Železniční nehody

Odpovědět
Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2854
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Železniční nehody

Příspěvek od El Diablo » 04 dub 2021, 18:38

Na Teplicku se čelně srazily vlaky, strojvedoucí jednoho z nich zemřel
4. dubna 2021 15:23, aktualizováno 18:15
Jeden člověk zemřel při srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku. Jedna z lokomotiv začala hořet. Na místě zasahovalo devět hasičských jednotek a vrtulník letecké záchranné služby. Řekl mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník. Nehoda se stala ve 14:16 a zemřel při ní jeden ze strojvedoucích, doplnil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.
Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/nehoda ... zpravy_zdo
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2854
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Železniční nehody

Příspěvek od El Diablo » 17 kvě 2021, 22:34

Jako rozházené dětské vláčky. V Iowě vykolejila a vzplála padesátka vagonů
Dnes 14:24
jem, Novinky
Poblíž města Sibley v americké Iowě v neděli vykolejil a začal hořet nákladní vlak s nebezpečným nákladem. Záběry vykolejených vagonů, z nichž šlehaly plameny a stoupal hustý černý dým, v pondělí zveřejnila agentura AP.
https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... u-40360463
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 8360
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Železniční nehody

Příspěvek od kenavf » 17 kvě 2021, 23:36

:sipka: Počet päťdesiat si predstavujem ako päť desiatok. Na tom videu by som tú "päťdesiatku" odhadoval tak na 25kusov. :pivo
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Železniční nehody

Příspěvek od Alchymista » 18 kvě 2021, 06:23

:sipka:
Obrázek
Je ich tam hodne cez 30 kuskov
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

rastik1585
Redaktor
Příspěvky: 99
Registrován: 16 říj 2018, 09:23

Re: Železniční nehody

Příspěvek od rastik1585 » 31 črc 2021, 19:51

Při srážce lokomotivy s osobním vlakem na Prostějovsku byli zraněni dva lidé

V Němčicích nad Hanou došlo v sobotu, okolo půl druhé odpoledne, ke srážce lokomotivy, mířící z Havlíčkova Brodu do Ostravy, s osobním vlakem jedoucím z Olomouce do Nezamyslic.

Při nehodě došlo k vykolejení vagonů osobního vlaku a také ke zranění dvou lidí.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=ASMlHSM ... ADkPolicie

https://tydenikpolicie.cz/pri-srazce-lo ... -dva-lide/

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 22568
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Železniční nehody

Příspěvek od Alchymista » 10 srp 2021, 22:21

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/vlak- ... -zpravy_vb
Při střetu vlaků u Domažlic zemřeli oba strojvůdci a jedna cestující
U obce Milavče na Domažlicku se ráno (4.8.2021) čelně střetly osobní vlak se Západním expresem mířícím z Německa. Strojvůdci obou vlaků v zdemolovaných kabinách zemřeli. Dopoledne policie potvrdila, že zemřela i jedna cestující. Desítky lidí jsou zraněny. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka expres projel návěst Stůj.

Podle zjištění MF DNES při nehodě zemřeli oba strojvedoucí, přičemž jeden z nich byl nějakou dobu pohřešovaný, respektive čekalo se na to, až se podaří tělo ve zdemolované lokomotivě najít. Hasičům se strojvedoucího z expresu podařilo vystříhat až před 15. hodinou. Museli odstranit metrovou vrstvu plechů a železa.

Podle zdroje MF DNES byli oba muži zkušení strojvedoucí. Mašinfíra z osobního vlaku byl bývalý výpravčí, který měl krátce před důchodem.

Informace o tom, že je strojvedoucí Západního expresu německý občan, se však nepotvrdila.
https://josefkomarek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=774182
Jak vlastně reagoval strojvedoucí Západního expresu?
Nemohlo jít při havárii u Domažlic o tzv. rozšířenou sebevraždu? Jsou některé náznaky, které mi vrtají hlavou. Pojem rozšířená sebevražda se v posledních letech ve světě objevuje.

Tento pojem se v posledních letech objevuje u některých velkých havárií, zejména leteckých. Na západních doku-kanálech se opakovaně probírá jedna taková havárie v Evropě (ca 160 obětí) a dvě další v Asii (celkem až 400 obětí). Letecké společnosti pak přijaly opatření, aby k takovým událostem (tj. sebevražedným haváriím) nedocházelo.

Ta havárie u Domažlic nese některé takové příznaky. Posbíral jsem několik veřejně dostupných informací na netu, dále prozkoumal mapy z okolí ve velmi podrobném rozlišení, včetně mapy letecké.
1.Na trati 180 Furth im Wald – Domažlice – Plzeň je stanice Domažlice uváděna na km 11, a zastávka Milavče na km 18. Je to trať jednokolejná, která v úseku Radonice – Milavče má dvoukolejný přibližně kilometrový úsek pro vyhýbání protijedoucích vlaků. Je tedy z Domažlic ca. 6 km k výhybce na dvoukolejný úsek, pak je ca. kilometrový dvoukolejný úsek, který před zastávkou Milavče se zase přes výhybku spojuje do jednokolejného. U těch výhybek jsou semafory (návěstidla).

2.A teď uvažuji: Západní expres vyjíždí z Domažlic nominálně v 8.01. Rozjel se na plnou rychlost ca 80km/h, takže zhruba za 5 min. dojel k první výhybce u obce Radonice, kde ale žádná zastávka není. Ale je tam semafor, který svítil žlutě – tj. signalisoval, že další semafor má červenou. Měl tedy strojvedoucí začít brzdit. Ubral plyn? Brzdil? Zdá se, že nic z toho. Že by omdlel? Vždyť před 5 minutami v Domažlicích byl ještě v pořádku.

3.Osobák v opačném směru vyjíždí ze zastávky Milavče nominálně v 8.04, a blízko po výjezdu má odbočit na druhou kolej dvoukolejného úseku.

4.Předpokládám, že strojvedoucí Západního expresu tuto tůru nejel po prvé, takže nejspíš věděl, že musí projet na dvoukolejném úseku KOLEM stojícího osobáku.

5.Ale v daném případě na druhé koleji osobák NESTÁL. Ten se teprva rozjížděl ze zastávky Milavče.

6.Pokud byl strojvedoucí Západního expresu při vědomí, musel si uvědomit, že osobák je teprva před ním. A to za mírným obloukem, do kterého pro křovinatý porost (jak je patrné na leteckém snímku) je špatně vidět. A na výjezdu z dvoukolejného úseku, kde se zase koleje přes výhybku spojují, byl další semafor, který svítil červeně. Přesto Západní expres vjel plnou rychlostí na jednokolejnou trať a to dokonce přes výhybku, která byla nastavena nepochybně pro odbočení osobáku z protisměru. Tuto výhybku pravděpodobně Západní expres poškodil, aniž by vykolejil. Následoval strašlivý náraz rozjetého Západního expresu do osobáku, po němž Západní expres odtlačil osobák téměř 100 m zpátky k zastávce Milavče – než se to celé zastavilo.

7. Mně z toho vycházejí dva závěry: buď strojvedoucí Západního expresu po odjezdu z Domažlic ztratil vědomí během těch pár minut tak nešťastně, že na to tzv. mrtvý muž na lokomotivě nestačil reagovat, anebo ...- a to se zdráhám formulovat, ale i takové případy se vyskytují. Tedy záměr.

------------------------------------------

Jsou havárky, ke kterým dochází při přehlédnutí jen jedné zábrany či překážky. To se stává. Ale v tomto případě strojvedoucí Západního expresu nereagoval třikrát(!): po prvé projel na první žlutý semafor, aniž by zřejmě začal brzdit, po druhé pominul, že na vedlejší koleji dvoukolejného úseku NESTOJÍ protijedoucí osobák (který tam měl být ale nebyl), a tedy že ten musí být teprva před ním, a po třetí přejel červenou na výjezdu z dvoukolejného úseku. A to mi připadá podezřelé, pokud byl při vědomí. Vůbec neuvažuji selhání techniky, na lokomotivě jsou nejméně tři ovladače: regulátor výkonu, lokomotivní brzdič a vlakový brzdič.

Anebo to bylo úplně jinak? Ale už nic jiného mě nenapadá. Ledaže by telefonoval nebo si hrál na mobilu a nedával vůbec pozor na cestu. (Což dělal před pár lety jeden výpravčí-dispečer v Bavorsku a pustil dva rychlé vlaky proti sobě. Výsledek byl tristní: dvě soupravy na šrot, asi 12 mrtvých a spousta zraněných, a bylo jedno velké štěstí, že byly zrovna nějaké krátkodobé školní prázdniny, jinak by byly ty ranní vlaky plné dětí. Dostal pak výpravčí asi 3,5 roku, které si nedávno odseděl).
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5161
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Železniční nehody

Příspěvek od IgorT » 12 led 2022, 17:47

Neriadená strela. Vlak z Košíc bez rušňovodiča sa po 25 km zastavil až v Maďarsku

Súprava nákladného vlaku s rušňom, ktorá sa uvoľnila v pondelok večer na železničnej stanici Košice-Barca, prešla na maďarské územie a zastavila sa zhruba po 25 kilometroch medzi stanicami Hidasnémeti a Zsujta.

TASR 11.01.2022 19:32
Informoval o tom v utorok maďarský dopravný server iho.hu.

Neriadenú vlakovú súpravu s 22 vagónmi sa nepodarilo zastaviť na slovenskej strane a prešla na sieť maďarských štátnych železníc MÁV.

Na stanici Hidasnémeti v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe vlak takzvane „prerezal“ výhybku a pokračoval po zvažujúcej sa trati smerom k stanici Abaújszántó.

Podľa spravodajského servera 444.hu pri incidente nebol nikto zranený. Maďarské železnice v čase vyšetrovania incidentu uzatvorili železničnú trať medzi Hidasnémeti a Abaújszántó a na krátky čas bol zatvorený aj železničný hraničný priechod Hidasnémeti.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... -madarsku/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti