Mil Mi - 28

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8168
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od Skeptik » 12 lis 2018, 13:53

Nejenom ta "bedna".
I na koncích "křídel" je cosi nového. "Radary" ???
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42270
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od Alchymista » 12 lis 2018, 14:01

"Bedňa" - kľudne na prevoz materiálu a náradia pre pozemnú obsluhu na "predsunutej ploche". Technika si odvezú v "nudzovej kabinke" v zadnej časti trupu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8168
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od Skeptik » 12 lis 2018, 14:03

Alchy, souhlas. Ale co ty "bubliny" na konci křídel?
Nějaký nápad?
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42270
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od Alchymista » 12 lis 2018, 14:12

Nie.
Z fotky sa nedá odhadnúť, ako veľká/dlhá je nová bublina. Môže to byť kľudne úprava pre použitie štandardných ASO-2, tie majú výmetnice s 2x16 hlavňami, aktuálne používané majú usporiadanie 4x8 hlavní.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

hoper
Redaktor
Příspěvky: 211
Registrován: 07 úno 2017, 21:44

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od hoper » 13 lis 2018, 20:47

Pokud by převážel nářadí, asi by zároveň nevezl výzbroj, ne ?

A není ta bílá 014 nějaká testovací ? Mění se jí koule a i ty baky na koncích nosníků. Nicméně bednu na nářadí má pořád. Tudíž - nemohlo by to být nějaké vyhodnocovací zařízení ? Měřáky ?

Obrázek

Obrázek

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42270
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od Alchymista » 13 lis 2018, 21:51

Môže byť - na prvej snímke na predošlej strane je ukotvená ešte aj k susednému závesníku (môžu to byť tyčky - ale aj káble)

A asi máš pravdu, že v tom bude najskôr nejaká meracia aparatúra - 014 biela je továrenský stroj a s bedňou lieta od augusta roku 2003. (http://www.helicopter-database.de/open. ... photo=8794). Je to, len tak mimochodom, prvý prototyp Mi-28

Náradie a zbrane - čo si na predsunutú plochu nedovezieš, nemáš. A vždy je v blízkosti frontu/bojiska lepšie niesť aspoň polovicu výzbroje ako žiadnu. Druhá vec - tá "predsunutá plocha" môže byť aj miesto, kde pre poruchu čo poškodenie núdzovo sadol tvoj vrtuľník. Je to síce na tvojom území ale blízko čiary dotyku...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od puma » 14 lis 2018, 08:24

Tohle je také zajímavé (vyklápějící se naváděcí radar?), vypadá to dost podobně jako radar Chrizantem-S.
Untitled.jpg
Obrázek
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42270
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od Alchymista » 14 lis 2018, 12:00

potom je otázka ako v danej dobe vyzerala druhá strana trupu
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5647
Registrován: 01 úno 2017, 15:31

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od WuVirr » 14 lis 2018, 12:14

Vypadá to že na druhé straně je identická "bradavice", kousek jí na fotce vyčuhuje :wink:
1+1.jpg

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42270
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od Alchymista » 14 lis 2018, 12:57

Ď.
ťažko povedať - vzdialenosť radar-raketnica viacmenej sedí so vzdialenosťou radar-raketnica u Chrizantemy. To by bolo v prospech teorie.
Ale zasa - prečo by mal mať dva relatívne zložité a drahé navádzacie radary? Palba až štyrmi raketami súčasne? alebo obmedzenia vzdialebnosti radar-raketnica?
A zasa - prečo by mal byť na vrtuľníku radar výklopný? Nebolo by jednoduchšie ho urobiť ako pevný v aerodynamickom telese? odpadne celá mechanika, pohyblivé prívody atď. navyše na vrtuľníku musí byť mechanika silnejšia a odolnejšia ako na vozidle kvôli aerodynamickému náporu pri vysunutom/vyklopenom radare (opäť dôvod schovať aj pohyblivú antenu do aerodynamického púzdra)

To už skôr by som takú antému očakával v koncovom telese krídla - má zrejme aj väčší priemer ako diskutovaný detail.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5647
Registrován: 01 úno 2017, 15:31

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od WuVirr » 14 lis 2018, 13:32

Co když se radar nevyklápí dopředu a permanentně směřuje dolů, co by z toho vyplívalo?

Uživatelský avatar
gandalf
Sponzor fóra
Příspěvky: 3350
Registrován: 07 úno 2017, 18:22

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od gandalf » 14 lis 2018, 16:05

Třeba je to blbost - nedávaly by "stereo" radary další rozměr pro zaměření cíle?

Uživatelský avatar
bacil
Redakční rada
Příspěvky: 2817
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od bacil » 14 lis 2018, 22:45

Dávaly. Co tu pořád opakuji o fázování, synchronní demodulaci, sdr a dsp? Čím víc antén, tím víc Adidas.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od puma » 15 lis 2018, 10:31

Těžko říct, málo fotek, ale v tom levém křídle na konci by mohl být tento radar Chrizantema-VM, teoreticky by se tam vlezl.
viewtopic.php?f=29&t=69&start=15#p62310
Pak by ty dva vyklápěcí "radary" nebyly radary, ale spíše radiopovelové antény pro PTŘS Hermes-A, pro Hermes-A s laserovým naváděním a radiolokačním stačí hlavní radar a současná elektrooptika. A takový radar Chrizantema-VM v jednom křídle by se mohl využít jako další sekundární radarový kanál pro situační povědomí o pozemních cílech před vrtulníkem a nejen pro navádění PTŘS Chrizantem, ale také i Hermesů-A s aktivní radiolokační a radiopovelovou hlavicí a podstatně by to zvedalo maximální počet současně sledovaných cílů a naváděných PTŘS na ně. K tomu hlavní radar by mohl jet dál v přehledovém režimu a jen předával cíle pro radar Chrizantema-VM, co by je sledoval a naváděl na ně PTŘS. S těmi dvěma radiopovelovými anténami pro navádění Hermesu-A by to smysl mělo, protože je to nejlacinější verze PTŘS a bude jako první zaváděná, na další verze navádění není třeba instalovat další zařízení, maximálně stačí jejich upgrade.

Ta fotka je ale z r.2003, takže tu řeším asi nesmysl :D
http://www.helicopter-database.de/open. ... photo=8794
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10224
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od skflanker_ » 27 lis 2018, 21:26

Spoločnosť Rostech (Ростех) dokončila vývoj motora VK-2500P pre Mi-28NM
Firma ODK-Klimov (ОДК-Климов) dokončila vývoj motora VK-2500P (ВК-2500П) ktorý je plánovaný pre bojové vrtuľníky Mi-28NM (Ми-28НМ).
Hlavná zmena oproti motoru VK-2500 je nové digitálne automatické riadenie (zvýšená bezpečnosť a znížená údržba)
Výkon motora sa v núdzovom režime zvýšil z 2700 na 2800 konských síl (на чрезвычайном режиме увеличена с 2700 до 2800 лошадиных сил)
Výkon motora sa pri vzlete zvýšil z 2400 na 2500 konských síl (на взлетном — с 2400 до 2500)
Resurz do prvej generálky sa zvýšil z 2000 na 3000 hodín / cyklov (Ресурс до первого капитального ремонта вырос с 2000 до 3000 час/циклов)
Zdroj https://ria.ru/defense_safety/20181127/1533600376.html z 27.11.2018

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11145
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od kenavf » 27 lis 2018, 22:15

skflanker_ píše:
27 lis 2018, 21:26
..
Výkon motora sa v núdzovom režime zvýšil z 2700 na 2800 konských síl (на чрезвычайном режиме увеличена с 2700 до 2800 лошадиных сил)..
Neviem čo je zaužívaný termínus-technikus, ale pojem "núdzový" by som bral ako nejaký havarijný stav,pojem "чрезвычайном режиме"-by som skôr bral ako "maximálne krátkodobé zaťaženie".
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42270
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od Alchymista » 28 lis 2018, 01:31

nie, "čerezvyčajnyj" je skutočne "núdzový" - krátkodobé maximum je vzletový režim.
Z motorov je obvykle možné dostať viac ako len nominálny výkon, ale motor pri tom veľmi trpí - získaš síce ešte 10-15% alebo i 25% výkonu ale životnosť motora sa skracuje kľudne 100 krát i viac.
Načo je to dobré? Aby sa mašina dovliekla domov. Lepšie odpísať jeden motor ako celú mašinu s posádkou...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od puma » 22 úno 2019, 10:48

Nový palubní systém s umělou inteligencí schopný zničit cíle vybrané piloty bez jejich účasti je testován na ruských vrtulnících Mi-28N, řekl ve čtvrtek zdroj v leteckém průmyslu.
Jde o nový palubní průzkumný systém s takzvaným elektronickým operátorem zbraní. Systém analyzuje cíle v terénu sám, zjišťuje, zda patří k nepříteli, vybírá vhodnou zbraň z vybavení vrtulníku a spustí palbu sám, "uvedl zdroj.

Zdroj dodal, že pilot vrtulníku musí vybrat pouze cíl z těch navržených systémem stisknutím tlačítka na LCD displeji, a systém udělat vše ostatní. Současně může pilot kdykoli zrušit úlohu, aby "rozhodnutí o použití zbraní bylo ponecháno na člověku", uvedl zdroj.

Zdroj uvedl, že nový systém pomáhá eliminovat fyziologické omezení člověka, pokud jde o reakci a pozornost. "Útočné vrtulníky se používají při nízkých výškách letu a velké rychlosti, takže piloti nemohou věnovat pozornost celému informačnímu poli. Systém dovoluje snížit vyvíjený tlak na posádku, pokud jde o použití zbraní na již vybraném cíli, aby se piloti mohli soustředit na jiné úkoly." - vysvětlil zdroj.
http://tass.com/defense/1045746
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8168
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od Skeptik » 22 úno 2019, 11:38

Jednání o nákupu Mi-28NM nejspíš skončilo neúspěšně ... zatím.
Минобороны России приняло решение отказаться от серийной закупки новых ударных вертолетов Ми-28НМ «Ночной охотник» из-за слишком высокой цены, сообщили несколько военных источников.

«Несмотря на многократные попытки военных снизить цену серийной машины, холдинг «Вертолеты России» отказался принимать условия Минобороны», – передает «Интерфакс» слова одного из источников.
Ruské ministerstvo obrany se rozhodlo neuskutečnit nákup nových útočných vrtulníků Mi-28NM "Noční Lovec" kvůli příliš vysoké ceně, říká několik vojenských zdrojů.

"I přes opakované pokusy vojáků o snížení ceny sériových strojů odmítl ruský holding "Vrtulníky Ruska" přijmout podmínky ministerstva obrany," uvádí Interfax slova jednoho ze zdrojů.


To je ta výhoda, když máte nehradí ... šance pro Kamova a jeho Ka-52.

Nicméně nedelejme si iluze, že Mi-28NM končí. Je to jen "obchodní boj". "Vrtulníky Ruska" věří, území mají konkurenceschopný stroj, za nabízenou cenu, a MO RF se je snaží přesvědčit o opaku :wink: Ale nakonec se nejspíš dohodnou.

Kéž by MO ČR mělo stejné schopnosti :???:
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 21807
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Mil Mi - 28

Příspěvek od puma » 22 úno 2019, 15:14

Tak ono se dá daleko jednodušeji modernizovat stávající Mi-28N na NM a v té době už bude k dispozici pro výrobu verze NM1, priorita je teď Ka-52, protože Hermes-A a Vichr-1.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Odpovědět