále radí jak ještě více terorizovat lidi. Další „expert“ na slovo vzatý Hostomský z Akademie věd si byl v červnu taktéž jistý, že pokud vůbec příjde další vlna, tak se bude jednat „maximálně o nějakou malinkou vlnku“. Co se asi od jara změnilo? Žádáná nová zásadní mutace nepřišla – ona delta mutace tady řádila už onehdá. A co na to tito pánové (a mnoho dalších s nimi)? Vůbec nic, jede se dál. Co na to tisk, který tyto lži publikoval? Opět vůbec nic, jako by se nechumelilo, lže se dál.
http://www.zvedavec.org/komentare/2021/ ... -tvare.htm
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 29 lis 2021, 16:03

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/spo ... 00-dolaru/
Společnosti Pfizer/BioNTech a Moderna mají každou sekundu zisk 1000 dolarů
Podle nejnovější analýzy mají společnosti Pfizer, BioNTech a Moderna ze svých velmi úspěšných vakcín covid-19 každou minutu dohromady zisk 65 000 dolarů (1 363 980.000 českých korun, pozn. red).

Tyto společnosti prodaly naprostou většinu svých dávek do bohatých zemí, přičemž zapomněly na země s nízkými příjmy. Informovala o tom organizace People’s Vaccine Alliance (PVA), která bojuje za širší přístup k vakcínám covid-19.

Aliance odhaduje, že trojice výrobců léčiv letos dosáhne zisku před zdaněním ve výši 34 miliard dolarů. To je více než 1 000 dolarů za sekundu, 65 000 dolarů za minutu a 93,5 milionu dolarů za den (2 miliardy 125 milionů českých korun, pozn. red.).

“Je obscénní, že jen několik společností vydělává miliony dolarů každou hodinu, zatímco proti koronaviru jsou plně očkována jen dvě procenta lidí v zemích s nízkými příjmy,” uvedla Maaza Seyoumová z Africké vakcinační aliance a Lidové vakcinační aliance pro Afriku.

Společnosti Pfizer a BioNTech dodaly do zemí s nízkými příjmy méně než jedno procento svých celkových dodávek, zatímco společnost Moderna pouze 0,2 procenta, uvedla PVA.

Jednání těchto tří společností je v kontrastu s jednáním společností AstraZeneca a Johnson & Johnson, které poskytovaly své vakcíny na neziskovém základě, ačkoli obě oznámily, že v budoucnu plánují tuto charitativní činnost ukončit.

Společnosti Pfizer, BioNTech a Moderna, přestože získaly více než 8 miliard dolarů z veřejných zdrojů, odmítly prostřednictvím Světové zdravotnické organizace zveřejnit technologie vakcín pro výrobce v zemích s nízkými a středními příjmy, což by mohlo výrazně snížit jejich ceny.

“V případě vakcíny Moderna společnost po intenzivním tlaku Bílého domu a žádostech WHO urychlila svůj plán na replikaci vakcíny Moderna pro širší výrobu ve svém centru mRNA v Jihoafrické republice,” uvedla skupina.

WHO začátkem tohoto měsíce schválila pro nouzové použití přinejmenším indický přípravek Covaxin. To dokazuje, že rozvojové země mají také kapacity a odborné znalosti, dodala PVA.

PVA, mezi jejíž 80 členů patří Africká aliance, Global Justice Now, Oxfam a UNAIDS, vyzývá farmaceutické společnosti, aby okamžitě pozastavily práva duševního vlastnictví na vakcíny covid-19.
https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/1 ... mou-sveta/
Pfizer příští rok utrží přes 100 miliard dolarů a podle obratu se stane největší farmafirmou světa
Americká skupina Johnson & Johnson bude v příštím roce podle analytiků sesazena z trůnu největší farmaceutické společnosti světa. Na čele globálního žebříčku by ji měl vystřídat její americký rival Pfizer, který slaví úspěch při vývoji vakcín a léků, jimiž se lidstvo snaží zastavit pandemii koronaviru.

Americká farmaceutická společnost Pfizer odhaduje, že letos dosáhne obratu v rozmezí 81 až 82 miliard dolarů. To je skoro dvakrát více, než skupina utržila v loňském roce. A především je to téměř stejný objem tržeb, jakého loni dosáhla skupina Johnson & Johnson, která dosud platila za největší farmaceutickou společnost světa, pokud v potaz bereme právě tržby.

A právě to se má podle některých analytiků v příštím roce změnit. „Pfizer by v roce 2022 mohl dosáhnout prodejů v objemu 101,3 miliardy dolarů. Největší zásluhu by na tom měly mít vakcíny proti koronaviru, které vyvinul ve spolupráci se společností BioNTech, a antivirotika, která ukázala dobrá klinická data,“ cituje portál Fiercepharma analytika společnosti SVB Leerink, Geoffreyho Porgese.
Vakcína byla jen začátek

Překonání stomiliardové hranice za rok je dosud ve farmaceutické průmyslu nevídané. Zatím největších ročních tržeb dosáhla již zmiňovaná společnost Johnson & Johnson, která loni prodala zboží a služby za 82,6 miliardy dolarů. Pomyslný rekord Pfizeru se datuje do roku 2018, kdy utržil 53,7 miliardy. To bylo ještě předtím, než Pfizer vyčlenil svou divizi spotřební farmacie a dvě třetiny prodal v roce 2019 britské skupině GlaxoSmithKline. Tržby Pfizeru se od té doby pohybují kolem 41 miliard dolarů ročně.

Ale to je minulost. Geoffrey Porges předpovídá, že tržby Pfizeru v příštím roce zcela zásadně ovlivní přípravek Paxlovid, kterým se léčí nemoc covid-19. Podle Porgese přinese Pfizeru na tržbách přes 24 miliard dolarů. Dalších bezmála 30 miliard pak americká farmaceutická skupina utrží z podeje vakcín proti SARS-CoV-2, která nese obchodní název Comirnaty. Jinak řečeno, více než polovina ze stomiliardových tržeb půjde na vrub produktům účinným proti pandemii, které už téměř dva roky svět čelí.

Paxlovid totiž v pozdních fázích klinických testů vykázal poměrně vysokou účinnost při léčbě covidu. Pokud byl pacientům podán během tří dnů od prvních symptomů covidu, pravděpodobnost, že budou hospitalizováni, nebo že na covid dokonce zemřou, s snížila o 89 procent. Výsledek vychází z porovnání se skupinou pacientů, kterým bylo podáno placebo. Paxlovid je při léčbě covidu používán v kombinaci s lékem ritonavir, který se nasazuje při potlačování infekce HIV.
Paxlovid po vzoru Tamiflu

Podle Porgese není snadné tržby Pfizeru z produktů pro prevenci a léčbu covidu odhadnout. Vše totiž bude záviset na tom, jak se pandemie vyvine. Ve svých odhadech však vycházel ze zkušenosti z poměrně rozsáhlé epidemie chřipky, která svět zasáhla v období 2005 až 2007. Tehdy se jednotlivé státy zásobily antivirotickým lékem Tamiflu z dílny švýcarské farmaceutické společnosti Roche.

Jakmile bude Paxlovid schválen příslušnými regulátory (americký FDA i evropská EMA již lék přijaly ke schvalovacímu procesu), dá se očekávat, že se jím státy začnou zásobovat jako v případě Tamiflu. Geoffrey Porges odhaduje, že vlády budou chtít dosáhnout takového objemu, aby dokázaly Paxlovidem pokrýt 10 až 20 procent populace. Vzhledem ke kapacitám by tak Pfizer mohl mít zajištěn odbyt až do konce roku 2023. Americká federální vláda si již u Pfizeru objednala 10 milionů terapií za 5,29 miliardy dolarů.
Nové varianty na obzoru

Vedle toho však bude pokračovat prodej vakcíny Comirnaty, jelikož v globálním měřítku je proočkovanost populace stále relativně malá. Navíc vzhledem k aktuálnímu vývoji, kdy se objevila nová varianta koronaviru (omikron), se dá očekávat, že bude nutné opakované přeočkování i v zemích, kde je proočkovanost už relativně vysoká.

Porges odhaduje, že prodeje tržby jen z prodeje Comirnaty dosáhnou do konce příštího roku asi 107 miliard dolarů. A získané peníze Pfizer bude pravděpodobně používat ke „strategickým účelům“. Tedy k upevňování své pozice na trhu zejména prostřednictvím akvizic menších, pravděpodobně biotechnologických, společností. Koronavirová pandemie tak zřejmě dala vzniknout novému farmaceutickému obru.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 29 lis 2021, 16:04

https://www.ntd.com/fauci-covid-19-hosp ... 03626.html
Fauci: COVID-19 Hospitalizations Rising Among Vaccinated People
Fauci: Hospitalizácie pre COVID-19 medzi očkovanými ľuďmi stúpajú
Riaditeľ Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby Anthony Fauci vypovedá pred senátnym výborom pre zdravotníctvo, vzdelávanie, prácu a dôchodky o prebiehajúcej reakcii na pandémiu COVID-19 v Dirksen Senate Office Building na Kapitole vo Washingtone 4. novembra 2021.

Poradca Bieleho domu pre pandémiu Anthony Fauci priznal, že počet hospitalizácií v súvislosti s COVID-19 stúpa medzi očkovanými osobami, ktoré nedostali posilňovaciu injekciu.

"Teraz začíname pozorovať nárast hospitalizácií medzi ľuďmi, ktorí boli zaočkovaní, ale nedostali posilňovacie očkovanie," povedal Fauci v utorok počas rozhovoru pre televíziu NBC News. "Je to významná časť, ale v žiadnom prípade nie väčšina."

A v stredu riaditeľka Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Rochelle Walenskyová počas brífingu uviedla, že jej agentúra zaznamenáva pokles účinnosti vakcíny u starších príjemcov a u tých, ktorí žijú v zariadeniach dlhodobej starostlivosti.

To sa zhoduje s údajmi CDC zverejnenými koncom minulého mesiaca.

"Hoci najväčšie riziko predstavujú ľudia, ktorí nie sú očkovaní, pozorujeme nárast návštev na pohotovostných oddeleniach u dospelých vo veku 65 rokov a viac, ktoré sú teraz opäť vyššie ako u mladších vekových skupín," poznamenala Walenskyová.

Obyvatelia zariadení dlhodobej starostlivosti a osoby staršie ako 65 rokov boli medzi prvými, ktorí mali minulú zimu nárok na očkovanie.

Z údajov CDC vyplýva, že obyvatelia zariadení dlhodobej starostlivosti, ktorí sa nechali zaočkovať, mali "výrazne nižšiu" mieru infekcií v porovnaní s tými, ktorí sa nezaočkovali, tvrdil v stredu Walensky.

Počas brífingu Fauci tiež povedal, že napriek klesajúcej účinnosti sú vakcíny COVID-19 schopné "ochrániť vás, vašu rodinu a vašu komunitu".

Guvernéri v Kalifornii, Novom Mexiku, Arkansase, Západnej Virgínii a Colorade rozšírili posilňovacie dávky pre všetkých dospelých bez toho, aby čakali na kroky federálnych zdravotníckych agentúr. Podľa údajov CDC už približne 31 miliónov Američanov dostalo dávku nad rámec pôvodného očkovacieho režimu.

"Musíme začať hneď teraz s tým, aby si každý, kto má na to nárok... dal doočkovať," povedal Fauci pre NBC. V tom istom rozhovore vyzval ľudí, aby bez ohľadu na stav očkovania nosili masku.

Tlak na to, aby ľudia dostali posilňovaciu dávku, prichádza v čase, keď niektorí úradníci verejne uvažovali o tom, či považovať každého, kto nedostal posilňovaciu dávku, za plne zaočkovaného.

V rozhovore pre Axios tento týždeň Fauci naznačil, že "posilňovacie dávky sa nakoniec stanú súčasťou štandardného režimu a nie len bonusom", pričom mal na mysli stav očkovania jednotlivca.

Demokratický guvernér Connecticutu Ned Lamont vo štvrtok vyhlásil, že oprávnené osoby, ktoré nedostali posilňovaciu dávku do šiestich mesiacov, nie sú plne zaočkované.

"Ak ste boli očkovaní pred viac ako šiestimi mesiacmi, teraz je čas dať sa preočkovať," povedal na tlačovej konferencii. "Dajte sa zaočkovať pred Dňom vďakyvzdania, pred Vianocami, pred všetkými týmito sviatkami."

Guvernérka Nového Mexika, demokratka Michelle Lujan Grishamová, medzitým naznačila, že za zvyšujúci sa počet prípadov COVID-19 v štáte môžu byť zodpovední ľudia, ktorí boli očkovaní pred šiestimi alebo viac mesiacmi.

Izraelskí úradníci začiatkom tohto roka stanovili, že osoba, ktorá po šiestich mesiacoch nedostala posilňovaciu dávku, nebude môcť používať "zelenú kartu" COVID-19, teda typ očkovacieho pasu, ktorý sa používa na vstup do reštaurácií, barov, telocviční a iných zariadení.

Podľa vládneho odporúčania zverejneného minulý mesiac bude zelený pas odteraz k dispozícii len Izraelčanom, ktorí sa môžu preukázať dokladom o tom, že po šiestich mesiacoch dostali posilňovaciu vakcínu, alebo ktorí môžu preukázať, že sa z ochorenia vyliečili.

Z The Epoch Times

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9611
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 29 lis 2021, 18:42

Hra na „bezinfekčnost“ očkovaných musí skončit. Okamžitě, burcuje docent
„Hra na ‚bezinfekčnost‘ očkovaných by měla okamžitě skončit. Potřebujeme ještě názornější příklad?“ reagoval konkrétně vědec na Twitteru na pozitivní test hlavní hygieničky. Mluvčí Ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl následně uvedl, že hygienička žádné příznaky onemocnění nemá, a proto zůstane standardně dva týdny v izolaci.

Podle serveru iDNES.cz ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny v Olomouci připomněl, že očkovaní sice mají přibližně o 60 procent nižší riziko přenosu infekce, nicméně varianta delta je několikrát nakažlivější než beta nebo alfa. „To znamená, že očkovaní nakažení deltou budou odhadem podobně infekční jako neočkovaní s alfou,“ dodal Hajdúch.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ent-685054

Nijak neprokázaný údaj o 60% nižším přenosu očkovaných. Ale nevadí, svedeme to na Deltu a ostatní zapomenou...
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 3923
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od homer » 29 lis 2021, 19:58

Moskva, 25. listopadu 2021 - Unikátní nezávislá celostátní observační studie v členském státě EU Maďarsku, která odhadovala a přímo srovnávala účinnost pěti vakcín proti COVID, prokázala, že ruská vakcína Sputnik V má nejvyšší (98%) účinnost v prevenci úmrtnosti spojené s COVID a 85,7% účinnost proti koronavirové infekci, která vede spolu s vakcínou společnosti Moderna.

Studie založená na reálných údajích od 3,7 milionu očkovaných osob v Maďarsku je k dispozici na adrese:

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 3X2100639X

Maďarsko bylo první zemí v EU, která schválila vakcínu Sputnik V. Článek analyzuje údaje Národního centra veřejného zdraví (NPHC).

V období od 22. ledna 2021 do 10. června 2021 obdrželi obyvatelé Maďarska v rámci národního očkovacího programu dvě dávky vakcín Sputnik V, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm nebo AstraZeneca. Na základě analýzy údajů od 820 000 osob očkovaných vakcínou Sputnik V se ukázalo, že ruská vakcína je nejlepší v ochraně proti úmrtnosti spojené s COVID a vede vedle vakcíny společnosti Moderna v míře účinnosti proti infekci COVID (viz graf níže). Studie rovněž prokázala, že vakcína Sputnik V je 100% účinná proti úmrtím souvisejícím s COVID u osob ve věku 16-44 let.
https://rdif.ru/Eng_fullNews/7178/

Uživatelský avatar
Tomas BB SK
Senior redaktor
Příspěvky: 3062
Registrován: 17 úno 2017, 18:33

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Tomas BB SK » 29 lis 2021, 20:11

Americko-nemecké konzorcium Pfizer/BioNTech aj vývojári ruskej vakcíny Sputnik V v pondelok oznámili, že začali pracovať na nových verziách svojich očkovacích látok proti koronavírusu, ktoré by boli účinné aj voči novému variantu omikron. Použili by sa v prípade, že by doterajšie očkovacie látky dostatočne nezaberali.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/60 ... nt-omikron
ja sa pytam: a budeme do ludi nadalej rvat tie stare a v akom pocte kym prideme na to ze treba tie nove? A v akom pocte? A nebude vtedy uz dalsia mutacia na ktoru ani tie "nove" nebudu zaberat?

len sa pytam, su v rusku rovnako **** ako inde? odpoveda nech si kazdy sam...
Poznej, co máš před svou tváří, a co je ti skryto, se ti odhalí. Neboť nic
není skrytého, co nebude odhaleno. Poznej sám sebe ...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9611
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 29 lis 2021, 20:32

Tunel v Chytré karanténě. Prý skoro miliarda. Trestní oznámení na Vojtěcha a hlavní hygieničky
Projekt Chytré karantény si vzala do hledáčku skupina právníků z institutu ProLibertate. Poukazují na to, že projekt je nejenže neefektivní, ale měla se prý přes něj vyvést téměř miliarda korun soukromým firmám, a to i nezákonně. Na Adama Vojtěcha, Jarmilu Rážovou a Pavlu Svrčinovou tak podali trestní oznámení kvůli až miliardovým škodám.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... cky-685065
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 7502
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Aaron Goldstein » 29 lis 2021, 21:19

Nejsou všichni doktoři stejní...
Deklarace lékařů k nátlaku na očkování
...
Nesouhlasíme s doporučením představenstva ČLK ohledně povinné celoplošné vakcinace, ale i profesních skupin. Vyjadřujeme tímto respekt těm lékařům v představenstvu ČLK, kteří se v této věci zdrželi hlasování. Vyjadřujeme jasný nesouhlas s očkováním dětí pro převažující rizika nad benefitem a neznámé dlouhodobé nežádoucí účinky. Od postupu a stanovisek ČLK se distancujeme!

Vraťme se k ars medicinae, umění léčit, které je kombinací medicíny založené na vědeckém poznání, zkušenosti a empatii lékaře a právu pacienta rozhodovat o svém zdraví. My lékaři tu jsme pro všechny, kteří potřebují naši pomoc.

Vraťme zpět do vztahu lékař-pacient důvěru, respekt, toleranci a slušnost.
http://www.deklaracelekaru.cz/
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9611
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 29 lis 2021, 22:55

To chce klid. Šéfka lékařů z JAR koriguje děsivé zprávy o nové variantě
Hrůzné zprávy, které šíří světová média o variantě omikron, jsou podle předsedkyně Jihoafrické lékařské asociace Angelique Coetzeeové přehnané. „Vlna zájmu, kterou teď média celosvětově vyvolala, nekoresponduje s klinickou situací. Chtějí nás odstřihnout od možnosti kamkoliv cestovat a znepřístupnit Jižní Afriku,“ uvedla lékařka v rozhovoru pro agenturu Reuters. Upozorňuje, že z dosavadních informací je zatím pouze vidět, že varianta omikron zvyšuje počty nakažených, ale nikoliv vážněji nemocných.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nte-685081
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9611
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 30 lis 2021, 09:20

Studenti kvůli údajnému tlaku na očkování poslali univerzitě předžalobní výzvu
Skupina studentů poslala vedení Masarykovy univerzity předžalobní výzvu kvůli údajnému tlaku na vakcinaci proti covidu-19 a vyžadování pravidelných testů od těch vysokoškoláků, kteří očkování nepodstoupí. Pětici studentů se nelíbí ani povinnost vkládat informace o očkování, prodělané nemoci nebo testu do informačního systému, kde údaje uvidí vyučující. Splnění povinnosti je podmínkou účasti na prezenční výuce.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/stude ... u/2125531?
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9611
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 30 lis 2021, 09:25

Epidemiologicky významné kontakty v rámci jedné domácnosti budou nově indikovány k PCR testu
Hlavní hygienička ČR dnes v reakci na zhoršující se epidemiologickou situaci vydala aktualizaci metodického pokynu k nařizování karantény a izolace v souvislosti s onemocněním covid-19. V případě nakažené osoby v rámci jedné domácnosti budou na PCR test muset také ostatní členové domácnosti, a to i pokud jsou očkovaní a nemají příznaky onemocnění. Žádanku na PCR test vystaví Krajská hygienická stanice na základě epidemiologického šetření a je ho nutné podstoupit 5. – 7. den po kontaktu s nakaženým. Test je hrazený z veřejného zdravotního pojištění.
„Neznamená to, že osoby sdílející stejnou domácnost s nakaženým musí automaticky do karantény, ale do doby výsledku PCR testu by měly nosit respirátor a sledovat svůj zdravotní stav,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
https://koronavirus.mzcr.cz/epidemiolog ... pcr-testu/

Válek: Až 250 tisíc PCR testů denně
Kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) avizoval, že mezi jeho prvními třemi kroky po nástupu do úřadu má být navýšení kapacit PCR testů, dočasné plošné omezení neakutní péče a sjednocení postupu léčby při využití monoklonálních protilátek. Jeho vyjádření však již krátce po uveřejnění schytává i kritiku, podle vyjádření specialistů z projektu Chytrá karanténa pro plošné neakutní omezení péče v celé republice není důvod. Nesouhlasné reakce se ozývají i od současného vedení resortu zdravotnictví.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nne-685084

Aneb - my si taky chceme řádně nahrabat...
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

DJW
Výkonný redaktor
Příspěvky: 937
Registrován: 16 dub 2018, 11:45

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od DJW » 30 lis 2021, 10:14

Odborný článok o častiach Spike proteínu, ktoré sa chovajú ako priónové štruktúry.
https://www.preprints.org/manuscript/202003.0422/v1
Nečakaj. Začni teraz, tam kde si, a použi to čo máš k dispozícii. /// Optimista sa učí anglicky, pesimista čínsky, realista si kúpil Kalašnikov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 30 lis 2021, 13:22

https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/1 ... cestovani/
WHO považuje riziko šíření omikronu za velmi vysoké, řada zemí omezuje cestování
Světová zdravotnická organizace (WHO) včera uvedla, že varianta koronaviru označovaná jako omikron se pravděpodobně začne šířit v mezinárodním měřítku a představuje „velmi vysoké“ riziko. Kvůli obavám z dalšího vývoje pandemie řada zemí omezuje cestování, například Japonsko se cizincům od úterka zcela uzavře. Výskyt nové varianty mezitím zaznamenaly další evropské země. Podle ministrů zdravotnictví skupiny G7 je v souvislosti s omikronem zapotřebí urychlené akce.

V některých oblastech může mít nárůst případů nákazy nemoci covid-19 „vážné následky,“ uvedla WHO v technické zprávě zaslané 194 členským státům. Vyzvala je k urychlení očkování vysoce prioritních skupin. „Celkové globální riziko spojené s novou variantou omikron je hodnoceno jako velmi vysoké,“ upozornila WHO.

Ministři zdravotnictví ekonomicky rozvinutých zemí ze skupiny G7 se na dnešní mimořádné schůzce shodli, že varianta omikron je „vysoce nakažlivá“ a vyžaduje urychlenou akci. Zavázali se, že budou pokračovat v úzké spolupráci, sdílení informací s mezinárodními partnery a sledovat novou variantu.

Šéfové farmaceutických společností Pfizer a Moderna včera řekli, že potřebují několik týdnů na zjištění, zda nová varianta do určité míry neobchází ochranu poskytovanou jejich preparáty. Americký prezident Joe Biden nicméně v projevu ujišťoval, že vakcíny zůstávají nejlepší obranou proti všem podobám koronaviru včetně omikronu, který se podle něj dříve či později objeví i ve Spojených státech.

Před novou variantou minulý týden varovali výzkumníci v Jihoafrické republice. V uplynulých dnech ji zaznamenala také řada dalších zemí, včetně Česka a jiných evropských států. Obavy omikron už budí po celém světě a mnoho států kvůli ní již přijímá restriktivní opatření. Experti nicméně upozorňují, že zatím není jasné, zda je varianta nebezpečnější pro lidské zdraví, než je současně nejrozšířenější delta.

Příznaky nákazy variantou omikron se podle předsedkyně jihoafrického zdravotnického svazu Angelique Coetzeeové liší od varianty delta. Pacienti si podle ní stěžovali na únavu, bolesti hlavy a těla, někteří i na bolest v krku a kašel. V případě nákaz variantou delta mají pacienti zvýšený tep, sníženou hladinu kyslíku a ztrátu čichu a chuti.

Japonsko včera oznámilo, že od 30. listopadu zakáže vstup do země cizincům. Podle premiéra Fumia Kišidy tak činí ve snaze zabránit nejčernějšímu scénáři. Zákaz vstupu cizincům přitom Japonsko zmírnilo teprve 8. listopadu. Austrálie kvůli obavám z nové varianty odložila plán, který počítal s částečným znovuotevřením hranic od 1. prosince. Obě země v uplynulých dnech zaznamenaly první případy nákazy touto variantou.

Výskyt omikronu včera ohlásily další evropské země. První případ varianty na svém území zdokumentovaly rakouské úřady, a sice ve zkoumaném vzorku v Tyrolsku. Šest případů oznámila rovněž skotská vláda, přičemž celá Británie měla po dnešku už přes deset výskytů této varianty. Podezření na osm případů má také Francie, kde se však ještě čeká na potvrzení dalšími laboratorními testy. První nákazy variantou omikron ohlásily Španělsko a Švédsko, přičemž v obou případech jsou nakaženými lidé, kteří přicestovali z Jihoafrické republiky.

Celkem 13 případů eviduje nově Portugalsko, všechny souvisí s hráči a zaměstnanci lisabonského fotbalového týmu Belenenses. Vláda v Lisabonu se chystá od středy vyžadovat test od všech lidí přijíždějících do země, i když budou mít platné osvědčení o očkování či prodělané nemoci.

Evropská komise včera naopak vyzvala státy Evropské unie, aby kvůli nové koronavirové variantě omikron nezaváděly žádná omezení pro cesty v rámci vnitřních hranic sedmadvacítky. Podle unijní exekutivy by měly země koordinovat své kroky a omezovat cesty zvenčí, avšak umožňovat lidem s covidovým certifikátem cestovat v rámci evropského bloku bez omezení. Jeden z unijních činitelů uvedl, že blok zvažuje v příštích dnech kvůli covidu-19 mimořádný videosummit.

Polská vláda rozhodla, že kvůli nové variantě omikron budou od 1. prosince zakázány lety do sedmi zemí jižní Afriky. Změní se také pravidla pro lidi cestující obecně ze států mimo schengenský prostor volného pohybu – karanténa se pro ně prodlouží z nynějších deseti dnů na dva týdny. Karanténu pro cestující z desítky především afrických zemí hodlá od středy zpřísnit také Slovensko, Česko zavedlo podobné opatření již v pátek.

Na Slovensku zhoršená epidemická situace přispívá k přírůstku úmrtí. V říjnu zemřelo na Slovensku nejvíce obyvatel od letošního jara, onemocnění covid-19 bylo čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí, informoval ČTK slovenský statistický úřad. Tempo šíření koronaviru v zemi pod Tatrami výrazně zrychluje od září a v listopadu země zaznamenala rekordní denní přírůstky odhalených nových případů nákazy.

Nepříznivě se epidemie vyvíjí také v Německu, kde takzvaná sedmidenní incidence, tedy počet nových případů nákazy na 100.000 obyvatel, vzrostla na úroveň 452,4. Je to nejvíce od začátku pandemie v zemi.

Prezidenti zemí Visegrádské skupiny (V4 – ČR, Maďarsko, Polsko a Slovensko) včera ve společném prohlášení po schůzce v Budapešti vyzvali své spoluobčany k očkování proti covidu-19. Podle českého prezidenta Miloše Zemana, který se ze zdravotních důvodů připojil k jednání on-line, by země V4 měly uvažovat o povinné vakcinaci proti covidu-19.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7866
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od martanus » 30 lis 2021, 18:32

Počet testů podle očkování

https://twitter.com/dostalondrej/status ... 9582001153

FFbEewxWQAEoZHs.jpg
FFbEewxWQAEoZHs.jpg (49.95 KiB) Zobrazeno 807 x
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9611
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 30 lis 2021, 19:34

Pravda o těch, kteří covid překonali. Dvě vakcíny stačí? „Nepohodlný“ Dostál promluvil
Ondřej Dostál, expert na zdravotnické právo a člen týmu Pirátů a Starostů, byl hostem Prostoru X moderátora Čestmíra Strakatého. Hovořil nejen o protilátkách, ale také o diskriminaci, povinném očkování a dalších covidových tématech, kterým se věnuje. Dostál v současné době v souvislosti s daty, která zveřejňuje, čelí snaze části Pirátů o to, aby byl ze strany vyloučen.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vil-685142
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 2106
Registrován: 07 úno 2017, 13:04
Bydliště: Jizerky

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Grif » 30 lis 2021, 21:49

Jiří Baťa: Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky
Farmaceutická společnost Pfizer ve spolupráci s BioNTech. vyvíjí pro přeočkování třetí dávkou vakcínu Comirnaty, ale vyvíjí i aktualizovanou verzi vakcíny. Tak tuto zprávu či informaci bychom mohli přivítat, kdyby ….
„Přestože společnosti Pfizer a BioNTech věří, že třetí dávka vakcíny Comirnaty má potenciál zachovat nejvyšší úroveň ochrany proti všem v současnosti známým variantám, včetně varianty delta, zůstáváme ostražití a vyvíjíme aktualizovanou verzi vakcíny, která je zaměřena na celý s-protein delty.“ Zpravidla každý, kdo jde tzv. „s kůží na trh“ je o své „kůži“ přesvědčen, že je kvalitní a jen „věřit“ znamená, nemít jistotu. U vakcíny, která má člověka spasit od mutací Covidu, to je slabá naděje.

„První šarže pro testy již byla vyrobena. Pokud by se ukázalo, že třetí dávka současné vakcíny Comirnaty člověka proti deltě, nebo dalším budoucím variantám, nechránila, Pfizer a BioNTech jsou schopny zhruba do 100 dní vyvinout a vyrobit vakcínu ušitou na míru konkrétní variantě,“ uvedla mluvčí s dovětkem, že taková látka by poté opět podléhala schválení příslušných regulačních orgánů. Jestliže byly, resp. jsou pochybnosti o délce vývoje a všech potřebných procedur stávajících vakcín (byly vyvinuty v nestandardně krátké době, jsou vedeny jako „podmínečně schválené“, viz níže), pak sdělení, že společnost Pfizer s BioNTech jsou schopny zhruba do 100 dní vyvinout a vyrobit vakcínu ušitou na míru konkrétní variantě, je informmace, která jen potvrzuje, že takto rychle vyvinuté medikamenty nemohou obstát co do úrovně 100% kvality.

Společnost Pfizer se vyjádřila k často omílané lži, že je vakcína proti covidu-19 experimentální. Toto tvrzení zřejmě vzniklo z nepochopení anglického termínu „conditional marketing authorization“, čemuž se v češtině také říká „podmínečné schválení”. Výrobce „podmínečně schválené“ látky – v tomto případě tedy vakcíny – je tak povinen pravidelně předkládat ve stanovených termínech další data, aby mu mohlo být „podmínečné schválení“ prodlouženo. „Jakmile jsou tyto údaje předloženy agentuře EMA a ta je vyhodnotí jako vyhovující, může být podmínečné schválení změněno na standardní schválení,“ popsala proces mluvčí společnosti. Na dotaz, kdy by se tak odhadem mohlo stát, Pfizer, resp. mluvčí neuměla odpovědět. „Mezi podmínečným schválením a ‚standardním'schválením není z hlediska dodávek a zpřístupnění vakcíny lidem žádný rozdíl,“ vysvětlila mluvčí. Tak to bychom měli, že? Všechna konstatování, že vakcíny nemají schvalující či potvrzující certifikát kvality vakcín jsou jen omílané lži, i když ve skutečnosti jde o „podmínečně schválené“ látky – v tomto případě tedy vakcíny – které je výrobce povinen pravidelně předkládat ve stanovených termínech, aby mu mohlo být „podmínečné schválení“ prodlouženo!
Z uvedeného se dozvídáme, že není pravda, resp. že je lež když někdo tvrdí či konstatuje, že stávající vakcíny mají „podmínečné schválení“, které společnost Pfizer převedla jako konstatování, že vakcíny jsou „experimentální“. Takový výraz či hodnocení sice nebylo nikdy použito, nicméně to nic nemění na věci, že i vysvětlení „ nepochopení anglického termínu „conditional marketing authorization“, čemuž se v češtině říká „podmínečné schválení” však ve slkutečnosti není nic jiného, než zase jen „podmínečné schválené“!

Je tedy otázka, co mluvčí společnosti Pfizer a BioNTech nám, českým občanům, kterým jsou vakcíny těchto firem aplikovány, chtěla říct. Zdá se, že ve snaze obhájit stanovisko firmy Pfizer se poněkud zamotala do logiky dané problematiky, což ve finále vypadá, že buďto se neumí dostatečně přesně vyjadřovat, nebo z nás dělá blbce. Možná, že to může být i obojí, přičemž ten druhý příměr můžeme brát i jako národní urážku. No nic, hlavně že víme, „kolik bije!“ končí komentář Jiří Baťa.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/polit ... a-hlupaky/
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9611
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 30 lis 2021, 22:18

„Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí
Bez vakcín se nemoci covid-19 a přeplněných nemocnic neubráníme, to na denní bázi slyšíme z úst nejvyšších českých politiků a celé řady odborníků, jde ale o cílenou lež, upozorňuje publicista Michal Rusek, podle něhož nejsou vakcíny zdaleka jediným nepochybným nástrojem v boji proti epidemii. Svá tvrzení opírá o výsledky porovnání koronavirových dat jednotlivých států, jež ukazují zcela jinou realitu.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... oji-685164
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů