Austrália

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 26 zář 2021, 13:22

https://echo24.cz/a/SnM6q/video-zakleka ... wn-v-praxi
VIDEO: Zaklekávání, smýkání po zemi, rozehnaný pohřeb. Brutální lockdown v praxi
Striktní koronavirové restrikce v Austrálii mají nepříjemný doprovodný jev – jejich přísné vymáhání daleko za hranicí brutality. Na sociální sítích se v poslední době šíří videa zachycující tvrdé zákroky tamější policie nejen proti demonstrantům, ale také běžným občanům, kteří nedodržují některá opatření nebo se dopustí banálních přečinů. Policisté je na záběrech surově bijí, znenadání povalují na zem nebo proti nim používají pepřový sprej. Ani nesmlouvavý přístup ale nedokázal šíření koronaviru zastavit, Austrálie se totiž aktuálně potýká s třetí vlnou infekce.

Na jednom ze záběrů lze vidět, jak policisté vyžadují po lidech telefony a kontrolují, zda neobsahují něco namířeného proti vládě nebo zavedeným lockdownům. Na jiném klipu skončila náhodná kontrola surovým zakleknutím a bitím. Další video zase ukazuje incident, při němž policista brutálně strhl na zem nic netušícího člověka. Objevil se i případ, kdy strážci pořádku zaklekli na útesech u moře na skupinu mladých lidí, která na pobřeží vyrazila popíjet.
Police are now taking random peoples phones and checking them for Anti-Government/Covid Communications.💥💥💥💥💥🤺🤺🤺
Melbourne, Australia pic.twitter.com/gQbnKnouWj
— Awakening2021 (@Awakenow2021) September 24, 2021
In Australia, a random-control trial showed police beatings of protestors are effective public health measures to slow the spread of COVID, experts say. pic.twitter.com/nCcnHc0Ufh
— Aaron Ginn (@aginnt) September 24, 2021
Zahraniční média pak popisují i jiné přemrštěné zásahy. Guardian přinesl zprávu o tom, jak policie v Sydney rozehnala pohřeb, který kvůli limitované kapacitě sledovali někteří truchlící zpovzdálí z aut. Podle listu se na místě „objevilo asi 10 policejních vozů, policisté klepali na okénka a nařizovali, aby odjeli“. Čtyři lidi zadrželi. The Sun zase popsal potlačení demonstrací v Melbouorne, kde se v týdnu protestovalo proti vládním opatřením a povinností nechat s naočkovat, která platí pro vybrané skupiny. Policisté demonstranty bili, stříleli je gumovými projektily a stříkali na ně slzný plyn.

Nákaza se v Austrálii i přesto příliš dobře nevyvíjí. Kupříkladu stát Viktorie s 6,6 milionu obyvatel v úterý oznámil 766 nových případů koronaviru za poslední den, což je nejvíce od začátku pandemie. Předchozí denní maximum úřady zaregistrovaly 5. srpna, kdy testy odhalily 725 infikovaných.

Austrálie se potýká s třetí vlnou šíření koronavirové infekce, kvůli které úřady zavedly striktní karanténní opatření v Melbourne, Sydney a metropoli Canbeře, což podle agentury Reuters omezuje pohyb téměř poloviny z 25 milionů obyvatel země. Úřady zároveň slíbily rozvolnit opatření, jakmile bude očkovaných 70 procent dospělých, což se očekává příští měsíc. V tuto chvíli zdravotníci vakcinovali přibližně 55 procent lidí starších 16 let ve státě Nový Jižní Wales a kolem 45 procent ve Viktorii.

Australia, Melbourne, police saving another citizen from Covid, !!!#For_your_safety pic.twitter.com/dscqqxiTW9
— Protest News (@PROTEST__NEWS) September 23, 2021

Ulice města Melbourne byly po třech dnech protikoronavirových demonstrací povětšinou klidnější, uvedl Reuters. Střežily je stovky policistů, kteří podle listu The Guardian zadrželi 92 lidí, mimo jiné kvůli „porušení pokynů hlavního hygienika“. Protesty byly podle britského zpravodajského serveru roztříštěné a výrazně menší než v předchozích dnech.

V ulicích druhého nejlidnatějšího australského města stovky demonstrantů od pondělí do středy protestovaly mimo jiné proti povinnému očkování proti covidu-19 pro zaměstnance ve stavebnictví a dočasném uzavření stavenišť. Podle úřadů se k nim přidali extremisté a členové krajně pravicových skupin. Policie místy násilné protesty rozháněla, jen ve středu zatkla přes 200 lidí.

Austrálie registruje od začátku pandemie přes 92 000 případů nákazy a necelých 1200 úmrtí spojených s covidem-19. Přičemž na 61 000 infekci zdravotníci zaznamenali od poloviny tohoto června, kdy se v Sydney objevil první případ výrazně nakažlivější koronavirové mutace delta.
Vyspelá demokracia v praxi - africký a juhoamerický diktátori, o europskych ani nehovoriac, by sa mali použiť
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 06 říj 2021, 17:03

https://echo24.cz/a/SkRuq/letos-uz-ne-a ... novem-roce
Letos už ne. Austrálie se otevře turistům až v novém roce
Austrálie kvůli epidemii covidu-19 pustí na své území zahraniční turisty až v příštím roce. Uvedl to premiér Scott Morrison. O něco dříve budou podle něj do země smět přicestovat kvalifikovaní zaměstnanci a studenti, informovala agentura AP. Kvůli epidemii covidu-19 Austrálie v březnu loňského roku velmi omezila počet lidí, kteří mohou přicestovat na její území.

Morrison dříve uvedl, že hranice se začnou otevírat, až v Austrálii bude naočkováno proti covidu-19 nejméně 80 procent obyvatelstva staršího 16 let. Podle ministerstva zdravotnictví do úterý dostalo 80 procent obyvatelstva ve věku 16 a více let alespoň jednu dávku vakcíny, obě dávky pak 57 procent lidí v dané věkové kategorii, uvedla stanice ABC.

Od listopadu vláda hodlá umožnit cestování do zahraničí Australanům. Pak by podle premiéra měli být na řadě zahraniční kvalifikovaní zaměstnanci a studenti. „Dočkáme se i mezinárodních turistů, myslím, že to bude v příštím roce," uvedl Morrison.

Austrálie také oznámila, že hodlá nakoupit 300.000 balení nového léku molnupiravir od americké společnosti Merck. Ta uvádí, že její lék snižuje až o polovinu riziko hospitalizace a úmrtí v souvislosti s nákazou koronaviru. Podle společnosti to ukazují výsledky její studie, která však nebyla zatím publikována. První balení by Austrálie měla dostat na začátku příštího roku.

Stát Viktorie v úterý zaznamenal 1763 nových případů nákazy za posledních 24 hodin. To je nejvyšší denní přírůstek, který od začátku epidemie zaznamenal nějaký z australských států. Přes 500 obyvatel státu je v souvislosti s nemocí covid-19 v nemocnici a stovka pacientů je na lůžkách s intenzivní péčí. Většinu hospitalizovaných tvoří nenaočkovaní lidé, informoval premiér státu Daniel Andrews. Kvůli špatné epidemiologické situaci je stát v uzávěře.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 16 říj 2021, 12:26

Moderné koncentráky - storočné skúsenosti budú záročené.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/aus ... eockovane/
Austrálie buduje trvalé karanténní tábory pro neočkované
Přestože je v podstatě již po koronaviru (Covid-19), alespoň pro neočkované, Austrálie pilně buduje nové „karanténní“ tábory, které budou podle tamní vlády potřeba příští rok pro lidi, „kteří neměli přístup k očkování“. (Foto: Twitter)

V zájmu zachování „průběžného provozu“ pro případ další pandemie financují australské úřady výstavbu masivních táborů, z nichž jeden má údajně 1000 lůžek a má být dokončen do konce března 2022.

„V této fázi budou kabiny sloužit domácím cestujícím, kteří se vracejí z ohnisek COVID,“ uvádí se ve zprávě o karanténním zařízení, které vzniká na letišti Wellcamp u města Toowoomba.

Obrovské zařízení údajně zaměstná mnoho místních obyvatel, což podle vlády pomůže podpořit ekonomiku. Tímto způsobem se snaží projekt marketingově zmírnit podezření ohledně jeho realizace.

„Kemp je rozdělen do různých zón a ubytovává jednolůžkové, dvoulůžkové a rodinné pokoje, přičemž je nepřetržitě hlídán policií a ochrankou,“ uvádí Summit.news.

Tábor, který je rozvržen podobně jako koncentrační tábor z druhé světové války (viz níže), bude údajně sloužit k tomu, aby pomohl „srovnat křivku“ a udržel Australany „v bezpečí“ před budoucími „variantami“.

„To je šílené!“ napsala na Twitteru skupina nazvaná Rodiče jsou bezprostřední rodina. „Kdo bude nucen zůstat v těchto vězeňských táborech?“ „Kdo bude nucen zůstat v těchto vězeňských táborech?
This is crazy! Who will be made to stay in these prison camps?! @AnnastaciaMP Wellcamp quarantine hub near Toowoomba to take travellers by year’s end https://t.co/yJE9T02qcg via @ABCaustralia
— Parents are Immediate Family (@ParentsFamily) October 8, 2021
1bc9f79984147382d481f442ae9d9daa.jpg
b6b6b3f133a183191e9b5bd28d0e6b87.jpg
"Obrovské zařízení údajně zaměstná mnoho místních obyvatel, což podle vlády pomůže podpořit ekonomiku." - tak tento marketingový ťah nenapadol ani geniálneho propagandistu Goebbelsa
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 31 říj 2021, 11:11

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zab ... -pravidel/
Zabavené domy a obstavené účty. Tisíce Australanů může trpět za porušení covid pravidel
Queenslanďanům, kteří obdrželi pokuty za porušení pravidel Covid-19, hrozí, že jim budou zabaveny domy a zmrazeny bankovní účty v rámci vládního zásahu, jehož cílem je vybrat 5,2 milionu dolarů na splátkách. (Foto: Youtube / ilustrační)

Očekává se, že státní registr pro vymáhání pokut bude jménem queenslandského zdravotnictví vymáhat 3 046 nezaplacených pokut za pandemii.

Více než 2 755 pokut bylo od jednotlivců a podniků obviněných z porušení omezení Covid-19 a zbytek je buď stále ve vyšetřování, nebo se čeká na zaplacení.

Přibližně 56,4 % pokut již bylo zcela zaplaceno nebo je spláceno na základě splátkového kalendáře.

Podle deníku Brisbane Times SPER uvedl, že vymáhání pokut u lidí, kteří je nezaplatili, „může zahrnovat obstavení bankovních účtů nebo mezd, registraci poplatků za nemovitosti nebo pozastavení řidičských průkazů“.

Tato drastická opatření by byla použita k výběru 18,4 procenta nezaplacených pokut v celkové hodnotě 1 milion dolarů.

Queenslandské zdravotnictví rovněž vyzvalo SPER k vymáhání více než 2 045 neuhrazených účtů za karanténu v hotelech, kvůli nimž vznikl státní dluh ve výši 5,7 milionu dolarů.

Provize, kterou exekutoři získají z vymáhání nezaplacených pokut, zatím není známa.

Předtím, než Queensland požadoval platbu předem za hotelové karanténní pobyty, bylo do 8. října vystaveno 44 350 faktur, přičemž 10,8 % účtů bylo neuhrazeno.

Ti, kteří nejsou schopni účet uhradit, mohou požádat o prominutí, ale ostatní budou odkázáni na exekutory.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 10 lis 2021, 16:45

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zap ... aji-covid/
V Západní Austrálii se děje něco velmi podivného. Nemocnice se začínají plnit, ale „nemají covid“
Podle Alexe Berensona se ve státě Západní Austrálie (WA), kde žijí téměř 3 miliony obyvatel, děje něco velmi podivného. Nemocnice jsou zahlceny a očkování pokračuje, ačkoli mají málo covid případů. (Foto: Youtube)

V uzavřené západní Austrálii je velmi málo případů covid, což jim poskytlo čas na přípravu na možný příchod viru, která zahrnuje masivní očkování.

Stát vymodeloval předpokládaný příchod viru covid na začátku roku 2022, tedy na začátku příštího roku.

V souvislosti se zvyšující se mírou proočkovanosti jsou však nemocnice zahlcovány novými pacienty a premiér nedokáže vysvětlit proč.

Alex Berernson si všímá komentáře premiéra státu WA Marka McGowana z 31. října o tom, že nemocnice jsou v současné době zahlceny:
“Naše nemocnice jsou pod obrovským tlakem. Stejné je to i ve [zbytku Austrálie]. Je to něco, co nikdo nikdy předtím neviděl, nárůst hospitalizace v našich nemocnicích, proč je to tak, těžko říct… Dveřmi prochází obrovské množství lidí, takže děláme vše, co můžeme, abychom se to pokusili zvládnout,” říká premiér McGowan.
Problém se zřejmě zhoršuje. V rozhovoru minulou středu premiér McGowan oznámil masivní rozšíření nemocničních kapacit kvůli existujícímu a v současnosti nedefinovanému přílivu pacientů, který zahlcuje nemocniční kapacity.

Předpokládalo se, že covid-19 přijde na řadu příští rok. Proaktivně probíhá hromadné očkování. Právě v období hromadného očkování jsou nemocnice zahlceny novými pacienty. Tyto hospitalizace nemají nic společného s infekcí covid.

Podívejte se (video v čase 29:15):

Je zřejmé, že něco není v pořádku:
  • Populace západní Austrálie je očkována.
  • Nemocnice v Západní Austrálii jsou zahlceny, a to nyní nikoli díky covid-19.
  • V čem jiném by mohl být problém, co způsobuje hospitalizace?
Premiér McGowan vypadá jako politik ve velmi obtížné pozici…
1/ In a press conference on October 31st, 2021, Western Australia Premier Mark McGowan revealed the state’s hospital system is under extraordinary pressure.
And they don’t know why.
(The state has recorded 1,112 Covid cases in total since the beginning of the pandemic). pic.twitter.com/3daGpzQJRs
— Justin Clarke (@justsee) November 4, 2021
S COVID-19 to nemá nič spoločné...
:pise A čo s očkovaním?
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Austrália

Příspěvek od Alchymista » 13 lis 2021, 19:24

https://www.czechfreepress.cz/asie-a-pa ... lkeho.html
V Melbourne už to začalo: “Děje se něco velkého”. A co Praha?
Melbourne je ve zmatku, říká „Aussie Cossack“ Simeon Boikov ve videu YouTube svým 125 000 odběratelům. “Je to krásný pohled.” Jsem tak hrdý, “řekl Boikov, který brzy očekává nepokoje v Sydney. “To je fantastické.”

Ve videu děkuje všem bojovníkům za svobodu, nezávislým novinářům, stavebním dělníkům, otcům a matkám. “Všechno jde dohromady.” V dálce slyšíme vítězné bubny.”

Podívejte se na záběry z demonstrace minulou sobotu:

“V Melbourne se děje něco velkého,” řekl Boikov. Nejdelší uzamčení na světě skončilo ve městě na konci minulého měsíce. „Melbourne převzali Australané. Lidé vycházejí do ulic. Už nemluvíme o několika stavebních dělnících tady nebo o hrstce demonstrantů tam, ale stalo se z toho velké hnutí.”

Tuto sobotu se v centru města očekávají davy lidí. “Toto je zlomový bod,” říká. „Skupina, která protestuje, už není v menšině. Zdá se, že [premiér] Dan Andrews, ‚diktátor Dan‘, se konečně stal obětí své vlastní moci.

Každý toho má dost

„Vyvinul na lidi takový tlak, že už to není o levici nebo pravici, rase nebo barvě pleti, ale všichni vyjdou do ulic,“ říká Boikov. Lidem z Melbourne říkám: „Děláte to pro celou zemi. Děláte to pro celý svět. Jsem velmi hrdý na Melbourne a vyzývám všechny, aby v sobotu vyšli do ulic.

“Ze začátku jsme byli malá skupina, ze začátku se na nás lidé divně dívali, ale po dvou letech jsme dospěli do bodu, kdy už toho mají všichni dost.”

zdroj: http://www.infokuryr.cz/n/2021/11/11/po ... AVltlRj_cs
------------------------------------------------
Poznámka CFP: NEZAPOMEŇTE - 17.11.2021, v 15.00 na Staromáku. Demonstrace za SVOBODU proti nové COVID-fašistické diktatuře a COVID apartheidnímu režimu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9610
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Austrália

Příspěvek od petrp » 24 lis 2021, 13:30

V Austrálii pozorují rozsáhlé množení Velkého bariérového útesu. Voda je plná spermií a vajíček
Australští badatelé v noci na středu místního času zaznamenali rozsáhlé množení Velkého bariérového útesu. Během noci koráli pustili do vody velký počet spermií a vajíček, které vytvořily pestrobarevné shluky ve vodě. Podle badatelů je to důkaz, že se útes snad zotavuje z předchozích negativních jevů, jako je bělení, uvedla agentura Reuters.
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3404 ... -spermii-a
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5161
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Austrália

Příspěvek od IgorT » 03 pro 2021, 18:31

NOVÝ JUŽNÝ WALES - Minulý týždeň bol v Austrálii schválený zákon, ktorý sa týka súhlasu ohľadom sexu. Pokiaľ si teda chcete v tejto krajine intímne "zašpásovať", musíte predtým spraviť jednu vec, inak budete konať protiprávne.
Obyvatelia Austrálie, ktorí plánujú mať sex, sa budú musieť naučiť postupovať podľa určitých krokov, aby sa uistili, že akt s druhou osobou je v súlade so zákonom, píše news.com.au. "Ak sa chcete zapájať do sexuálnych aktivít, musíte najprv niečo povedať, alebo urobiť, aby ste sa uistili, že aj druhá osoba má záujem o to isté. Je to také jednoduché," vyjadril sa generálny prokurátor Nového Južného Walesu Mark Speakman. Viac:
https://www.topky.sk/cl/13/2219713/Prot ... -pomilovat

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 9610
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Austrália

Příspěvek od petrp » 04 pro 2021, 17:34

:sipka:
Zotavení korálového útesu předpovídal vyhozený vědec
Australský bariérový (korálový) útes se zotavuje z výraznějších epizod tzv. „bělení“, které se vyskytovaly v minulých letech. Toto zotavování předpovídal vědec, který byl ale za své názory z univerzity vyhozen.
https://milansalek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=779938
"Politika je údajně druhé nejstarší řemeslo na světě.
Občas si uvědomuji, že se v mnohém podobá tomu prvnímu." Ronald Reagan
"O hranici se nediskutuje, o hranice se střílí." T.G.M.

DJW
Výkonný redaktor
Příspěvky: 937
Registrován: 16 dub 2018, 11:45

Re: Austrália

Příspěvek od DJW » 30 pro 2021, 06:00

O policajnom štáte v Austrálii a o tvrdých opatreniach pod zámienkou kovidu.. Napr. tehotná mamička zatknutá za príspevok na sociálnej sieti atď.. (anglicky)
Nečakaj. Začni teraz, tam kde si, a použi to čo máš k dispozícii. /// Optimista sa učí anglicky, pesimista čínsky, realista si kúpil Kalašnikov.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti