Rusko

Odpovědět
Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2328
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Rusko

Příspěvek od Svarboj » 18 čer 2020, 13:20

Česko podle soudu může vydat Ginzburga do Ruska. Prý zpronevěřil peníze na kosmodrom

Bývalého dodavatele pro stavbu ruského kosmodromu Vostočnyj Vitalije Ginzburga může Česko vydat do Ruska, rozhodl pražský městský soud. Rozhodnutí zatím není pravomocné, Ginzburg proti němu může podat stížnost. Soudy už v minulosti pravomocně rozhodly, že je vydání podnikatele do Ruska přípustné, projednávaná žádost se týkala dalších trestných činů.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/31 ... -penize-na
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2328
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Rusko

Příspěvek od Svarboj » 18 čer 2020, 13:27

Němečtí neonacisté jezdí na výcvik do Ruska, trénují střelbu a boj zblízka

Němečtí pravicoví extremisté se účastní polovojenského výcviku v ruském Petrohradě, kde se učí bojovat zblízka nebo zacházet se zbraněmi a výbušninami. K účastníkům tréninku patří například členové německého neonacistického uskupení Třetí cesta. Německá zpravodajská služba o problému ví, ale nemůže radikálům cestování do Ruska zakázat. Školení v Rusku podstoupili také další cizinci.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... ntent=main
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5427
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 18 čer 2020, 20:30

Pondelok, 08.06.2020, Boeing P-8A Poseidon od US NAVY (označenie VP-47) ktoré vzlietlo z leteckej základne Sigonella v Taliansku hliadkovalo pri Kryme, najbližšie sa priblížilo k pobrežiu na 31km:
20200608.jpg
Streda 10.06.2020, Boeing P-8A Poseidon od US NAVY (označenie VP-47) ktoré vzlietlo z leteckej základne Sigonella v Taliansku hliadkovalo pri námorných základniach Čiernomorského Flotu:
20200610a.jpg
a pripojil sa k nemu aj RQ-4B Global Hawk ktorý sondoval komplet Rusko - Ukrajinskú hranicu:
20200610b.jpg
Zdroj http://www.planeradar.ru/VirtualRadar/desktop.html

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2328
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Rusko

Příspěvek od Svarboj » 19 čer 2020, 13:01

Pracující Rusové nejsou ze změn ústavy nadšení

Zaznělo dokonce, že lidem vadí, že z nich politici dělají idioty a spíš by hlasovali pro prohlášení Putina carem…

Značná část pracujících občanů v Rusku se staví negativně k úpravám ruské ústavy, všímá si komentář novin Vědomosti na základě nového průzkumu, který provedl portál superjob.ru. Mnoho z těchto lidí bude hlasovat proti nebo bude hlasování ignorovat. Mnozí nechápou smysl navržených změn ústavy, ukazují výsledky průzkumu.
Citovaný průzkum byl proveden mezi 1600 pracovníky. Podle jeho výsledků o změnách ústavy slyšelo 35 % dotázaných, 35 % o ní nic neslyšelo a 30 % má mít podrobnější znalost k tomuto tématu. Informovanost o změnách ústavy ve srovnání s identickým průzkumem v únoru narostla, tehdy o nich nic nevědělo 44 % respondentů.

http://casopisargument.cz/2020/06/16/pr ... y-nadseni/
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5259
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Rusko

Příspěvek od petrp » 20 čer 2020, 08:52

Putin pro National Interest: Lekce druhé světové války
Ruský prezident Vladimir Putin napsal článek pro americký časopis The National Interest, věnovaný 75. výročí vítězství ve druhé světové válce. Materiál nazvaný „75 let velkého vítězství: společná odpovědnost za historii a budoucnost“ je zveřejněn na webových stránkách publikace a ruská verze je zveřejněna na webových stránkách Kremlu.
- Je důležité sdělit potomkům připomínku, že vítězství nad nacismem získal především sovětský lid, že v tomto hrdinském boji zástupci všech republik Sovětského svazu stáli bok po boku.
- Základní příčiny druhé světové války do značné míry pramení z rozhodnutí přijatých po první světové válce. Němci byli přímo tlačeni do nové války západními zeměmi - především Spojenými státy a Velkou Británií.
- Na rozdělení Československa se podílelo Polsko společně s Německem. Británie a Francie „odhodily na milost či nemilost“ tuto zemi.
- Mnichovská dohoda sloužila jako spouštěč, po níž se velká válka v Evropě stala nevyhnutelnou. Ukázala Sovětskému svazu, že západní země budou řešit bezpečnostní otázky, aniž by vzaly v úvahu jeho zájmy, a pokud to bude možné, mohly by vytvořit protisovětskou frontu. Současně se SSSR pokusil využít poslední příležitosti k tomu, aby využil každou šanci na vytvoření koalice proti Hitlerovi.
- Putin vyzval všechny země, aby urychlily otevření svých archivů, zveřejnění dříve neznámých dokumentů předválečné a vojenské doby. Rusko je připraveno na širokou spolupráci, na společné výzkumné projekty historiků.
- Vstup Lotyšska, Litvy a Estonska do SSSR byl na smluvním základě se souhlasem zvolených orgánů. To bylo v souladu s tehdejším mezinárodním a státním právem.
- Hlavní věc, která předurčila druhou světovou válku, byl státní egoismus, zbabělost, shovívavost vůči agresorovi, který získával sílu, nepřipravenost politických elit na hledání kompromisu. Všechny přední země v té či oné míře nesou svůj podíl viny za její začátek.
- Usnesení o důležitosti zachování historické paměti pro budoucnost Evropy, schválené Evropským parlamentem dne 19. září 2019, přímo obvinilo SSSR spolu s Německem z rozpoutání druhé světové války. To ukazuje na vědomou politiku destrukce poválečného světového řádu.
- Zapomenout na poučení z historie se nevyhnutelně změní v těžkou odplatu. Rusko bude hájit pravdu na základě zdokumentovaných historických skutečností, bude i nadále čestně a nestranně hovořit o událostech druhé světové války.
- Neexistují žádné archivní dokumenty, které by potvrdily verzi úmyslu SSSR zahájit preventivní válku proti Německu.
- Hlavním přínosem k porážce nacismu byl Sovětský svaz a Rudá armáda. Ztráty SSSR dosáhly 27 milionů lidí.
- Projevy historického revizionismu na Západě týkající se tématu druhé světové války a jeho výsledku jsou nebezpečné, protože cynicky narušují chápání zásad mírového rozvoje stanovených v roce 1945 na konferencích v Jaltě a San Franciscu.
- Výzvy ke zrušení veta v Radě bezpečnosti OSN jsou nezodpovědné. Pokud k tomu dojde, stane se OSN setkáním prázdných řečí bez jakéhokoli vlivu na světové procesy.
- Summit pěti zemí – stálých členů Rady bezpečnosti OSN (Rusko, Čína, USA, Francie, Velká Británie) - bude hrát důležitou roli při hledání společných odpovědí na moderní výzvy a hrozby a prokáže společný závazek duchu aliance.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... ove-valky/

Německý politolog označil Putinův článek za ruku podanou Západu
„Tento článek budou bohužel pokládat na Západě za konfrontační a obviní Rusko ze záměru přepsat dějiny a přehodnotit pakt Molotov-Ribbentrop ve vlastním zájmu. Pravda spočívá ale v tom, že Putinův článek nabízí jiný pohled a dává důvody k diskusi mezi historiky, obsahuje nová a velmi důležitá historická fakta z těžkých let 1938 a 1939,“ řekl Rahr. „Myslím si, že tento článek je rukou, kterou podává Rusko Západu s tím, abychom nesklouzávali k propagandě, pokud jde o dějiny 2. světové války, ale na základě faktů a nově zveřejněných dokumentů z té doby vedli dialog, který by vedl k realistickému a správnému chápání událostí,“ dodal.

Podle slov odborníka je dnes na Západě „zapomenuta nebo už není populární historická skutečnost, že Velká Británie, Francie a Polsko nejdříve úzce spolupracovaly s Hitlerem při rozdělení Československa a anšlusu Rakouska“. V této souvislosti usiluje Moskva o to, aby „se dějiny nevyužívaly jako zbraně proti ní, mj. k odůvodnění rozšiřování NATO na východ“ s ohledem na skutečnost, že se Rusko dnes bere na Západě jako nástupce SSSR.

http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114000 ... uv-clanek/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5022
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 20 čer 2020, 10:28

Ruská CBR snižuje klíčovou úrokovou sazbu o 100 bp na 4,5%
Rada guvernérů Ruské centrální banky (CBR) se rozhodla snížit klíčovou úrokovou sazbu o 100 bodů z 5,5% na 4,5%
https://www.intellinews.com/russia-s-cb ... rce=russia

Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1626
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Rusko

Příspěvek od woxia » 20 čer 2020, 19:18

Článek Vladimira Putina k 75. výročí Velkého vítězství, který nastavuje nový politický kurz vzhledem k výsledkům druhé světové války, vyzdvihl roli OSN, předvším roli Rady bezpečnosti i s právem Veta a nepřímo uvedl velikost zahraničních kontigentů, které se kromě nacistického Německa zúčastnily války proti SSSR:
Rudá armáda za roky války zničila 626 divizí zemí Osy, 508 z nich byly německé. (81%)
TJ. 118 divizí bylo zahraničních, což je ještě o osm divizí více, než stálo na německých hranicích při válce Německa s Polskem viz "generál Alfred Jodl přiznal: „Pokud jsme ještě v roce 1939 neutrpěli žádnou porážku, tak jen proto, že asi 110 francouzských a anglických divizí stojících během naší války s Polskem na Západě proti 23 německým divizím zůstávalo zcela pasivní."

Uveřejněno původně na National Interest (anglicky):
https://nationalinterest.org/feature/vl ... -ii-162982
Poté na kremlin.ru (rusky)
http://kremlin.ru/events/president/news/63527

Česky dostupné na sputniknews:
https://cz.sputniknews.com/nazory/20200 ... 75-vyroci/

Česká média veřejné služby fatálně selhala:
ČTK:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/osn-j ... sr/1904197
irozhlas:
???
Česká Televize:
???
Naposledy upravil(a) woxia dne 20 čer 2020, 19:22, celkem upraveno 1 x.
Kde cenzura začíná, tam Woxia končí...

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1626
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Rusko

Příspěvek od woxia » 20 čer 2020, 19:21

Kde cenzura začíná, tam Woxia končí...

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2323
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Rusko

Příspěvek od Rado Info » 20 čer 2020, 22:04

Moskva je zcela připravena na přehlídku na počest 75. výročí vítězství. Nyní zbývá jen čekat 24. června. V tento den se na Rudém náměstí uskuteční slavnostní průvod.

k42
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1404
Registrován: 09 úno 2017, 07:11

Re: Rusko

Příspěvek od k42 » 21 čer 2020, 14:40

V Rusku postavili a vysvětili novou katedrálu "Vzkříšení Krista", zasvěcenou 75. výročí Vítězství. Je to cca 40 km od Rudého náměstí v parku Patriot.


Mediální západní žumpa se po tom hned vrhla a špiní to neuvěřitelným způsobem, např. tady je jakési shrnutí na ZeroHedge https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... vilization.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 11329
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 22 čer 2020, 19:29

https://literarky.cz/civilizace/1329-vl ... udoucnosti
Vladimír Putin: Skutečné ponaučení ze 75. výročí druhé světové války
Ruský prezident Vladimír Putin napsal článek o událostech 2. světové války pro americký časopis National Interest. Zveřejňujeme jej v plném znění.

Uběhlo 75 let od konce Velké vlastenecké války. Za tyto roky vyrostlo hned několik generací. Změnila se politická mapa planety. Neexistuje již Sovětský svaz, který grandiózně a drtivě vyhrál nad nacismem a zachránil celý svět. I samotné události této války jsou i pro její účastníky v dávné minulosti. Ale proč se v Rusku 9. květen slaví jako hlavní svátek, ale 22. června jakoby život umírá a v krku máme hroudu?
Veľmi dlhý článok - ale poučný.
Osvetluje ruský pohľad na svet očami najvyššieho ruského predstaviteľa - to je tá vec, ktorá formuje udalosti a budúcnosť. Nie je to len pohľad Putina - takto vidí dejiny a svet významná časť Ruska.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5427
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 22 čer 2020, 19:50

Pondelok 22.06.2020, Mesto Kerč, centrálna tržnica, prehľad tovarov a cien v rubľoch
Крым 2020.Керчь.Центральный рынок.Цены на продукты.Прилавки ломятся.Мясо,сало,овощи,фрукты,молочка

https://youtu.be/3z2H70Eg1Ro zverejnené 22.06.2020, dĺžka videa 21:35 min.
Vo včerajšom videu hromžil že benzín stúpol o 1 rubeľ na cca 50 rubľov za liter benzínu.
Mesto Kerč má rozlohu cca 108km2, podľa sčítania v roku 2019 má 151025 občanov na trvalom pobyte (hustota 1398,38 osôb/km2).
Počtom obyvateľov porovnateľné napríklad s mestom Plzeň (169688 obyvateľov k 2011), na Slovensku nič podobne veľké nemáme, Prešov má k 22.06.2020 rovných 85284, Žilina rovných 82674, Banská Bystrica rovných 76056, a potom až Košice podľa roku 2019 okolo 238593 občanov.
Len na porovnanie čo sa predáva, koľko sa toho predáva na tržnici, nie obchodnom reťazci, a aké sú ceny.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5427
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 22 čer 2020, 20:01

skflanker_ píše:
10 čer 2020, 20:51
Podľa "týždennej" infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od piatka 05.06.2020 do utorka 09.06.2020 ...
Podľa "týždennej" infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od stredy 10.06.2020 do nedele 21.06.2020:
+ Ruská PVO svojimi prostriedkami sledovala 33 prieskumných pilotovaných lietadiel (minule 32) a 5 prieskumných bezpilotných lietajúcich aparátov (minule 4) iných krajín letiacich v blízkosti štátnej hranice Ruska.
+ Za uvedené obdobie boli realizované 2 hotovostné vzlety stíhačov PVO (minule 4).
+ V rámci modernizácie techniky boli do Ruskej armády zaradené nové / modernizované kusy techniky: bojové mašiny desanta BMD-4M
Zdroj - Infografika http://redstar.ru/vooruzhyonnye-sily-ro ... elyu-101/v + http://мультимедиа.минобороны.рф/multim ... otoGallery z pondelka 22.06.2020

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2323
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Rusko

Příspěvek od Rado Info » 24 čer 2020, 09:20

Live Moskva


IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3985
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Rusko

Příspěvek od IgorT » 25 čer 2020, 07:17

Príchod T 34 na prehliadku, letectvo, ohňostroj:


Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5022
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 25 čer 2020, 12:46

Začalo hlasování o ústavních změnách

https://politikus.ru/v-rossii/129527-v- ... uciyu.html

Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5427
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 26 čer 2020, 20:13

skflanker_ píše:
22 čer 2020, 20:01
Podľa "týždennej" infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od stredy 10.06.2020 do nedele 21.06.2020 ...
Podľa "týždennej" infografiky ktorú zverejnili noviny «Красная звезда» od pondelka 22.06.2020 do štvrtka 25.06.2020:
+ Ruská PVO svojimi prostriedkami sledovala 35 prieskumných pilotovaných lietadiel (minule 33) a 6 prieskumných bezpilotných lietajúcich aparátov (minule 5) iných krajín letiacich v blízkosti štátnej hranice Ruska.
+ Za uvedené obdobie bolo realizovaných 19 hotovostných vzletov stíhačov PVO (minule 2).
+ V rámci modernizácie techniky boli do Ruskej armády zaradené nové / modernizované kusy techniky: lietadlo Iľjušin Il-76MD + viacúčelový komplet s BPLA "Orlan-10" + 122mm húfnica D-30
Zdroj - Infografika http://redstar.ru/vooruzhyonnye-sily-ro ... delyu-102/ + http://мультимедиа.минобороны.рф/multim ... otoGallery z piatka 26.06.2020

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5022
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 27 čer 2020, 10:25

První nákladní vlaky projedou po Krymském mostu 30. června

http://www.novarepublika.cz/2020/06/prv ... ou-po.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2323
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Rusko

Příspěvek od Rado Info » 30 čer 2020, 12:32

Rus protestuje proti odstranění sochy Koněva růžovou octavií
Ruský youtuber natřel octavii růžovou barvou a postavil ji hned vedle pomníku sovětským tankistům. Protestuje tak proti odstranění sochy maršála Koněva. Češi podle něj zneucťují svatyně; vadí mu i růžová barva na smíchovském tanku a jeho odstranění z čestného místa v centru Prahy.
https://www.novinky.cz/auto/clanek/rus- ... _campaign=

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5427
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 30 čer 2020, 21:20

↑↑ Prvý ekonomický komerčný nákladný vlak cez Krymský most

https://youtu.be/jlqFpYB4wZ4 zverejnené 30.06.2020., dĺžka videa 14:55 min.
Zámerne uvádzam "Prvý ekonomický komerčný nákladný vlak" lebo to nebol prvý nákladný vlak, ale prvý náklad za ktorý platí niekto iný ako Ruské / Krymské železnice = cez most už prešlo niekoľko nákladných vlakov vezúcich náklad pre výstavbu trate, alebo nové vlakové súpravy pre Krym.
Ďalšie info napríklad:

Kód: Vybrat vše

https://vk.com/wall-181363238_41076
https://vk.com/wall-181363238_41143
https://vk.com/wall-181363238_41188

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti