Ukrajina

Odpovědět
danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 2214
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Ukrajina

Příspěvek od danny1691 » 19 lis 2022, 22:42

Kanál @i_see_you_8 zveřejnil vynikající záběry (https://t.me/i_see_you_8/197) zraněného muže, kterého z linie kontaktu evakuuje jednotka ruských ozbrojených sil podporovaná tankem. Pod palbou ručních zbraní, granátometů a dělostřelectva se ruským bojovníkům podařilo vojáka úspěšně vyprostit a beze ztrát dopravit do blízkého týlu.

Při sledování videa lze samostatně zvýraznit několik okamžiků:

Tank je stále (https://t.me/rybar/41214) nepostradatelným nástrojem na bojišti. Bez krytí pancířem a střelby 125mm granátů se bojovníci ke zraněným jednoduše nemohli přiblížit. Těžké BMP T-15 by mohlo plnit stejný úkol, ale stále se nedostávají mimo přehlídky.

Byl tam záběr na jednoho z vojáků, který musel vylézt na věž a osobně dávat rozkazy střelci přes otevřený poklop. To podtrhuje důležitost toho, aby obrněná vozidla měla prostředky přímé komunikace mezi jednotkami pěšáků a posádkou. Ze všech ruských tanků má takové zařízení pouze T-14: ostatní vozidla ho nemají.

Rozhodující roli při úspěšné evakuaci sehrála dobrá úroveň součinnosti, kdy posádka bezpilotního letounu neustále komunikovala s tankem, korigovala palbu a informovala o pohybu nepřítele. Posádka tanku měla plný přehled o situaci, což zajistilo splnění mise.

Taková interakce mezi jednotkami by se měla stát v ruských ozbrojených silách běžnou: jinak je prostě nemožné zajistit kvalitativní přechod armády na novou úroveň.
zdroj a video https://t.me/rybar/41331
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5750
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od IgorT » 20 lis 2022, 06:08

Vojenská situácia na Ukrajine 19. novembra 2022 (aktualizácia mapy)
Kliknutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
20.jpg
Rusko zasiahlo pozície AFU pri Berestovoje vysoko presnými raketami;
Rusko zasiahlo pozície AFU pri Stelmachovke vysoko presnými raketami;
Rusko zasiahlo pozície AFU neďaleko Chersonu vysoko presnými raketami;
Rusko zasiahlo pozície AFU pri Charkove vysoko presnými raketami;
V blízkosti Červonopopovky pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Zrážky medzi ruskou armádou a AFU pokračujú pri Bachmute;
V blízkosti Ugledaru pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili 10 ukrajinských bezpilotných lietadiel pri Kremennej a Novokrasňanka v LĽR, Novotroitskoje, Maksimovka, Olginka a Ugledar v DĽR.


Vojenská situácia na východnej Ukrajine 19. novembra 2022 (aktualizácia mapy)
Kliknutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
20-1.jpg
Zrážky medzi ruskou armádou a AFU pokračujú pri Bachmute;
Pri Nevelskom pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Pri Avdijivke pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Zrážky medzi ruskou armádou a AFU pokračujú pri Vodjane;
Pri Debrovej pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
V meste Mariupol bol ohlásený výbuch.

https://southfront.org/military-situati ... ap-update/


Vojenská situácia na južnej Ukrajine 19. novembra 2022 (aktualizácia mapy)
Kliknutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
20-2.jpg
Ruské delostrelectvo ostreľovalo pozície AFU v meste Cherson;
Ukrajinské delostrelectvo ostreľovalo ruské pozície v Novej Kachovke;
Ukrajinské delostrelectvo ostreľovalo ruský muničný sklad v obci Čaplynka.

https://s2.cdnstatic.space/wp-content/u ... ih_Map.jpg

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 30899
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 20 lis 2022, 09:16

danny1691 píše:
19 lis 2022, 22:42
Kanál @i_see_you_8 zveřejnil vynikající záběry (https://t.me/i_see_you_8/197) zraněného muže, kterého z linie kontaktu evakuuje jednotka ruských ozbrojených sil podporovaná tankem. Pod palbou ručních zbraní, granátometů a dělostřelectva se ruským bojovníkům podařilo vojáka úspěšně vyprostit a beze ztrát dopravit do blízkého týlu.
...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 2214
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Ukrajina

Příspěvek od danny1691 » 20 lis 2022, 10:26

Rusko se z Chersonu stáhlo relativně spořádaně v porovnání s předchozími velkými ústupy od začátku války. Uvedla to britská vojenská rozvědka.
https://twitter.com/CT24zive/status/159 ... um35RgJa8A
ct_24_20_11_22.jpg
ct_24_20_11_22.jpg (30.33 KiB) Zobrazeno 16719 x

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 7664
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Ukrajina

Příspěvek od homer » 20 lis 2022, 13:46

Francouzi poslali na Ukrajinu protivzdušnou obranu, Kyjev spokojený není
Ukrajinská armáda obdržela od Francie dvě baterie systému protivzdušné obrany Crotale, napsal server deníku Ukrajinska pravda s odkazem na vyjádření francouzského ministra obrany Sebastiana Lecornu. Systém je schopný likvidovat nízkoletící letadla, vrtulníky i protilodní střely.
Ačkoli je francouzská pomoc nejvíce spojena s poskytnutím samohybných dělostřeleckých stanovišť Caesar, seznam vojenské pomoci Ukrajině je nejen delší, ale rozsáhlejší. Kromě systému Crotale získali Ukrajinci také dva raketové systémy s vícenásobným odpalováním rakety Milan a Mistral, asi 60 obrněných transportérů VAB, protitankové miny HDP-2A2, prostředky ochrany v případě jaderného, biologického nebo chemického ohrožení, nejnovější zařízení pro noční vidění.

Kyjev ale příliš spokojený není. Poradce šéfa prezidentské kanceláře a vyjednavač s Ruskem Mychajlo Podoljak tvrdí, že Ukrajina potřebuje k vítězství ve válce 150 až 200 tanků, 300 obrněných vozidel, 100 dělostřeleckých systémů, 50 až 70 raketových systémů s vícenásobným odpalováním a 10 až 15 protiraketových systémů.
Ukrajinci by ale chtěli dostat od Američanů rakety ATACMS s dosahem letu 300 km. Podle Podoljaka by takové rakety přiblížily konec války a umožnily Ukrajině zničit velké vojenské sklady umístěné v hlubinách okupovaných území.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... i-40414994

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 3345
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od El Diablo » 20 lis 2022, 14:18

Záporožskou jadernou elektrárnou otřásly exploze
dnes 13:50
Jitka Zadražilová
Areálem ukrajinské Záporožské jaderné elektrárny během neděle i soboty otřásly silné exploze, uvedla Mezinárodní agentura pro atomovou bezpečnost (MAAE). Odborníci agentury, kteří jsou v zařízení přítomni, ohlásili poškození, které neohrožuje jadernou bezpečnost. Z útoků na elektrárnu se vzájemně obviňují Kyjev a Moskva.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... e-40414995
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 3345
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od El Diablo » 20 lis 2022, 20:44

Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú vo vedení špeciálnej vojenskej operácie, o jej priebehu informoval generálporučík Igor Konašenkov.

Vysoko presný útok ruských leteckých síl v meste Záporožie na obranný podnik „Motor Sič“ zničil dielňu na montáž motorov pre lietadlá ukrajinských vzdušných síl.

V kupjanskom smere Ozbrojené sily Ukrajiny žiadne akcie nepodnikli. Koncentrácie nepriateľov zasiahla delostrelecká paľba a systémy ťažkých plameňometov pri obciach Tabajevka, Kislovka a Berestovoje v Charkovskej oblasti a Novoseľovskoje v Luganskej ľudovej republike. V tomto smere bolo zlikvidovaných viac ako 20 ukrajinských vojakov, jeden obrnený transportér a dva pickupy.

V krasno-limanskom smere sa viedla preventívna delostrelecká paľba na postupujúce kolóny Ozbrojených síl Ukrajiny. Nepriateľ sa pokúsi zaútočiť silami troch rotných taktických skupín v smere na obce Makejevka, Červonopopovka a Kremennaja v Luhanskej ľudovej republiky, útoky boli zmarené. Nepriateľ sa okrem toho neúspešne pokúsil o útok síl rotnej taktickej skupiny na ruské jednotky v smere na obec Kolomyjčicha v Luganskej ľudovej republike. V dôsledku delostreleckej paľby boli jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny zastavené a zahnané späť na pôvodné pozície. Len za deň bolo v krasno-limanskom smere zničených viac ako 30 ukrajinských vojakov a žoldnierov, tri bojové obrnené vozidlá a päť nákladných áut.

V južnodoneckom smere v dôsledku paľby a rozhodných akcií útočných skupín, pokusy Ozbrojených síl Ukrajiny o protiútok na pozície ruských jednotiek v smere na obce Slavnoje, Pavlovka, Rovnopoľ a Vremjovka boli zmarené. Straty nepriateľa v tomto smere predstavovali 50 zabitých a zranených ukrajinských vojakov. Zničené boli dva MT-LB, dve obrnené vozidlá a tri pickupy.

Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo zasiahli veliteľské stanovište Ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Vesjoloje v Chersonskej oblasti, ako aj 62 delostreleckých jednotiek v palebných postaveniach, živú silu a vojenskú techniku ​​v 153 miestach.

Pri meste Kramatorsk v Doneckej ľudovej republike zničili vysoko presné rakety ruských vzdušných a kozmických síl dva americké raketové systémy HIMARS.

Počas protibatériového boja bol pri obciach Volčansk a Gatišče v Charkovskej oblasti zničený delostrelecký prápor 40. delostreleckej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorý ostreľoval obytné štvrte v Belgorodskej oblasti. Boli zničené štyri americké húfnice M777 a viac ako desať ukrajinských vojakov.

Počas dňa systémy protivzdušnej obrany zostrelili šesť bezpilotných lietadiel v oblastiach Velikaja Lepeticha v Chersonskej oblasti, Oľginka, Komsomoľskoje a Novotroickoje v Doneckej ľudovej republike, ako aj dve rakety viacnásobného raketového systému „Oľcha“ pri obci Guseľskoje v Doneckej ľudovej republike.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 333 lietadiel, 177 vrtuľníkov, 2538 bezpilotných lietadiel, 388 protilietadlových raketových systémov, 6729 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 899 raketometov, 3604 poľných diel a mínometov, ako aj 7293 špeciálnych vojenských vozidiel.

____________________________________________________________________________

Kyjevský režim neprestáva s provokáciami, ktoré hrozia katastrofou v Jadrovej elektrárni Záporožie.

Počas 19. novembra delostrelectvo Ozbrojených síl Ukrajiny vypálilo na územie jadrovej elektrárne 11 delostreleckých projektilo veľkého kalibru. Ráno 20. novembra ukrajinské jednotky dvakrát strieľali na územie jadrovej elektrárne.

Od 09:15 do 09:45 bolo vypálených 12 delostreleckých projektilov veľkého kalibru. Osem z nich vybuchlo medzi piatou energetickou jednotkou a špeciálnou budovou č. 2, tri dopadli medzi štvrtý a piaty energetický blok a jedna zasiahla strechu špeciálnej budovy č.2. Od 10:00 do 10:10 boli na elektrické vedenie, ktoré napája elektráreň, vypálené ďalšie dva náboje.

Streľba bola vykonaná z obce Marganec v Dnepropetrovskej oblasti, ktorú kontrolujú Ozbrojené sily Ukrajiny. Palebná sila nepriateľa bola potlačená spätnou paľbou ruských delostreleckých jednotiek.

Radiačná situácia v areáli jadrovej elektrárne zostáva normálna. Následky škôd v dôsledku delostreleckého ostreľovania Ozbrojenými silami Ukrajiny objasnia po preskúmaní územia stanice experti MAAE a Rosatomu.
https://sk.news-front.info/2022/11/20/b ... mbra-2022/
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 2214
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Ukrajina

Příspěvek od danny1691 » 20 lis 2022, 22:45

Kronika speciální vojenské operace, 19.-20. listopadu 2022

Bělgorodská oblast:

▪️VSU ostřelovala osady Šebekino, Karabanovo, Razumnoje a Nižnij Olšanec v Belgorodské oblasti. Nejméně tři civilisté byli zraněni a byla poškozena civilní infrastruktura.

Starobělský směr (mapa (https://t.me/rybar/41314)):

▪️Nepřítel se opět neúspěšně pokusil o útok na ruské pozice směrem na Kislovku.

▪️V sektoru Svatove vedly ruské DRG průzkumný boj u Medvěžského újezdu. Ruské ozbrojené síly v bitvě zničily jedno obrněné vozidlo a zranily nejméně pět ukrajinských bojovníků.

AFU zaujala obranné postavení po několika neúspěšných pokusech o postup směrem na Krasnopopovku.

Směr na Soldar (mapa (https://t.me/rybar/41317)):

▪️Bachmutská (Artěmivská) oblast byla blokována jednotkami Wagner PMC, které zablokovaly jednu z jednotek 53. samostatné mechanizované brigády AFU. Po přeskupení sil se nepřítel pokusil získat zpět ztracené pozice, ale neuspěl a utrpěl značné ztráty.

Velení AFU přesouvá další síly vzhledem k obtížné situaci v oblasti.

▪️Sektor Soledar bojuje se střídavými úspěchy v oblasti dálnice Bachmut-Soledar.

Luganská lidová republika:

▪️Ukrajinské formace ostřelovaly Lisičansk, Nižnou Duvanku a Kremennou z MLRS HIMARS. Nejméně tři civilisté byli zabiti a pět dalších bylo zraněno.

Doněcký směr

▪️Ukrajinské síly opět udeřily na Gorlovku, Ilovajsk, Makejevku, Jasinuvatu a Krasnyj Partizan. Továrna na hliníkové profily v Doněcku se ocitla pod palbou.

Záporožský směr (mapa (https://t.me/rybar/41315)):

▪️Ruské ozbrojené síly provedly několik raketových úderů na závod Motor Sič v Záporoží, kde se vyrábějí různé komponenty pro ukrajinský obranný průmysl.

▪️Ukrajinské formace zase znovu ostřelovaly Záporožskou jadernou elektrárnu. Nepřátelské střely dopadly do oblasti suchého skladu vyhořelého jaderného paliva.

▪️Ukrajinské síly pokračují ve shromažďování sil v oblasti a do Volňanska, Preobraženky a Záporoží přijíždí personál a technika.

Jižní fronta: směr Cherson (mapa (https://t.me/rybar/41316))

▪️Ruské síly zničily sklad paliva AFU poblíž loděnice na Karanténním ostrově v Chersonu.

▪️Nepřítel se nadále opevňuje na pravém břehu Dněpru: ukrajinské jednotky územní obrany se přesunuly do Belozerchy a Novokairy.

▪️59. samostatná motostřelecká brigáda ukrajinských ozbrojených sil překročila Ingulec u Darevského mostu a obsadila linii Nikolskoje-Novotjatynka.

▪️Ukrajinské úřady oznámily evakuaci Chersonu.
https://t.me/rybar/41346
mapa HD RU https://rybar.ru/piwigo/upload/2022/11/ ... 8a5123.jpg
mapa HD EN https://rybar.ru/piwigo/upload/2022/11/ ... b12651.jpg
photo_2022-11-20_21-53-02.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5750
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od IgorT » 21 lis 2022, 06:07

Vojenská situácia na Ukrajine 20. novembra 2022 (aktualizácia mapy)
Kliknutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
21.jpg
Rusko zaútočilo na obranné priemyselné zariadenia Motor Sič v Záporoží vysoko presnými raketami;
V blízkosti Makejevky pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Zrážky medzi ruskou armádou a AFU pokračujú pri Bakhmute;
V Červonopopovke pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili 6 ukrajinských bezpilotných lietadiel v blízkosti Velikaya Lepetikha v Chersonskej oblasti, Olginka, Komsomolskoje a Novotroitskoje v Doneckej ľudovej republike;
Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili 2 rakety Olcha neďaleko Guselskoje v Doneckej ľudovej republike.

https://southfront.org/military-situati ... ap-update/


Vojenská situácia na východnej Ukrajine 20. novembra 2022 (aktualizácia mapy)
Kliknutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
21-1.jpg
AFU ostreľovala jadrové zariadenia v Záporožskej JE;
Zrážky medzi ruskou armádou a AFU pokračujú pri Bachmute;
V blízkosti Bilohorivky pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Pri Avdijivke pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Pri Vodjane pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Pri Debrovej pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Pri Pervomajske pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU.

https://southfront.org/military-situati ... ap-update/

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5750
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od IgorT » 21 lis 2022, 16:49

Vojenská situácia na Ukrajine 21. novembra 2022 (aktualizácia mapy)
Kliknutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
21.jpg
Rusko zasiahlo pozície AFU pri Charkove vysoko presnými raketami;
Rusko zasiahlo pozície AFU pri Kramatorsku vysoko presnými raketami;
Rusko zasiahlo pozície AFU pri Lymane vysoko presnými raketami;
Pri Kuzemivke pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Zrážky medzi ruskou armádou a AFU pokračujú pri Bachmute;
Pri Pavlivke pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili 5 ukrajinských bezpilotných lietadiel pri Kremennaji v Luhanskej ľudovej republike, Pokrovskom, Makeevke v Doneckej ľudovej republike a v Kachovke v Chersonskej oblasti;
Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili 11 rakiet Uragan a Oľha v blízkosti Strelečija v Charkovskej oblasti a Novotrojitskoje v Doneckej ľudovej republike.
https://southfront.org/category/all-art ... ucts/maps/

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 30899
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 21 lis 2022, 18:19

Do ruské mesta Cherson prišiel ukrajinský svet
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

...a to skutočne všade, nielen do múzeí...
Obrázek
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 30899
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 21 lis 2022, 19:22

https://www.pokec24.cz/nezarazene/ukraj ... edna-jama/
Ukrajina – bezedná jáma?
Mudr.Ivan David 18.11.2022

Web RT Deutsch přinesl finanční bilanci podpory EU pro válku na Ukrajině. Celý odkaz v komentáři, ale pokud byste si video nemohli pustit:
„Spočítáno 17. listopadu 2022
Podpora milionů eur sem, další miliardy tam – v EU se zdá, že tisk peněz „běží jako po másle“, pokud jde o podporu Ukrajiny. Spočítali jsme, kolik miliard mezitím v souvislosti s Ukrajinou odteklo.

Únor ______ 500 000 000 eur
Březen __ 10 500 000 000 eur
Duben __ 17 500 000 000 eur
Květen ____ _500 000 000 eur
Červen __ 30 600 000 000 eur
Červenec __ 5 700 000 000 eur
Září _______ 5 000 000 000 eur
Říjen ______ 3 500 000 000 eur
Listopad Návrh na 1 500 000 000 eur měsíčně na rok 2023

Ukrajina potřebuje na příští rok 38 000 000 000 dolarů

Od začátku války –
Celkem vyplaceno 74 000 000 000 eur (včetně humanitární pomoci a peněz na pomoc uprchlíkům)
Účet obsluhuje Ursula von der Leyenová.

Podle mého názoru jde o ukázkové porušení Finančního nařízení neboli rozpočtových pravidel EU. Roční rozpočet EU schválený Radou a EP má na letošek cca 110 miliard eur. Z toho na Společnou zemědělskou politiku má jít po škrtech 30 miliard eur. EU si půjčila 750 miliard eur do tzv. Fondu obnovy. Z něj mělo být podle rozhodnutí Rady a EP letos vyplaceno cca 65 miliard eur členským státům, které za půjčku ručí, na obnovu ekonomiky po jedné chorobě o níž se na FB nesmí psát.

Komise má podle Finančního nařízení pravomoc v rámci tzv. flexibility převádět na jiný účel než bylo schváleno Radou a europarlamentem menší částky. U sum v řádech miliard potřebuje souhlas Rady a europoslanců. EP rozhodně dosud nehlasoval o přesunutí téměř poloviny ročních výdajů EU – tedy peněz, které měly jít členským státům Ukrajině. I když Komise výdaje na Ukrajinu „rozdrobila“ na řadu menších plateb, jsem toho názoru, že jde o porušení práva EU. A okradení občanů členských států.

Američané žádají po Evropě, aby výrazně přidala, co se financí týče.
Konec toku peněz není tedy v dohledu, naopak. Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij požaduje navyšování částek donekonečna.“

Stane se východoevropská země pro EU bezednou jámou navěky a nikdy jinak?
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 30899
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 21 lis 2022, 19:35

https://echo24.cz/a/Sw5V4/zpravy-zahran ... erson-zima
Na jihu Ukrajiny hrozí humanitární krize kvůli zimě. Připravuje se evakuace Chersonu a Mykolajivu
Ukrajinská vláda plánuje evakuaci Chersonu a Mykolajivu kvůli přicházející zimě. Boje v obou jihoukrajinských městech vážně poničily klíčovou energetickou infrastrukturu a ukrajinské úřady vyjádřily obavu z humanitární krize, kterou by klesající teploty mohly způsobit. Pomoc s evakuací nabídne v následujících dnech vláda těm, kteří mají zájem odejít dobrovolně, informoval dnes list The New York Times.

„V současnosti nemluvíme o nucené evakuaci, ale i v případě dobrovolné evakuace nese stát odpovědnost za dopravu. Lidé se musí dostat do místa, kde budou moct strávit zimu,“ uvedla ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková.
Gubernátor Chersonské oblasti Jaroslav Januševyč vyzval k evakuaci do bezpečí už 13. listopadu. Tato výzva ale souvisela s vysokým rizikem nepřátelských útoků po stažení ruských jednotek z oblasti. Tisíce civilistů město opustily už před ruskou okupacía a ti, kteří zůstali, jsou často starší a nemohoucí. Stejně tak je častým cílem ruského ostřelování město Mykolajiv, které se nachází zhruba 60 kilometrů na severozápad od Chersonu.Po stažení ruských jednotek z Chersonu usiluje ukrajinská vláda o obnovení klíčové infrastruktury a základních služeb a v posledních dnech byly částečně obnoveny dodávky elektrického proudu. Do města dorazilo přibližně 80 tun humanitární pomoci v podobě hygienických balíčků, dek, generátorů, balené pitné vody a dětského zimního oblečení, uvedl Januševyč.

Rusko zahájilo vojenský útok na Ukrajinu letos 24. února. Od poloviny října čelí Ukrajina rozsáhlému ostřelování energetické infrastruktury. Útoky z minulého týdne závažně poničily energetickou síť země. Podle Oleksandra Charčenka, ředitele ukrajinského Centra energetického výzkumu, síť ještě není ve stavu, aby se dokázalo předejít rozsáhlým výpadkům proudu v případě dalších útoků.

Charčenko v neděli uvedl, že situace se zlepšuje každou hodinou, ale země potřebuje deset až 12 dní na „obnovení stability sítě, aby příštím útokům mohla čelit sebevědoměji“.

S klesajícími teplotami a stále trvající válkou vyzvala ukrajinská vláda občany, kteří ze země uprchli, aby se ještě nevraceli. Maksym Timčenko, výkonný ředitel soukromé ukrajinské energetické společnosti DTEK, doporučil, aby i další lidé zvážili na následující tři až čtyři měsíce dočasný odchod ze země.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) z Ukrajiny před válkou od února uteklo 7,8 milionu lidí, a jedná se tak o největší vysídlení osob v Evropě od druhé světové války.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11250
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 21 lis 2022, 20:52

Prezident Vladimir Zelenskij podepsal zákon o zrušení doživotní finanční kontroly politiků a úředníků. Sledované období je nyní zkráceno na tři roky ode dne odchodu z funkce.
Oznámilo to protikorupční centrum na Twitteru.
Tvrdí, že doživotní monitorování bylo jedním ze sedmi požadavků pro přístupová jednání Ukrajiny s EU.
https://t.me/stranaua/76380
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5750
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od IgorT » 22 lis 2022, 06:27

Vojenská situácia na východnej Ukrajine 21. novembra 2022 (aktualizácia mapy)
Kliknutím zobrazíte obrázok v plnej veľkosti
22.jpg
Pri Pavlivke pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Zrážky medzi ruskou armádou a AFU pokračujú pri Bachmute;
V blízkosti Debrova pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Pri Brestove pokračujú strety medzi ruskou armádou a AFU;
Delostrelectvo AFU ostreľovalo železnice v oblasti Makijivka, ktorá je pod kontrolou Ruska.

https://southfront.org/military-situati ... ap-update/

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11250
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 22 lis 2022, 07:50

V Kyjevě vzplál transformátor kvůli přepětí.
Samozřejmě jsme psali, že to čeká (https://t.me/legitimniy/14107) na všechna města.
Oprava takového transformátoru není levná ani snadná. Zvláště v dnešní době, kdy je takové vybavení nedostatkové.
6. října jsme naznačili (https://t.me/legitimniy/13689), že zemi čeká v zimě infrastrukturní apokalypsa. Dnešní událost je jen začátkem takových mimořádných událostí.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/legitimniy/14140
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 3345
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od El Diablo » 22 lis 2022, 13:29

Rakety uvrhly Kyjev do doby kamenné, zima žene lidi z Chersonu a Mykolajivu
22. listopadu 2022  10:21
Ukrajinci se připravují na nejhorší zimu svého života. Výpadky proudu po útocích ruských raket jsou stále častější. Pro lidi v panelácích s výhledem na válkou zmítané hlavní město je to smrtící past. Kvůli zimě plánuje ukrajinská vláda evakuaci osvobozených měst Chersonu a Mykolajivu. Má obavu z humanitární krize, kterou by klesající teploty mohly způsobit.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_esed
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 3345
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od El Diablo » 22 lis 2022, 15:04

Brífing ruského ministerstva obrany 22. novembra 2022
22.11.2022 12:12
Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú vo vedení špeciálnej vojenskej operácie, o jej priebehu informoval generálporučík Igor Konašenkov.

V doneckom smere jednotky ruskej armády pokračovali v útočných operáciách a súčasne odrážali nepriateľské protiútoky. Za jediný deň bolo týmto smerom zlikvidovaných viac ako 120 ukrajinských vojakov, dva tanky, šesť bojových obrnených vozidiel a päť ďalších vozidiel.

V južnodoneckom smere ruské jednotky spôsobili škody nepriateľskej mechanizovanej rote pri obci Vodjanoje. Okrem toho boli zničené tri diverzno-prieskumné skupiny Ozbrojených síl Ukrajiny operujúce pri obci Pavlovka. Straty nepriateľa predstavovali viac ako 50 zabitých a zranených ukrajinských vojakov, tri bojové vozidlá pechoty a dve obrnené vozidlá.

V kupjanskom smere bola v dôsledku preventívnej delostreleckej paľby zničená motorizovaná pešia rota Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorá postupovala k útoku pri obci Novoselovskoje v Luganskej ľudovej republike. Ďalším aktívnym konaním ruských vojsk bola jednotka Ozbrojených síl Ukrajiny zastavená a rozprášená. Straty nepriateľa predstavovali viac ako 50 zabitých a zranených ukrajinských vojakov, jeden tank, tri bojové vozidlá pechoty a päť vozidiel.

V krasno-limanskom smere zmarili ruské jednotky pokus o útok motorizovanej pešej roty Ozbrojených síl Ukrajiny, posilnenej zahraničnými žoldniermi pri obci Steľmachovka. V dôsledku paľby nepriateľ stratil 40 ukrajinských vojakov a žoldnierov. Zničené boli tri obrnené vozidlá a tri pickupy.

Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo zasiahli 11 veliteľských stanovíšť Ozbrojených síl Ukrajiny v obciach Čugujev, Kislovka, Krachmaľnoje, Berestovoje a Krugljakovka v Charkovskej oblasti, Pobeda, Dobrovolie a Vodjanoje v Doneckej ľudovej republike, Sadovoje, Tokarevka a Dudčany v Chersonskej oblasti a tiež 63 delostreleckých jednotiek v palebných postaveniach, živú silu a vojenskú techniku v 136 miestach.

Pri meste Kramatorsk v Doneckej ľudovej republike boli zničené dva ukrajinské samohybné palebné systémy systému protivzdušnej obrany „Buk-M1“ a muničný sklad.

Počas protibatériového boja pri obci Kolesnikovka v Charkovskej oblasti bola zničená batéria amerických delostreleckých systémov M777.

Pri obci Minkovka v Doneckej ľudovej republike bol zničený protibatériový radar AN/TPQ-37 americkej výroby.

Pri obci Nevskoje v Luganskej ľudovej republike boli zničené dve mínometné batérie Ozbrojených síl Ukrajiny.

Systémy protivzdušnej obrany počas dňa zostrelili šesť ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach Nikoľskoje a Vladimirovka v Doneckej ľudovej republike.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 333 lietadiel, 177 vrtuľníkov, 2549 bezpilotných lietadiel, 390 protilietadlových raketových systémov, 6758 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 901 raketometov, 3611 poľných diel a mínometov, ako aj 7320 špeciálnych vojenských vozidiel.

______________________________________________________________________________

Kyjevský režim pokračoval v provokáciách s cieľom vytvoriť hrozbu katastrofy v Jadrovej elektrárni Záporožie.

21. novembra delostrelectvo Ozbrojených síl Ukrajiny vypálilo osem veľkokalibrových projektilov na priemyselnú zónu jadrovej elektrárne. Streľba bola vykonaná z dediny Marganec v Dnepropetrovskej oblasti, ktorú kontrolujú Ozbrojené sily Ukrajiny. Palebná sila nepriateľa bola potlačená spätnou paľbou ruských delostreleckých jednotiek. Radiačná situácia v jadrovej elektrárni zostáva normálna.
https://sk.news-front.info/2022/11/22/b ... mbra-2022/
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11250
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 22 lis 2022, 20:47

Kyjev obdržel od Evropské unie druhou tranši makrofinanční pomoci ve výši 2,5 miliardy eur, uvedlo ukrajinské ministerstvo financí.
USA také poskytly Ukrajině další přímou rozpočtovou podporu ve výši 4,5 miliardy dolarů.
https://t.me/pravdist/23861

USA poskytly Ukrajině rozpočtovou podporu ve výši 4,5 miliardy dolarů.
Oznámila to americká ministryně financí Janet Yellenová.
Podle ní bude rozdělování prostředků zahájeno v nadcházejících týdnech.
https://t.me/stranaua/76538
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11250
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 22 lis 2022, 21:18

Oděsa, mobilizace
Bez komentáře
https://t.me/OpenUkraine/30760
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět