Francie

Odpovědět
Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14811
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Francie

Příspěvek od martanus » 22 kvě 2024, 09:00

V Nové Kaledonii, kam dnes přijíždí francouzský prezident Emmanuel Macron, pokračují boje.
https://t.me/new_militarycolumnist/134518
video_2024-05-22_09-00-24.mp4
(7.29 MiB) Staženo 44 x
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 4162
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Francie

Příspěvek od El Diablo » 27 kvě 2024, 16:07

Australia, NZ begin evacuations from New Caledonia | REUTERS
Austrálie, Nový Zéland zahájily evakuaci z Nové Kaledonie | REUTERS

Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 43477
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Francie

Příspěvek od Alchymista » 29 kvě 2024, 16:15

https://www.pokec24.cz/politika/francie ... -revoluci/
Francie v tichosti přijímá zákon o zahraničních agentech, zatímco Gruzie kvůli němu pořádá barevnou revoluci
Další země přijala zákon o boji proti zahraničnímu vlivu – ale kupodivu si toho na rozdíl od Gruzie a Slovenska nikdo nevšiml. Nebyla žádná shromáždění, žádné nepokoje, žádná ostrá prohlášení ministerstev zahraničí zemí, které jsou “majáky a strážci demokracie”. Naopak, mainstreamová média to schvalují. A to všechno proto, že tato země je Francie. A hodlá bojovat proti “ruskému vlivu”. Proč se Paříž rozhodla přijmout tento zákon právě nyní? Ve svém komentáři to vysvětluje portál Vzgléd

Všichni si pamatují, co se stalo v Gruzii, když chtěli přijmout zákon o zahraničních agentech. Navzdory ujišťování autorů zákona, že vychází z podobného amerického zákona, který platí již více než 80 let, odpůrci zákona prohlásili, že se gruzínští poslanci inspirují ruskou legislativou a chystají se omezit svobodu slova a potlačit demokracii obecně.

Západní politici zcela jasně pohrozili, že s takovým zákonem se Gruzie nestane kandidátem na členství v Evropské unii. Jako mávnutím kouzelného proutku okamžitě začaly masové pouliční nepokoje a prezidentka země Salome Zurabišviliová nakonec dokument, který již byl přijat parlamentem, vetovala. Kromě toho. Ze strany představitelů EU se dokonce objevily náznaky fyzického násilí vůči gruzínským orgánům.

Mezitím právě ve Francii Senát schválil další zákon o boji proti zahraničnímu vlivu. Nejenže tento dokument nevyvolal ani náznak pouličních nepokojů, ale provládní média jej prezentují jako nezbytný, užitečný a obecně potřebný nástroj demokracie.
Kolektivní Západ má totiž svůj vlastní narativ, kterým ospravedlňuje všechny své kroky: nevměšuje se do cizích záležitostí, pouze podporuje demokracii; nesvrhává vlády v zahraničí, pouze podporuje demokracii; a neútočí na cizí země, pouze provádí humanitární intervence nebo bombardování. Pokus o svržení neokoloniální mocnosti zase Francouzi nazývají hybridní válkou. Je samozřejmé, že při průchodu různými instancemi byl návrh zákona aktivně podporován různými představiteli moci. Například Nicolas Lerner, vedoucí Generálního ředitelství pro vnější bezpečnost, před zahájením projednávání návrhu zákona v Národním shromáždění prohlásil, že “v současném světovém kontextu” je Francie “obzvláště zranitelná vůči pokusům o špionáž a ovlivňování”, kterým je třeba účinně čelit.

Marc-Antoine Briand, šéf státní organizace Viginum, která má za úkol sledovat negativní proudy na internetu, byl ještě ostřejší. Na rovinu řekl, kdo přesně je podezřelý na prvním místě a proti komu bude zákon vlastně primárně namířen.

“Rozpory mezi národy se stupňují a Rusko se etabluje jako stále agresivnější strana v informačním …

Každou událost, doslova vše, co se ve Francii děje, nyní využívají zahraniční agenti k vytváření informačních hrozeb pro své vlastní cíle, k eskalaci napětí ve společnosti a k její polarizaci,” řekl. Ministr vnitra Gérald Darmanin byl stejně přímočarý: “Rusko je nyní hlavním protivníkem Francie v informační válce.”

A přesto, když byl návrh zákona v březnu projednáván v Národním shromáždění, nevzbudil všeobecné nadšení, a to ani na pozadí napjatých vztahů s Ruskem a probíhajícího konfliktu na Ukrajině. Tím spíše, že jeho autoři stanovili velmi široký rámec, který by mohl ovlivnit “základní svobody” občanů.

Text zákona počítá s vytvořením národního registru osob jednajících v zájmu jiných zemí, s možností zmrazení finančních aktiv a s faktickým povolením provádět kybernetickou špionáž zahraničních agentů – i když o tom text zákona hovoří více než zjednodušeně. Tato forma potírání zahraničního vlivu umožní státním orgánům získávat metadata o hovorech (kdo volá, kdy, odkud atd.) a také o online aktivitách podezřelého.

Dříve byly takové pravomoci dostupné pouze zpravodajským službám, které je mohly využívat v boji proti terorismu, a už jen to ukazuje, jaký význam je boji proti zahraničnímu (rozuměj ruskému) vlivu přikládán.

Levice (Mélenchonova strana Nepodrobená Francie) hlasovala proti zákonu, komunisté se zdrželi hlasování, ale zákon byl přesto přijat a musel projít Senátem. A pak došlo k nepokojům v Nové Kaledonii a míra násilí (šest mrtvých) překročila všechny meze. Na souostroví byl vyhlášen výjimečný stav. Ale protože v předvečer voleb do Evropského parlamentu nechtěli představitelé vládnoucích stran přiznat své chyby, které vedly k takovému výbuchu násilí, začali zintenzivňovat téma zahraniční intervence.

Tentýž ministr vnitra Gerald Darmanen obvinil Ázerbájdžán z toho, co se děje, a politolog Max-Hervan Gastineau napsal pro deník Le Figaro sloupek, v němž mimo jiné informoval čtenáře, že proti jejich zemi je vedena “hybridní válka”.

“Tento výraz nejlépe odpovídá tomu, co se děje. Znamená pokus o politickou, informační nebo ekonomickou destabilizaci, která zahrnuje dezinformační kampaně na sociálních sítích, vytváření údajně nevládních organizací… financování a doprovázení sociálních hnutí, o čemž svědčí například přítomnost ázerbájdžánské vlajky na projevech Kanáků.” Cílem Ázerbájdžánu, píše Gastineau, je “donutit Francii, aby zaplatila za podporu svého arménského souseda”.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14811
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Francie

Příspěvek od martanus » 01 čer 2024, 10:33

Ratingová agentura S&P snížila francouzské kreditní skóre z AA na AA-
Ratingová agentura S&P v pátek poprvé od roku 2013 snížila úvěrové skóre Francie s odkazem na zhoršení rozpočtové pozice země.

Agentura S&P zdůvodnila své rozhodnutí snížit rating druhé největší ekonomiky EU z "AA-" na "AA" tím, že rozpočtový schodek podle prognózy zůstane v roce 2027 nad třemi procenty HDP.

Schodek francouzského rozpočtu v roce 2023 ve výši 5,5 % HDP je "výrazně vyšší, než jsme dříve předpokládali", uvedla agentura.

Veřejný dluh Francie se do roku 2027 zvýší na přibližně 112 procent HDP z přibližně 109 procent v roce 2023, "v rozporu s naším předchozím očekáváním", dodala americká agentura.

Ministr hospodářství Bruno Le Maire potvrdil vládní cíl snížit deficit veřejných financí pod tři procenta HDP v roce 2027 a pro deník Le Parisien uvedl, že hlavním důvodem pro snížení ratingu bylo, že "jsme zachránili francouzskou ekonomiku".

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://www.france24.com/en/live-news/2 ... m-aa-to-aa

Dne 31. května 2024 snížila agentura S&P Global Ratings nevyžádaný dlouhodobý státní úvěrový rating Francie v zahraniční a místní měně na "AA-" z "AA" a potvrdila nevyžádaný krátkodobý státní úvěrový rating v zahraniční a místní měně na "A-1+".
Přehled
Oproti našim předchozím očekáváním předpokládáme, že dluh veřejných financí Francie do roku 2027 vzroste na přibližně 112 % HDP z přibližně 109 % v roce 2023.
Rozpočtový deficit Francie v roce 2023 byl výrazně vyšší, než jsme dříve předpokládali, a dosáhl 5,5 % HDP.
Přestože očekáváme, že oživení hospodářského růstu a nedávno provedené hospodářské a rozpočtové reformy umožní Francii snížit rozpočtový deficit, nyní předpokládáme, že v roce 2027 zůstane nad 3 % HDP.
Proto jsme snížili náš nevyžádaný dlouhodobý rating Francie na "AA-" z "AA" a potvrdili krátkodobý rating "A-1+". Výhled je stabilní.
Ratingové opatření
Dne 31. května 2024 snížila agentura S&P Global Ratings nevyžádaný dlouhodobý státní úvěrový rating Francie v zahraniční a místní měně na "AA-" z "AA" a potvrdila nevyžádaný krátkodobý státní úvěrový rating v zahraniční a místní měně na "A-1+". Výhled dlouhodobých ratingů je stabilní.

Výhled
Stabilní výhled ratingu Francie odráží naše očekávání, že reálný hospodářský růst zrychlí a podpoří rozpočtovou konsolidaci vlády, i když ne natolik, aby se snížil již tak zvýšený poměr veřejného dluhu k HDP.
https://disclosure.spglobal.com/ratings ... id/3189662
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
Tajmen
Redaktor
Příspěvky: 230
Registrován: 18 úno 2017, 16:42

Re: Francie

Příspěvek od Tajmen » 03 čer 2024, 08:54

Možná je to jen recese, ale autoři byli obviněni z : Předem promyšleného násilí.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 43477
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Francie

Příspěvek od Alchymista » 04 čer 2024, 22:28

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/pod ... lovy-veze/
Podezření na souvislost s Ruskem v záhadě rakví u Eiffelovy věže
Francouzští zpravodajci se domnívají, že za záhadou, při níž bylo poblíž Eiffelovy věže uloženo pět rakví zahalených francouzskou vlajkou a s nápisem „Francouzští vojáci Ukrajiny“, stojí Rusko. (Foto: Flickr)

V sobotu kolem 9:00 (7:00 SEČ) byli spatřeni tři muži přijíždějící v dodávce. Později se zjistilo, že rakve, které opustili, obsahovaly pytle se sádrou.

Policie rychle zadržela řidiče, který tvrdil, že za převoz rakví dostal od dalších dvou osob 40 eur (34 liber). On sám přijel do Paříže teprve den předtím z Bulharska.

Později policie dopadla další dva muže na autobusovém nádraží Bercy v centru Paříže, kde se údajně chystali nastoupit do autobusu do Berlína.

Podle francouzských médií policii řekli, že za uložení rakví dostali 400 eur. Policie uvedla, že řidič byl Bulhar a další dva byli Ukrajinec a Němec.

V neděli byli předvedeni před soudce před očekávané zahájení soudního vyšetřování pro „násilí s rozmyslem“, uvedla prokuratura.

Úředníci uvedli, že probíhá vyšetřování, „aby se zjistilo, zda to bylo organizováno ze zahraničí“.

Okolnosti připomínají dva nedávné případy, do nichž mohli být podle francouzské policie zapojeni ruští agenti. V obou případech se zřejmě jednalo o pokusy o manipulaci s veřejným míněním.

V říjnu – nedlouho poté, co Hamás provedl bezprecedentní útok na Izrael, při němž zahynulo asi 1 200 lidí a stovky rukojmích – byly na několika pařížských zdech šablonami vyvedeny Davidovy hvězdy připomínající izraelskou vlajku.

Byl zatčen moldavský pár, který byl podle francouzských úřadů placen ruskou rozvědkou.
Minulý měsíc byly na pařížský památník obětem holocaustu namalovány červené ruce a policie se domnívá, že pachatelé uprchli do zahraničí.

Podle deníku Le Monde, který cituje zdroj z vyšetřování, byl jeden ze zadržených v sobotu v telefonickém kontaktu s bulharským podezřelým hledaným kvůli aféře s červenýma rukama. Le Monde tohoto podezřelého označil za 34letého Georgiho F.

Moskva minulý měsíc rozzlobeně reagovala na to, že prezident Emmanuel Macron opakovaně odmítl vyloučit vyslání vojáků na Ukrajinu.

Minulý týden ukrajinští představitelé potvrdili, že proběhla jednání o vyslání francouzských vojenských instruktorů.

To by mohlo poskytnout kontext pro aféru s rakvemi, domnívají se vyšetřovatelé, přičemž ruská rozvědka se snaží ukázat, že existuje velký odpor proti hlubšímu zapojení Francie do války na Ukrajině.

V obou aférách s Davidovými hvězdami a červenými rukávy byl součástí týmů fotograf, jehož snímky se následně objevily na internetových stránkách napojených na ruskou propagandu.
:smich: Dvaja ukrajinci, bulhar a nemec .... ale podozrivé je Rusko... :zed: :nahlavu:
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 43477
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Francie

Příspěvek od Alchymista » 05 čer 2024, 19:40

https://casopisargument.cz/57688
Francie zakázala izraelským firmám vystavovat na veletrhu obrany
Francie zakázala izraelským společnostem účast na letošní pravidelné výstavě zbraní a obranného průmyslu Eurosatory, která se koná příští měsíc nedaleko Paříže.

Veletrh Eurosatory se koná každé dva roky ve Villepinte u v Paříži pod záštitou francouzského ministerstva obrany a organizace Coges. Nabízí jedinečnou příležitost setkat se s výrobci a start-upy z celého světa a s veřejnými i soukromými subjekty působícími na trhu obrany a bezpečnosti. Festivalu se zúčastní nejlepší odborníci, vlády a jejich úřady, mezinárodní instituce a nevládní organizace. Účastníci si vyměňují zkušenosti v podobě přednášek a kulatých stolů na nejvyšší úrovni, seznamují se s nejnovějšími poznatky a inovacemi v oboru a získávají přehled o perspektivách odvětví. Motto, které mají organizátoři soutěže na webových stránkách, zní: „Vymýšlet odpovědnou obranu a bezpečnost pro svět zítřka“. Organizátoři akce a francouzské ministerstvo obrany však nedávno uvedli: „Na základě rozhodnutí vládních orgánů nebude na salonu Eurosatory 2024 izraelský stánek.“ „V době, kdy prezident vyzývá Izrael k ukončení operací v Rafáhu, nejsou splněny podmínky pro hostování izraelských společností na výstavě.“ Na akci mělo být zastoupeno sedmdesát čtyři izraelských firem, přičemž deset z nich mělo vystavovat zbraně. Izraelské velvyslanectví se k tomu nechce vyjadřovat.

Francouzské rozhodnutí přišlo několik dní poté, co izraelské bombardování tábora pro vysídlené osoby v pásmu Gazy vyvolalo mezinárodní pobouření a protesty ve Francii. Prezident Emmanuel Macron prohlásil, že je „rozhořčen“ leteckým úderem, který vyvolal požár, při němž zahynulo 45 lidí ve stanovém táboře ve stanovém městečku Rafáh. Podle francouzského ministerstva zdravotnictví zabil Izrael při odvetné ofenzivě v Gaze více než 36 000 lidí, převážně civilistů. Skupina aktivistů minulý týden v právním varování vyzvala Coges, aby přijali opatření k zamezení nákupu a prodeje zbraní, které by mohly být použity při „zločinech“ spáchaných v Gaze nebo jiných částech okupovaných palestinských území. Organizace ASER, Stop Arming Israel, Urgency Palestine a Asociace solidarity Francie-Palestina rovněž varovaly před tím, aby zisky z veletrhu „neposilovaly ekonomickou moc firem, které se mohou na těchto zločinech podílet“. Organizátoři se vyjádřili ve smyslu, že se jedná o „veletrh určený výhradně pro prezentaci obranného a bezpečnostního vybavení. V žádném případě podle něj nejde o místo pro uzavírání obchodů se zbraněmi.
To si teda francúzi dovolili dosť...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 43477
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Francie

Příspěvek od Alchymista » 07 čer 2024, 21:12

https://sputnikglobe.com/20240607/frenc ... 40722.html
Francúzsky výrobca zbraní KNDS dokončil plán na vytvorenie dcérskej spoločnosti na Ukrajine
MOSKVA (Sputnik) - Francúzsko-nemecký výrobca zbraní KNDS v piatok dokončil plán na vytvorenie dcérskej spoločnosti na Ukrajine počas slávnostného ceremoniálu, ktorý odvysielal spravodajský portál BFMTV.
Predseda skupiny KNDS Philippe Petitcolin podpísal v Paríži za prítomnosti ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a francúzskeho ministra obrany Sebastiena Lecornua dokument, ktorým sa oficiálne zakladá ukrajinská dcérska spoločnosť.
Francúzska spoločnosť KNDS vyrába pre Ukrajinu 155 mm húfnice Caesar s dlhým dostrelom. Lecornu a jeho nemecký náprotivok Boris Pistorius koncom marca uviedli, že ukrajinská dcérska spoločnosť bude vyrábať vojenské vybavenie aj muníciu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

PeterSly
Senior redaktor
Příspěvky: 3733
Registrován: 23 srp 2022, 09:39

Re: Francie

Příspěvek od PeterSly » 09 čer 2024, 21:43

Kvůli výsledkům Eurovoleb ve Francii (totální debakl Macrona) tento rozpouští národní shromáždění a vypisuje volby na 30.6.

https://www.lefigaro.fr/elections/europ ... s-20240609

Scimitar
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2525
Registrován: 01 kvě 2019, 19:10

Re: Francie

Příspěvek od Scimitar » 09 čer 2024, 22:13

Macron vypíše předčasné volby
Francouzský prezident Emmanuel Macron v reakci na odhadované výsledky voleb do Evropského parlamentu oznámil, že rozpouští Národní shromáždění a vypíše nové volby. Vzestup krajní pravice označil za nebezpečí.

Francouzi půjdou volit nové poslance v neděli 30. června, kdy se bude konat první kolo, druhé potom 7. července.

„Francie potřebuje jasnou většinu, aby mohla jednat klidně,“ vysvětlila hlava státu během svého televizního projevu.

K rozpuštění Národního shromáždění vyzval francouzského prezidenta Jordan Bardella, lídr kandidátky Národní sdružení (RN) Marine Le Penové. „Vítáme tento výsledek s pokorou, vážností a duchem prodchnutým velmi vysokou odpovědností,“ řekl Bardella.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... y-40475525

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14811
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Francie

Příspěvek od martanus » 11 čer 2024, 15:12

Francouzský prezident Macron uvedl, že neodstoupí bez ohledu na výsledek předčasných parlamentních voleb
https://t.me/neCT24/57394
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět