USA

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16186
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 23 led 2021, 21:21

Umrel Larry King, rodným jménem Lawrence Harvey Zeiger - 19. listopadu 1933 New York – 23. ledna 2021 Los Angeles (87 rokov)
Na komplikácie spojené s koronavirusom umrel svetoznámy televízny moderátor Larry King. Bol hospitalizovaný od 3.1.2021.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Larry_King
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7196
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 24 led 2021, 09:10

Dopis Trumpa novému presidentovi zanechaný v Oválné pracovně...
.
dopis.jpg
.
"Joe, ty to víš - Vyhrál jsem"
http://librinostri.catholica.cz/downloa ... byUSA4.pdf
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist. A. Einstein
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7196
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 24 led 2021, 09:12

„Sleepy Joe“ zcela nepopulární na kanálu Bílého domu
Po pouhých třech dnech ve funkci Bidenova administrativa deaktivovala komentáře ke všem třinácti videím, která tam byla zveřejněna. Tímto způsobem byly smazány tisíce komentářů. Kanál Bílého domu obdržel neúnavné negativní komentáře od mnoha Američanů. Funkce palec dolů byla stisknuta tisíckrát, jen málokdo podporuje svého nového levicového prezidenta palcem nahoru. Tzv. Downvotes překonal upvotes více než významně. Důsledek: Funkce komentáře byla rychle deaktivována. Zdá se, že člověk nechce takový negativní obraz zviditelnit na veřejnosti. I když přísahal „Sleepy Joe“, nálada se ve skutečnosti nezvýšila. Pouze 10 000 se tento nápad líbilo, více než 50 000 projevilo svou nelibost pomocí tlačítka palec dolů.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... leho-domu/

YOUTUBE SE SE NÁS SNAŽÍ PŘESVĚDČIT, ŽE JE BIDEN MILÁČEK AMERICKÝCH VOLIČŮ
Od samého začátku americké prezidentské kampaně, jsme byli celým mainstreamem ujišťováni v tom, jak vysoce je Biden u amerického voličstva oblíben. Tehdy mi stačilo nahlédnout na jeden jeho předvolební klip na Youtube a podle komentářů pod ním mi bylo jasné, jak to s tou “oblíbeností” u Bidena asi je. Pozitivně hodnotících příspěvků tam bylo velmi poskrovnu, nejinak tomu bylo s “palcováním”. Nicméně nyní se zcela zřejmě Youtube rozhodl, že nedopustí, aby nový, mimo jiné i dávno mrtvými voliči zvolený Biden, vypadal jinak, než jako miláček davů.

Po Bidenově inauguraci američtí občané ukázali, co si o novém prezidentovi myslí. Zřejmě už mají dost starého a senilního muže. Nespokojenost s podvodně zvoleným prezidentem je až neskutečná. Pouze manipulace a výmluvy mohou pomoci navodit dojem, že jsou Bidenova videa populárnější.

https://pravyprostor.cz/youtube-se-se-n ... ch-volicu/
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist. A. Einstein
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16186
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 24 led 2021, 10:41

https://echo24.cz/a/SR4Fd/na-tisice-voj ... iril-covid
Na tisíce vojáků jedna koupelna. V Národní gardě střežící Kapitol se rozšířil covid
Stovky vojáků Národní gardy, kteří hlídali Washington po útoku na americký Kapitol 6. ledna, byli pozitivně testováni na koronavirus nebo jsou v karanténě v okolních hotelech. Někteří členové gardy byli přinuceni si za testy zaplatit sami nebo předčasně opustit karanténu a hlásit se do služby. Informoval o tom server Politico.

Situace se zhoršila především po čtvrteční noci, kdy bylo během inaugurace ve službě několik tisíc vojáků. Bylo jim řečeno, aby během odpočinku opustili vládní budovy a byli venku a v nedalekých parkovacích garážích. Politico zveřejnilo fotografie členů gardy zabalených společně ve spacácích a spících na zemi v garážích. Jedna jednotka byla nucena odpočívat v garáži a pro 5 000 vojáků byla k dispozici pouze jedna koupelna.

Vedení gardy odmítlo zveřejnit přesné číslo nakažených vojáků. Problémem se již zabývá Senát. Podle senátora za Missouri Roye Blunta se vyšetřuje, zda garda nepodcenila preventivní opatření proti koronaviru. Rozhodnutí vtlačit tisíce vojáků do zaplněné garáže vytvořilo podle senátorů nebezpečí přenosu nemoci.

„Musíme přijít na to, kde se stala chyba. Myslím si, že Národní garda bude v areálu ještě nějakou dobu přítomna,“ řekl senátor Chris Murphy. Několik senátorů ve čtvrtek v noci upozornilo na tento problém, někteří se dokonce obrátili přímo na velitele Národní gardy a úředníky Kapitolské policie.
Ačkoli mnoho členů gardy tento týden začalo opouštět hlavní město, podle tří úředníků je možné, že tisícovky vojáků může v hlavním městě USA zůstat až do března, aby zde prováděly pořádkovou bezpečnostní činnost.

Od začátku nasazení se vedení gardy pokusilo implementovat komplexní plán pro testování všech členů gardy při příjezdu do Washingtonu a před odletem na domovskou stanici ve snaze omezit šíření viru, uvedl jeden člen gardy pod podmínkou anonymity. Většina případů je prý bez příznaků a pochází z domovských stanic vojáků.

V posledních dnech vedení Kongresu vedlo tlak na testování všech 25 000 vojáků. A to jak těch, kteří pokračují ve své misi ve Washingtonu, tak těch, kteří odcházejí. Cílem je otestovat 100 procent vojáků v příštích několika dnech.
Členové gardy tvrdí, že opatření proti koronaviru byla prováděna nerovnoměrně. Po příjezdu do Washingtonu bylo několik jednotek podrobeno pouze měřením teploty. Jeden člen gardy pro Politico uvedl, že on a další jeho kolegové byli nuceni podstoupit test na koronavirus na vlastní náklady. Jiní, kteří byli viru vystaveni, uvedli, že jim bylo řečeno, aby ignorovali svou karanténu nebo ji zkracovali a hlásili se ke službě kvůli naléhavé potřebě dalších vojáků ve dnech před inaugurací.
Správny vojak má byť hladný, všivavý a nasraný...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16186
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 24 led 2021, 10:48

https://echo24.cz/a/SBpj3/faux-pas-bide ... idali-gazu
Faux pas Bidenovy administrativy. Přejmenovali Twitter ambasády v Izraeli, přidali Gazu
Bidenova administrativa má za sebou první politické faux pas. V době, kdy v Americe probíhalo střídání administrativ, byl na několik hodin přejmenován oficiální twitterový účet velvyslance Spojených států v Izraeli. Nově zahrnoval v názvu kromě Izraele i Západní břeh a Gazu. Na sociálních sítích to vzbudilo řadu otázek, a to jak od podporovatelů Izraele, tak od podporovatelů palestinské samosprávy. Po několika hodinách byl přejmenován zpět. Píší o tom například The Times of Israel.

Společně s koncem Trumpovy administrativy skončil také americký velvyslanec v Izraeli David Friedman. Ten byl nominován Donaldem Trumpem a několik minut před polednem washingtonského času se na oficiálním účtu rozloučil. V poledne získala nová administrativa přístup ke všem vládním účtům na sociálních sítích a přejmenovala účet ambasadora na „Velvyslanec Spojených států v Izraeli, Západním břehu a Gaze“.

Vysloužila si tím kritiku na obou stranách sporu. „Přejmenování velvyslancova účtu ze strany Bidenovy administrativy ukazuje na nepřátelství demokratů vůči Izraeli. Žádný stát Západní břeh či Gaza neexistuje, jen teritoria, o kterých byl Izrael po dekády ochoten jednat, ale setkal se jen s nepřátelstvím a terorismem,“ uvedl republikánský senátor za Floridu Rick Scott. Člen zahraničního výboru sněmovny reprezentantů republikán Michael McCaul to na Twitteru označil za „mimořádně znepokojující“.
The Biden Admin title change for the @USAmbIsrael shows the Democrats‘ hostility to Israel. There is no country of West Bank or Gaza, only territories that Israel has been willing for decades to negotiate sovereignty over but has been met with only hostility and terrorism. https://t.co/8TIjQQrxJO
— Rick Scott (@SenRickScott) January 20, 2021
S odmítnutím se událost setkala i z opačné strany barikády. „Byli jsme redukování na Západní břeh a Gazu? Nejsme ani označování za okupovaná palestinská teritoria, v souladu s mezinárodním právem?“ napsal na Twitteru předseda Palestinského institutu veřejné diplomacie Salem Barahmeh.
Většina diskutujících na Twitteru se však ptala, co přejmenování signalizuje. Novinář Daniel Erstin z redakce NPR upozornil, že změna mohla symbolizovat snahu Bidenovy administrativy být více otevřeni, co se týče Palestiny. Trumpova administrativa zrušila konzulát v Jeruzalémě, který se zabýval palestinskými záležitostmi. A očekává se, že by Biden mohl jmenovat nového konzula pro Palestinu. Krátce poté však byl účet přejmenován zpět. „Toto není změna politiky, ani známka budoucí změny politiky,“ uvedla později americká ambasáda. Pravděpodobně se jednalo pouze o chybu jednotlivce, uvedla dále.

Velvyslanec David Friedman, který rezignoval společně s koncem Trumpovy administrativy, poskytl rozhovor novinám The Jerusalem Post, ve kterém uvedl úspěchy, kterých administrativa dosáhla. Jako například podepsání Abrahamských dohod, které normalizovaly vztahy Izraele se Spojenými arabskými emiráty či Bahrajnem. Připomněl také přesunutí americké ambasády do Jeruzaléma. „Otevřelo to nové obzory pro nové a odlišné myšlení, což byla typická známka naší administrativy,“ uvedl na toto téma. Také uvedl, že Izrael byl příliš dlouho pod velkým mezinárodním tlakem, co může a nemůže udělat. „Tato pouta jsme odstranili,“ uvedl velvyslanec.

Čeho se naopak obává, je přístup Bidenovy adminstrativy k Íránu. „Íránská skupinka je opět pohromadě,“ uvedl na adresu Bidenovy administrativy. Upozornil, že několik lidí z Bidenovy administrativy se podílelo na dohodě z roku 2015 a dodal, že doufá, že si uvědomí, že se k ní už nelze vrátit. Také upozornil na nutnost se nadále starat Abrahamské dohody. „Jsou zcela nové, je nutno je opečovávat,“ uvedl na jejich adresu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16186
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 24 led 2021, 13:15

https://echo24.cz/a/SwiMX/soud-odmitl-p ... ti-amazonu
Soud odmítl předběžné opatření sítě Parler proti Amazonu
Americký soud odmítl žádost o předběžné opatření ze strany alternativní necenzurované sociální sítě Parler, která je už několik dní mimo provoz. Její fungování bylo ukončeno mimo jiné poté, co přestala firma Amazon poskytovat Parleru své servery. Parler si zakládá na tom, že se jedná o svobodnou platformu, na rozdíl od cenzurovaných sítí jako Twitter, Facebook nebo Youtube.

„Jsme zklamáni rozhodnutím soudu proti naší žádosti o předběžné opatření v naší žalobě proti Amazonu AWS. Jsme přesvědčeni, že zvítězíme v hlavním případu. Také všem připomínáme, že tento soudní spor je stále v raných fázích a že rozhodnutí tohoto případu bude mít široké důsledky pro naši pluralitní společnost,“ uvedli představitelé Parleru na svých stránkách, které zatím nebyly plně obnoveny a v posledních dnech se na nich objevují pouze dílčí aktuality o aktuálním stavu této sociální sítě a komentáře k útokům na síť a její vedení.

Tým zakladatele Parleru Johna Matzeho naopak ocenil, že soud neviní tuto sociální síť z toho, že by přispěla k nepokojům, které se začátkem ledna odehrály v americkém Kapitolu. „Parler je potěšen, že soud odmítl nekriticky přijmout argument Amazonu, který byl široce opakován v médiích, že byla platforma Parler nějakým způsobem využita k plánování, koordinaci a provádění opovrženíhodného nepokoje 6. ledna v Kapitolu,“ uvedla platforma na svých webových stránkách.
Podle Parleru hostí některé jiné weby více násilí než právě Parler, který byl v minulých dnech podezříván z šíření "extremistického obsahu". „Parler je zároveň zklamaný, že rozhodnutí soudu ignorovalo realitu, že každá platforma sociálních médií, a také právě Amazon, někdy nevědomky hostí obsah, který podněcuje k násilí, anebo je jinak nevhodný,“ prohlásili představitelé Parleru, kteří tvrdí, že mají k dispozici analýzu, podle níž výskyt násilného nebo nevhodného obsahu je na Parleru nižší než na jiných platformách.

Parler nicméně zůstává nadále mimo provoz a není jasné, kdy by mohl být jeho provoz obnoven. Popularita Parleru nastala poté, co začaly hlavní sociální sítě omezovat či úplně vypínat účty končícího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Facebook, Instagram, Twitter i YouTube dočasně nebo natrvalo odstavily Trumpovy hlavní účty, přičemž svůj postup zdůvodnily obavami z podněcování k dalším násilnostem. Násilnosti provázely schůzi sboru volitelů amerického prezidenta v Kapitolu začátkem ledna. Samotná síť Parler si naopak zakládala na tom, že nikoho v jeho projevech necenzuruje.

Jako logická alternativa pro Trumpovy podporovatele i pro samotného prezidenta se v první fázi jevila sociální síť Parler, která u dané skupiny uživatelů internetu v posledních týdnech rychle získávala na popularitě. Parler však po několika dnech přestal fungovat. Firma Amazon síti přestala poskytovat své servery se zdůvodněním, že se na platformě šíří „násilný obsah“. V reakci na následnou žalobu Amazon uvedl příklady problematických příspěvků, v nichž se hovoří o „občanské válce“, vraždění představitelů Demokratické strany, potřebě „systematicky likvidovat liberální lídry“ nebo o oběšení dalších veřejných činitelů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6581
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 24 led 2021, 17:58

USA, Portland, noc zo soboty na nedeľu 24.01.2021 = aktivisti chceli zastaviť deportácie migrantov s pred budovy imigračného úradu = úrady vyhlásili protest za nepovolený

https://youtu.be/4VdF-ihoXfE zverejnené 24.01.2021, dĺžka videa 2:14 min.
Policajt zhodí člena AntiFa na zem:
https://youtu.be/MYozipdEIfo zverejnené 24.01.2021, dĺžka videa 5 sek.
Ďalší AntiFa spútaný na zemi:
https://youtu.be/NtvZbi-ijls zverejnené 24.01.2021, dĺžka videa 22 sek.
Mal šťastie - tesne vedľa:
https://youtu.be/hYpHFQLCrrM zverejnené 24.01.2021, dĺžka videa 26 sek.
Naposledy upravil(a) skflanker_ dne 24 led 2021, 21:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6581
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 24 led 2021, 18:08

USA, Tacoma, noc zo soboty na nedeľu 24.01.2021 = Policajné auto si vytvorí prechod cez ľudí:

https://youtu.be/TnXVz4mo0Iw zverejnené 24.01.2021, dĺžka videa 47 sek.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6218
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 25 led 2021, 08:24

Přehled výkonných nařízení Bidena na tento týden a porovnání s ostatními.
prý "Ví Biden co podepisuje?"


https://www.zerohedge.com/political/pre ... -next-week

Obrázek


V pondělí bude den „Koupit Američany“ - cílem posílit požadavky na nákup zboží a služeb od amerických podniků a pracovníků.
Úterý je dnem „vlastního kapitálu“ , který bude zahrnovat „širokou škálu výkonných příkazů“ souvisejících s rasovým kapitálem.
Středa bude „podnebím“ , kdy Biden ohlásí plány na summit pořádaný USA, který se bude konat ke Dni Země, a pravděpodobně podepíše výkonný příkaz „bojovat proti změně klimatu v tuzemsku a vyzdvihovat změnu klimatu jako prioritu národní bezpečnosti“,
Čtvrtek je dnem „péče o zdraví“ - během něhož Biden pravděpodobně zruší takzvanou politiku v Mexico City, která zakazuje použití amerických fondů pro zahraniční organizace, které podporují nebo provádějí potraty.
A nakonec bude pátek dnem „přistěhovalectví“ - kdy Biden rozšíří některá opatření v oblasti přistěhovalectví
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Kalinac
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: USA

Příspěvek od Kalinac » 25 led 2021, 13:19

Poplach -Záplavy v USA : Čína 'zaplavuje' Ameriku špiony

https://www.gatestoneinstitute.org/1685 ... -spying-us
Vzhledem k alarmující situaci by měl Washington okamžitě uzavřít všechna čínská operační centra v USA, včetně čtyř zbývajících čínských konzulátů v Chicagu, Los Angeles, New Yorku a San Franciscu, a podstatně snížit počet zaměstnanců čínského velvyslanectví. Velvyslanectví ve skutečnosti potřebuje pouze velvyslance, nejbližší rodinu velvyslance a osobní personál, nikoliv stovky lidí, kteří jsou tam nyní zaměstnáni.

Špionážním centrem je také čínský konzulát v New Yorku. James Olson, bývalý šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA), podle deníku New York Post "konzervativně" odhadl, že "ve městě v daném okamžiku působí více než 100 čínských zpravodajských důstojníků." Město New York je podle něj "napadeno jako nikdy předtím".

Převede Peking své špiony do čínských bank a podniků působících v USA? Pravděpodobně ano, ale bude mu to nějakou dobu trvat a Washington může každopádně nařídit také uzavření čínských nediplomatických základen.

Jiní budou zase tvrdit, že americké podniky v Číně potřebují konzulární podporu. To je samozřejmě pravda. Podle mě je však v zájmu Ameriky dostat své společnosti z Číny pryč, a to z morálních i jiných důvodů. Ztráta konzulární podpory bude dalším důvodem pro to, aby si rychle sbalily své kufry.

Zpráva zveřejněná v prosinci 2020 o členovi Sněmovny reprezentantů USA za Demokratickou stranu z Kalifornie Ericovi Swalwellovi upozorňuje na alarmující průnik Pekingu do americké společnosti.

Vliv Číny roste a agenti čínských zpravodajských služeb zaplavují Ameriku. Vzhledem k alarmující situaci by měl Washington okamžitě uzavřít všechna čínská operační centra v USA, včetně čtyř zbývajících čínských konzulátů.

Snad nejpozoruhodnějším aspektem zprávy o Ericovi Swalwellovi je, že Fang Fang – pravděpodobná agentka čínského ministerstva státní bezpečnosti známá také jako "Christine" – s ním poprvé nenavázala kontakt až poté, co se stal stálým členem výboru pro zpravodajské služby Sněmovny reprezentantů, ale již v době jeho působení v městské radě Dublinu v Kalifornii.

Fang sledovala a podporovala jeho kariéru, podporovala jeho zvolení do Sněmovny reprezentantů a jmenování do výboru pro zpravodajské služby Sněmovny reprezentantů – výboru, o jehož činnost má Čína velký zájem.

Čína má v USA stovky – možná tisíce – agentů, kteří identifikují, usměrňují, podporují, ovlivňují, kompromitují a korumpují Američany v politice a dalších oblastech, které jsou pro Čínu důležité.

Aby čínští agenti mohli identifikovat všechny tyto Swalwelly a navázat s nimi 'spolupráci', tak jich musí být až stovky tisíc. Darrell Issa, republikán z Kalifornie, který byl znovu zvolen do Kongresu, řekl televizi Fox News 11. prosince 2020, že "stovky tisíc lidí se chovají jako špioni, kteří jsou koordinováni Čínou."

Čína při pohovorech se studenty, turisty a byznysmeny vracejícími se do Číny, používá metodu "tisíce zrn písku" – metodu sběru zdánlivě bezvýznamných střípků informací. Peking je schopen tento shromážděný materiál zpravodajsky vytěžit s použitím své zdokonalující se umělé inteligence a jiných metod.

Fang se však zdá být více než jen náhodnou sběratelkou informací. Fang Swalwella možná chytila i do 'osidel lásky', Swalwell obvinění ze sexuálního vztahu s ní dosud nepopřel. Fang přiletěla do Ameriky někdy kolem roku 2011 studovat na Kalifornské státní univerzitě, East Bay (Cal State University East Bay), kde vedla místní pobočku neziskové organizace Asian Pacific Islander American Public Affairs. V současné době studuje na amerických vysokých školách a univerzitách přibližně 370 000 Číňanů. Počet Číňanů studujících na vysokých školách v USA se za deset let ztrojnásobil.

Každý čínský student je potenciálním agentem, protože všichni jsou pod zákonným nátlakem nuceni provádět špionáž proti USA. Články 7 a 14 Čínského zákona o zpravodajských službách z roku 2017 vyžadují, aby každý čínský státní příslušník na požádání prováděl špionáž. V bezohledném hierarchickém systému Komunistické strany se žádný čínský občan nemůže protivit požadavku na provádění špionáže – nebo spáchání jakéhokoliv jiného činu.

Není divu, že Čína systematicky využívá své občany pro shromažďování zpravodajských informací a své diplomaty k jejich zpracování. Například Fang byla v kontaktu s čínským diplomatem, který je pravděpodobně agentem ministerstva státní bezpečnosti a pracuje na čínském konzulátu v San Francisku.

Právě na tomto konzulátu se skrývala čínská vědkyně Tchang Ťüan hledaná FBI. Tchang Ťüan se americkým úřadům vzdala 24. července 2020, až po měsíci skrývání se v areálu konzulátu. Tchang Ťüan pracovala jako bioložka ve výzkumu na Kalifornské univerzitě v Davisu a je podezřelá z tajného napojení na čínskou armádu.

V červenci 2020 ministerstvo zahraničí USA nařídilo uzavření čínského konzulátu v Houstonu. Ministr zahraničí Mike Pompeo uvedl, že konzulát v Houstonu je "centrem špionáže a krádeží duševního vlastnictví". Spekuluje se, že konzulát byl mimo jiné použit ke zcizení technologií těžby ropy místních texaských firem.

Špionážním centrem je také čínský konzulát v New Yorku. James Olson, bývalý šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA), podle deníku New York Post "konzervativně" odhadl, že "ve městě v daném okamžiku působí více než 100 čínských zpravodajských důstojníků." Město New York je podle něj "napadeno jako nikdy předtím".

Mike Pompeo deníku New York Post řekl, že čínští operativci mají v New Yorku základny na čínském konzulátu a čínské misi při OSN.

Výzvědné aktivity čínských agentů zahlcují americké bezpečnostní služby. Ředitel Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray v červenci 2020 na akci sponzorované Hudsonovým institutem uvedl, že "téměř polovina" případů vyšetřovaných FBI se týká Číny. FBI zahajuje vyšetřování případu "souvisejícího s Čínou" "přibližně každých 10 hodin".

Christopher Wray při slyšení před senátním Výborem pro zpravodajskou činnost v únoru 2018 uvedl, že zejména v akademickém prostředí Čína využívá "netradiční sběratele informací – profesory, vědce a studenty," je to něco, "s čím se setkáváme téměř ve všech našich kancelářích po celé zemi."

Někdy jsou do špionáže přímo zapojeni i diplomaté. Podle studie Anastasyi Lloyd-Damnjanovic pro Woodrow Wilson International Center for Scholars byly "zaměstnanci fakult dotazováni způsobem, který je běžný při shromažďování zpravodajských informací."

10. prosince 2020 řekl bývalý šéf expozitury CIA Dan Hoffman Harrisovi Faulknerovi z televize Fox News: "Čína zaplavuje zónu."

Existuje jen jediný způsob, jak tuto špionážní záplavu zvládnout: uzavřít čínské operační základny v USA. To znamená uzavřít čtyři zbývající čínské konzuláty v Chicagu, Los Angeles, New Yorku a San Franciscu a podstatně snížit počet zaměstnanců čínského velvyslanectví. Velvyslanectví ve skutečnosti potřebuje pouze velvyslance, nejbližší rodinu velvyslance a osobní personál, nikoliv stovky lidí, kteří jsou tam nyní zaměstnáni.

Po ořezání personálu velvyslanectví na kost by ministerstvo zahraničí mělo vykázat z USA současného čínského velvyslance Cchueje Tchien-kchaje, který se společně s někým z čínského konzulátu v New Yorku pokusil naverbovat ke špionáži jednoho vědce v Connecticutu.

Washington může Pekingu říct, že může vyslat jiného velvyslance, ale měl by Číňany varovat, že při prvních známkách nevhodného chování bude vyhoštěn.

Převede Peking své špiony do čínských bank a podniků působících v USA? Pravděpodobně ano, ale bude mu to nějakou dobu trvat a Washington může každopádně nařídit také uzavření čínských nediplomatických základen. V tomto ohledu může prezident Trump k ukončení obchodní, investiční a technologické spolupráce s režimem využívajícím tyto vazby ke špionáži využít zákon o obchodování s nepřítelem z roku 1917 (Trading with the Enemy Act of 1917) a zákon o mimořádných mezinárodních ekonomických pravomocech z roku 1977 (International Emergency Economic Powers Act of 1977).

Čína samozřejmě zareaguje uzavřením amerických konzulátů v Číně a zmenšením počtu personálu velvyslanectví v Pekingu. Analytici budou tvrdit, že Washington potřebuje diplomatické základny v Číně více než Číňané v Americe, protože zatímco Amerika je společností otevřenou, tak Čína je společností uzavřenou.

To je silný argument, ale USA by přesto měly jednat, aby ukázaly Pekingu, že jsou naprosto odhodlány se bránit. Nic nevyjádří "politickou vůli" lépe než ochota přijmout tvrdou ránu.

Jiní budou zase tvrdit, že americké podniky v Číně potřebují konzulární podporu. To je samozřejmě pravda. Podle mě je však v zájmu Ameriky dostat své společnosti z Číny pryč, a to z morálních i jiných důvodů. Ztráta konzulární podpory bude dalším důvodem pro to, aby si rychle sbalily své kufry.

Čínští špioni zamořují Ameriku a méně drastická opatření selhala. Je proto čas udělat něco efektivního.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16186
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 26 led 2021, 14:31

https://echo24.cz/a/SngMr/oznac-dezinfo ... -uzivatele
Označ dezinformátora. Twitter zavádí práskací nastroj Birdwatch přímo pro uživatele
„Tento přístup má potenciál..." Twitter spustil nový nástroj proti dezinformacím, který apeluje přímo na uživatele této sociální sítě, aby hlásili podle nich nevhodné nebo zavádějící zprávy. Platforma současně umožňuje těmto aktivním jedincům přidávat k nim kontextové poznámky. Jak uvádí agentura AFP, děje se tak dva týdny poté, co Twitter zrušil účet prezidenta USA Donalda Trumpa kvůli jeho údajnému podněcování k útoku jeho stoupenců na Kapitol.

Nástroj zvaný Birdwatch má umožnit dobrovolníkům ve Spojených státech hlásit závadné tweety a přidávat k nim kontextové poznámky, které budou zpočátku publikované pouze na samostatném webu Birdwatch. „Naším cílem je posléze zviditelnit tyto poznámky přímo pod tweety globálnímu publiku na Twitteru, pokud bude existovat shoda mezi širokou a rozmanitou skupinou uživatelů," uvedl v tiskové zprávě Keith Coleman, viceprezident společnosti.

Podle údajného předběžného průzkumu provedeného samotnou společností Twitter „uživatelé oceňují, že upozorňující poznámky budou pocházet přímo z komunity uživatelů (a nikoli z ústředního orgánu Twitteru) a že upozornění umožňuje (publikovat) kontext, který pomáhá porozumět a vyhodnotit tweet (spíše než jen vytvářet označení jako„ pravdivé “nebo„ nepravdivé “),“ dodal Coleman na blogu.

„Věříme, že tento přístup má potenciál rychle reagovat při šíření zavádějících informací a přidávat kontext, kterému lidé důvěřují a je pro ně cenný," uvádí Coleman. Dodal, že Twitter se bude snažit udělat platformu co nejvíc transparentní a důvěryhodnou. „Všechna data z aplikace Birdwatch budou k veřejně k dispozici a ke stažení. Také chceme zveřejnit kompletní přepis kódu, na kterém bude aplikace postavena v oficiálním návodu na užívání,“ uvedl Coleman.

Coleman uvedl, že si společnost uvědomuje, že Birdwatch představuje velkou výzvu nejen v rámci vývoje, ale také směrem ke komunitě uživatelů. „Od odolnosti proti manipulaci, přes zabránění dominance některých skupin, až po distribuci. Budeme se během pilotní fáze projektu na tyto věci ještě zaměřovat a zdokonalovat je,“ dodal. „Nemusí to být snadný vývoj, ale věříme, že je to model, který stojí za to vyzkoušet,“ uvedl Coleman.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6218
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 26 led 2021, 14:35

Bidenova administrativa tvrdí, že „prozkoumává způsoby, jak urychlit“ uvolnění bankovek v hodnotě 20 $ s Harriet Tubmanovou poté, co Trumpova vláda tento krok odložila, který poprvé zahájil prezident Barack Obama.
Ministerstvo financí USA s podporou administrativy Joea Bidena plánuje umístit na dvacetidolarovku obraz afroamerické aktivistky Harriet Tubmanové, která v 19. století bojovala proti otroctví. Aktivista nahradí obraz sedmého amerického prezidenta Andrewa Jacksona.

https://edition.cnn.com/2021/01/25/poli ... index.html
https://www.cbsnews.com/news/harriet-tu ... e-efforts/

Obrázek
Naposledy upravil(a) martanus dne 26 led 2021, 14:37, celkem upraveno 1 x.
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6581
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 26 led 2021, 20:47

Biden telefonoval Putinovi
US prezident Biden telefonoval do Moskvy Putinovi - pokecali o koronavíruse, o predĺžení Zmluvy o strategických útočných zbraniach (START), o Zmluve o otvorenom nebi, o Iránskom jadrovom programe, o situácii na Ukrajine ako aj o ruskej iniciatíve na usporiadanie summitu stálych členov Rady bezpečnosti OSN.
Išlo o prvý telefonický rozhovor týchto prezidentov.
Zdroj https://tass.ru/politika/10553029 + https://tass.ru/politika/10553085 + https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10553343 z 26.01.2021

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6581
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 26 led 2021, 21:01

Pobyt Národnej gardy vo Washingtone sa predĺžil do konca 03/2021
Podľa oznámenia bolo nasadenie Národnej gardy vo Washingtone predĺžené do 31.03.2021 v očakávaní „občianskych nepokojov“ v celom hlavnom meste krajiny.
Zdroj https://www.politico.com/news/2021/01/2 ... ded-462631 + klon https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10553229 z 26.01.2021 + viac info

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2482
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: USA

Příspěvek od El Diablo » 26 led 2021, 21:38

Federální soud zablokoval Bidenovo rozhodnutí pozastavit deportace
Dnes 21:23 – Washington
ČTK
Federální soudce v úterý zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti.
https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... e-40349063
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16186
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 28 led 2021, 10:30

https://cz.sputniknews.com/nazory/20210 ... m-roparum/
Nechá je o žebrácké holi. Biden podepsal rozsudek břidlicovým ropařům
Minulý rok proběhl ve znamení pohlcování a bankrotů amerických břidlicových ropařů. Nový prezident může přivést tento sektor ke skutečnému kolapsu. Joe Biden slíbil, že nechá toto odvětví bez financování – břidlicová těžba totiž neodpovídá jeho „zelené linii“.

Následkem bude hromadná likvidace pracovních míst, prudký pokles těžby ropy a ztráta energetické nezávislosti, o kterou deset let usilovali břidlicoví ropaři.
Vlna bankrotů

V roce 2020 zbankrotovalo v USA téměř 150 producentů břidlicové ropy. Počet vrtů se neustále snižoval, mnohé společnosti pozastavily práci. Většina hráčů nedokázala přežít pandemii koronaviru. Prudce se snížila poptávka po energetických zdrojích, nabídky ropy se zhroutily.

Utrpěli tím především ti, u koho vznikly problémy ještě před covidem: zabředli do dluhů v podmínkách citelného nedostatku investic. Od roku 2018 ztratila Wall Street zájem o toto odvětví, protože usoudila, že tam nejsou prakticky žádné zisky, projekty jsou většinou ztrátové.

A v minulém roce se podle hodnocení Mezinárodní energetické agentury (IEA) snížily investice do břidlicové těžby více než dvojnásobně – na 45 miliard dolarů.

Laciná ropa nedala mnoha výrobcům šanci na přežití. Nyní se situace zlepšila jen nepatrně. Podle odhadů EIA průměrná cena ropy Brent v roce 2021 nepřesáhne 45,62 dolarů, západotexaské WTI 43,31 dolarů. Producenti břidlicové ropy potřebují cenu minimálně 50 dolarů. Podle předpovědi KPMG do konce roku zkrachuje 250 společností.

Utrpěli tím nejen malí hráči, ale také giganti. Jsou mezi nimi Whiting Petroleum a California Resources, průkopník břidlicového odvětví Chesapeake Energy, největší břidlicový producent Extraction Oil & Gas a obsluhující společnost Hornbeck Offshore Services.

Po bankrotech následovala vlna pohlcování. Koncem roku proběhly dvě velké transakce v celkové částce 17 miliard dolarů: Pioneer Natural Resources koupila Parsley Energy i s miliardovými dluhy a Conoco Philips společnost Conncho Resources, která ztratila přes polovinu své hodnoty a jen těžko se drží nad vodou.

Odborníci však varovali, že spojování a pohlcování těžbu nezvýší. Pro odvětví to je jenom způsob přežití.
Rekordní pokles

Podle předpovědi Úřadu pro energetické informace EIA (patří do Ministerstva energetiky) se sníží břidlicová těžba z nynějších 11,3 milionu barelů denně (což je o 2,5 milionu méně než před krizí) na 7,5 milionu. Snížení výroby se očekává v šesti ze sedmi nejproduktivnějších břidlicových pánví, kde je soustředěna těžko těžitelná ropa: Bakken, Eagle Ford, Permian, Anadark, Niobrom a Appalachia.

Podle lednových odhadů Fitch se břidlicové odvětví nedokáže obnovit na předkrizovou úroveň ještě dva nebo tři roky – producenti usilují o optimalizaci výdajů a o návrat investic, nikoliv o růst těžby.

Analytici zároveň podotýkají, že Biden může definitivně pohřbít veškerou naději na obnovení. I když přední pozice USA ve světě v těžbě ropy jsou zásluhou právě producentů břidlicové ropy.
Zničí odvětví

Nový prezident je zastáncem „zeleného kursu“. Biden plánuje podstatně snížit financování břidlicových společností, protože hodlá dosáhnout „nulových výronů“ do atmosféry do roku 2050.

Podle předvolebního programu demokrata nebude vláda vydávat licence na použití technologie hydraulického štěpení na veřejných územích. To je dost vážné, protože skoro 13 procent zemního plynu se těží na územích, která jsou ve federálním vlastnictví. Podle názoru odborníků S&P Global Platts se takovým tempem sníží těžba ropy a plynu v USA do roku 2024 na dva miliony barelů denně.

Biden ujišťuje, že není proti samotné technologii, nesouhlasí ale s jejím subvencováním. Ekologicky čistý systém zásobování elektřinou však sníží poptávku po fosilním palivu a zvýšení výrobní ceny připraví výrobce o zisky.

Dalším následkem je rozsáhlá likvidace pracovních míst. V ropném a plynárenském průmyslu bylo před krizí zaměstnáno asi deset milionů lidí, kvůli pandemii a zavření vrtů bylo asi sto tisíc z nich propuštěno.

„Zvažte, jak ničivý účinek to bude mít na naši ekonomiku. Jen pomyslete na to, jak to bude – dostat se znovu do energetické závislosti,“ varoval ještě v dubnu prezident plynárenské společnosti CNX Resources Corporation Nick Delulis.

Tomu ale nenaslouchali. Biden hodlá podle všeho udělat kříž nad celým „břidlicovým desetiletím“, kdy USA dosáhly energetické nezávislosti a statusu netto exportéra a zaplavily světový trh břidlicovou ropou.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6581
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 28 led 2021, 21:41

USA si z Líbye doviezli poškodené PVO systémy Pancir S1E
V 05/2020 v Líbyi poškodené PVO systémy Pancir-S1E (Панцирь-С1Э) ktoré vlastnila SAE a dostali sa do rúk proTureckých síl si USA s lietadlami С-17А Globemaster lll vraj "previezla" do Nemecka na letisko Rammstein spolu s technickou dokumentáciou.
Zdroj https://www.thetimes.co.uk/article/russ ... -hjjtz0kd2 + klon https://ria.ru/20210128/liviya-1595002413.html + https://vk.com/wall-123538639_1756824 + https://vk.com/wall-104764077_242026 z 28.01.2021
Naposledy upravil(a) skflanker_ dne 28 led 2021, 22:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6581
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 28 led 2021, 21:59

Biden opätovne preskúma predaj zbraní z USA do Saudskej Arábii + Spojených arabských emirátoch
Vláda prezidenta Bidena dočasne zmrazila predaj zbraní z USA do Saudskej Arábie + podrobne preskúma nákupy Spojených arabských emirátov (SAE) ktoré dohodol a schválil bývalý prezident Donald Trump.
Trup dohodol obchod za miliardy $ pre presne navádzané zbrane do Saudskej Arábii + lietadlá rodiny F-35 (50ks) a 18 dronov do SAE.
Zdroj https://www.wsj.com/articles/biden-free ... 1611773191 z 27.01.2021 + klon https://vk.com/wall-123538639_1755093 z 28.01.2021

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16186
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 28 led 2021, 23:04

https://echo24.cz/a/SvNPy/utok-na-kapit ... vzal-zivot
Útok na Kapitol má už sedm obětí. Už druhý policista, který zasahoval na místě, si vzal život
Už druhý policista, který bránil na počátku měsíce Kapitol, spáchal sebevraždu. Jeffrey Smith, který sloužil u washingtonské policie, spáchal sebevraždu několik dní po nepokojích ve Washingtonu. Média doposud věděla jen o případu sebevraždy jeho kolegy Howarda Liebengooda.

Šéf metropolitní policie Robert Contee nyní na neveřejném slyšení před komisí Sněmovny reprezentantů přiznal, že Smith také spáchal sebevraždu. Počet obětí útoku z řad policejních složek tak stoupl na tři a celkem v souvislosti s útokem zahynulo sedm lidí. Informuje například Politico.

„Vzdáváme čest službě a obětem policistů Briana Sicknicka, Howarda Liebengooda a Jeffreyho Smitha a vyjadřujeme upřímnou soustrast všem zarmouceným rodinám,“ uvedl na slyšení dočasný šéf washingtonské policie Robert Contee. Brian Sicknick podlehl v nemocnici zraněním hlavy poté, co byl udeřen hasicím přístrojem. Zbývající dva jmenovaní policisté si vzali život po útoku a Contee na slyšení uvedl, že se tak stalo „v důsledku té bitvy“. Jeffrey Smith byl při útoku zraněn a podle Conteeho si vzal život několik dní poté.

Ve Sněmovně reprezentantů probíhá nyní vyšetřování útoku na Kapitol, při kterém zahynulo pět lidí. Na Kapitol na začátku ledna zaútočili příznivci prezidenta Donalda Trumpa v momentě, kdy byl v Kapitolu formálně dokončován proces zvolení jeho nástupce Joea Bidena.

Během slyšení tento týden šéf policie uvedl, že 65 washingtonských policistů nahlásilo nějakou formu zranění, ale předpokládá, že spousta policistů svá zranění nenahlásila. Předseda odborů policie na Kapitolu, která je samostatnou federální složkou, Gus Papathanasiou, uvedl, že zranění nahlásilo celkem 140 policistů z obou policejních složek.

„Někteří mí policisté nedostali před útokem přilby a utrpěli mozková zranění. Jeden policista má dvě zlomená žebra a poškozené meziobratlové ploténky. Jeden policista přijde o oko a další byl pobodán kusem železného plotu,“ uvedl Papathanasiou.

Současná velitelka policie z Kapitolu Yogananda D. Pittmanová uvedla, že policie čelila přesile a nebyla na útok připravena. Také řekla, že policie dva dny před útokem odmítla požádat o posílení Národní gardu. A to i přesto, že existovaly informace, že hrozí útok na Kapitol. „Připravovali jsme se na potencionální hrozby, ale neudělali jsme dost,“ uvedla před komisí Pittmanová. Američtí zákonodárci okolnosti útoku a selhání bezpečnostních složek nadále prošetřují. Federální úřady zatím v souvislosti s útokem vznesly 125 obvinění a další připravují.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6218
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 29 led 2021, 07:55

Senátor Tom Carper (D-Del.) A další demokratičtí senátoři dnes předkládají návrh zákona o státnosti DC
Vznikl by tak 51 stát USA
https://www.zerohedge.com/political/dem ... 51st-state


San Francisco hlasuje pro odstranění George Washington, Abraham Lincoln ze názvů škol.

https://www.zerohedge.com/political/san ... ool-names
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host