„První obětí každé války je pravda.“ Aischylos

Srbsko

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8314
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Srbsko

Příspěvek od skflanker_ » 23 led 2022, 14:53

Сербия покупает у России два пожарных вертолета Ка-32 // Srbsko kupuje v Rusku 2 hasičské vrtuľníky Ka-32
Srbsko kupuje od Ruska 2 vrtuľníky rodiny Kamov Ka-32 na ochranu svojho územia pred požiarmi.
"Kupujeme 2 ruské Kamovy, ktoré unesú každý 5t vody. Sú to presvedčivo najlepšie hasičské vrtuľníky na svete," povedal Vučič.
Srbský líder už skôr uviedol, že Srbsko má v úmysle v rokoch 2022-2023 kúpiť 30 vrtuľníkov: 10ks H-145 (vyrába Airbus), 4ks Mi-35, 3ks Mi-17 a 11ks použitých Mi-35 z jednej z krajín EÚ.
Od roku 2018 do 02/2020 Rusko presunulo do Srbska ako vojensko-technickú pomoc 4ks vrtuľníkov Mi-35M, 6ks lietadiel MiG-29, 3ks transportné vrtuľníky Mi-17V-5, PVO systémy Pantcir-S1, 30ks tankov T-72MS a 30ks obrnených transportérov BRDM-2MS.
Zdroj https://tass.ru/ekonomika/13500375 z 22.01.2022

Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 2650
Registrován: 07 úno 2017, 13:04
Bydliště: Jizerky

Re: Srbsko

Příspěvek od Grif » 24 led 2022, 16:56

„Nebude tu vládnout Rockefeller, ale ti, kdo vyhrají volby.“ Srbský prezident Aleksandar Vučić v rozhovoru pro TV Pink uvedl, že neziskovka, která poslední měsíce v zemi pořádá protivládní demonstrace, dostala dar 25 tisíc amerických dolarů od nadace Rockefeller Brothers Fund. Objevily se i další informace o penězích Sorose a do toho přišly informace o plánovaném atentátu na srbského prezidenta.
Občanská iniciativa „Kreni-promeni“, což by se dalo přeložit jako „Jdi a změň“, stojí za organizací protestů v Bělehradě a dalších srbských městech v posledních několika měsících. Demonstrací, které probíhaly formou blokád páteřních silnic a dálnic, se účastnilo několik tisíc lidí. Soudě podle mediálních zpráv ale spíš víc občanů naštvali, protože blokády znemožňovaly volný pohyb.
Během akcí došlo i k několika incidentům, kdy demonstranti sprostě nadávali řidičům, kteří nemohli přes blokády projet. Terčem hněvu aktivistů se stala i pěšky procházející stará paní. Tu nechtěli demonstranti pustit přes most, přestože je prosila s tím, že spěchá domů se najíst a vzít si léky.
Hlavním námětem protestů byl nesouhlas s těžbou lithia australsko-britskou společností Rio Tinto. Demonstranti argumentovali hlavně životním prostředím a tvrdili, že Vučić a současná vláda v Bělehradě svou zemi zaprodali a nechají ji kvůli těžbě zničit.

Jenže s pokračujícími demonstracemi se ukázalo, že všechno bylo úplně jinak. Rio Tinto nemělo povolení k těžbě, ale pouze povolení k průzkumům lokalit, ve kterých se nachází úložiště jadaritu, z něhož se poté lithium získává. Největším odhalením bylo, že povolení k průzkumům terénu získalo Rio Tinto před lety v době, kdy ve vedení Srbska byli současní opoziční politici, kteří se k protestům připojili. Tamní média dokonce vypátrala, že jeden z organizátorů protestů proti Rio Tintu před časem prodal za účelem budoucí těžby vlastní pozemky právě Rio Tintu a utržil částku více než 717 tisíc eur, v přepočtu téměř 18 milionů korun.
Do západních médií nyní pronikly výroky srbského prezidenta Aleksandra Vučiće, který v interview pro televizi Pink připomněl, že hlavní organizátor protestů, nezisková organizace „Kreni-Promeni“, kterou jsme zmiňovali výše, na svou protivládní činnost přijala štědrý dar od nadace spojené s americkou miliardářskou rodinou Rockefellerů.

Nadace Rockefeller Brothers Fund tuto informaci potvrzuje na svých webových stránkách, kde uvádí, že spolek „Kreni-promeni“ pro rok 2021 podpořili sumou 25 tisíc dolarů, což je asi 550 tisíc korun. Nadace uvádí, že finanční prostředky byly určeny na projekty související s udržitelným rozvojem a zaměření na obnovitelné zdroje energie. Zmíněný srbský spolek se však ve své činnosti reálně zaměřuje pouze na protivládní protesty.

„Podívejte, jakému čelíme pokrytectví, když nám cizinci říkají, že nefinancují protesty, ale všeobecnou činnost těchto spolků. Rockefeller dá peníze Manojlovićovi (šéf spolku Kreni-promeni, pozn. red.) a říká, že to nejsou peníze na protesty. Říkají hlouposti a považují nás za idioty a chtějí zabít dvě mouchy jednou ranou. Na jedné straně pomáhají svrhnout vládu v Srbsku a z druhé strany si tím chtějí zajistit svoje ekonomické zájmy,“ řekl Vučić.
Srbská premiérka Ana Brnabić už předtím veřejně uvedla, že na financování opozičních spolků v zemi se podílejí také The Rockefeller Foundation, USAID, Open Society Fund miliardáře George Sorose, mnohými obávaná americká organizace National Endowment for Democracy a mnoho dalších organizací z USA či Velké Británie.

Podle Vučiće byly do destabilizace Srbska investovány miliony eur a součástí těchto plánů prý mohl být i pokus o atentát, o čemž koncem minulého týdne informovaly srbské bezpečnostní složky. Informace o existenci kriminální skupiny, jejímž cílem je vražda srbského prezidenta, prý dostaly od tajných služeb jedné z členských zemí EU. Na vedoucího této organizované skupiny již byl vypsán zatykač. Podle dostupných informací se chystali spáchat atentát na Vučiće na počátku února a měl ho zastřelit sniper.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... any-690536
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20804
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Srbsko

Příspěvek od puma » 08 úno 2022, 14:47

Kvůli napětí kolem Ukrajiny vydaly srbské úřady příkaz k doplnění státních zásob soli, másla, mouky, hrachu, fazolí, konzerv, nafty a benzínu.

Srbský prezident Vučić řekl, že toto rozhodnutí bylo učiněno "pro každý případ, nedej bože": "Jsem si jistý, že Rusové a Ukrajinci, nebo spíše Rusové a Američané, najdou společné řešení - a toto řešení bude mírové."
https://t.me/rian_ru/144100
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 27953
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Srbsko

Příspěvek od Alchymista » 26 úno 2022, 13:50

https://t.me/sputnikcesko/4761
Sputnik Česká republika
Srbský prezident Alexandr Vučić : Srbsko nebude zavádět sankce proti Rusku

„Srbsko respektuje mezinárodní právo, ale dobře chápe své vlastní potřeby, ať chce od nás kdo chce co chce, Srbsko má své vlastní národní zájmy a oceňuje přátelské vztahy a nezapomíná na roky, které vedly k této krizi. Víme, že to nepotěší každého, ale udělali jsme pro naši zemi to nejlepší a udělali jsme to nejlepší rozhodnutí,“ prohlásil Vučić.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Srbsko

Příspěvek od martanus » 04 bře 2022, 18:56

Bělehrad právě teď. Demonstrace na podporu RF.
https://t.me/boris_rozhin/27629
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12288
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Srbsko

Příspěvek od petrp » 22 bře 2022, 13:48

„NATO nám zabilo děti. Pamatujeme!“ Srbský prezident i k Ukrajině
„Země není hračka, musíme zůstat neutrální a svobodnou zemí. Do NATO nechceme, napadli nás a zabíjeli naše děti. Nezapomeneme.” Tak mluvil srbský prezident Aleksandar Vučić na setkání s několika tisícovkami občanů na severu země. Srbsko čekají za týden prezidentské i parlamentní volby, některá média očekávají výhru oblíbeného Vučiće už v prvním kole.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ine-696669
„Všechno, co se stane jednou, už se nemusí stát nikdy. Ale všechno, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí.“ ...
"Když máš tři děti, tak čtvrté už nevadí." Robin Ferro

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12288
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Srbsko

Příspěvek od petrp » 03 dub 2022, 22:17

V Srbsku skončily volby, jasným favoritem je prezident Vučić a jeho stran
V Srbsku dnes voliči ve více než 8000 volebních místností rozhodovali o příštím prezidentovi, o složení parlamentu i o vedení hlavního města Bělehradu a dalších 13 měst a obcí. Jasným favoritem je dosavadní prezident Aleksandar Vučić, který usiluje o druhé funkční období. K přesvědčivému vítězství má nakročeno také jeho Srbská pokroková strana (SNS), proti níž kandidovala částečně sjednocená opozice. Podle jejích představitelů dnešní hlasování provázela řada nesrovnalostí. (jak jinak, že?)
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/v-srb ... n/2187236?
„Všechno, co se stane jednou, už se nemusí stát nikdy. Ale všechno, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí.“ ...
"Když máš tři děti, tak čtvrté už nevadí." Robin Ferro

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12288
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Srbsko

Příspěvek od petrp » 04 dub 2022, 05:31

Srbským prezidentem byl podle prvních odhadů opět zvolen Vučić
V srbských prezidentských a parlamentních voleb jasně zvítězila stávající hlava státu Aleksandar Vučić a jeho Srbská pokroková strana (SNS). Podle odhadů společností CeSID a IPSOS, založených na vzorku dosud sečtených hlasů, získal Vučić 59,8 procenta hlasů, informovala agentura Reuters. Pokud se takto výrazné vítězství potvrdí, nebude nutné pořádat druhé kolo prezidentských voleb.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/srbsk ... c/2187236?
„Všechno, co se stane jednou, už se nemusí stát nikdy. Ale všechno, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí.“ ...
"Když máš tři děti, tak čtvrté už nevadí." Robin Ferro

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8314
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Srbsko

Příspěvek od skflanker_ » 09 dub 2022, 16:15

6 transportných lietadiel Y-20A z Číny do Srbska vozí PVO FK-3/HQ-22
20220409ta.jpg
Zdroj https://twitter.com/vcdgf555/status/1512623391097823236 z 09.04.2022 + viac foto
20220409tb.jpg
20220409tb.jpg (83.91 KiB) Zobrazeno 4589 x
Zdroj https://twitter.com/200_zoka/status/1512783225252372482 z 09.04.2022 + lepšie foto
Info čo vezú https://twitter.com/vcdgf555/status/1512780836013182978 + v diskusii foto a video pristávania
Info o PVO FK-3/HQ-22 https://en.wikipedia.org/wiki/HQ-22 / https://en.missilery.info/missile/hq-22
Klon https://vk.com/wall-173678697_258222
Na leteckej základni srbských vzdušných pristálo 6 čínskych vojenských dopravných lietadiel Xian Y-20. Uvádza sa, že do Srbska bola dodaná prvá várka čínskych protilietadlových raketových systémov FK-3 (exportná verzia HQ-22), ktoré vyrába čínska spoločnosť CASIC (Aerospace Science and Industry Corporation). FK-3 má tieto charakteristiky zóny zásahu: minimálny dosah 5 km, maximálny dosah 100 km, minimálna výška 50 m a maximálna výška 27 km. Každý protilietadlový raketový systém FK-3 je vybavený 3 odpaľovacími vozidlami so 4 prepravnými a odpaľovacími kontajnermi na každom z nich a je schopný vystreliť 12 protilietadlových riadených rakiet proti 6 cieľom súčasne. Navádzacia hlavica strely má poloaktívny radar.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12288
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Srbsko

Příspěvek od petrp » 17 dub 2022, 21:23

„Vítězství Ruska nám vrátí Kosovo.“ V Srbsku je dusno. I prezidentovi
Tisíce Srbů v pátek protestovaly proti rozhodnutí své vlády podpořit přerušení členství Ruska v Radě OSN pro lidská práva (UNHRC) kvůli zločinům, kterých se Moskva dopouští na Ukrajině. Lidé nesoucí fotografie prezidenta Vladimira Putina na akci pochodovali z centra Bělehradu k ruskému velvyslanectví. „Je v srbském zájmu, aby Rusové vyhráli tuto válku,“ zaznělo na akci. Jde prý i o Kosovo.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ovi-699429
„Všechno, co se stane jednou, už se nemusí stát nikdy. Ale všechno, co se stane dvakrát, určitě se stane i potřetí.“ ...
"Když máš tři děti, tak čtvrté už nevadí." Robin Ferro

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8314
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Srbsko

Příspěvek od skflanker_ » 17 dub 2022, 22:06

↑↑ Вучич сообщил, что Сербия объединит китайские ЗРК FK-3 с российскими "Панцирями"
Vučič uviedol, že Srbsko prepojí čínske PVO FK-3 s ruskými Pancirjami

Srbsko na nadchádzajúcej výstave nových zbraní v Belehrade predstaví raketové systémy zem-vzduch (PVO) HQ-22 zakúpené v Číne, ktoré budú prepojené v národnom systéme protivzdušnej obrany s ruskými systémami Pancir-S1.
"Pozval som všetkých srbských občanov na letisko Batajnica (Батайница) v sobotu 30.04.2022, aby si pozreli naše najvýkonnejšie systémy protivzdušnej obrany FK-3 a Pancir" povedal Vučič. FK-3 je exportná verzia HQ-22.
Zdroj https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14398629 z 17.04.2022

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8314
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Srbsko

Příspěvek od skflanker_ » 30 dub 2022, 20:02

Sobota 30.04.2022, letisko Batajnica (Батайница), srbské lietadlo rodiny MiG-29 (МиГ-29) s ukážkou čo všetko môže pod seba podvesiť:
20220430.jpg
20220430.jpg (66.65 KiB) Zobrazeno 3448 x
Zdroj https://t.me/ChDambiev/16204 + https://vk.com/wall-173678697_262753 z 30.04.2022
Klasika R-60+R-73+R-77+(R-27 na mašine) + bloky UB + PPN + AB, a hlavne to veľké "čudo" je Ch-29T

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8314
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Srbsko

Příspěvek od skflanker_ » 30 dub 2022, 21:34

↑↑ PVO FK-3 na letisku Batajnica v sobotu 30.04.2022:
20220430.jpg
Zdroj https://www.mycity-military.com/Opste-v ... ica_9.html + oveľa viac foto rôznej techniky z 30.04.2022 - lietadlá, BPLA, tanky, PVO a ďalšie

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8314
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Srbsko

Příspěvek od skflanker_ » 05 čer 2022, 19:57

Bulharsko, Severné Macedónsko a Čierna Hora uzavreli svoj vzdušný priestor pre lietadlo ruského ministra zahraničných vecí Lavrova, ktorý má priletieť do Srbska. Teraz sa ukázalo, že návšteva ruského ministra zahraničných vecí v republike, naplánovaná na 06.+07.06.2022 "je veľmi otázna".
20220605a.jpg
Zdroj https://www.novosti.rs/vesti/politika/1 ... -harcenkom + klon https://vk.com/wall-104764077_339627 z 05.06.2022
Dôkaz, že Čierna Hora uzavrela vzdušný priestor pre Lavrova https://www.novosti.rs/vesti/politika/1 ... vrovu-foto = dokument z 05.06.2022:
20220605.jpg
20220605.jpg (58.01 KiB) Zobrazeno 2806 x
+
Президент Сербии обратится к нации 6 июня в связи с отменой визита Лаврова
Prezident Srbska prehovorí k národu 06.06.2022 s prejavom v súvislosti so zrušením návštevy Lavrova

Srbský prezident Aleksander Vučič sa v pondelok 06.06.2022 obráti na národ v súvislosti so zrušením návštevy ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova v Belehrade.
Zdroj https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14828227 z 05.06.2022

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 20804
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Srbsko

Příspěvek od puma » 10 čer 2022, 18:02

Německo a Srbsko se nadále přou o podmínky pro vstup do EU. Německý kancléř Olaf Scholz požadoval, aby Srbsko zavedlo sankce proti Rusku, řekl srbský prezident Aleksandar Vučič. Scholz podle něj řekl, že je to nutné, aby Bělehrad vstoupil do Evropské unie.

"Kancléř Scholz velmi jasně a ostře požadoval, aby se Republika Srbsko připojila k sankcím proti Ruské federaci," řekl srbský prezident. Již dříve kancléř jmenoval další podmínku pro vstup Srbska do Evropské unie. Bez uznání nezávislosti Kosova je podle Scholze vstup Srbska do EU nemožný. Všimněte si, že obě podmínky jsou pro vedení Srbska velmi obtížné a jsou plné vážného napětí ve vnitropolitické situaci v zemi (zejména v Kosovu).
https://t.me/stranaua/46462
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10101
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Srbsko

Příspěvek od martanus » 10 čer 2022, 23:01

Vyšlo najevo, že v Srbsku byl zadržen bývalý šéf Hlavní služby vnitřní bezpečnosti Ukrajiny Andrij Naumov.
Hrozí mu až 12 let vězení za pokus o propašování asi 600 000 eur v hotovosti, smaragdů, diamantů a velkého množství nepřiznaných amerických dolarů.

Abyste rozuměli, tento člověk má spoustu interních informací, které nyní mohou "jít" do Ruska, protože Srbsko je loajální Kremlu a spolupracuje také s ruskými bezpečnostními složkami.
Aby se vyhnul trestu, může toho vypustit hodně a hodně.
https://t.me/legitimniy/12446
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3376
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Srbsko

Příspěvek od Rado Info » 14 črc 2022, 23:52

Vučić: Pokud svět odmítne Putinův návrh, čeká všechny peklo

Srbský prezident Aleksandar Vučić vydal varování před možnými budoucími jednáními mezi Západem a Moskvou. Jakmile ruský prezident Vladimir Putin podle něj „dokončí akci v Seversku, Bachmutu a Soledaru a poté na druhé linii Slavjansk – Kramatorsk – Avdějevka, bude následovat jeho návrh“.

Vučić neupřesnil, o jaký návrh mluví, ale zdůraznil, že pokud jej západní země nepřijmou, „půjdeme do pekla“. Politik zároveň zdůraznil, že odpůrci Ruska již nyní nehodlají přijmout žádné návrhy Moskvy.

Mezitím Vučić v TV Pink poznamenal, že ukrajinský konflikt se stal „téměř globálním“, protože celý západní svět bojuje prostřednictvím Ukrajinců proti Rusku. V tomto ohledu se obává možnosti konfliktu většího rozsahu, než jaký v současnosti probíhá na území Ukrajiny.

Předtím běloruský prezident Alexandr Lukašenko během telefonického rozhovoru se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem diskutoval o plánech západního útoku na Rusko. Podle něj tam vznikají strategické plány. "A hlavní směr úderu (historie se opakuje) je přes Ukrajinu a přes Bělorusko," řekl Lukašenko.

https://www.mk.ru/politics/2022/07/14/v ... et-ad.html


deep_blue
Výkonný redaktor
Příspěvky: 714
Registrován: 07 úno 2017, 17:01

Re: Srbsko

Příspěvek od deep_blue » 17 črc 2022, 13:25

Srbský minister vnútra Aleksandar Vulin oznámil zavedenie osobitného režimu pre chorvátskych diplomatov z dôvodu zákazu prezidenta Vučića navštíviť komplex koncentračného tábora Jasenovac v Chorvátsku.

Vulin obvinil chorvátske úrady z „fašizmu“. "Dnešným fašistom, členom Európskej únie, sa nepáči, keď im niekto pripomína, koľko detí zabili," povedal.
https://t.me/tass_agency/147039

Koncentračný tábor Jasenovac: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Koncent ... _Jasenovac

deep_blue
Výkonný redaktor
Příspěvky: 714
Registrován: 07 úno 2017, 17:01

Re: Srbsko

Příspěvek od deep_blue » 28 črc 2022, 22:59

Srbské úrady vyhlasujú od 1. augusta do 31. marca výnimočný stav v dôsledku globálnej krízy, ktorá ovplyvňuje dodávky energií a potravín.
V TV Pink to uviedol srbský prezident Aleksandar Vučić.
Rozpočet krajiny podľa neho „krváca“, aby pokryl dodatočné náklady v zásobovaní energiou, sociálnej a inej oblasti.
Povedal, že podľa novej trojročnej zmluvy s Gazpromom Srbsko dostáva plyn za cenu 350 – 370 dolárov za tisíc metrov kubických.
V tomto prípade hovoríme o dvoch miliardách kubických metrov ročne. Belehrad kúpil ďalšiu chýbajúcu miliardu kubických metrov za trhovú cenu.
"Vyčlenili sme na to 560 miliónov eur. To sú obrovské peniaze. Hovorím to preto, aby ľudia pochopili, ako veľmi štát krváca, aké je to ťažké," povedal srbský prezident.
https://t.me/stranaua/54931

deep_blue
Výkonný redaktor
Příspěvky: 714
Registrován: 07 úno 2017, 17:01

Re: Srbsko

Příspěvek od deep_blue » 31 črc 2022, 18:50

⚡️Médiá informujú o ozbrojených stretoch na srbsko-kosovskej hranici
Uvádza sa tiež, že Srbi stavajú barikády, aby spomalili pohyb kosovských špeciálnych jednotiek.
https://t.me/SolovievLive/118754

Odpovědět