USA

Odpovědět
bacil
Redakční rada
Příspěvky: 290
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: USA

Příspěvek od bacil » 14 lis 2017, 00:17

Další souvislosti

McCain: Trump věří více slovům plukovníka KGB než FBI a CIA

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... fbi-a-cia/
Senátor John McCain zaútočil na prezidenta Donald Trump, který řekl, že věří ruskému prezidentovi, který opakovaně tvrdí, že jeho země nezasahovala do amerických voleb v roce 2016.

"Prezident Trump uvedl, že věří, že Vladimir Putin je upřímný, když popírá ruský zásah do prezidentských voleb v roce 2016, a znovu zdůraznil, že doufá, že v Sýrií bude spolupracovat s Ruskem", uvedl McCain ve svém prohlášení. "Nejdůležitější je, že Amerika "povýšila slovo plukovníka KGB nad slovo americké zpravodajské komunity." Spolupráce s Ruskem neexistuje, Rusko podporuje vražedný režim Asada, a to zůstává největší překážkou politického řešení které by ukončilo krveprolití v Sýrii. Vladimir Putin nehoruje pro zájmy Ameriky. Je to naivní mu věřit, ohrožuje naši národní bezpečnost. "

Ministr financí USA: Rusko neovlivnilo výsledek amerických voleb

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... fbi-a-cia/
Šéf amerického ministerstva financí Steven Mnuchin uvedl, že „vměšování" Ruska nemělo žádný vliv na výsledek amerických voleb.

Podle jeho slov viděl informaci zpravodajských služeb v této záležitosti.

„Nebudu komentovat žádné důvěrné informace, které jsem viděl, ale dovolte mi, abych jasně řekl: nikdo nevěří, že to ovlivnilo volby. Takže bez ohledu na to, co se stalo, nebyl žádný vliv (na volby). Myslím si, že americká veřejnost je připravena přejít na důležitější otázky: daňovou reformu, zahraniční politiku a národní bezpečnost," řekl Mnuchin v rozhovoru pro stanici CBS.

Podle něj prezident Spojených států Donald Trump důvěřuje informacím zpravodajské komunity.

Trump v sobotu uvedl, že během krátké schůzky v poli APEC ho Putin ubezpečil o ruském nezasahování do amerických voleb. Podle amerického prezidenta je celý příběh „ruského zásahu" umělou bariérou pro vztahy mezi oběma zeměmi, kterou položila opoziční Demokratická strana. Později ovšem také řekl, že věří americké rozvědce.

Vyšetřování údajného ruského vměšování do amerických voleb, stejně jako údajné spojení Trumpa s Ruskem, které popírají jak Bílý dům, tak Kreml, provádí FBI a Kongres.

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 290
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: USA

Příspěvek od bacil » 15 lis 2017, 14:53

Hymna USA je rasistická

http://www.freeglobe.cz/Articles/25551- ... uvody.aspx
Kalifornské oddělení NAACP („Národní asociace pro zvýhodňování barevných lidí“) vyzvalo vládu USA, aby změnila státní hymnu. Podle zmíněné známé levicové organizace je stávající hymna USA „The Star-Spangled Banner“ rasistická.

Podle předsedkyně kalifornské NAACP Alice Huffmanové je současná hymna USA „rasistická“ a „nereprezentuje naši komunitu. Je proti černým lidem“.

Černošskoprávním aktivistům vadí zejména slova třetí sloky, která však nebývá obvykle zpívána. V ní stojí:

Žádný úkryt nespasí zaprodance a nevolníka
před děsem útěku či příšeřím hrobu...

Oborníci ale upozorňují, že slova písně, jejichž autorem byl právník a básník Francis Scott Key, jsou špatně chápána a je třeba je vnímat v dobových souvislostech.

F. S. Key, který se narodil v New Yorku, nebyl žádným stoupencem otroctví. Slovem „zaprodanec“ mínil pravděpodobně žoldáky z Hesenska bojující na straně Britů během války v roce 1812. Zmínka o „nevolníkovi“ je narážkou na britské námořní posádky, které často tvořili lidé k tomu donucení násilím.
http://www.gospelherald.com/articles/71 ... racist.htm

QVAK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1718
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od QVAK » 16 lis 2017, 00:30

Úžasný úspěch, zhodnotil Donald Trump svou cestu po Asii

Za „úžasný úspěch“ v projevu v Bílém domě označil prezident Donald Trump svou nedávnou asijskou cestu, která ho zavedla do Japonska, Jižní Koreje, Číny, Vietnamu a na Filipíny. V projevu, proneseném s vehemencí hodnou volební kampaně, zhodnotil americkou zahraniční politiku v prvním roce svého vládnutí. Prestiž Spojených států nebyla podle prezidenta nikdy větší než nyní. „NATO, věřte mi, je se mnou velmi spokojené, jakož i se vším, co jsem udělal,“ řekl mimo jiné Trump.

https://echo24.cz/a/pTmMU/uzasny-uspech ... tu-po-asii

Uživatelský avatar
El Diablo
Výkonný redaktor
Příspěvky: 603
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: USA

Příspěvek od El Diablo » 19 lis 2017, 12:55

Americký generál by nevykonal nezákonný rozkaz Trumpa k jadernému úderu
19. listopadu 2017 7:49
Šéf amerického strategického velitelství generál John Hyten by odmítl zahájit jaderný úder na základě rozkazu prezidenta Donalda Trumpa v případě, že by tento akt byl „nezákonný“. Armádní velitel, který je odpovědný za jaderný arzenál Spojených států, to uvedl na mezinárodním bezpečnostním fóru v kanadském Halifaxu.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/john-hyten-dona ... anicni_nub
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 290
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: USA

Příspěvek od bacil » 19 lis 2017, 21:35

Ukrajinský poslanec obvinil šéfa NPUU, že se vměšoval do voleb v USA!

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... leb-v-usa/
„A jestli si pamatujete historii amerických prezidentských voleb, byla to naše NPUU a naši parlamentní evropopulisti, kteří sestřelovali Trumpa. Rozšiřovali informace ve prospěch paní Hillary Clintonové, které pak předávali americkým médiím. NPUU se na tom aktivně podílela,“ cituje Mosijčuka zpravodajský kanál NewsOne.
...
Skutečností je, že ukrajinské vedené nejen fandilo Hillary Clintonové, ale také bylo hluboce přesvědčeno, že volby vyhraje. O tom mj. svědčí blahopřejný telegram k Petro Porošenka k vítězství Clintonové, ještě před koncem sčítání hlasů. Po jejich zveřejnění byla kyjevská pomajdanovská elita u moci v šoku. Následně se horečnatě mazaly všechny negativní zprávy proti Trumpovi ze všech sociálních sítí.
A redakční systém vyplavil další zajímavé zapadnuté zprávy

Guardian: Trump obvinil Ukrajinu ze sabotáže své volební kampaně

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... i-kampane/
Donald Trump obvinil Ukrajinu, že se snažila sabotovat jeho kandidaturu ve volbách s cílem podpořit Hillary Clintonovou, píše The Guardian.
...
Donald Trump se rozčílil na generálního prokurátora za jeho „velmi slabou pozici“ vůči Hillary Clintonové. Kromě toho americký prezident stále zuří nad rozhodnutím pokračovat v ruském vyšetřování, píše The Guardian.
Ukrajinský poslanec chce vyšetřit zásah Ukrajiny do voleb v USA!

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... leb-v-usa/
Mimofrakční poslanec Andrej Derkač požádal o zahájení trestního vyšetřování možného zásahu Ukrajiny do prezidentských voleb v USA, uvedl deník Politico.
...
V dopise ze 24. července generálnímu prokurátorovi Ukrajiny poslanec Andrej Derkač požadoval, aby úřady začaly vyšetřování nezákonného zasahování do amerických prezidentských voleb, který byl organizován „zločineckou skupinou z vedení Národního protikorupčního úřadu, osob veřejných společností, ukrajinských úředníků a veřejných organizací, které řídí současná ukrajinská vláda a mezinárodní společnosti".
...
Podle Politico Derkač ve své žádosti adresované generálnímu prokurátorovi argumentuje tím, že kvůli údajnému vměšování ukrajinských úředníků do prezidentských voleb se Ukrajina „ukázala v očích Spojených států jako nespolehlivý partner“. Což, podle něj, vedlo k dočasnému zmrazení kontaktů s USA a ke snížení finanční pomoci Ameriky Ukrajině.
...

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1004
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 21 lis 2017, 19:36

Ropovodu Keystone v USA již nestojí v cestě žádná velká překážka

ýstavbě sporného ropovodu Keystone XL, který by propojil naleziště v Kanadě s americkými rafineriemi na břehu Mexického zálivu, již nestojí v cestě žádná velká překážka. Ta poslední padla dnes, kdy regulační úřad v Nebrasce povolil vedení ropovodu přes území tohoto amerického státu. Portál The Hill poznamenal, že nyní musí vydat souhlas již jen administrativa prezidenta Donalda Trumpa, která projekt podporuje. Jisté komplikace představují také žaloby, které podali odpůrci ropovodu.

http://oenergetice.cz/ropa/ropovodu-key ... -prekazka/

// Tolik k exportu USA

homer
Redaktor
Příspěvky: 73
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: USA

Příspěvek od homer » 21 lis 2017, 22:47

Saker, Američan žijící na Floridě, je bezpochyby vysoce kvalifikovaný a respektovaný analytik v oblasti strategií války a válečných zbraní, ruské geopolitiky a pravoslavné církve, to vše se zřejmou osobní vazbou na armádu a válečné loďstvo Spojených států. Je také editorem vyhledávaného blogu The Vineyard of the Saker, na kterém diskutují o ukrajinské krizi a který zvláště v posledních měsících navštíví denně na 50,000 diskutérů. Sakerova diskuzní fora, jeho úvahy a články jsou natolik vyhledávané a inspirující, že mnozí z jeho pravidelných čtenářů o vlastní vůli překládají jeho úvahy a analýzy do ostatních jazyků, včetně ruštiny. Jeho práce pak patří k nejčtenějším také na stránce Russia Insider.

"Mámivý přelud stran vojenské nadřazenosti a nezranitelnosti svádí Američany na nebezpečnou cestu. V myslích většiny Američanů jsou hluboce zakořeněny dva nebezpečně zavádějící mýty, které dnes mohou snadno svést k válce s Ruskem.

Tím prvním je mýtus americké vojenské nadřazenosti a neporazitelnosti jejich armády.

Druhým mýtem je mýtus vlastní nezranitelnosti na půdě USA.

Domnívám se, že je proto kriticky důležité poukázat na to, že jde jen o mýty, a to dříve, než nás tyto iluze budou stát miliony životů a než to na nás přivede nesmírné utrpení.

Pokud však nějaký západní politik rozhodne, že je chytřejší a silnější než Napoleon nebo Hitler a že konečně srazí Rusy na kolena, pak on a celá jeho země budou zničeni. Ať je to kdokoliv. Je to opravdu tak jednoduché."

http://www.nwoo.org/2017/11/20/valka-s- ... icke-myty/

1stCLJan
Redaktor
Příspěvky: 94
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: USA

Příspěvek od 1stCLJan » 23 lis 2017, 21:47

Dle odtajněných dokumentů USA zkoumaly možnost zinscenování útoku na své základny a lodě pomocí ukořistěných a zkopírovaných letadel SSSR

Washington plánoval zatáhnout Moskvu do ozbrojeného konfliktu tím, že by zinscenoval útok sovětského letadla na americkou či spojeneckou vojenskou základnu, stojí v dokumentu, který byl publikován na stránce Národního archivu USA.

Předpokládalo se, že Pentagon zkopíruje nebo koupí u třetí strany letoun sovětské výroby. Také se projednávala možnost využití techniky, jež sebou vzali piloti při dezerci. Seznam „upřednostňovaných" létajících prostředků obsahuje Mig-17, Mig-19 či Il-14, u každého modelu je napsána cena repliky, která by byla podobná originálu.

„Tyto letouny je možné použít pro zmatení pilotů protivníka, pro nenadálé útoky na objekty protivníka, a také pro provokace, během kterých letouny sovětské výroby zaútočí na americké či spojenecké základny, čímž legitimizují vměšování ze strany USA," stojí ve zveřejněném souboru.

Tato provokace se projednávala na nejvyšší úrovni. Na setkání Speciální rozšířené skupiny, kde se tato otázka projednávala v březnu 1962, byl přítomen autor plánu Robert Kennedy, který se tenkrát nacházel na postu generálního prokurátora, americký ministr zahraničních věcí Dean Rusk, ředitel CIA John McCone, asistent prezidenta pro národní bezpečnost McGeorge Bundy a předseda Výboru náčelníků štábů ozbrojených sil USA Lyman Lemnitzer, informuje Sputnik International.

https://sptnkne.ws/gaeq

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti