Sýrie

Odpovědět
Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7153
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 21 led 2020, 10:35

Takové "nepodstatné" zprávy a mainstream mlčí jak zařezaný:

Ian Henderson, člen týmu OPCW v Dúmá, dnes (včera) hovořil v OSN. Znovu vyjádřil své přesvědčení, že k žádnému chemickému útoku nedošlo a nazval poslední zprávu OPCW za "naprostý obrat v situaci, narozdíl od toho, co bylo zřejmé, většině týmu a celému Dúmá týmu."

Závěrečná zpráva OPCW o incidentu v Dúma, která byla vydána v březnu minulého roku, opomněla klíčová zjištění vlastního inspekčního týmu, který by vážně zpochybnil, zda k chemickému útoku vůbec došlo, řekl bývalý specialista OPCW Ian Henderson členům Rady bezpečnosti OSN přes video - po té, co mu bylo zamítnuta žádost o vízum k účasti na zasedání osobně.

"Zjištění uvedená v závěrečné zprávě [Fakta zjišťovací mise] byla v rozporu, byla úplným obratem s tím, co tým kolektivně zjistil během a po nasazení v Dúmá," uvedl Henderson.
https://www.rt.com/news/478754-opcw-whi ... -un-douma/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3731
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 22 led 2020, 07:02

BEIRUT, LEBANON (6:20 P. M.) - Sýrska arabská armáda (SAA) tento týždeň poslala posily Idlibu po tom, čo viac džihádistických útokov ohrozilo ich pozície v blízkosti mesta Abú Dafna.https://www.almasdarnews.com/article/sy ... cks-video/


Aleppo / Idleb, SANA - Teroristi z Jabhat al-Nusra a ich pridružené skupiny naďalej bránia civilistom v úniku do bezpečných oblastí prostredníctvom humanitárnych koridorov v Idlebe a Aleppe.

Novinári agentúry SANA v utorok uviedli, že žiadny z civilistov v utorok neprešiel z teroristiami kontrolovaných oblastí cez koridory v Abu al-Duhour, al-Habbit a al-Hader.
16-25.jpg
https://www.sana.sy/en/?p=183085

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7153
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 22 led 2020, 13:29

USA obvinily Rusko, že se pokusilo využít zasedání Rady bezpečnosti OSN „k oslabení důvěryhodnosti OPCW a jeho vyšetřování“ ohledně údajných chemických útoků v syrském městě Douma v roce 2018, o čemž se v pondělí hovořilo na zasedání BR OSN v New Yorku.
Americká úřadující zástupkyně OSN, Cherith Norman Chalet, obvinila Rusko z „drzé dezinformační kampaně vedené před očekávaným zveřejněním první zprávy vyšetřovacích a identifikačních týmů OPCW“.

"Musíme bránit důvěryhodnost a zjištění OPCW a OSN před dezinformacemi," dodala a zdůraznila, že "Spojené státy pevně stojí za zprávou OPCW pro zjištění skutečností (FFM), z 1. března 2019."
https://www.almasdarnews.com/article/us ... ma-report/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2106
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Sýrie

Příspěvek od El Diablo » 22 led 2020, 14:06

Nový vůdce Islámského státu není Arab, plyne ze zpráv tajných služeb
Dnes 13:34Novinky
Dvě západní zpravodajské služby potvrdily deníku The Guardian, že novým vůdcem Islámského státu (IS) se stal Muhammad Abdul Rahmán Maulí Salbí. Je jedním ze zakládajících členů IS, který dohlížel na globální operace a vedl operace, při nichž se zotročovali jezídové. Vysoký post získal, byť není Arab. Kvůli tomu se však nemůže podle ultraortodoxního pohledu IS stát chalífou.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... b-40310810
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7153
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 22 led 2020, 17:12

Americké jednotky opět blokují hlídky ruské vojenské policie z Kámišlí po dálnici M4 směrem k Al-Malikiyah (Irácké hranici - odtud je to už jen 15-20km na jediný funkční přechod Semalka do/z iráckého Kurdistánu vedoucí přes řeku Tigris (jsou to nelegálně postavené pontonové mosty z pohledu Damašku), k tomu v nedávné době nebyl prodloužen RB OSN režim o přeshraniční pomoci z Turecka a Iráku pro dodávky humanitární pomoci platící od r.2014, to je velice klíčová věc, ač se to nezdá (týká se to i tohoto hraničního přechodu z Iráku - iráckého Kurdistánu, oficiálně jej postavila vláda KRG z humanitárních důvodů - ale reálně je to jediná cesta pro americké vojenské jednotky směřující z Iráku do Sýrie za Eufrat po zemi v současné době). Takže je tu teď reálná a legální možnost, že by tento klíčový přechod mohla teď Sýrie oficiálně zablokovat a uzavřít pro americké jednotky vstupující z Iráku a nikdo by nemohl mlátit o stůl s tím režimem o přeshraniční pomoci a nutnosti nechat otevřený tento klíčový přechod - jelikož rozhodnutí RB OSN, pokud by se tam tedy SAA s Rusy dostala a obsadili jej). Toto je asi pravděpodobně důvod, proč mají Američané teď takový vítr z Rusů a snaží se je blokovat na M4 ve směru na Al-Malikiyah, jak se dostanou jednou na ten hraniční přechod, už je odsud nemusí taky lehce dostat jinak než za použité vojenské síly, k tomu tam mohou hodit rusové synchronně letecký výsadek syrských pohraničníků a game over v Sýrii, už budou moci odsud Američané jen přejíždět ve směru do iráckého Kurdistánu a stahovat se ze Sýrie, nebo je budou muset z toho přechodu vystřílet a otevřít si tak cestu do Sýrie. A jelikož Rusové a Čína v 21. prosince vetovaly prodloužení režimu o přeshraniční pomoci Sýrii z Turecka a Iráku, tak bych očekával klidně i nečekané tahy právě ohledně Semalky (jelikož standardně plíživě a klasicky se tam nikdy po zemi nedostanou), jako větší syrsko-ruský vrtulníkový výsadek s pohraničníky rovnou na ten hraniční přechod - (něco v plánu mít budou), pak tyhle malé hlídky ruské voj. policie o třech automobilech jsou jen "průzkum bojem", kdy sondují průchodnost po zemi na Semalku a reakce amerických jednotek na ně před rozhodujícím tahem ohledně tohoto klíčového přechodu a získaní kontroly nad ním. To by byl totiž měnič hry, jsou to dva pontonové mosty, zablokovat by šly pro přísun amerických jednotek z Iráckého Kurdistánu velice jednoduše a okamžitě i s malou skupinkou pohraničníků a ruských vojáků s technikou i přes odpor SDF (YPG/SDF si v současné situace s Turky nemůže dovolit klást ozbrojený odpor Ruským jednotkám a ani SAA, to by se velice rychle obrátilo drasticky proti nim, takže by byl výsledek zablokovaný přechod Semalka, kdy to "Kurdové jakože řeší").
Hraniční přechod SemalkaObrázek
Na letišti v Kámišlí jsou v současnosti čtyři ruské vrtulníky, 2xMi-35M 2xMi-17AMTŠ - dokázali by tam převést výsadek o velikosti až 68 vojáků.

Kód: Vybrat vše

https://apps.sentinel-hub.com/eo-browser/?lat=37.02140&lng=41.19560&zoom=16&time=2020-01-15&preset=1_TRUE_COLOR&datasource=Sentinel-2%20L1CNapětí mezi americkými a ruskými silami je vysoké po americkém rozhodnutí blokovat ruským vojenským konvojům přístup na různé částí mezinárodní dálnice (M-4).
https://www.almasdarnews.com/article/us ... ria-video/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7153
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 22 led 2020, 18:48

Podle místních informací americké síly kolem Tal Tamru bránily průchodu ruských a syrských vojenských konvojů. Údajně bylo povoleno projet pouze civilním vozidlům.
Arabský korespondent Sputniku v Hasace uvedl, že obrněná vozidla pod americkou vlajkou byla včera nasazena u vchodů a východů ze strategického města Tel Tamr (35 km západně od Hasaky), zatímco americká armáda provádí hlídky 24 hodin denně, s intenzivním nasazením letadel.

Reportér uvedl, že americké síly umístily tři obrněná vozidla poblíž vesnice (Al-Aghebish) západně od města Tal Tamr, a tři další na kruhovém objezdu města u čerpací stanice (Toma Yalda), další dvě obrněná vozidla při západním vstupu do města, způsobem, který je očividně zaměřen na blokaci dálnice M4.

https://www.almasdarnews.com/article/us ... ria-video/

Před pár dny tudy projela (je to stejné místo) od Tabky ruská vojenská kolona složená z čtyř BTR-82 a pěti náklaďáků a jednoho Ryse směřující nejspíš do Kámišlí.
Včera: Americké síly zabraňují ruské hlídce jet k Semalce, kurdskému regionu v Iráku poblíž silnice Al-Malikiyah - Rumailan a donutily ji vrátit se na letiště v Kámišlí. ... Už je tam nějaký nový Rys, asi dojel nedávno.

Takže opravdu Rusové provádí nejspíš průzkum a sondují, jak dostat syrské pohraničníky na "hraniční přechod" Semalka.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7153
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 22 led 2020, 19:51

Syrská vláda a politické křídlo Syrských demokratických sil (SDF) se mohou v nejbližších dnech setkat, aby obnovili mírové rozhovory a našli řešení, které povede k politickému urovnání
Jedním z hlavních diskutovaných témat je budoucnost syrských demokratických sil, na které mají obě strany odlišné názory. Syrská vláda požaduje, aby byla SDF rozpuštěna a začleněna do Syrské arabské armády (SAA), zatímco SDF vyvíjí tlak, aby se jejich síly staly pohraniční stráží.

Další hlavní problém souvisí s řízením oblastí držených SDF, které byly opět nevyřešeny kvůli rozdílům. Syrská vláda chce získat plnou autoritu nad oblastmi drženými SDF, zatímco SDF preferuje snahu o decentralizovanější způsob správy.
https://www.almasdarnews.com/article/sy ... ming-days/

Trasy hlídek ruské voj. policie a vrtulníků za Eufratem - 7.1


Lokace Izraelských raketových úderů okolo Damašku
Obrázek
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7153
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 22 led 2020, 20:25

V USA vysvětlil přítomnost svých vojáků v Sýrii
Syrské úřady nebudou schopny zajistit „účinné řízení“ boje proti teroristické skupině islámského státu, takže v tomto regionu zůstanou americké jednotky, uvedl generálmajor Alex Grinkvich, zástupce velitele operace proti IS, koalicí vedenou Spojenými státy.

„K úplnému zničení IS je zapotřebí efektivní řízení a nejsem si jistý, zda to režim (syrské orgány - ed.) může zajistit,“ řekl Greenwich na briefingu ve středu, když odpovídal na otázku, kdy a za jakých podmínek mohou koaliční jednotky opustit Sýrii.
https://ria.ru/20200122/1563756670.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7153
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 23 led 2020, 10:05

22. ledna, kolem 21:00 ve směru na Maar-Šmarin-Krati, dvě jednotky teroristů skupiny Popel-Sham Khayat Tahrir * s celkem až 250 militanty podporovanými 34 pickupy s těžkými kulomety, dvěma tanky, BVP a dvěma džihád mobily ”útočily na jednotky syrské armády a pronikly do obrany vládních jednotek do hloubky 1,3 km a podél fronty - až 2,5 km.
Během útoku nelegálních ozbrojených skupin zničily jednotky syrských vládních sil kolem 50 bojovníků a zranily jich 90. Ztráty syrských vládních sil dosáhly 40 usmrcených a kolem 80 zraněných.
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... mpz4V.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3731
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 24 led 2020, 07:40

orig-157968529841756bac8f463af8ad30a2b6e44b05e1.jpg
Rusko a Sýria dokončili výstavbu nového mosta cez Eufrat

Rozprestiera sa od mesta Al-Mreiah na západe Eufratu po dedinu Marrath, ktorá sa nachádza na druhej strane rieky.
Snímka.JPG
Tento most sa nachádza asi dvesto metrov od pontónového prechodu, ktorý ruská armáda nainštalovala v roku 2017.
[attachment=0]Snímka.JPG[/attachment]

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3731
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 24 led 2020, 13:47

BEIRUT, LEBANON (10:00 A.M.) - Tlačová agentúra ANNA vydala minulý týždeň zriedkavé zábery frontových línií v Aleppe.


Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1962
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Sýrie

Příspěvek od Rado Info » 24 led 2020, 18:51

Válečné zločiny na denním pořádku. Ruské bombardéry decimují SýriiDesítky mrtvých, statisíce nuceně přesídlených civilistů. Tak vypadají poslední týdny v Sýrii, kde se po začátku ofenzivy jednotek diktátora Bašára Asada situace stranou mediální pozornosti prudce zhoršuje.https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vale ... cle-detail

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 8809
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Sýrie

Příspěvek od Alchymista » 24 led 2020, 19:15

:sipka: Pre jasnejšiu predstavu o postojoch seznamsprávy.cz
Snímka obrazovky (1016).png
plné auto mierumilovných lekárov...

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3731
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 25 led 2020, 07:22

SAA začala ofenzívu východne od Maarate Al Numan .

Získala Abu Jarif, Maar Shamarin , Kursyian. Útočíaj v záp. Aleppe.
25-1.JPG
25.JPGIgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3731
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 25 led 2020, 09:17


Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7153
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 25 led 2020, 15:07

An-124 RA-82010 doletěla po půlnoci z Čkalova přes Turecko na Hmímim a už letí zpět
https://www.flightradar24.com/data/airc ... 0#23a53539

Ale co je zajímavé: Na Hmímim právě míří z Čkalova přes Turecko ELINT/SIGINT platforma Tu-214R Frakcija-4 RF-64514 (je to druhé nasazení tohoto letounu v Sýrii, poslední bylo v srpnu 2016)
https://www.flightradar24.com/RFF7513/23a5048c


Což pravděpodobně znamená, že rozhodující fáze operace SAA na vytvoření DMZ Idlib a zajištění dálnic M4 a M5 je na spadnutí a začne max. do několika dní. Kdy Tu-214R bude hlavní vzdušná průzkumná platforma podporující tuto operaci. Také docela zajímavé, že takový letoun pouští turci přes svůj vzdušný prostor (předchozí nasazení tam létal přes Kaspik), může mít senzory zapnuté v pasivním režimu nad Tureckem a nikdo nic nepozná.

20.1 a 21.1 byl ještě ve výrobním závodě v Kazani a dělal dva cvičné lety, tedy pravděpodobně tam prošel nějakým menším či větším upgradem
https://www.flightradar24.com/data/airc ... 4#23963d99
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7153
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 25 led 2020, 16:03

Al-Mayadeen hlásí potyčky mezi americkými a ruskými silami v Tal Tamru (severovýchodní Sýrie).
Zdroj ze syrské armády později popřel, že by tam došlo ke střetům nebo „pěstním soubojům“. :lol:
https://www.almasdarnews.com/article/ru ... ia-report/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3731
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 25 led 2020, 19:29

SAA sa po dobytí Talmanisu dostala na 4 km od Ma`arat al-Nu`manu!
25-3.jpg
https://southfront.org/syrian-army-capt ... -outskirt/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3731
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 26 led 2020, 07:35

SAA obsadila mesto Ma'ar Shamshah na juhovýchod od Ma`arat al-Nu`man. Armáda tiež uložila palebnú kontrolu nad strategickou diaľnicou M5, ktorá prechádza mestom.

Armáda je teraz vzdialená iba 700 metrov od mesta Ma`arat al-Nu`man. Mesto, ktoré v roku 2012 zajali povstalci, je najväčším mestským centrom na juhovýchode Idlibu.

Nadchádzajúcich niekoľko hodín bude pravdepodobne svedkom väčšieho pokroku zo strany SAA. Ťažké zrážky sa vyskytujú v blízkosti Wadi Deif, veľkej opustenej základne hraničiacej s juhovýchodnými okresmi Ma`arat al-Nu44
26.jpg
https://southfront.org/syrian-army-capt ... main-road/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3731
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 26 led 2020, 08:22

Opozičné frakcie sa dnes za úsvitu stiahli z mesta „Al-Ghadfa“(Al Adfah) východne od Idlibu po nočných stretoch s SAA!
26-1.JPG

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: krokodyl a 8 hostů