USA

Odpovědět
homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 609
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: USA

Příspěvek od homer » 12 lis 2017, 13:50

George Friedman: „Rusko vie, že sa ho chystáme rozčleniť - USA nedokážu okupovať celú Euráziu“

USA majú eminentný záujem kontrolovať všetky oceány na našej planéte. To ešte nikto nikdy v minulosti nerobil. V dôsledku toho, budeme môcť realizovať vpády všade na našej planéte, a nikto nemôže na nás napadnúť. Je to parádna pozícia. Kontrola oceánov a vesmíru je základom našej moci. Najlepší spôsob zničiť nepriateľskú flotilu, je nedovoliť nepriateľovi vybudovať si vlastnú flotilu. Spôsob, ktorý si zvolilo Britské impérium, aby nedopustilo vznik silnej flotily v Európe, bolo rozoštvávanie Európanov. Odporúčal by som nasledovať politiku, ktorú použil Ronald Reagan v Iráne a Iraku. Reagan podporoval obidve bojujúce strany, takže bojovali proti sebe a nie proti nám. Bolo to cynické, bolo to amorálne, ale fungovalo to. A v tom je celá podstata: USA nedokážu okupovať celú Euráziu. Vo chvíli, keď čižma nášho vojaka vstupuje na pôdu Eurázie, automaticky ustupujeme pokiaľ ide o početnosť vojsk. Môžeme poraziť nepriateľskú armádu, ale nedokážeme okupovať ani Irak. Ako americká armáda počtom 130-tisíc vojakov v Iraku môže okupovať krajinu s 25 miliónmi obyvateľov? Aj pomer medzi počtom policajtov a obyvateľmi New Yorku je väčší než pomer počtu našich vojakov a irackého obyvateľstva.

Nedokážeme všade posielať naše vojská, zato dokážeme podporovať znepriatelené strany. Môžeme ich podporovať politicky, finančne, poskytovať finančnú pomoc a posielať im našich poradcov. Iba v krajných prípadoch, ako sme to urobili vo Vietname, Iraku a Afganistane sme zasiahli vojenskou silou a taktikou preventívneho útoku. Taktika preventívnych útokov neznamená zničenie nepriateľa. Jej cieľom je vyviesť nepriateľa z rovnováhy.

http://www.chelemendik.sk/_George_Fried ... 78379.html

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 3013
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 12 lis 2017, 19:49

Z médií budú agenti. USA a Rusko si vymieňajú údery
Zákon prijatý v roku 1938 s cieľom zabrániť šíreniu nacistickej propagandy a dezinformácií sa USA rozhodli použiť proti ruskej štátnej televízii RT.
Moskva odpovie recipročne. Do týždňa chce prijať novelu zákona, na základe ktorej sa v Rusku budú musieť zaregistrovať ako zahraniční agenti cudzie médiá...
...RT sa podľa Simonianovej chystá neoprávnenosť požiadavky amerického ministerstva dokázať na súde. „Táto požiadavka je diskriminačná, odporuje zásadám demokracie a slobody slova a znemožňuje nám rovnocenne konkurovať iným zahraničným televíznym kanálom, ktoré pracujú v Amerike bez toho, aby boli registrované ako zahraniční agenti,“ argumentovala...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/44 ... aju-udery/ z 11.11.2017

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 3013
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 13 lis 2017, 20:11

Bývalého šéfa CIA a ex-prezidenta USA (George H.W. Bush) jedna žena obvinila zo sexuálneho obťažovania
Dcéra bývalého zamestnanca CIA obvinila bývalého šéfa CIA a bývalého prezidenta USA zo sexuálno obťažovania, ktoré sa malo odohrať v roku 2003, keď vtedy 79-ročný Bush pri spoločnom fotení chytil vtedy 16-ročnú za zadok "bez jej povolenia" ...
Zdroj http://time.com/5019182/george-hw-bush- ... d=homepage + klon http://tass.ru/obschestvo/4725138 z 13.11.2017

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 897
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: USA

Příspěvek od bacil » 13 lis 2017, 23:51

USA usilují o diktaturu v OSN

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... uru-v-osn/
Jedná se o návrh zákona o odpovědnosti za hlasování v OSN. Jeho podstatou je trestat ty státy, které jsou na úrovni Organizace spojených národů proti pozicím Američanů, vysvětlila publikace. Takto se zákonodárci USA pokoušejí ustanovit v Organizaci spojených národů totální americkou diktaturu.

Podle textu dokumentu by tyto zahraniční státy, které nedodržují vůli Washingtonu, měly ztratit jakoukoli podporu ze strany Spojených států. Jak zdůrazňuje rakouský novinář, je to „otevřená politická výzva k vytvoření systému vazalských států", která by měla být ještě horší, než současná. Ostatně velké množství zemí na světě závisí na finančních nebo vojenských vztazích s USA, připomněl autor.

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 897
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: USA

Příspěvek od bacil » 14 lis 2017, 00:06

Dvě zajímavé souvislosti

NYT: „Katastrofální následky" krádeže kybernetických zbraní z NSA!

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... ani-z-nsa/
Agentura pro národní bezpečnost USA je v krizi po hackerské krádeži programu v roce 2016, který zpravodajská agentura používala k infiltrování zařízení a sítí po celém světě, informovaly New York Times.

Podle New York Times americká zpravodajská agentura ani není schopna zjistit, jak k úniku došlo a zda se na něm podílel nějaký zaměstnanec. Probíhají se rozsáhlé inspekce. „Centrála agentury v Marylandu a v kancelářích po celé zemi jsou zaměstnanci NSA nuceni podstoupit testy na detektoru lži a suspendováni z práce.... Morálka upadla, zkušení odborníci opouštějí agenturu a přecházejí na práci, která je lépe placená, včetně podniků, které chrání počítačové sítě před vniknutím pomocí nástrojů NSA," popsal deník. Od roku 2015 byli zatčeni tři zaměstnanci za krádež údajů, ale není jasné, zda se situace v NSA zlepšila, uvedly noviny.

Bývalý zaměstnanec „hackerského“ oddělení agentury Jake Williams, jehož jméno a místo práce také odhalili Shadow Brokers, označil událost „víceúrovňovou katastrofou". Potvrdil, že úředníci činní v trestním řízení „loví" ty, kteří se podílejí na hackování, ale zatím nikdo nebyl chycen.

Podle novin Rusko zůstává jedním z hlavních podezřelých z hackerství, které ovšem opakovaně odmítlo obvinění z amerických tajných služeb. Samotné noviny nevedly žádný důkaz ruské účasti. New York Times zmínil pouze to, že společnost Kaspersky Lab byla jednou z prvních, která „zjistila" hackerský útok Národní bezpečnostní agentury a vložila svůj software na ochranu před hackováním NSA. Takže „snížila tok zpravodajských informací", uvedly noviny. V roce 2017 americká administrativa zakázala používání produktů Kaspersky na počítačích federální vlády pod ničím doloženou záminkou, že její antivirové programy prý umožňují slídění.

CIA vytvořila špiónský program, maskovaný jako antivir "Kaspersky"

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... kaspersky/
V procesu generování ověřovacích certifikátů je virus maskován pod reálně existujícími programy vývojářů, sdělila WikiLeaks. Kód programu „Hive“ obsahuje tři prvky určené k simulaci antivirového certifikátu.

WikiLeaks vysvětluje, že organizace, která je napadena americkou CIA, při prověření systému s největší pravděpodobností dospěje k závěru, že data jsou ukradena pomocí programu, za nějž je škodlivý virus maskován.

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 897
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: USA

Příspěvek od bacil » 14 lis 2017, 00:17

Další souvislosti

McCain: Trump věří více slovům plukovníka KGB než FBI a CIA

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... fbi-a-cia/
Senátor John McCain zaútočil na prezidenta Donald Trump, který řekl, že věří ruskému prezidentovi, který opakovaně tvrdí, že jeho země nezasahovala do amerických voleb v roce 2016.

"Prezident Trump uvedl, že věří, že Vladimir Putin je upřímný, když popírá ruský zásah do prezidentských voleb v roce 2016, a znovu zdůraznil, že doufá, že v Sýrií bude spolupracovat s Ruskem", uvedl McCain ve svém prohlášení. "Nejdůležitější je, že Amerika "povýšila slovo plukovníka KGB nad slovo americké zpravodajské komunity." Spolupráce s Ruskem neexistuje, Rusko podporuje vražedný režim Asada, a to zůstává největší překážkou politického řešení které by ukončilo krveprolití v Sýrii. Vladimir Putin nehoruje pro zájmy Ameriky. Je to naivní mu věřit, ohrožuje naši národní bezpečnost. "

Ministr financí USA: Rusko neovlivnilo výsledek amerických voleb

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... fbi-a-cia/
Šéf amerického ministerstva financí Steven Mnuchin uvedl, že „vměšování" Ruska nemělo žádný vliv na výsledek amerických voleb.

Podle jeho slov viděl informaci zpravodajských služeb v této záležitosti.

„Nebudu komentovat žádné důvěrné informace, které jsem viděl, ale dovolte mi, abych jasně řekl: nikdo nevěří, že to ovlivnilo volby. Takže bez ohledu na to, co se stalo, nebyl žádný vliv (na volby). Myslím si, že americká veřejnost je připravena přejít na důležitější otázky: daňovou reformu, zahraniční politiku a národní bezpečnost," řekl Mnuchin v rozhovoru pro stanici CBS.

Podle něj prezident Spojených států Donald Trump důvěřuje informacím zpravodajské komunity.

Trump v sobotu uvedl, že během krátké schůzky v poli APEC ho Putin ubezpečil o ruském nezasahování do amerických voleb. Podle amerického prezidenta je celý příběh „ruského zásahu" umělou bariérou pro vztahy mezi oběma zeměmi, kterou položila opoziční Demokratická strana. Později ovšem také řekl, že věří americké rozvědce.

Vyšetřování údajného ruského vměšování do amerických voleb, stejně jako údajné spojení Trumpa s Ruskem, které popírají jak Bílý dům, tak Kreml, provádí FBI a Kongres.

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 897
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: USA

Příspěvek od bacil » 15 lis 2017, 14:53

Hymna USA je rasistická

http://www.freeglobe.cz/Articles/25551- ... uvody.aspx
Kalifornské oddělení NAACP („Národní asociace pro zvýhodňování barevných lidí“) vyzvalo vládu USA, aby změnila státní hymnu. Podle zmíněné známé levicové organizace je stávající hymna USA „The Star-Spangled Banner“ rasistická.

Podle předsedkyně kalifornské NAACP Alice Huffmanové je současná hymna USA „rasistická“ a „nereprezentuje naši komunitu. Je proti černým lidem“.

Černošskoprávním aktivistům vadí zejména slova třetí sloky, která však nebývá obvykle zpívána. V ní stojí:

Žádný úkryt nespasí zaprodance a nevolníka
před děsem útěku či příšeřím hrobu...

Oborníci ale upozorňují, že slova písně, jejichž autorem byl právník a básník Francis Scott Key, jsou špatně chápána a je třeba je vnímat v dobových souvislostech.

F. S. Key, který se narodil v New Yorku, nebyl žádným stoupencem otroctví. Slovem „zaprodanec“ mínil pravděpodobně žoldáky z Hesenska bojující na straně Britů během války v roce 1812. Zmínka o „nevolníkovi“ je narážkou na britské námořní posádky, které často tvořili lidé k tomu donucení násilím.
http://www.gospelherald.com/articles/71 ... racist.htm

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5961
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 16 lis 2017, 00:30

Úžasný úspěch, zhodnotil Donald Trump svou cestu po Asii

Za „úžasný úspěch“ v projevu v Bílém domě označil prezident Donald Trump svou nedávnou asijskou cestu, která ho zavedla do Japonska, Jižní Koreje, Číny, Vietnamu a na Filipíny. V projevu, proneseném s vehemencí hodnou volební kampaně, zhodnotil americkou zahraniční politiku v prvním roce svého vládnutí. Prestiž Spojených států nebyla podle prezidenta nikdy větší než nyní. „NATO, věřte mi, je se mnou velmi spokojené, jakož i se vším, co jsem udělal,“ řekl mimo jiné Trump.

https://echo24.cz/a/pTmMU/uzasny-uspech ... tu-po-asii

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1220
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: USA

Příspěvek od El Diablo » 19 lis 2017, 12:55

Americký generál by nevykonal nezákonný rozkaz Trumpa k jadernému úderu
19. listopadu 2017 7:49
Šéf amerického strategického velitelství generál John Hyten by odmítl zahájit jaderný úder na základě rozkazu prezidenta Donalda Trumpa v případě, že by tento akt byl „nezákonný“. Armádní velitel, který je odpovědný za jaderný arzenál Spojených států, to uvedl na mezinárodním bezpečnostním fóru v kanadském Halifaxu.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/john-hyten-dona ... anicni_nub
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 897
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: USA

Příspěvek od bacil » 19 lis 2017, 21:35

Ukrajinský poslanec obvinil šéfa NPUU, že se vměšoval do voleb v USA!

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... leb-v-usa/
„A jestli si pamatujete historii amerických prezidentských voleb, byla to naše NPUU a naši parlamentní evropopulisti, kteří sestřelovali Trumpa. Rozšiřovali informace ve prospěch paní Hillary Clintonové, které pak předávali americkým médiím. NPUU se na tom aktivně podílela,“ cituje Mosijčuka zpravodajský kanál NewsOne.
...
Skutečností je, že ukrajinské vedené nejen fandilo Hillary Clintonové, ale také bylo hluboce přesvědčeno, že volby vyhraje. O tom mj. svědčí blahopřejný telegram k Petro Porošenka k vítězství Clintonové, ještě před koncem sčítání hlasů. Po jejich zveřejnění byla kyjevská pomajdanovská elita u moci v šoku. Následně se horečnatě mazaly všechny negativní zprávy proti Trumpovi ze všech sociálních sítí.
A redakční systém vyplavil další zajímavé zapadnuté zprávy

Guardian: Trump obvinil Ukrajinu ze sabotáže své volební kampaně

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... i-kampane/
Donald Trump obvinil Ukrajinu, že se snažila sabotovat jeho kandidaturu ve volbách s cílem podpořit Hillary Clintonovou, píše The Guardian.
...
Donald Trump se rozčílil na generálního prokurátora za jeho „velmi slabou pozici“ vůči Hillary Clintonové. Kromě toho americký prezident stále zuří nad rozhodnutím pokračovat v ruském vyšetřování, píše The Guardian.
Ukrajinský poslanec chce vyšetřit zásah Ukrajiny do voleb v USA!

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... leb-v-usa/
Mimofrakční poslanec Andrej Derkač požádal o zahájení trestního vyšetřování možného zásahu Ukrajiny do prezidentských voleb v USA, uvedl deník Politico.
...
V dopise ze 24. července generálnímu prokurátorovi Ukrajiny poslanec Andrej Derkač požadoval, aby úřady začaly vyšetřování nezákonného zasahování do amerických prezidentských voleb, který byl organizován „zločineckou skupinou z vedení Národního protikorupčního úřadu, osob veřejných společností, ukrajinských úředníků a veřejných organizací, které řídí současná ukrajinská vláda a mezinárodní společnosti".
...
Podle Politico Derkač ve své žádosti adresované generálnímu prokurátorovi argumentuje tím, že kvůli údajnému vměšování ukrajinských úředníků do prezidentských voleb se Ukrajina „ukázala v očích Spojených států jako nespolehlivý partner“. Což, podle něj, vedlo k dočasnému zmrazení kontaktů s USA a ke snížení finanční pomoci Ameriky Ukrajině.
...

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2553
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 21 lis 2017, 19:36

Ropovodu Keystone v USA již nestojí v cestě žádná velká překážka

ýstavbě sporného ropovodu Keystone XL, který by propojil naleziště v Kanadě s americkými rafineriemi na břehu Mexického zálivu, již nestojí v cestě žádná velká překážka. Ta poslední padla dnes, kdy regulační úřad v Nebrasce povolil vedení ropovodu přes území tohoto amerického státu. Portál The Hill poznamenal, že nyní musí vydat souhlas již jen administrativa prezidenta Donalda Trumpa, která projekt podporuje. Jisté komplikace představují také žaloby, které podali odpůrci ropovodu.

http://oenergetice.cz/ropa/ropovodu-key ... -prekazka/

// Tolik k exportu USA
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 609
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: USA

Příspěvek od homer » 21 lis 2017, 22:47

Saker, Američan žijící na Floridě, je bezpochyby vysoce kvalifikovaný a respektovaný analytik v oblasti strategií války a válečných zbraní, ruské geopolitiky a pravoslavné církve, to vše se zřejmou osobní vazbou na armádu a válečné loďstvo Spojených států. Je také editorem vyhledávaného blogu The Vineyard of the Saker, na kterém diskutují o ukrajinské krizi a který zvláště v posledních měsících navštíví denně na 50,000 diskutérů. Sakerova diskuzní fora, jeho úvahy a články jsou natolik vyhledávané a inspirující, že mnozí z jeho pravidelných čtenářů o vlastní vůli překládají jeho úvahy a analýzy do ostatních jazyků, včetně ruštiny. Jeho práce pak patří k nejčtenějším také na stránce Russia Insider.

"Mámivý přelud stran vojenské nadřazenosti a nezranitelnosti svádí Američany na nebezpečnou cestu. V myslích většiny Američanů jsou hluboce zakořeněny dva nebezpečně zavádějící mýty, které dnes mohou snadno svést k válce s Ruskem.

Tím prvním je mýtus americké vojenské nadřazenosti a neporazitelnosti jejich armády.

Druhým mýtem je mýtus vlastní nezranitelnosti na půdě USA.

Domnívám se, že je proto kriticky důležité poukázat na to, že jde jen o mýty, a to dříve, než nás tyto iluze budou stát miliony životů a než to na nás přivede nesmírné utrpení.

Pokud však nějaký západní politik rozhodne, že je chytřejší a silnější než Napoleon nebo Hitler a že konečně srazí Rusy na kolena, pak on a celá jeho země budou zničeni. Ať je to kdokoliv. Je to opravdu tak jednoduché."

http://www.nwoo.org/2017/11/20/valka-s- ... icke-myty/

1stCLJan
Redaktor
Příspěvky: 338
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: USA

Příspěvek od 1stCLJan » 23 lis 2017, 21:47

Dle odtajněných dokumentů USA zkoumaly možnost zinscenování útoku na své základny a lodě pomocí ukořistěných a zkopírovaných letadel SSSR

Washington plánoval zatáhnout Moskvu do ozbrojeného konfliktu tím, že by zinscenoval útok sovětského letadla na americkou či spojeneckou vojenskou základnu, stojí v dokumentu, který byl publikován na stránce Národního archivu USA.

Předpokládalo se, že Pentagon zkopíruje nebo koupí u třetí strany letoun sovětské výroby. Také se projednávala možnost využití techniky, jež sebou vzali piloti při dezerci. Seznam „upřednostňovaných" létajících prostředků obsahuje Mig-17, Mig-19 či Il-14, u každého modelu je napsána cena repliky, která by byla podobná originálu.

„Tyto letouny je možné použít pro zmatení pilotů protivníka, pro nenadálé útoky na objekty protivníka, a také pro provokace, během kterých letouny sovětské výroby zaútočí na americké či spojenecké základny, čímž legitimizují vměšování ze strany USA," stojí ve zveřejněném souboru.

Tato provokace se projednávala na nejvyšší úrovni. Na setkání Speciální rozšířené skupiny, kde se tato otázka projednávala v březnu 1962, byl přítomen autor plánu Robert Kennedy, který se tenkrát nacházel na postu generálního prokurátora, americký ministr zahraničních věcí Dean Rusk, ředitel CIA John McCone, asistent prezidenta pro národní bezpečnost McGeorge Bundy a předseda Výboru náčelníků štábů ozbrojených sil USA Lyman Lemnitzer, informuje Sputnik International.

https://sptnkne.ws/gaeq

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3058
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 24 lis 2017, 07:08

Šílená Wall Street: Deset důvodů, proč je na čase začít se bát
Americké akciové indexy lámou další a další rekordy a skoro se zdá – stejně jako tehdy s cenami nemovitostí – že ceny akcií už nemůžou dělat nic jiného než růst. Řada pesimistických analytiků, komentátorů a ekonomů se však již nemůže dočkat, až řeknou: „My jsme vám to říkali.“ Nepsané pravidlo finančních trhů říká, že po každém bouřlivém iracionálním boomu musí následovat stejně strmý pád. A proč bychom se ho měli bát právě teď?

„Trhy šplhají na stěnu obav,“ popisuje příznačně situaci na amerických akciových trzích Ryan Detrick z LPL Financial Research. Ve svém článku upozorňuje analytik na několik anomálií ve vývoji amerického akciového indexu S&P 500, jenž odráží vývoj akcií 500 amerických firem vybraných týmem analytiků agentury Standard & Poor's, které by každému finančnímu expertovi měly začít dělat vrásky.

https://roklen24.cz/a/pcqqH/silena-wall ... cit-se-bat

Finanční krach za rohem? Chtějte zlato, dokud ještě je
V očích odpůrců dnešního finančního uspořádání světa, kam jistě můžeme zařadit i řadu příznivců zlatého standardu, se zdá být dnešní finanční systém jen továrnou na obří bubliny bez racionálního základu. Ať se podíváme na americké akcie, evropské dluhopisy či na nemovitosti v různých metropolích světa, všude je to stejné a všude to nevidět praskne. A co byste pak (tedy ještě lépe předtím) měli udělat?

Dnešní moderní finanční svět nabízí řadu investičních instrumentů, do kterých můžete uložit ušetřené peníze, aby vám vydělávaly další. Pokud pomineme krajně rizikové spekulace s nejistým výsledkem, na které člověk musí mít přirozeně talent, k těm dlouhodobě nejvýnosnějším bezpochyby patří akcie, především pak ty americké. Jejich nevýhodou ovšem bývá to, že výnosy z nich obvykle odráží vývoj hospodářského cyklu – když je ekonomika v expanzi, tak rostou, během recese se však jejich ceny propadají.

https://roklen24.cz/a/pA4ra/financni-kr ... d-jeste-je
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2553
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 26 lis 2017, 13:01

Haagský soud stíhá Američany.
Bensoudaová zahájila oficiální vyšetřování předpokládaných zločinů proti lidskosti a válečných zločinů spáchaných americkými vojáky a oficiálnímu osobami USA v rámci americké vojenské intervence v Afghánistánu.
https://cz.sputniknews.com/nazory/20171 ... h-zniceni/
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti