Stránka 1 z 1

Bolívie

Napsal: 24 črc 2017, 14:39
od QVAK
BOLIVIJSKÝ PREZIDENT VYHLÁSIL TOTÁLNÍ NEZÁVISLOST NA BANKÁCH ROTHSCHILDŮ

Loni v listopadu se Bolívie stala poslední ze zemí, které ze své země vykoply banky Rothschildů, když prezident Evo Morales oznámil, že Bolívie se už nebude poddávat nátlaku nebo finančnímu vydírání od vlády USA nebo Rothschildy kontrolovaných mezinárodních bankovních institucí.
Jen o šest měsíců později vyhlásil bolivijských prezident Evo Morales „naprostou nezávislost“ na mezinárodním bankovním kartelu a mezinárodních organizacích zapůjčování peněz, hlásí Telesur TV.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10778-bo ... rothschild

Re: Bolívie

Napsal: 07 úno 2019, 13:11
od El Diablo
Vězení San Pedro je místo, odkud vězni neutíkají, protože nemají důvod
7. února 2019
Žádní dozorci uvnitř areálu, čtyři až pět mrtvých měsíčně, svou celu si musíte sami pronajmout. Přesto si odsouzení na pobyt v nejstarší bolivijské věznici San Pedro nestěžují. Vytvořili si tu vlastní systém práva a organizaci komunit, která je podobná světu tam venku. Nechybí jim jejich ženy a děti a ani kokain.
Zdroj: https://www.idnes.cz/xman/styl/bolivie- ... n-styl_fro

Re: Bolívie

Napsal: 26 úno 2019, 20:26
od martanus
V Bolívii byly potvrzeny největší zásoby lithia na světě, dvojnásobné oproti původním předpokladům
Podle provedených průzkumů jsou zásoby lithia v Bolívii až dvojnásobně větší, než se doposud předpokládalo. Bolívie tak disponuje minimálně 15krát větším množstvím lithia, než kterým dle odhadů disponuje ČR.
https://oenergetice.cz/obnovitelne-zdr ... dpokladum/

Re: Bolívie

Napsal: 11 črc 2019, 21:25
od skflanker_
Bolívijský prezident Evo Morales v Moskve rokoval s Putinom
Prezident Bolívie, Evo Morales v Moskve rokoval s prezidentom Ruskej federácie kde sa medzi krajinami podpísalo niekoľko zmlúv, okrem iných memorandum o spolupráci v oblasti jadrovej bezpečnosti a energetiky, spolupráca v "lítiovom" priemysle, ťažba ropy a zemného plynu v Bolívii, dovoz potravín a hovädzieho mäsa ...
Zdroj https://ria.ru/20190711/1556431432.html z 11.07.2019

Re: Bolívie

Napsal: 22 říj 2019, 08:03
od martanus
Morales zřejmě uhájil mandát už v prvním kole prezidentských voleb. V Bolívii vypukly nepokoje
Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/morales-zre ... ranici_ele

Re: Bolívie

Napsal: 10 lis 2019, 22:31
od El Diablo
Bolívijský prezident Morales oznámil demisi, ustoupil tak demonstrantům

10. listopadu 2019 22:12
Bolívijský prezident Evo Morales v neděli oznámil demisi, informoval místní deník El Deber. Šedesátiletý politik, který stál v čele země od ledna 2006, reagoval na výzvy velení armády a policie, aby rezignací uklidnil masové protesty. Ty v této jihoamerické zemi zažehly před třemi týdny podezřelé okolnosti prezidentských voleb.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_knn

Re: Bolívie

Napsal: 11 lis 2019, 13:17
od QVAK
Po odstoupení prezidenta Bolívie vypukly nepokoje. Hoří autobusy i domy známých osobností

V bolivijské metropoli La Paz a blízkém městě El Alto vypukly po odstoupení prezidenta Evo Moralese v noci na pondělí nepokoje. Oznámila to agentura AFP. Podle místních médií shořelo mnoho autobusů i domy známých osobností. Venezuelské velvyslanectví podle mluvčího tohoto úřadu obsadili zamaskovaní demonstranti, údajně vybavení s dynamitem.
V Bolívii se vytvořilo mocenské vakuum na nejvyšší politické úrovni. Po nedělní rezignaci prezidenta Eva Moralese složili své funkce také viceprezident Álvaro García Linera a předsedové obou komor parlamentu Adriana Salvatierraová a Victor Borda. Nemá tak kdo převzít povinnosti prozatímní hlavy státu, napsala AFP.
V La Pazu desítky demonstrantů „vstoupily do našich zařízení a podpalují autobusy“, uvedl na twitteru podnik městské hromadné dopravy v La Paz. Média ukázala, že v centru údržby autobusů hoří patnáct vozidel.

https://echo24.cz/a/SSuqB/po-odstoupeni ... -osobnosti

Re: Bolívie

Napsal: 12 lis 2019, 12:34
od QVAK
Fašistický puč v Bolívii? Jihoamerické státy jsou zděšeny, protestující prý chtějí masakr

Latinskoameričtí vůdci a vlády jsou znepokojeni vývojem v Bolívii po nedělní rezignaci prezidenta Eva Moralese. Venezuelský vůdce Nicolás Maduro a novy argentinský prezident Alberto Fernández odsoudili údajný převrat. Mexiko před pučem varovalo a Peru vyzvalo k obnovení klidu v zemi. Kolumbijská vláda vyzvala k urychlenému svolání stálé rady Organizace amerických států (OAS). Mexiko nabídlo Moralesovi azyl. Morales tvrdí, že policie dostala rozkaz ho zatknout, což ale šéf policie popřel. Maskovaní demonstranti podle místních médií obsadili velvyslanectví Venezuely v La Pazu.
Protesty v jihoamerické zemi zažehly výsledky voleb, které údajně už v prvním kole 20. října opět vyhrál Morales. Opozice je označila za podvod a uznat je po auditu v zemi odmítla i Organizace amerických států. Podle agentury AFP policie v neděli zatkla předsedkyni bolivijského nejvyššího volebního soudu.
https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerik ... .cee860d4/

Re: Bolívie

Napsal: 12 lis 2019, 21:29
od puma
Marcelo Ebrard, ministr zahraničních věcí Mexika: "Ozbrojené síly pořádají tiskovou konferenci a žádají Evo Moralese, aby rezignoval. Tomu se říká převrat v jakékoli zemi na světě."

Re: Bolívie

Napsal: 12 lis 2019, 23:11
od martanus
:wink:
Bolivijský převrat přichází méně než týden poté, co Morales zastavil obchod s lithiem
Morales 4. listopadu zrušil dohodu z prosince 2018 s německou ACI Systems Alemania (ACISA) . Region má 50% až 70% světových zásob lithia
Jak Telesur informoval v červnu, vláda Moralese oznámila v té době, že byla „odhodlána industrializovat Bolívii a investovala obrovské částky, aby zajistila, že lithium bude zpracováno v rámci země, aby bylo vyváženo pouze ve formě s přidanou hodnotou, například do baterií“.
https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... thium-deal

Re: Bolívie

Napsal: 13 lis 2019, 01:48
od classix
Bolívijská opoziční senátorka Jeanine Añezová se sama prohlásila za prezidenta Bolívie.Tento krok je protiústavní a většina členů Shromáždění chybí.
EJNSNA6WsAAHJM9.jpeg
EJNSNA2WwAEMuIo.jpeg

Re: Bolívie

Napsal: 14 lis 2019, 16:23
od QVAK
Proč padnul Morales? Protože jeho vláda „přiklepla“ těžbu lithia Číně

To co se děje v Bolívii, svržení Moralese, je součástí globální proxy války, kterou Trumpův režim vede proti zemím, jako je Čína a Rusko, aby čelil pokračujícímu přechodu na multipolární svět, píše von Freeman na blogu Schall und Rauch. Přírodní zdroje v takových bojích vždy hrají klíčovou roli a Bolívie není výjimkou, a to díky masivním zásobám lithia, kde Morales odsouhlasil počátkem tohoto roku těžbu čínskému konsorciu.
Bolívie si vybrala čínské konsorcium jako strategického partnera pro nové lithiové projekty v hodnotě 2,3 miliardy dolarů, uvedla bolivijská vláda ve středu a dala Číně potenciální místo v obrovských nevyužitých zásobách hodnotného elektrokovu. Čínská společnost Xinjiang TBEA Group Ltd. bude držet 49 procent akcií plánovaného společného podniku se státní lithiovou společností YLB v Bolívii. Bolívie má jednu z největších lithiových rezerv na světě - klíčovou součást baterií, které pohánějí elektromobily. Lithium, stejně jako ropa a plyn, je dnes strategicky důležité. Washington nemůže tolerovat čínskou hospodářskou politiku v Bolívii, takže Morales byl odstraněn a brzy bude místo něj nasazena americká loutka.
Latinskoamerické země jako Argentina, Venezuela, Kuba a Mexiko popisují události v Bolívii jako převrat, protože armáda donutila Moralese rezignovat. Kdo má druhé největší lithiové rezervy? Chile, kde také probíhá „revoluce“.
Nic není tak, jak se zdá ... nebo jak nám média říkají! Končí blog von Freeman.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... thia-cine/
Mě Googl přímí odkaz zablokoval takže pak doporučuji První zprávy - zprávy - rozkliknout článek. Pod článkem je i odkaz na zdroj.

Re: Bolívie

Napsal: 14 lis 2019, 17:46
od Juraj
Predchádzajúci článok sa odvoláva na Reuters zo začiatku roka. Išlo o informáciu oznamujúcu podpis dohody za 2,3 miliardy dolárov medzi čínskou spoločnosťou Xinjiang TBEA Group Co Ltd a bolívijskou štátnou spoločnosťou YLB. V spoločnom podniku na ťažbu a produkciu lítia mala čínska spoločnosť vlastniť 49 percent.
https://www.reuters.com/article/us-boli ... SKCN1PV2F7
V článku sa ďalej spomína skupina srbská organizácia Otpor, ktorá v mene amerických záujmov organizuje farebné revolúcie po celom svete. Vie sa o nej už dlho, jej činnosť prvýkrát verejne publikoval francúzsky novinár Vincent Jauvert ešte v roku 2005

Re: Bolívie

Napsal: 15 lis 2019, 16:37
od dancostar
Prečo Rusko nezasiahlo v Bolívii a po puči proti Moralesovi uznalo novú bolívijskú vládu
Portál RusVesna vysvetľuje, prečo Rusi v Bolívii nezasiahli podobne ako vo Venezuele a uznali novú bolívijskú vládu, ktorá povedie Bolíviu do najbližších volieb
https://www.hlavnespravy.sk/preco-rusko ... du/1956310

Re: Bolívie

Napsal: 19 lis 2019, 21:36
od strojmir
Věřím tomu co říká bývalý Uruguajský prezident a jeden z mála politiků, kterého lze bez okolků nazvat normálním člověkem Pepe Mujica. Na žádost Moralese se dobrovolně stal mediátorem sporu, napsal prozatímní prezidentce, ale zatím bez odpovědi. Morales má mnoho nepřátel už jen protože je indián, Mujica zmínil tradiční rasizmus bílých v Bolívii a jejich nechuť k tomu, aby jim vládl domorodec a aby domorodci získávali vedoucí pozice v zemi. Morales nasekal chyby, ale je to stále podle něj převrat vynucený armádou a policií.
Jakou roli v tom hraje lithium to je další věc. Nemyslím si, že to ale je o zahraničním tlaku, ve hře jsou nyní Němci a Číňané, ale zřejmě nabízejí +- stejné podmínky spolupráce, ale spíše si některé místní mocné klany chtějí uloupnout pro sebe a to by s Moralesem nešlo. Stýská se jim po tradičním jihoamerickém systému, vše ovládající superbohaté kastě a zbytku, převážně domorodých obyvatel, kteří z toho nemají nic. Tak nějak to popsal i Mujica.

https://ecos.la/9/actualidad/2019/11/19 ... n-bolivia/

Re: Bolívie

Napsal: 22 lis 2019, 13:46
od Rado Info
Tisíce lidí přijelo do La Pazu na pohřební průvod zastřelených demonstrantů příznivců prezidenta Morálese


Re: Bolívie

Napsal: 23 lis 2019, 20:05
od Juraj
Bolivijsky Senat prijal zakon, ktorym anuloval vitazstvo Moralesa vo volbach 20.oktobra tohto roku. Zakon musi este potvrdit Snemovna reprezentantov a nasledne ho musi podpisat prezident (docasny)
https://ria.ru/20191123/1561520111.html

Re: Bolívie

Napsal: 18 pro 2019, 20:53
od martanus
Bolívie vydala zatykač na exprezidenta Moralese. Viní ho ze vzpoury a terorismu

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/bolivie-vyd ... ranici_ele

Re: Bolívie

Napsal: 23 pro 2019, 09:43
od martanus
Bolívie se stala členem takzvané limské skupiny, jejímž cílem je najít řešení krize ve Venezuele. Donedávna přitom byla Bolívie jedním z hlavních spojenců autoritářského venezuelského prezidenta Nicoláse Madura. (ČTK)

Re: Bolívie

Napsal: 30 pro 2019, 23:29
od strojmir
Bolívie obvinila Mexiko a Španělsko z podpory exprezidenta Moralese. Vyhostila jejich diplomaty
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/bol ... 302000_vtk