„V zemi s cenzurou může věřit oficiálním zprávám jen blbec.“ V. Havel (Tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů)
„První obětí každé války je pravda.“ Aischylos

Ukrajina

Odpovědět
Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 26 kvě 2022, 16:48

Rusko se snaží vytvořit mezi obyvateli jižní Ukrajiny názor, že Ukrajina je a "ruský svět" dlouhodobě opustila, prohlásil poradce šéfa úřadu prezidenta Muchajlo Podoljak. Podle jeho slov je to však "naprostý nesmysl". Podle Podoljaka Ukrajina připravuje protiofenzívu, která začne dříve než za rok. "Kreml vrhá do boje vše, co má, ale čas je na naší straně. Jakmile se Rusko vyčerpá a ztratí svůj útočný potenciál, Ukrajina nashromáždí dostatek sil - jih naší země bude definitivně osvobozen. Není to otázka jednoho dne ani měsíce, ale ani jednoho roku. Nad Chersonem opět zavlaje ukrajinská vlajka. Ne zítra, ale dříve, než si kdokoli dokáže představit," napsal v Telegramu.
https://t.me/stranaua/44132

Kozáci Volžské kozácké armády sestřelili vrtulník Mi-8 ozbrojených sil Ukrajiny
https://t.me/tass_agency/137336
Naposledy upravil(a) puma dne 26 kvě 2022, 17:13, celkem upraveno 1 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
praxus
Výkonný redaktor
Příspěvky: 571
Registrován: 17 úno 2017, 17:15

Re: Ukrajina

Příspěvek od praxus » 26 kvě 2022, 17:08

termobarika v akci :shock:
https://t.me/NeoficialniyBeZsonoV/13611
solnce.jpg
solnce.jpg (72.76 KiB) Zobrazeno 14439 x

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 26 kvě 2022, 17:19

Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko nařídil okamžité vytvoření operačního velení ozbrojených sil na ukrajinském směru. "Čas nás přiměl okamžitě vytvořit tento operační směr. Spolu se západním, severozápadním bude i jižní křídlo," uvedl. Podle něj „bude na Bělorusko vyvíjen vojenský tlak přes Polsko, Litvu, Lotyšsko a udržováním eskalace bojů na Ukrajině“. "Otevřela se nová fronta a my tomu nemůžeme nevěnovat pozornost," řekl.
https://t.me/stranaua/44134
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 6646
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Ukrajina

Příspěvek od homer » 26 kvě 2022, 19:02

Ukrajina může ovlivnit provoz ropovodu Družba, aby vyvinula tlak na země, které nejsou připraveny vzdát se ruské ropy, uvedla poradkyně ukrajinského ministra energetiky Olena Zerkalová na Kyjevském bezpečnostním fóru.
Podle úřednice, Maďarsko využilo situace na Ukrajině a začalo Evropskou unii vydírat, ale Kyjev "má v rukou velkou páku - ropovod Družba".

"Podle mého názoru by bylo velmi vhodné, kdyby se s ním něco stalo. Ale opět je v rukou vlády a prezidenta, aby se politicky rozhodli, zda chceme s Orbánem skutečně mluvit jazykem, kterému rozumí a který vnucuje Evropské unii, nebo na to ještě nejsme připraveni," uzavřela Zerkalová.
https://t.me/tsargradtv/16961

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 26 kvě 2022, 19:22

Boje na Ukrajině se mění v "opotřebovávací válku", což znamená, že Kyjev bude potřebovat další pomoc Západu. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg to řekl v rozhovoru pro řecký portál Capital. Podle Stoltenberga bude zásobování Ukrajiny zbraněmi pravděpodobně dlouhodobou záležitostí. "Musíme se připravit na dlouhou cestu. Tato válka může trvat dlouho a my musíme být připraveni. Jak dlouho, to nikdo nedokáže říct," řekl. V počátečním období ruské války proti Ukrajině předávalo NATO ukrajinské armádě zbraně sovětské výroby, ale nyní "se dodává stále více standardních zbraní NATO", řekl Stoltenberg.
https://t.me/stranaua/44160
Moskva pohrozila západním zemím, že dodávka zbraní Ukrajině schopných zasáhnout ruské území by byla krokem k nepřijatelné eskalaci, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro RT Arabic. "Bude to velmi závážný krok k nepřijatelné eskalaci. Doufám, že rozumní lidé na Západě, kterých je tam stále málo, tomu rozumí," dodal ministr. Připomínáme, že Ukrajina žádá západní země o dodání raketových systémů, které mohou zasáhnout na vzdálenost až 300 kilometrů.
https://t.me/stranaua/44157

Pro Západ je výhodné podporovat "nepříliš intelektuálně motivovaný" a neústupný postoj ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k jednání s Ruskem, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro RT Arabic.
https://t.me/tass_agency/137371
Rusko je připraveno pomoci překonat potravinovou krizi ve světě, pokud budou zrušeny západní sankce. Ruský prezident Vladimir Putin to řekl v telefonickém rozhovoru s italským premiérem Mariem Draghim, uvedly oficiální internetové stránky Kremlu.

Podle zprávy Putin a Draghi jednali také o situaci na Ukrajině. Ruský prezident uvedl, že Kyjev "zmrazil proces jednání", a diskutoval o globální potravinové bezpečnosti. Putin prohlásil, že Rusko je "připraveno významně přispět k překonání potravinové krize vývozem obilí a hnojiv", pokud budou zrušeny západní sankce. Italská strana zatím podrobnosti rozhovoru neuvedla. Již dříve bylo oznámeno, že Moskva čeká na zástupce OSN, se kterým bude jednat o zrušení sankcí na vývoz potravin z Ruska.
https://t.me/stranaua/44150
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 26 kvě 2022, 19:56

"Polsko-pruské unii by velmi prospělo, kdyby Ukrajina jako stát nebyla na mapě," domnívá se Medveděv.
https://t.me/tass_agency/137376

Dmitrij Medveděv, místopředseda ruské bezpečnostní rady, zhodnotil Zelenského kroky a německou podporu jeho politiky
Ukrajinizace játrové klobásy
Ukrajinský prezident Zelenský v předtuše nevyhnutelné porážky našel pohodlné východisko ze slepé uličky. Žádná země, žádný problém. Jeho činy a výroky dokazují, že je nyní připraven položit na oltář svých politických ambicí téměř vše. Lidi, města, ekonomiku - to je to hlavní, co jeho stát stále má. To, co se Rusko snaží ze všech sil zachovat tím, že s vysoce přesnými údery ničí nacionalismu, militarismu a zuřivou nenávist ke všem, kdo "neskáčou".
Podmínky, které Zelenský předkládá pro příměří, jsou kategorické až idiotské a v zásadě neproveditelné. Požaduje, aby Donbas a Krym byly opět ukrajinské, jako by neznal vůli jejich obyvatel. Stáhnout všechna vojska z Donbasu a ponechat ukrajinské armádě volnost při potlačování obyvatelstva. A pak možná něco vyjednat. Ultimáta zní dobře jen na papíře. Obvykle jsou podávány spíše z pozice síly než z pozice naprosté slabosti. V okamžiku vítězství, ne porážky. S střízlivou hlavou, a ne pod psychofarmaky.

Ale vždycky se najdou tací, kteří budou mít ze všech těch pitomých, hloupých, osudových, ale bojovných řečí prospěch. K Zelenskému se připojil jeho německý kolega Olaf Scholz, kancléř Spolkové republiky Německo, alias "uražená játrová klobása" (řečeno slovy ukrajinského velvyslance v SRN, který vytrvale kálí na hlavy občanů hostitelské země). Nositel hrdého klobásového titulu prohlásil, že Německo nepřijme "mírovou smlouvu vnucenou Ruskem" a je v tomto ohledu solidární s Ukrajinou.
Proč Scholz potřebuje Ukrajinu? Pro odpověď nemusíte chodit daleko. Polsko-pruské unii, která se ze všech sil snaží vyhrotit situaci a dotlačit šíleného Zelenského k dalším a dalším katastrofickým prohlášením a činům, velmi prospěje, když Ukrajina jako země nebude na mapě existovat. Zůstanou však špatně položené továrny, pole, doly, strategický prostor a lidské zdroje. Někdo tedy koncem 30. let minulého století argumentoval stejným jazykem a se stejným zápalem. Jak to dopadlo, je známo.

Jeden z nejzkušenějších světových politiků, bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger, ve svém projevu na fóru v Davosu vyzval Kyjev k ústupkům vůči Moskvě a ke střízlivému a realistickému hodnocení situace. Zahájit jednání co nejdříve, než vznikne příliš velké napětí, které by mohlo mít pro Evropu neblahé důsledky a uvrhnout ji do chaosu. V tomto případě by měl mladý kohout naslouchat zkušenému jestřábovi. Mimochodem, tento ctihodný stařec nebyl dlouhá léta známý svými sympatiemi k Rusku, ale vždy uvažoval racionálně.

Na Zelenského a jeho "klobásového" loutkáře však nikdo nemůže vztáhnout ruku. Kissinger a New York Times, které ve svém úvodníku rovněž vyzvaly ke kompromisům, mu připomínají rok 1938 a "tehdejší Mnichov". Raději by měl svým partnerům v Polsku, kteří touží po ukrajinských územích a nemohou klidně spát na vavřínech hitlerovského Německa, připomenout Mnichov.
https://t.me/medvedev_telegram/86
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 26 kvě 2022, 20:56

Pro zajištění bezpečného průchodu zahraničních plavidel z přístavů Oděsa, Nikolajev, Černomorsk, Cherson, Očakov a Južnyj byla upravena trasa koridoru, který se nachází v Černém moři. Jedná se o trasu dlouhou 139 námořních mil a širokou 3 míle. Provozní doba je denně od 8.00 do 19.00 moskevského času. MO zveřejňuje souřadnice shromaždiště. Ukrajinská strana je odpovědná za zajištění bezpečnosti plavidel opouštějících přístavy a směřujících do shromažďovacího prostoru.
https://t.me/rian_ru/164948

Více než 70 lodí z 16 zemí
1.jpg
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 26 kvě 2022, 22:26

Washington varoval Kyjev, že údery z ukrajinské strany proti ruskému území, zejména v oblasti, která se nenachází v blízkosti hranic s Ukrajinou, s sebou nesou riziko eskalace. Američtí představitelé jsou znepokojeni tím, že Kyjev k tomuto účelu používá zbraně dodané Západem, uvedla agentura Reuters s odvoláním na zdroje z amerických diplomatických a vládních kruhů.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov předtím pohrozil Západu, že dodávka zbraní Ukrajině, které jsou schopné zasáhnout ruské území, by byla krokem k "nepřijatelné eskalaci".
https://t.me/stranaua/44188
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 27 kvě 2022, 05:59

USA plánují příští týden oznámit nový balíček vojenské pomoci pro Ukrajinu, který může zahrnovat i raketové systémy pro vícenásobné odpálení, uvedla televize CNN s odvoláním na zdroje z americké administrativy.

Podle nich se administrativa Joea Bidena chystá "poslat na Ukrajinu vyspělé raketové systémy dlouhého doletu". Administrativa se přiklání k tomu, aby tyto systémy byly zahrnuty do rozšířeného balíčku vojenské pomoci Ukrajině, který by mohl být oznámen příští týden, upozorňuje CNN.

Podle jejích zdrojů američtí představitelé "již několik týdnů váhají", zda tyto zbraně Kyjevu poslat, protože se obávají, že by je ukrajinská armáda "mohla použít k útočným operacím na ruském území".
https://t.me/tass_agency/137416

Deník New York Times se domnívá, že mezi Spojenými státy, Evropou a Ukrajinou panuje rozkol v tom, jaké cíle v konfliktu sledují a jaké ústupky je Kyjev ochoten učinit, aby konflikt ukončil. "Po třech měsících pozoruhodné jednoty <...> se názory na další postup stále více rozcházejí," uvedl list v článku zveřejněném na svých internetových stránkách. Deník upozorňuje na skutečnost, že "v situaci, kdy USA označují Rusko za darebáckou zemi, která by měla být vyloučena z globální ekonomiky, jiní, především v Evropě, varují před nebezpečím" takového přístupu.
https://t.me/tass_agency/137433
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 27 kvě 2022, 09:26

Poslankyně strany Služebník lidu Mariana Bezuhla požaduje, aby se SBU zabývala šéfredaktorem webu Cenzor Jurijem Butusovem. Podle poslankyně "neustále beztrestně zveřejňuje tuny informací o naší armádě, pozicích a operační situaci, narušuje, znejišťuje a hraje si s Ruskem". Připomeňme, že předevčírem Butusov, který se nyní nachází v Severodoněcké oblasti, prohlásil, že ruská vojska odřízla dálnici Bachmut-Lysyčansk (což později popřel šéf luhanské OVA Hajdaj).

Kromě toho Butusov reagoval na vysoce postavený návrh zákona (který byl následně stažen), jehož autorem byl Bezuhla, o právu důstojníků zastřelit vojáky VSU. Butusov navrhl přijmout alternativní zákon - o právu zastřelit úředníky, kteří nepřipravili Ukrajinu na válku.
https://t.me/stranaua/44226
Včera vešlo ve známost šokující rozhodnutí NJSC Naftogaz - třikrát (!) zvýšit ceny pro teplárenské a komunální energetické podniky. A to znamená, že samotné podniky nyní budou muset zvýšit ceny tepla pro obyvatelstvo nejméně 2,5krát. Šéf KP "Teplovik" (Chmelnycká oblast) Oleksandr Dušenko vypočítal, že nové tarify budou domácnosti stát nejméně 10 000 hřiven za gigakalorii. Jedna gigakalorie je v průměru jeden měsíc vytápění standardního bytu se dvěma ložnicemi. To znamená, že rodina žijící ve dvoupokojovém bytě zaplatí jen za vytápění 10 tisíc hřiven. Existuje však nuance - po dobu trvání stanného práva je zakázáno zvyšovat ceny za společný byt pro obyvatelstvo. Jinými slovy, společnostem poskytujícím veřejné služby se nabízí, že ponesou ztráty. Novinářka ze Strany Ludmyla Ksyonzová vysvětlila podstatu tohoto podivného schématu a vysvětlila, jaké budou tarify pro obyvatele v nové sezóně.
https://t.me/stranaua/44224

Záporožská oblast, stejně jako Chersonská oblast, přechází na ruskou mezinárodní telefonní předvolbu +7, řekl Oleg Krjučkov, generální producent televizní a rozhlasové společnosti Krym, poradce šéfa poloostrova pro informační politiku.
https://t.me/tass_agency/137469
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 27 kvě 2022, 10:14

V Německo uvádějí, že Ukrajina nebude v nadcházejících týdnech schopna plně odolat ruské ofenzivě na Donbasu. Generál Bundeswehru a NATO ve výslužbě Hans-Lothar Domröse v rozhovoru pro televizní stanici MDR uvedl, že ruská armáda převyšuje ukrajinskou početně i rozsahem a ukrajinské síly mohou její postup jen místy zpomalit. Od podzimu však budou Ukrajinci schopni klást větší odpor, domnívá se Domröse. Předpovídá, že zhruba za půl roku bude mít Ukrajina mnohem více západních zbraňových systémů a ukrajinští vojáci budou mnohem lépe vycvičeni v zacházení s nimi. Do té doby bude VSU pociťovat těžké údery, i když čas hraje ve prospěch Ukrajiny, domnívá se.
https://t.me/stranaua/44235
Rusko změnilo taktiku používání přesně naváděných zbraní, uvedl pro Rádio Svoboda Vadim Skibitskij, mluvčí Hlavního zpravodajského ředitelství ruského ministerstva obrany.

Pokud dříve objekt zasáhly 2-4 rakety, nyní "přesně vybírají cíl" a používají 8-12 raket různých typů - balistické nebo řízené střely pozemního, námořního i vzdušného bazirování, uvedl. Rusko je také opatrnější v Černém moři - vyhýbá se blízkosti ukrajinského pobřeží. Po zničení lodí Moskva a Saratov Moskva vyhodnotila hrozbu řízených střel a provádí pravidelná cvičení "teroristické hrozby". "Nyní je složení lodí využíváno pro údery řízenými střelami, je to jasná bojová povinnost: dvě fregaty, čtyři malé raketové lodě, dvě ponorky. Neustále útočí na naše území pomocí řízených střel Kalibr," řekl.
https://t.me/stranaua/44234
Brífink ruského ministerstva obrany (27.05.2022)
- Vysoce přesné rakety ruského letectva zasáhly pozice 10. horské útočné brigády VSU u osady Bachmut v Doněcké lidové republice. Zasaženo bylo sedm velitelských a pozorovacích stanovišť a třináct oblastí, kde se soustřeďovala živá síla a vojenská technika.
- U Barvenkova bylo také zničeno odpalovací zařízení raket země-vzduch Buk-M1 a radar ukrajinského raketového systému země-vzduch S-300. Kromě toho byl poblíž Gusarovky v Charkovské oblasti zničen radar ukrajinské protivzdušné obrany pro navádění a zaměřování.
- Operačně-taktické a armádní letectvo zasáhlo 44 oblastí koncentrace ukrajinské živé síly a vojenské techniky. Letecké údery zničily více než 250 nacionalistů a zneškodnily 84 kusů zbraní a vojenské techniky, včetně devíti tanků, pěti raketometů Grad, deseti polních děl a 22 vozidel různého určení. Kromě toho byly zničeny dva muniční sklady u osady Spornoje v Doněcké lidové republice a Barvenkovo v Charkovské oblasti.
- Ruské prostředky protivzdušné obrany sestřelily jeden letoun MiG-29 ukrajinského letectva nad osadou Běljary v Oděské oblasti. Dále bylo zničeno osm ukrajinských bezpilotních letounů v oblastech Lipcy, Balakleja, Malé Prochhody, Glubokoje, Hlinskoje v Charkovské oblasti, Jampil, Masliakovka, Vasiljevka v Doněcké lidové republice a jedna ukrajinská balistická raketa Točka-U zachycená u Svatova v Luhanské lidové republice.
- Raketová vojska a dělostřelectvo zasáhly 77 velitelských stanovišť jednotek VSU, 412 oblastí soustředění živé síly a vojenské techniky a 53 dělostřeleckých palebných postavení. Poblíž osady Zavhorodne v Charkovské oblasti byl úderem na pontonovou rotu narušen další pokus o navedení pontonového přechodu VSU přes řeku Severský Doněc.

Od začátku speciální vojenské operace bylo zničeno celkem 180 letadel, 127 vrtulníků, 1 027 bezpilotních prostředků, 324 raketových systémů země-vzduch, 3 281 tanků a dalších obrněných bojových vozidel, 438 raketometů, 1 693 polních dělostřeleckých a minometných zbraní a 3 218 speciálních vojenských vozidel.
https://t.me/mod_russia/16178

DLR uvedla, že síly republik Donbasu osvobodily a nastolily plnou kontrolu nad Rudým Limanem, celkem bylo v DLR osvobozeno 220 osad.
https://t.me/rian_ru/165007

Na území DLR je více než 5000 zajatých ukrajinských ozbrojenců, řekl Pušilin
https://t.me/rian_ru/165004

Jak teď vypadá Liman, který dobyli Rusové. Pohled z dronu.
https://t.me/stranaua/44233

Existují nové informace o dobytí hotelu "Mir" na předměstí Severodoněcku. Šéf Luganské VGA Sergej Gajdaj řekl, že do hotelu včera pronikla nepřátelská DRG. „Probíhají boje, ukrajinská armáda zabila dva důstojníky ruské roty. Ale území hotelu není pod kontrolou Ukrajiny,“ řekl Gajdaj.
https://t.me/stranaua/44238
1.jpg
Naposledy upravil(a) puma dne 27 kvě 2022, 10:44, celkem upraveno 1 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

danny1691
Sponzor fóra
Příspěvky: 1577
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Ukrajina

Příspěvek od danny1691 » 27 kvě 2022, 10:44

Včerejší svodka
Jurij Podoljak-Válka na Ukrajině (26.05.22 v 20:00): Kyjev již odsoudil posádky ukrajinských ozbrojených sil v Lysyčansku a Severodoněcku.

Soudě podle úniků z generálního štábu AFU ukrajinské vojenské velení odsoudilo své uskupení v Lysyčansku-Severodoněcku. Jejím úkolem je co nejvíce zdržet ofenzivu ruské armády, aby Kyjev mohl připravit nové obranné linie.

Charkov- nic nového
Lyman- ukrajinská vojska ustupují na pravý břeh Sev. Donce.
Současně s tímto začal útok na obec Bogorodickoje (severně od Slavjanska)
Lysyčansk- Národní milice LNR vstoupila do Severodoněcka (severně od Lysyčanska) a ruská vojska obsadila Ustinovku (jižně od Lysyčanska)
Byla oznámena druhá linie obrany na čáře Slavjansk, Kramatorsk, Družkovka, Konstantinovka, Toreck.
Avdějevka- je hlášena dělostřelecká palba
Na dalších místech je mimo lokálních přestřelek klid.
https://rutube.ru/video/c3e3d6acc4f6f7c ... 46eeb9a3e/
https://vk.com/wall-213276384_10895
https://t.me/yurasumy/3694

mapy https://liveuamap.com
https://kot-ivanov.livejournal.com

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 27 kvě 2022, 10:56

Zazněl komentář Naftogazu k rozhodnutí ztrojnásobit ceny pro teplárenskou a komunální energetiku. Tisková služba Naftogazu ujišťuje, že tarify za plyn a teplo pro obyvatelstvo se nezvýší, protože rozdíl v tarifech bude kompenzován z „mezinárodní finanční pomocí“: Naftogaz Trading skutečně stanovil nové ceny zemního plynu. To ale neovlivní účty Ukrajinců. Návrh zákona, který přijala vláda, stanoví, že část mezinárodní finanční pomoci pro Ukrajinu bude použita na pokrytí tarifů. Tyto prostředky kompenzují rozdíl mezi ekonomicky oprávněnými a současnými tarify, zejména pro Teplokommunenergo, a to TKE umožní platit za nové ceny a splácet dluhy.“ mezinárodní finanční pomoc se ukázala jako dostatečná k pokrytí rozdílu mezi novými tarify pro teplárenské podniky a starými tarify pro obyvatelstvo.
https://t.me/stranaua/44236
Michail Podoljak, poradce šéfa prezidentské administrativy v televizním maratonu prohlásil, že pokud Rusko vyhraje, začne třetí světová válka. "Pokud Rusko neprohraje, ruský revanšismus a šovinismus jenom vzroste. Bude se zvětšovat a zvětšovat. A třetí světová válka, které se tolik bojí, určitě nastane. Protože Rusko nás bude nenávidět mnohem víc. Protože jsme je ponížili. Dokázali jsme, že nejsou druhou armádou na světě. A budou se nám chtít pomstít," řekl. Intenzivní boje podle něj souvisejí se záměrem Ruska získat zpět některá území. Rusko nyní nashromáždilo na východě Ukrajiny dostatek zdrojů a vsadilo vše na jistotu. "Chtějí zabrat alespoň část našeho území. Proto se tam velmi intenzivně bojuje. Dnes není možné mluvit o tom, že by se právně vyjednala nějaká smlouva, která by stanovila výsledek války. Zároveň probíhá diplomatická práce na úrovni politických poradců, pokud jde o záruky, které budou poskytnuty po válce," řekl Podoljak.
https://t.me/stranaua/44231

Turecké zahraniční mise v Íránu rekrutují afghánské občany, kteří se tam nacházejí, aby se účastnili bojů na straně Kyjeva, řekl RIA Novosti diplomatický zdroj.
https://t.me/rian_ru/165014
Šéfredaktor webu Cenzor Jurij Butusov, vůči němuž "Služebnice" Mariana Bezuhla požadovala, aby se s ním SBU vypořádala, a obvinila ho, že hraje s Ruskem, v podstatě vyzval, aby vydala ukrajinským jednotkám rozkaz k zahájení ústupu z Lysyčanska a Severodoněcka, které se nyní ruská armáda snaží obklíčit. Podle Butusova je třeba zachránit profesionální ukrajinské vojáky a nenechat je padnout do obklíčení. Butusov také jasně řekl, že někteří "politici", kteří raději hlásají, že "je vše v pořádku", se bojí vydát povel k ústupu. Butusov se domnívá, že slovo "ústup" je rozumnější než slovo "porážka". Butusov také vyzval k ukončení "bezohledné praxe posílání lidí na frontu bez minimálního výcviku".
https://t.me/stranaua/44228
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 27 kvě 2022, 11:47

Britský premiér vyzval k dodávce výcenásobných raketových systémů na Ukrajinu.
https://t.me/tass_agency/137554

Britský premiér Boris Johnson řekl agentuře Bloomberg, že ruské jednotky dosahují v bojích v Donbasu významného pokroku. Johnson dodal, že ruské ozbrojené síly dělají "postupný, pomalý, ale hmatatelný pokrok", což vyžaduje, aby Londýn a spojenci "vojensky podpořili Ukrajinu".
https://t.me/tass_agency/137556

Peskov řekl, že Kreml neví o údajných záměrech britského premiéra Borise Johnsona vytvořit novou alianci jako protiváhu Evropské unii, ale pokud by taková iniciativa existovala, pak Johnson navrhuje „kabalu“, která by podkopala pozici EU.
https://t.me/tass_agency/137558

Poradce šéfa úřadu prezidenta Michail Podoljak ukázal video, na kterém ruský těžký plamenometný systém TOS-1A Solntsepek operuje na pozicích ukrajinských ozbrojených sil. Podle Podoljaka se jedná o nejtěžší nejadernou zbraň Ruské federace. "Video ukazuje práci ruského plamenometného systému "Solntsepek". Někteří partneři se zdráhají poskytnout potřebné zbraně z obavy z eskalace. Eskalace?! Ruská federace již proti Ukrajincům používá nejtěžší nejaderné zbraně, které způsobují, že lidé shoří zaživa. Možná je čas vrátit úder podlidem a předat MLRS Ukrajině?" - napsal Podoljak. TOS-1A "Solntepek" je 220mm těžký raketometný systém na bázi tanku T-72, který byl přijat do výzbroje v roce 2001. Jedná se o modifikaci letounu TOS-1 "Buratino".
https://t.me/stranaua/44246

Přitom na těch záběrech z údajným použití TOS-1 je ale celkem vidět 8 leteckých termobarických bomb ODAB-500PM
https://t.me/WarDonbass/65538
1.jpg
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 27 kvě 2022, 12:17

V důsledku ranních výbuchů, které v pátek 27. května kolem 4:20 hřměly poblíž Dněpru, bylo zabito 10 vojáků a asi 35 bylo zraněno. Oznámil to šéf územní obrany Dněpru Gennadij Korban v éteru maratonu na DněprTV. Nepřátelská střela Iskander podle něj zasáhla kasárna Národní gardy v oblasti Dněpru. Mrtvých přitom mohlo být více, ale z příkazu ministerstva obrany se vojáků na jednom místě nesoustředí více než 20 lidí, uvedl Korban.
https://t.me/stranaua/44251

Ruské jednotky "z většiny" kontrolují Liman v Doněcké oblasti, zatímco ukrajinské síly se stáhly do opevněných pozic, uvedl náčelník doněcké regionální vojenské správy Pavlo Kyrylenko. "Boje jsou obzvlášť horké směrem na Liman. Většina Limanu není pod kontrolou ukrajinské armády. Ani směr Svitlodarsk: došlo k přeskupení sil VSU s cílem zaujmout opevněné pozice. Nepřítel je nyní na území Svitlodarské obce," uvedl v komentáři pro Hromadske. Ukrajinské síly zůstávají ve směru na Liman, ale v nových opevněných pozicích, aby zadrželi nepřítele.
https://t.me/stranaua/44252

Vojenské základny a další vojenská zařízení Ukrajiny v Záporoží budou převedeny pod ruskou armádu, uvedlo hlavní ředitelství ministerstva vnitra regionu.
https://t.me/tass_agency/137575
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

treerat
Redaktor
Příspěvky: 71
Registrován: 11 kvě 2022, 14:54

Re: Ukrajina

Příspěvek od treerat » 27 kvě 2022, 12:38

Ukrajina čelí solným nepokojům
Sergej Savčuk
Ukrajinu postihla po totálním nedostatku pohonných hmot nečekaná krize. Nejběžnější kuchyňská sůl zmizela z pultů obchodů. Obyvatelstvo se shání po ceněných balíčcích a krabičkách, ale majitelé obchodních řetězců a jednotliví obchodníci vyvěšují cedule s nápisem "Sůl není" a schovávají náhle zlatý produkt na lepší časy.
Nejde o žádnou nadsázku. Ještě před třemi-čtyřmi dny za obvyklý pro každého z nás kilogramový pytlík na Ukrajině chtěli 14 hřiven a dnes se cena velmi přiblížila 100 hřiven. Místní obyvatelé Mostiska ve Lvovské oblasti byli šokováni a na sociálních sítích zveřejnili fotografie, na kterých je vidět cena 95 hřiven za kilogram soli, což při současném kurzu činí téměř 195 rublů. Aby bylo jasno: nemluvíme o elitním produktu, který se na pulty dostal přímo z daleké exotické země, ale o té nejobyčejnější soli v kartonové krabici nebo celofánovém sáčku, která je v našem životě stále přítomná, dokonce tiše odpočívá v kuchyňské skříňce a čeká na další období kysání zelí a zavařování.
Srovnáme-li tyto ceny s cenami v Rusku, je velikost krize ještě patrnější. V současné době se kilogram kuchyňské soli s jedničkovým mletím prodává v tuzemských obchodních řetězcích za cenu 12 až 20 rublů, zatímco sůl nejvyšší jakosti se prodává za cenu kolem 35 rublů.
Dnešní mladí lidé si rádi dělají legraci ze starších generací, které jsou zvyklé běhat do obchodů a nakupovat zápalky a sůl ve velkém při první zvěsti o těžkých časech. Takové vtipy jsou vtipné jen proto, že si naše populace za dvě desetiletí stability zvykla na stálý dostatek na pultech a období, kdy zmizí cukr nebo toaletní papír, nevyvolávají paniku, ale překvapenou rozmrzelost.
K solné krizi na Ukrajině došlo v důsledku postupu spojeneckých sil do Doněcké oblasti. V současné době se jednotky a útvary ruských ozbrojených sil a DNR nacházejí doslova pár desítek kilometrů od města Bachmut, které se až do roku 2016 jmenovalo Artemivsk. Sídlí zde klíčový podnik Artemsol, největší svého druhu ve střední a východní Evropě. Sto a půl let starý podnik s pěti solnými doly se nachází ve městě s výmluvným názvem Soledar.
Zdálo by se, že těžaři v hloubce asi tří set metrů netěží zlato, plyn ani diamanty, ale už v roce 1997 byl podnik na příkaz ukrajinské vlády zařazen na seznam průmyslových objektů strategického významu. A mimochodem zcela oprávněně.
Lidé starší generace, které jsme zmínili výše, si pravděpodobně pamatují československou filmovou pohádku Sůl nad zlato, která byla uvedena na plátna kin v roce 1982. Její děj je nekomplikovaný, ale nesmírně poučný. Král se ptá svých dcer, jak moc ho milují. První odpověděla, že ho miluje jako zlato a druhá jako drahé kamení. Třetí překvapila všechny odpovědí, že její otec je jí dražší než sůl. Dvůr propukl v pohoršený smích a čaroděj uvrhl na království kletbu: veškerá sůl se zde od nynějška promění ve zlato. Nebudeme vyprávět všechny zvraty a zápletky, ale velmi brzy král i jeho družina klečeli na kolenou a prosili čaroděje, aby kletbu zrušil.
Sůl, jednoduchá chemická sloučenina sodíku a chlóru, byla od pradávna ceněna podle své váhy a někdy i dráž než pověstný žlutý kov. Lidé už dávno pochopili, že je nezbytný nejen jako univerzální konzervační prostředek pro dlouhodobé uchování potravin, ale že bez něj není možné normální fungování našeho těla. Římský historik Flavius Cassiodorus již v 6. století n. l. napsal: "Sůl je nezbytná pro každého, zatímco bez zlata se mnozí obejdou. Se solí se obchodovalo, bojovalo, platily se s ní daně, potlačovaly se s ní selské vzpoury a vydělávalo se s ní pohádkové bohatství.
Bylo vědecky prokázáno, že mírný příjem soli zajišťuje nejdůležitější funkce organismu: udržování krevního tlaku a srdeční činnosti, jakož i složení krve, propustnost buněčných membrán, přenos nervových impulzů, stahování svalových vláken, podílí se na trávicích procesech a činnosti smyslových orgánů. Každý z nás v tuto chvíli obsahuje asi tři sta gramů soli a její výrazné snížení je pro naše zdraví kritické. Lékařské příručky uvádějí, že úplný nedostatek soli vede ke smrti již za deset dní.
Stejně jako v případě elektřiny jsou však i zde hlavními spotřebiteli průmyslové podniky, nikoli veřejnost.
Kuchyňská sůl je cennou a velmi důležitou součástí lehkého i těžkého průmyslu. Je široce používán v metalurgii železa a neželezných kovů, při zpracování kovů a pro výrobu chladicích roztoků. Sůl se používá také při rafinaci ropy, výrobě kůže, skla a hliníku. Sloučenina sodíku a chloru se používá k výrobě roztoků pro rozmrazování půdy. Sůl je klíčovou součástí zařízení na úpravu a čištění vody, a to jak v domácnostech, tak v průmyslu: například se masově používá v teplárenství, zejména při chemické úpravě vody pro kotle v tepelných elektrárnách. O žádané bílé granule stojí také kosmetické podniky, pivovary, mlékárny, farmaceutické a tabákové továrny.
Očekávaná ztráta Bachmuta vyvolala na Ukrajině rozruch, ačkoli o ní informují i západní média. Společnost Artemsol loni vyprodukovala více než dva miliony tun soli, z nichž 600 000 zůstalo na Ukrajině, zatímco zbytek byl vyvezen do Polska, Moldavska, Ázerbájdžánu, Rumunska, Gruzie a Německa, čímž významně přispěla do místního rozpočtu.
Kyjev prostřednictvím místních médií uklidňuje obyvatelstvo, že nebude žádný nedostatek, ale jako obvykle to není tak docela pravda.
Kromě společnosti Artemsol existují na Ukrajině pouze dvě další společnosti, a to Solotvynska v Zakarpatské oblasti a Drohobyčské solné závody. První z nich zastavil výrobu kvůli každoročním záplavám způsobeným nekontrolovaným dravým kácením karpatských lesů. Drohobyčská solnice produkuje maximálně 60 tun soli ročně, což pokrývá pouze deset procent potřeb obyvatelstva a nestačí pro průmysl.
Hořkou ironií pro Ukrajinu je, že na Krymu a v Chersonské oblasti se těží sůl. Na poloostrově mezi městy Saki a Jevpatoria se nachází jezero Sasyk-Sivaš, kde se těží jedinečná růžová mořská sůl. Na světě existují pouze čtyři podobná naleziště: kromě Krymu se růžové krystalky soli těží v Argentině, v USA a na pobřeží Rudého moře. Chersonská oblast se může pochlubit výrobou soli na Kinburnské kose u obce Gerojskoje. Odpařování soli se zde praktikovalo od nepaměti, už Hérodotos v jednom ze svých děl uvádí, že v ústí Dněpru jsou velká ložiska soli, která byla v té době mimořádně důležitou komoditou.
Jak je však vidět, neztratil svou hodnotu ani v době kosmických technologií.
Nedovolujeme si dělat předpovědi, ale je velká šance, že v blízké budoucnosti se město Bachmut dostane pod kontrolu spojeneckých sil a znovu se stane Artemivskem. Není nejmenších pochyb o tom, že solný důl a související zařízení, jako je podzemní speleosanatorium pro léčbu respiračních onemocnění, budou opět fungovat. Výrobky tohoto podniku jsou bez nadsázky rozhodující pro samotnou existenci Ukrajiny a její skomírajícíh průmysl. Uvidíme, zda viděli stejný film a jsou ochotni vyměnit doněckou sůl opět za zlato, nebo zda raději zaplatí trojnásobnou cenu, ale za sůl dovezenou ze zámoří.
Zdroj: https://ria.ru/20220527/bunty-1790923603.html
Překlad Deepl

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 27 kvě 2022, 13:58

Alexander Stryuk, šéf administrativy Severodoněcku, řekl, že „téměř dvě třetiny části města jsou obsazeny nepřítelem“. Soudě podle tohoto citátu jsou ve většině města nepřátelské jednotky. Severodoněck přitom podle něj není obklíčen. Stryuk také řekl, že 90 % budov ve městě je poškozeno, 60 % domů bude potřeba přestavět.
https://t.me/stranaua/44261
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

treerat
Redaktor
Příspěvky: 71
Registrován: 11 kvě 2022, 14:54

Re: Ukrajina

Příspěvek od treerat » 27 kvě 2022, 14:22

Západ se chystá zradit Kyjev
Victoria Nikiforova
Kapitulace nejtvrdohlavějších ukrajinských nacistů v Azovstalu podle očekávání podlomila morálku AFU. Vojáci ustupují, dezertují, vzdávají se a ti, kteří ještě nebyli mobilizováni, utíkají před povolávacími rozkazy. Zdá se, že Ukrajincům to dochází.
Ještě výrazněji však poklesla morálka jejich západních patronů. Ihned po osvobození Mariupolu zmizela Ukrajina z titulních stránek předních anglosaských médií. Bojová hlášení nazvaná "88. den války, 89. den války..." zmizela.
Anglická propaganda měla plné ruce práce s procesem s Johnnym Deppem a Amber Heardovou ("Svědkyně, viděla jste penis pana Deppa, když močil na ulici?"). - "Myslím, že bych si vzpomněla, kdybych viděla penis pana Deppa <...>") a Američané se soustředili na přípravu listopadových voleb.
V informační oblasti USA se ozývají hlasy zdravého rozumu, nejprve nesměle, pak stále hlasitěji. "Válka na Ukrajině přitvrzuje, Amerika na ni není připravena", tak zní titulek úvodníku, a to ne jen tak někde, ale v New York Times, hlavním médiu Demokratické strany. Redakce doporučuje ukrajinským představitelům, aby si pospíšili "s bolestivými územními rozhodnutími, která budou nutná v procesu dosažení kompromisu". Jednoduše řečeno, odevzdat svá území Rusku.
"Potřebujeme skutečnou diskusi o ukrajinském konfliktu" - to mění směr letu ve Washington Times, "hlásné troubě americké armády". Je zvláštní číst na jeho stránkách výzvy k nahlížení na situaci na Ukrajině z různých úhlů pohledu a argumenty o nutnosti zabránit globální jaderné konfrontaci. Musím se zeptat, kde jste byli předtím.
Tuto revizi postojů shrnul devětadevadesátiletý Henry Kissinger, těžká váha světové politiky. Na fóru v Davosu bez obalu doporučil Kyjevu, aby se brzy vzdal - tedy aby zahájil mírové rozhovory s Moskvou.
Patrick Buchanan, známý konzervativní publicista, rozvinul téma "dokud není válka" zajímavým způsobem. Od samého počátku speciální operace nabádal své krajany, aby nepropadali militaristickému vzteku a rozumně zhodnotili rizika a přínosy konfrontace s Ruskem. Nyní nevidí v prodlužování konfliktu žádné výhody. Pouze riziko jaderné války a vzájemného zničení.
Buchanan ve svém sloupku připomíná čtenářům, že ve 20. století se americké vedení opakovaně pokoušelo vyvolat konflikt v Evropě, inscenovalo informační války proti sovětským vůdcům, přivedlo situaci na pokraj světové války a pak okamžitě couvlo a přistoupilo na mírové rozhovory. Představitelé velmocí, kteří si den předtím vynadali, se setkali, objali se, usmáli se do kamer a svět si oddechl.
"Ike (jak Buchanan familiárně nazývá prezidenta Dwighta Eisenhowera) pozval Nikitu Chruščova, "řezníka z Budapešti", na dvanáctidenní turné po Spojených státech. Nixon inicioval détente s Leonidem Brežněvem, který v roce 1968 nařídil vojskům Varšavské smlouvy potlačit Pražské jaro... Není na čase, aby se USA a Rusko dohodly na novém détente namísto rozpoutání druhé studené války?" - ptá se autor.
Lze si jen představit, jak se v těchto chvílích americko-sovětské détente cítili zmocněnci Washingtonu v Praze a Budapešti. Pravděpodobně totéž, co dnes cítí Zelensky a spol.
Nikde není posun informační agendy cítit tak výrazně jako v postoji anglosaských médií k Zelenskému. Ne, představitelé kyjevského režimu jsou stále citováni, ale jak se změnil tón, jak se změnil tón.
Zde je Zelensky s plamenným projevem na fóru v Davosu. Jeho nejvýraznější výroky však v médiích citovány nejsou. A titulky zpráv vypadají záměrně nudně a standardně: "Zelenskij požaduje sankce proti Rusku", "Maximální sankce proti Rusku". "Zelenskij žádá o pomoc, investice", opět "žádá o pomoc" a "žádá světové společenství o pomoc". Jako by přijel nějaký chudý příbuzný z provincie, Laryosik ze Žytomyru, a o něco prosí, žádá, kňourá přede dveřmi. Je to trapné a otravné. Rád bych se ho zbavil, ale nevím, jak neztratit tvář.
Na tomto davoském fóru vedl kampaň za válku s Ruskem až do jejího konce pouze 91letý legendární oligarcha George Soros. Ten však, jak se zdá, jen hraje svou roli sestřeleného pilota, kterému některé finanční klany stále důvěřují, že oznámí své plány a pak si hlasitě stěžuje na jejich nerealizovatelnost. Všechny jeho řeči jsou už dávno beznadějně odtržené od reality. Ve stejném projevu Soros slíbil zhroucení čínské ekonomiky a Si Ťin-pchinga osobně. Ale slibuje to každý rok - no a co?
Úspěch speciální operace na Ukrajině se neodráží ani tak ve vojenských vítězstvích, jako spíše v pochopení nutnosti připojení k Rusku, ke kterému dochází u mnoha statisíců, ba milionů lidí najednou. Tento zlom v lidové vůli je samozřejmě historickým okamžikem. A v tomto okamžiku začínají washingtonští politici tušit, že je lepší ustoupit. Nestůjte pod šípem, jak se říká.
Stále neskutečnější sankce proti Rusku ženou Spojené státy do nové velké krize. A pokud to nebude urychleně zrušeno, Demokratická strana nemá v listopadových volbách žádnou šanci. A abyste ji mohli vrátit zpět, musíte se zbavit Ukrajiny. Nic osobního, jen obchod.
Další otázkou je, jak to udělat, abychom neztratili tvář? Jak washingtonská administrativa prodá své přání vést mírové rozhovory s Ruskem svému vlastnímu publiku? Koneckonců Demokratická strana rozpoutala mezi Američany zcela nezdravou militaristickou hysterii. V komentářích k pacifistickému článku v New York Times se objevuje nářek "Biden utekl!"
"Jak můžeme zradit Ukrajinu?" - čtenáři jsou rozhořčeni. Jak by to poškodilo image NATO a samotných USA? Co si o nás budou myslet naši evropští satelité - myslím tím spojence v NATO?
Je úsměvné, že Bidenova administrativa se při deeskalaci konfrontace s Ruskem snaží zachránit Demokratickou stranu v nadcházejících volbách, zatímco nejhorlivější stoupenci Demokratické strany to vnímají jako zradu a hrozí, že budou hlasovat proti demokratům, pokud se zbaví Kyjeva.
Východoevropští jestřábi jsou také pěkně naštvaní - jak by ne? Před jejich očima se ztrácí celý smysl jejich existence jako předsunuté výspy proti Rusku. Jako jeden muž odsuzují Kissingerovo smíření, požadují, aby Washington nadále pumpoval zbraně na Ukrajinu a válčil s ní proti Rusku.
Ukrajina však bohužel končí před našima očima. Po Krymu se odtrhly Doněcká a Luganská republika, Azovské pobřeží odplulo a osud černomořského pobřeží s Oděsou a Mykolajovem je zahalen mlhou. Není jasné, co se stane se západními územími, kam se Duda se svými prapory snaží proniknout. Tam si mimochodem mnozí již dávno pořídili "polskou kartu" a považují se za součást "civilizovaného společenství" EU na východním Balkáně.
Dochází i Ukrajinci, kteří měli v plánu bojovat. Jaký má smysl, aby šli na frontu a umírali za prezidenta, který jim toho hodně naslibuje, každou chvíli se na ně vykašle a odletí do Londýna?
Západní partneři se začínají nudit. Ukrajina o ně okamžitě ztratila zájem. Zelenskij v Davosu toto téma zcela zbořil, když nabídl západním oligarchům, aby "investovali" do obnovy regionů země, a najednou vypočítal ztráty za půl bilionu dolarů - velká je duše ruského člověka. Ale ne, tolik peněz nemáme. Už mě to nebaví. A co Johnny Depp a Amber Heardová?
...Návrhy mírových smluv, které jsou Moskvě nabízeny, zatím vypadají pozoruhodně nesmyslně. Sám Kissinger navrhuje, aby se Rusko a Ukrajina vrátily ke statu quo, tedy k hranicím z 24. února. Italské vedení obecně doporučovalo, aby Ukrajině byl přiznán Donbas i Krym - se statusem autonomie. No, to je prostě "přímá neurvalost vůči Rusku", jak se vyjádřil Dmitrij Medveděv.
Soudě podle současného trendu "kdyby nebyla válka" však možná v určitém okamžiku dospějeme k rozumnému kompromisu. A nastane další patová situace. Jakákoli územní ztráta Ukrajiny by rozzuřila vlastence toho, co do té doby z Ukrajiny zbude. Jakýkoli ústupek ze strany Moskvy rozzlobí ruské vlastence. A jak potom vyjednávat?
Celkově to vypadá na velmi dlouhý příběh. Teprve postupně si západní pánové Ukrajiny uvědomují zhoubnost konfliktů s Ruskem. No, budeme muset pokračovat. Neodepřeme si potěšení citovat Medveděva ještě jednou: "...poslat je (autory mírových smluv. - Pozn. autora) určitým směrem. A dále pracovat na dosažení cílů speciální vojenské operace."
Zdroj: https://ria.ru/20220527/zapad-1790899125.html
Překlad Deepl

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20155
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 27 kvě 2022, 15:17

Síly LLR odřízly ukrajinským vojákům všechny únikové cesty ze Severodoněcku, řekly Lidové milice RIA Novosti
https://t.me/rian_ru/165058

Síly LLR vstoupily do Severodoněcka, ústup ukrajinských jednotek byl přerušen, řekl RIA Novosti důstojník Lidových milicí LLR a ukázal podrobnosti na mapě
https://t.me/rian_ru/165061
"Všechny tři mosty na Lysyčansk jsou odříznuty, jeden most byl zničen, jeden je pod naši kontrolou a další nemá kapacitu na přechod velké techniky."


Bývalý ministr zahraničí USA Kissinger skončil v databázi ukrajinského „Mirotvůrce“ „za účast v speciální informační operaci Ruské federace“
https://t.me/rian_ru/165060

Rakouský kancléř Karl Nehammer řekl, že dnes zavolá Putinovi. Rozhovor se bude konat v 16:00 kyjevského času. Kancléř prý chce mluvit o možné výměně zajatců :?: :?: a vytvoření „humanitarních koridorů“ pro zemědělské produkty. Nehammer o tom dříve diskutoval se Zelenským. Podle vlády "je důležité, aby kancléř udržoval kontakt se všemi stranami v zájmu aktivní politiky neutrality."
https://t.me/stranaua/44262

Záporožské úřady se rozhodly město zcela „derusifikovat“. Pravda, jak přesně se bude přejmenovávat, ještě není rozhodnuto. Tajemník městské rady Záporoží Anatolij Kurtev uvedl, že byla vytvořena pracovní skupina, která má vytvořit rejstřík urbanonym v Záporoží. Urbanonymum - tato forma toponyma, zahrnuje nejen názvy ulic, ale také například tržnic nebo jednotlivých budov. Ve skupině jsou zaměstnanci městské rady, samosprávy, veřejnost, historici a zastupitelé.
https://t.me/stranaua/44278
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. t.me/s/puma_osint

Tarmi
Redaktor
Příspěvky: 282
Registrován: 18 úno 2017, 20:25

Re: Ukrajina

Příspěvek od Tarmi » 27 kvě 2022, 15:39

Rokovania o mieri zamrzli. Moskva a Kyjev sa navzájom obviňujú
Vojnu na Ukrajine nakoniec musí ukončiť diplomacia, ale rokovania o mieri zamrzli. Strany sa navzájom obviňujú.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/62 ... -obvinuju/
Rokovania o mieri zamrzli. Moskva a Kyjev sa navzájom obviňujú
Vojnu na Ukrajine nakoniec musí ukončiť diplomacia, ale rokovania o mieri zamrzli. Strany sa navzájom obviňujú.

TASR 27.05.2022 14:37
Kremeľ v piatok na adresu Ukrajiny vyhlásil, že neustále prichádza s protichodnými vyhláseniami, čo Moskve „neumožňuje úplne pochopiť, čo ukrajinská strana chce“. Podľa agentúry Reuters to v piatok vyhlásil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.
Peskov uviedol, že ukrajinské vedenie opakovane poskytuje vyhlásenia, z ktorých jasne vyplýva, že Kyjev nie je pripravený „zaujať triezvy prístup a uvedomiť si skutočný stav vecí“.
Rusko-ukrajinské rokovania sú teraz podľa Peskova „zmrazené rozhodnutím a v súlade s líniou, ktorú si zvolila ukrajinská strana“.
Podľa Peskova tento fakt „absolútne kontrastuje“ s vyjadreniami ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.
Zelenskyj podľa britskej spravodajskej televízie Sky News pritom tvrdí, že Ukrajina musí „čeliť realite“ a rokovať s Ruskom.
Ukrajinský prezident vysvetlil, že nijako netúži hovoriť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Zelenskyj je však presvedčený, že to bude pravdepodobne potrebné na ukončenie vojny. Objasnil, že Ukrajina od takéhoto stretnutia očakáva, že získa „späť život suverénnej krajiny na svojom vlastnom území“.
Reuters uviedol, že Zelenskyj v príhovore adresovanom indonézskemu analytickému centru informoval, že sa opakovane pokúšal zorganizovať stretnutie s Putinom s cieľom ukončiť vojnu. Podľa Zelenského sa však zdá, že Rusko ešte nie je pripravené na seriózne mierové rozhovory a namiesto rokovaní sa snaží dobyť čo najviac ukrajinských území.
Posledné kolo mierových rokovaní za osobnej účasti vyjednávačov sa podľa Reuters konalo 29. marca. Istý čas po nich ešte pokračovali kontakty prostredníctvom videokonferencie. Teraz obe strany tvrdia, že rokovania sú zastavené.
Ak chceš poznať pravdu, počúvaj tých, ktorý majú zakázané hovoriť.

Odpovědět